www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 83) (3697162 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-12-15 19:29

> Chodziło mi o interpretację niektórych słów oraz  dowody dotyczące telefonów tzn rozmów telefonicznych braci na wiadomy temat.<


Trudno uwierzyć, że na kilkanaście minut przed katastrofą bracia rozmawiali o zdrowiu mamy, gdy sytuacja meteo była niekorzystna, aby lądować w Smoleńsku. Nie jest tajemnicą, że rozmowy przywódców państw są podsłuchiwane, a szczególnie, gdy są prowadzone przez zwykłe telefony. Ponieważ śp. prezydent dzwonił do brata na zwyczajny telefon, ta rozmowa mogła być nagrana. Ze względów na pewne procedury na razie żadne z państw, które ewentualnie ma takie nagranie,  nie ujawni treści rozmowy, ale nie znaczy, że z czasem to nie nastąpi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-12-15 19:40
Jak ujawnią, to będziemy wiedzieli o czym rozmawiali, a tak to są tylko gdybania i domysły. Każdy mówi co mu pasuje.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2012-12-16 20:39
"Gruba kreska": były ksiądz i znany poseł chcą poręczyć za religijnego "szaleńca"

>Powody targnięcia się na obraz Matki Bożej były religijne. Najprawdopodobniej mężczyzna jest religijnym integrystą - czyli skrajnym konserwatystą. Nie podobała mu się forma kultu Maryi bądź to, że w ogóle sporządzono jej wizerunek.<
>A Roman Kotliński, jako były katolicki ksiądz, wyraził pewne zrozumienie dla pobudek, którymi kierował się Jerzy D. Dlaczego? Bo, jak sądzi, kult obrazów jest bałwochwalstwem "jednym z najbardziej potępianych w Biblii". - Ten człowiek wziął dosłownie to, co Biblia mówi, i zaprotestował w ten sposób przeciwko bałwochwalstwu uprawianemu na Jasnej Górze między innymi.<


Komentarz internauty:

>exlaik: Czy katolicy znają treść drugiego bblijnego przykazana które nie zmieściło się w katechiźmie ?<
>(4) Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! (5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. (6) Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.<
>(Ks. Wyjścia 20:4-6, Biblia Tysiąclecia)<

Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-17 15:20
Miało być koniec tematu Smoleńskiego, jak mnie ten temat wk****a... Jakby tym ludziom przywrócił życie, to wtedy dyskutowałbym na ten temat... Jedno powiem, że do tego lotu, w ogóle nie powinno dojść... Tu wszyscy zawinili, nie ma świętych...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-12-17 13:36
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,Gest-Andrzeja-Czerneckiego-polskiego-biznesmena-400-mln-zl-na-edukacje-mlodych,wid,15186066,wiadomosc.html?ticaid=1fb7e&_ticrsn=3
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-17 15:37
Szkoda, że już odszedł, bo był wielkim człowiekiem, o wielkim sercu... Dał tak dużo ludziom biednym, i daje do dziś dnia, choć już go nie ma wśród żywych...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-12-17 17:41

>Szkoda, że już odszedł, bo był wielkim człowiekiem, o wielkim sercu... Dał tak dużo ludziom biednym, i daje do dziś dnia, choć już go nie ma wśród żywych...<


Nie wszyscy mają takie serce. Żądza pieniądza jest silniejsza od miłości bliźniego.

>http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/667134,siostry_norbertanki_moga_sprzedac_osiedle_z_lokatorami_to_zgodne_z_prawem.html<
>)Ogłoszenie o sprzedaży przez ss. Norbertanki należącego do nich osiedla w Nowej Hucie pojawiło się w internecie na początku grudnia. Według ogłoszenia, do sprzedania jest nieruchomość o pow. 1,92 hektara, położona na os. Lubocza, zabudowana 8 budynkami bliźniaczymi (16 segmentów) wraz z budynkiem posiadającym 12 lokali mieszkalnych oraz dwie działki niezabudowane 12-arowe (budowlane). Wskazana w ofercie cena wynosi 4,5 mln zł.
>)Mieszkający na osiedlu Zbigniew Buras podkreśla, że mieszkańcy osiedla od początku chcieli wykupić swoje domki. "Mówiono nam, że dojdzie do sprzedaży, ale trzeba uregulować formalności" - powiedział PAP. Powołał się na pismo z 2005 roku, w którym poinformowano mieszkańców, że "wszystko idzie w dobrym kierunku", tj. ku sprzedaży, i proszono o udostępnienie działek geodecie do pomiarów. "Potem powiadomiono nas, że siostry nie będą sprzedawać, tylko wybudują blok czy bloki, i podano wstępny koszt 17 zł za metr kw. Ludzie nie byli zainteresowani, bo z mediami opłaty wyniosłyby nawet 1,4 tys. zł. To powyżej standardu w spółdzielniach" - powiedział Buras.


Tak na marginesie, w klasztorze w 2009 r.  mieszkało 25 sióstr w wieku 60+,  majątek klasztoru szacowany na 140 milionów zł.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-17 18:19
Nim powstało stowarzyszenie do którego mam zaszczyt należeć, to w miejscowym dps dla dzieci upośledzonych umysłowo i niepełnosprawnych fizycznie rządziły siostry klasztorne... Potrafiły śpiewać anielskim głosem, a poza tym nic dobrego nie robiły...  Dlatego musiały odejść z dps-u...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-12-17 18:48 Zmieniony 2012-12-17 18:57

>Potrafiły śpiewać anielskim głosem, a poza tym nic dobrego nie robiły...  Dlatego musiały odejść z dps-u...<


Dobrze, że nie biły, jak pod tym linkiem:
http://www.fakt.pl/Zakonnica-Bilam-dziecko-,artykuly,54854,1.html
Ale przejdźmy do polityki.
Aleksander Smolar: Tak kończy się kariera Jarosława Kaczyńskiego

>)- Jarosław Kaczyński się ośmiesza, a dla polityka nie ma nic gorszego niż śmiech. Tak kończy się kariera Jarosława Kaczyńskiego - powiedział Aleksander Smolar w Radiu ZET, komentując ostatnie ruchy PiS i lidera tej partii. - Kiedyś Jarosław Kaczyński budził obawę, a ona ma w sobie pewną powagę. Pamiętamy przecież fascynację tym wybitnym politykiem. A dziś słyszymy żarciki i śmiech - mówił rozmówca Monika Olejnik.

Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-17 22:00
Nachbar...
Też biły te dzieci... Do czasu, jak któreś dziecko poskarżyło się... To był jeden z wielu powodów, że musiały odejść z dps-u...
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-17 22:09
A co do Jarosława Kaczyńskiego, napiszę krótko że Smolar ma rację...
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-17 21:11

>w klasztorze w 2009 r.  mieszkało 25 sióstr w wieku 60+,  majątek klasztoru szacowany na 140 milionów zł.


Nie potrafię tego ogarnąć. Jak można oszacować coś na 140 mil ?
:-) trochę dla usmiechu. Może siostry jak wino z wiekiem nabierają ceny ?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-17 22:11
Może, tak jak wino z wiekiem nabierają na cenie... tu sam sobie odpowiedziałeś na te pytanie :-)
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-17 22:16
Troszeczkę zmodyfikowałeś wypowiedź i nagle zmieniła ona zupełnie kierunek. W tym 'wydaniu' już trudno o uśmiech.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-17 22:23
Wiem że trudno o uśmiech, ale ja się nie śmieję z tych biednych dzieciaków a z tych bab które miały celność nazywać się siostrami... już nie pamiętam nazwy zakonu...
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-17 23:07
Chciałbym zwrócić ... niekoniecznie Waszą uwagę.

""Dzieci gejów mają lepiej
Dzieci homoseksualnych rodziców są bardziej empatyczne, otwarte i przebojowe niż ich rówieśnicy""

Takie bzdurne informacje można też przeczytać w necie.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-18 01:19
od kiedy geje mają dzieci???
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-12-18 14:48

>Nie potrafię tego ogarnąć. Jak można oszacować coś na 140 mil ?<


To bardzo proste. Wartość majątku nieruchomego zależy od tego, co się na ten majątek składa, ilość i położenie. Dodam, że Norbertanki są zakonem kontemplacyjnym i żebraczym.
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2012-12-18 15:16
Nażebrały pod kościołem......
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-12-18 15:17
Jeżeli prawdą jest to co piszą w prasie ile na dzień można użebrać, to kto to wie, może masz rację. :-))))))))))))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-18 16:27
Prawdą jest to, co one nie powiedziały, nie napisały ...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-12-18 16:50
Co niepokoi hierarchów.
KEP: konwencja wskazuje, że źródłem przemocy są religia, tradycja i kultura

>"Łączenie słusznej zasady przeciwdziałania przemocy z próbą niebezpiecznej ingerencji w system wychowawczy i wyznawane przez miliony rodziców w Polsce wartości, jest bardzo niepokojącym sygnałem" - czytamy w stanowisku Episkopatu Polski.
>W związku z podpisaniem we wtorek przez Polskę Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet oraz przemocy domowej, Prezydium Konferencji Episkopatu Polski przysłało PAP oświadczenie, w którym przypomina swoje stanowisko w tej sprawie.


>W opinii KEP konwencja zbudowana jest na ideologicznych i nieprawdziwych założeniach, a także zobowiązuje sygnatariuszy do walki z dorobkiem cywilizacyjnym, traktowanym jako zagrożenie i źródło przemocy.


Jak zwykle polecam komentarze.
Sprawca ataku na jasnogórski obraz trafi na obserwację
Ciekawe, że na podobną obserwację nie trafiają księża pedofile. Widocznie obraz ma większą wartość niż dziecko i jego dalsze życie w traumie.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-18 17:06
Nic ując, nic dodać, Nachbar...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-12-18 17:52

>Ciekawe, że na podobną obserwację nie trafiają księża pedofile. Widocznie obraz ma większą wartość niż dziecko i jego dalsze życie w traumie. <


A czyja to jest wina? Kościoła ? Myślę , że nie. Uważam, że prawo w naszym kraju powinno obowiązywać wszystkich obywateli.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-20 01:56 Zmieniony 2012-12-20 02:00
Tak, to wina kościoła i celibatu... Gdyby duchowni katoliccy mogli zakładać rodziny, to było by mniej takich pedofilskich przypadków w kościele... A tym się zgodzę, że prawo powinno obowiązywać każdego obywatela, a duchowni są takimi samymi obywatelami i nie ładnie, że kryją się za prawem kościelnym. To powinno być zniesione...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-12-20 07:50
Norbi winą kościoła i celibatu jest to, że księża nie są traktowani jak zwykli obywatele? Co Ty mówisz? A może źle zrozumiałeś to co napisałam? Za parawanem kościelnym nikt by się nie ukrył, gdyby prawo było egzekwowane od każdego.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-21 00:20
Lidian...
Czytaj ze zrozumieniem, ja to samo napisałem, co ty, może trochę inaczej sformułowałem zdanie, lecz sens jest ten  sam...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-12-21 07:09
Czytam ze zrozumieniem. :-)
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-19 12:09
W odpowiedzi dla Lidian

>Aktualności czyli ciekawe sprawy z ......


z forum.
Martwię się bo na forum zaczynają się logować duchy z przed dwóch i czterech lat (Pani B wyszukuje stare logunki? Bo pan S. już zapodał pogodę)
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2012-12-20 15:24

> Za parawanem kościelnym nikt by się nie ukrył, gdyby prawo było egzekwowane od każdego.<


Chyba nie mówisz tego poważnie, albo udajesz, że nie wiesz jaki wpływ na władzę w Polsce ma kler katolicki.
Nieprzypadkowo Trybunał Konstytucyjny zwlekał z rozpatrzenie wniosku o zbadanie zgodności z konstytucją działalności Komisji Majątkowej, aż sejm Komisję zlikwiduje.
http://wyborcza.pl/1,76842,8831244,Lipowicz__Komisja_Majatkowa_do_TK.html
http://wyborcza.pl/1,76842,9133099,Komisja_Majatkowa_przed_calym_Trybunalem.html
http://fakty.interia.pl/polska/news/akt-oskarzenia-ws-nieprawidlowosci-w-komisji-majatkowej,1740458,3
Nie komentuję informacji spod linków. Przytaczam jeden z komentarzy internauty, który najlepiej oddaje klimat, jaki panował wokół Komisji. Czy przypadkiem nie jest to "parawan kościelny", o którym, Lidian, wspominasz? Jak więc można przy takich układach egzekwować prawo?

>~Button - 30.12.2011 (18:07)
>Byłem ciekaw jak wymiar (nie)sprawiedliwości uwolni tą przestępczą organizację od odpowiedzialności za zagrabienie majątku narodowego. No i już wiem: >Prokuratura zarzuca mu m.in. korumpowanie członka komisji i działanie na szkodę podmiotów kościelnych, które starały się o zwrot majątku zagarniętego w PRL< Ciekawy przypadek korumpowania tego co na tym zarabia a nie traci! Otóż Marek P. dawał łapówki członkom komisji za to aby majątek wart np. 50 mln byli uprzejmi przejąć za 5mln! Przeważnie jest odwrotnie - łapówkę daje ten co chce kupić taniej niż rzeczywista wartość! Czy Marek P. zwariował czy prokuratura ma nas za idiotów? Dalej, działanie na szkodę podmiotów kościelnych polegało na tym, że zamiast przekazać majątek wartości 1mld przekazano Kościołowi majątek wart ok. 100mld zł !!! Cóż za olbrzymia szkoda wyrządzona kościołowi? Do takiej bezczelności Nawet komuniści by się nie posunęli. Co prawda przejęli majątek kościoła ale przecież nie dla siebie tylko dla wszystkich - ziemie, domy, szkoły, żłobki itp. To wszystko służyło całemu narodowi. A co kościół robił z odzyskanym? Natychmiast co się dało spieniężał, wynajmował dla zarobku bezlitośnie wyrzucając na bruk poprzednich najemców. Teraz są najbogatszą mafią w Polsce mającą na usługach marionetkowe władze które uprawiają z nimi sex oralny na kolanach.

Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-12-20 16:31
Odpraw egzorcyzmy.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2012-12-20 20:47
Polska już niedługo stanie się krainą mlekiem i miodem płynącą. A to za sprawą fotoradarów, które zapewnią wpływy do budżetu, a jak dobrze pójdzie, staniemy się eksporterem tych urządzeń.
http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Smart-Eye-polski-fotoradar-bestia,wid,15194555,wiadomosc.html
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-12-20 20:40
http://niewiarygodne.pl/kat,1031979,title,Zaczelo-sie-Panika-we-Wloszech,wid,15197463,wiadomosc.html?smgajticaid=6fbcd
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-12-20 20:52
Lidian, wcześniej zaczęło się w Polsce, a dokładnie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tam zapadła się jezdnia.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-12-20 20:55
Takie zapadnięcia już od jakiegoś czasu pojawiają się w różnych miejscach na świecie.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-12-20 20:58

>Takie zapadnięcia już od jakiegoś czasu pojawiają się w różnych miejscach na świecie.<


To znak, że piekło istnieje. :-)))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-12-20 21:25
Jeżeli piekło, to i niebo. :-))))))))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-12-21 11:13
http://emerytury.wp.pl/kat,7531,title,Zobacz-o-ile-podwyzsza-emeryture,wid,15198646,wiadomosc.html?ticaid=1fbdc&_ticrsn=5
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-12-21 15:50
http://praca.wp.pl/title,Rzad-spoznia-sie-na-kryzys,wid,15198697,wiadomosc.html
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-12-21 17:52
Jakie znaczenia ma kilkadziesiąt złotych podwyżki, gdy jednocześnie zabiorą więcej wzrostem cen? To uprawianie sztuki dla sztuki.  Jak do tego jeszcze dojdzie wzrost bezrobocia, to prognozy na przyszły rok nie są optymistyczne.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-12-23 22:24
Aktualności ze świata. Islamiści niszczą zabytki znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
http://konflikty.wp.pl/kat,1356,title,Islamisci-niszcza-kolejne-mauzolea-w-Timbuktu,wid,15203615,wiadomosc.html

>Islamiści, którzy opanowali północ afrykańskiego Mali, niszczą kolejne mauzolea sufickich świętych pozostałe w mieście Timbuktu, którego zabytki znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.


W ten sam sposób zaprowadzano w Europie katolicyzm, niszcząc pogańskie świątynie i budując w to miejsce kościoły.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-12-24 07:47
DZIŚ WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-12-24 21:40 Zmieniony 2012-12-24 21:44
Można na to spojrzeć z innej strony i zapytać: co  było pierwsze, kura  czy jajo? Oczywiście dla hodowców kur i producentów jajek nie ma to żadnego znaczenia, bo najważniejsze są pieniądze, jaki zarobią na tym.
http://luluamelu.blog.onet.pl/2008/12/20/narodziny-slonca-czyli-boze-narodzenie/
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-24 22:14
Pozwolę się za reklamować najfajniejsze radyjko w sieci, Radio MMS... A zatem, zapraszam do słuchania najpiękniejszego, najlepszego radia w sieci MMS, Muzyka Miła Sercu... Ja wam gwarantuję, że jak zaczniecie słuchać tego fajnego radyjka, to nie przestaniecie...
Oto namiar do bezpośredniego odsłuchu na Winamp: kliknij tu  
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2012-12-26 13:14
ZNA KTOS TEGO WIELKIEGO POLSKIEGO ARTYSTE?:-(BO ZMARŁ.
http://fakty.interia.pl/polska/news/zmarl-jerzy-beres-mial-82-lata,1875757
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-26 16:02
Był wielkim artystą a nazywał się Jerzy Bereś...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-12-27 19:46
Wściekli pracownicy podpalili szefa. Spłonął żywcem
Powinni o tym przeczytać nasi rodzimi pracodawcy, którzy nie pozwalają na założenie związków zawodowych w swoich zakładach. Ludzie sfrustrowani zdolni są do takich czynów.
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2012-12-28 15:35
Nachbar, odpowiedz mi na proste pytanie - czy związki zawodowe reprezentują interesy TYLKO swoich członków?
Czy dbają o "dobro" pracownika ?
W niektórch zakładach działa ta pierwsza opcja. Jeżeli moje sprawy ( załóżmy) mają zależeć od tego, czy jestem lub nie członkiem związku - to ja dziękuję.
Jest takie powiedzenie - nic nie robi, a czepia się jak związki zawodowe.  I też tak bywa, w dużych instytucjach, dodam.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2012-12-28 00:45
TAAAAAAAA NORBI ARTYSTA EKSHIBICJONISTA.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 83) (3697162 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill