www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Poszukuję pilnie ośrodka egzaminacyjnego!!! (15130 - wyświetleń)
- Autor Vivaldi4 Dodany 2013-01-15 19:45
Poszukuję pilnie ośrodka egzaminacyjnego, w którym mógłbym zdać egzamin na prawo jazdy kategorii "A" (motocykl). Zaznaczam, że sprzęt, na którym mógłbym pokusić siE o zdanie tego egzaminu, musi być dostosowany dla osoby niepełnosprawnej z dysfunkcją kończyn dolnych. Proszę o informacje. Mój mail: bader1@vp.pl
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-01-15 22:24
To może jednak po prostu poszukać u źródła...?
Chłopie, skoro nie ma w Polsce ośrodków egzaminacyjnych, które by posiadały samochód przystosowany dla ON to co dopiero motocykl...? Przyjedź na egzamin na własnym - czyli tym, na którym będziesz się uczył jeździć. Oczywiście, przystosowanym do jazdy z instruktorem-egzaminatorem:)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-16 13:02
Bluengel... Jak masz takie porady dawać, to wcale ich nie dawaj a lepiej wyjdziesz na tym...
A do vivaldi...
to spróbuj zdobyć więcej inf. na interesujący cię temat tam:

Bielsko Biała
Komes

Bytom
Akademia Bezpiecznej Jazdy Lanette

Ciechocinek
Centrum Niezależnego Życia

Czeladź
Ośrodek Szkolenia Kierowców "Krzysztof"

Dębica
Ośrodek Szkolenia Kierowców "Salem"

Elbląg
Elkasta

Gdańsk
ELITE

Artusek - Profesjonalne Szkolenie Kierowców

Gliwice
Babska Szkoła Prawa Jazdy

Akademia Bezpiecznej Jazdy Lanette

Jasło
Ośrodek Szkolenia Kierowców "Salem"

Konstancin Jeziorna
Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Inwalidów

Kraków
Bezstresowe Szkolenie Kierowców LUZ s.c.

Lublin
OSK Kulka

Szkoła Dobrej Jazdy GRABIEC

Łódź
Autoszkoła dla niepełnosprawnych Władysław Gałka

Malbork
"Mar-Pol" Mirosław Marach Ośrodek Szkolenia Kierowców

Mielec
Ośrodek Szkolenia Kierowców "Salem"

Nowy Sącz
Moto – Szkoła

Olsztyn
Olsztyńskie Centrum Kształcenia, mgr inż. Jan Zdziarstek

Poznań
PHU Turbo inż. Józef Rutecki

Jagiellonka

Rybnik
Akademia Bezpiecznej Jazdy Lanette

Rzeszów
Ośrodek Szkolenia Kierowców "Salem"

Siemianowice Śląskie
Ośrodek Szkolenia Kierowców "Krzysztof"

Słupsk, Bytów
"ALFA" Ośrodek Szkolenia Kierowców

Tarnów
Ośrodek Szkolenia Kierowców "Salem"

Szczecin, Nowogard
Nauka Jazdy Adam Fedeńczak

Warszawa

Alfa Centrum Szkolenia Kierowców

Auto Avanti

IMOLA - dobra szkoła jazdy

JBN Nauka jazdy

Paweł Świsłowski
ul. Powstańców 52, 05-091 Ząbki k. Warszawy
tel. 501 127 701

PIK

Przemysłowy Instytut Motoryzacji

Wieliczka
AUTO - SZKOŁA Jerzy Balog
ul. Wincentego Pola 12/3, 32-020 Wieliczka
tel. 501 700 673

PZMot

Zabrze
Akademia Bezpiecznej Jazdy Lanette
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-01-16 13:47
Norbi drogi...,
obawiam się, że Vivaldi już dawno był tam, gdzie Ty go odesłałeś poprzez wklejenie nieaktualnych informacji...:-)

Ty niewiele więcej też wniosłeś (bez złośliwości, ale skoro już tak...): 90% z podanych przez Ciebie ośrodków, jeżeli już w ogóle coś nadal w ofercie dla ON ma, to najwyżej samochód z automatyczną skrzynią biegów - co większości ON niewiele robi. A gdzie reszta...?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-16 14:07
A to tak dba o niepełnosprawnych Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych??? Pożal się Boże...
Bo te wiadomości pochodzą stąd http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3554
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-01-17 08:15
Norbi:
1.   czy dostrzegasz subtelną różnicę pomiędzy „ośrodkiem egzaminacyjnym” a „ośrodkiem szkolenia  Niepełnosprawnych kierowców”?
2.  Materiał podany przez ciebie był aktualizowany w 2010 roku – jest w kolejce do aktualizacji ale niektóre dane mogą być nieprawdziwe. Nie trudno o to w przypadku 15 tyś podstron a mniej więcej tyle liczy nasz portal.
3.  Racje ma bluengel. Listę WORD-ów można znaleźć choćby tu:
http://www.wordy.pl/
ale czy maja motor dostosowany do potrzeb ON to ja szczerze wątpię – zakładam że zapotrzebowanie na taka usługę jest bardzo małe.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-17 14:43 Zmieniony 2013-01-17 15:33
Każdy ośrodek szkolenia kierowców z niepełnosprawnościami powinien posiadać sztab egzaminatorów i być całkowicie dostosowany...
A że niektóre dane są nie prawdziwe, to już wasz problem...
A skąd ja mam wiedzieć czy któryś ośrodków posiada motor przystosowany dla osób niepełnosprawnych, to ich problem, skoro się ogłaszają jako ośrodki szkolenia kierowców z niepełnosprawnościami...  Osoba zainteresowana egzaminami, może tam zadzwonić w celu dowiedzenia się szczegółów. Tam są podane nr. telefonów...
Nadrzędny - Autor Vivaldi4 Dodany 2013-01-26 14:02
Proszę Państwa. Sprawa wygląda tak:Po wizycie w wydziale komunikacji i telefonie do ośrodka egzaminacyjnego nasuwa się jedno stwierdzenie: "komuno wróć" :-). Chyba dam sobie spokój z egzaminem i odpuszczę ten motocykl, albo będę jeździł bez prawa jazdy. Pan w WORD powiedział, że muszę zdawać również egzamin teoretyczny (może planuje się zbudować autostrady tylko dla motocykli:), mimo tego, że posiadam kategorię B. Kiedyś miałem również kat A, lecz lekarze stwierdzili, że facet bez nóg nie może jeździć motocyklem. Jeśli się pojawią motocykle dla takich ludzi, to wystarczy przejść ponowne badania lekarskie i jeśli lekarz pozwoli to odzyskam tą kategorię. Tylko "pie......a urzędniczka" zapomniała powiedzieć, że jeśli minie więcej niż jeden rok, to trzeba zdawać egzamin. Rozumiem, bo minęło 10 lat i trzeba się zweryfikować. Ale czemu mam zdawać również teorię? K....a mać, tego nie wiem. Dla kat A są inne przepisy drogowe, niż dla B? Miałem nadzieję kupić skuter na trzech kołach i korzystać z uroków jazdy motocyklem, ale nie da się. Nie mam zamiaru zdawać egzaminu na nowych zasadach, bo się nie da zdać. Przewiduję maksymalnie jedną kontrolę drogową rocznie. Mandat za brak uprawnień 500 zł. Czasem, gdy policjant będzie normalny, to mnie wysłucha i od mandatu też się wybronię. W d...e mam pie....e przepisy. Nie będę dorabiał złodziei!!!!
Nadrzędny Autor REA Dodany 2013-01-26 16:31

>Rozumiem, bo minęło 10 lat i trzeba się zweryfikować. Ale czemu mam zdawać również teorię? K....a mać, tego nie wiem. Dla kat A są inne przepisy drogowe, niż dla B?<


Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś - sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :-)  Minęło 10 lat, czy teoria się zmieniła? Jeśli nie to jaki problem? Może jednak coś się zmieniło, może sporo zapomniałeś?
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-26 17:06
Małe, ale jednak jest, więc powinien być taki motocykl, a nie ma...
Nadrzędny Autor chromy Dodany 2013-01-26 16:52 Zmieniony 2013-01-26 17:15
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-12-10 12:53
Poszukaj w necie.
Nadrzędny - Autor polinka Dodany 2021-10-25 09:06
jeżeli chodzi o prawo jady na motor kat. A https://www.naukajazdy.wroc.pl/oferta/kursy-prawa-jazdy/prawo-jazdy-kat.-a.html - to śmiało mogę polecić akademie jazdy z Wrocławia ;-)
Nadrzędny Autor Risto1938 Dodany 2021-11-18 20:50
A ma jaką nazwe ta akademia żebym mógł o niej poczytać?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Poszukuję pilnie ośrodka egzaminacyjnego!!! (15130 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill