www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 39) (1444935 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2013-02-04 14:46 Zmieniony 2013-02-04 15:06

>rogal160
>Chromy piszesz o zatorach płatniczych i masz rację - występują co jest zjawiskiem normalnym w okresie spowolnienia gospodarczego


rogal160, w sytuacji gdy nie dostaniesz wypłaty - termin 90 dniowy na dodatek wydłużałby się, minął, zwolniłbyś się z pracy. Więc nie pisz dyrdymałów, że to normalne zjawisko.

Dzisiaj zostać przy władzy może każdy kto ma dojścia, przez chwile zabłyśnie na scenie, wielka kasa na promocję wyborcy, nawet nie wszyscy mają studia w kierunku politolog, zarządzanie, ekonomia, prawo. Ten sam nie martwi się w dniu wyboru , że jest głupi i na tym się nie zna,  Planuje z góry że  weźmie doradców, ekspertów, za to im zapłaci, ale, szkopuł w tym, że eksperci mają niski poziom wiedzy i tyle złego wychodzi dla kraju.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-04 14:47
Normalne w teorii ekonomii. Nienormalne z punktu widzenia etyki biznesowej.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-04 14:52
rogal...
ekonomiści twojego pokroju zajeżdżają kraj, tu trudno o moralność...
Nadrzędny Autor chromy Dodany 2013-02-04 14:59 Zmieniony 2013-02-04 15:02

>rogal160
>etyki biznesowej.


Strasznie Ci daleko do działu etyki biznesowej.
Podobnie lub tak samo ględzi ksiądz, że etykę posiada i  zna się na etyce.
Ale to tez prawda, że często chowasz głowę w piasek, przed niektórymi rozmowami uciekasz, nie kończysz. Jesteś na forum niepełnosprawni, piszący różne mają choroby,  dużo osób ma bardzo zdrową głowę i ciemnoty nie wciśniesz,
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-04 15:05
Chromy napisał:

> Dzisiaj zostać przy władzy może każdy kto ma dojścia, przez chwile zabłyśnie na scenie, wielka kasa na promocję wyborcy, nawet nie wszyscy mają studia w kierunku politolog, zarządzanie, ekonomia, prawo. Ten sam nie martwi się w dniu wyboru , że jest głupi i na tym się nie zna,  Planuje z góry że  weźmie doradców, ekspertów, za to im zapłaci, ale, szkopuł w tym, że eksperci mają niski poziom wiedzy i tyle złego wychodzi dla kraju.>


W pełni się z tym zgadzam, że opisywani "EKSPERCI od siedmiu BOLEŚCI" zajeżdżają kraj i gospodarkę a my jako społeczeństwo im jeszcze sami płacimy, bo to żaden Polityk nie płaci, a tylko podatnicy...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-04 17:06
Zajezdzaja? Co to znaczy? Nie chowam glowy w piasek. Wypowiedzialem sie merytorycznie. Odpowiedzi otrzymalem niemerytoryczne. Etyki biznesowej w tym kraju jest malo i tu sie zgadzamy.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-04 17:33
Etyki biznesowej, jak i etyki moralnej nie ma w ogóle w tym kraju, jest tylko chamstwo, korupcja, układy. wyzysk, i to na każdym szczeblu, władzy, czy państwowej lub kościelnej...
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-02-04 18:57 Zmieniony 2013-02-04 19:00
Najpierw to mu wytłumacz co znaczy "etyka".
A mnie i innym podaj przykłady nawet na świecie tej etyki biznesowej. (do Rogal).

Tak poza tym nie rozumiem czemu ktoś kto płaci groszowe podatki krzyczy, że za jego i o podatkach? Może niech otworzy swój zakład, jakąkolwiek firmę to się wtedy dowie co to jest "za moje pieniądze" i "podatek".
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-04 19:17
Już podaję.
W Niemczech nikt nie będzie robił biznesu z kimjś kto nie płaci. U nas ktoś taki jest uważany za zaradnego.
Nie masz pojęcia ile płacę podatku.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-02-04 19:26
Akurat o podatku nie do Ciebie było pytanie, tylko do tych Mariolek :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-04 19:40
:-)
Nadrzędny Autor REA Dodany 2013-02-04 20:26
Musiałam odejść od komp. i dzisiaj już nie mam czasu i właściwie chęci na przelewanie z pustego w próżne, ale:

>W Niemczech nikt nie będzie robił biznesu z kimjś kto nie płaci. U nas ktoś taki jest uważany za zaradnego.<


Przez kogo uważany "za zaradnego"?
Komu "nie płaci"?
Czy wg. Ciebie tylko na tym polega etyka biznesu?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-04 20:26
REA... O jakiej Marioli piszesz, bo ja znam kilkadziesiąt osób o tym imieniu???
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-02-04 20:35 Zmieniony 2013-02-04 20:45
Mariolka właśnie takie pytanie zada. Wszyscy wiedzą tylko Mariolka z Gabryśką nie. Do tego ma pretensje, że deska do krojenia nie kroi.
Ty jesteś taka Mariolka i Smerf Maruda w jednym. Koronę z papieru sobie zrób.
Nie do zniesienia jest twoje ciągłe pisanie do mnie i o mnie mimo, że cię ignoruję - nie klikiem tylko faktycznie.

Żeby nie było wątpliwości: do norbi/czapka... coś tam.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-04 21:21
REA napisała:

>Mariolka właśnie takie pytanie zada. Wszyscy wiedzą tylko Mariolka z Gabryśką nie. Do tego ma pretensje, że deska do krojenia nie kroi.
>Ty jesteś taka Mariolka i Smerf Maruda w jednym. Koronę z papieru sobie zrób.
>Nie do zniesienia jest twoje ciągłe pisanie do mnie i o mnie mimo, że cię ignoruję - nie klikiem tylko faktycznie.


>Żeby nie było wątpliwości: do norbi/czapka... coś tam.


Dziecinko, dziecinko... A tam też taka mądra byłaś??? A wiesz, że grzeczne dziewczynki już dawno śpią???
A teraz na poważnie... Ja ci nie wchodzę w drogę... Więc jak Ci się nie podoba moje pisanie, to jest do dyspozycji ignorowanie... Więc nie będziesz mnie widziała... :-)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-05 12:21
Rea jeśli się kogoś ignoruje to nie przytacza się co chwila postow i wypowiedzi osoby ignorowanej. Nie na tym to polega. Dla mnie Ty jesteś pierwowzorem Mariolki.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-02-04 20:43
To o tą Mariolkę chodzi
http://www.youtube.com/watch?v=y5HgMrX-JhQ
ja wolę inny rodzaj kabaretu
ale (podobno) o gustach się nie dyskutuje
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-02-04 20:52

>ja wolę inny rodzaj kabaretu<


I wg. Ciebie Tylko twój gust jest dobry?

>ale (podobno) o gustach się nie dyskutuje<


Może weź poprawkę na wiek (lata). Każde pokolenie lubi coś innego we wszystkim.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2013-02-04 20:56
Tak poza tym, dzięki Tadeusz - poprawiłeś mi humor tym linkiem :-), :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-04 21:12
NO i co z tego wynika?
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-04 21:27
rogal160...
... że temat etyka, jest tematem wielkości amazonki...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-02-04 23:31
Odbyła się tu dziś fajna dyskusja, ale potem się zaczęło wszystko rozbijać o wyciągane z całości szczegóły i przeciąganie liny.
Rzeczywistość jest złożona, a temat ma wiele aspektów. Trzeba widzieć to wszystko, co opisał Chromy, bardzo trzeba.
Jednak również to, że nastąpiło wiele zmian na lepsze i są naprawdę widoczne. Wszędzie na ulicach i naszych domach. Każdy wie też, że są ludzie, którzy zostali na marginesie tych zmian. Najlepiej byłoby wiedzieć w jakim stopniu i w jakich proporcjach to wszystko występuje. Potem starać się naprawiać.
Od podstaw. Praca organiczna elit się kłania? No tak, a gdzie te elity ktoś zapyta. Drugi powie, że w naszych czasach to utopia, że dobre było w zaborach.
Jeśli się chce oceniać czasy, w których żyjemy to jak widać w takich dyskusjach nie mamy dystansu, bo jesteśmy we wszystkim 'umoczeni' po jednej, albo po drugiej stronie medalu. Jeśli mamy na coś wpływ, to staramy się zmieniać, na resztę możemy się tylko złościć.
A kto obejrzy wszystko z góry i z dystansem? Historia.
I jeszcze jedno. Mówienie, że teraz każdy ma swoją przyszłość w swoich rękach jest może dobre w odniesieniu do młodych. Starsze pokolenie nie zdążyło już wsiąść do pociągu w większości. czy są gorsi przez to? Czy są nieudacznikami, jak niektórzy beztrosko sugerują? Nie, tylko zmiany były zbyt gwałtowne, refleks nie ten i łokcie za słabe. I przyzwyczajenia też.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-05 00:12
W-zetka, ciebie byłaby dobra dyplomatka, i potrafisz to bardzo dyplomatycznie ując... Takich ludzi się szanuje...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-05 08:27
http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,15308631,wiadomosc.html?ticaid=110029
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-05 08:55
Norbi obal moje tezy sam, bo się nie doczekasz.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-05 09:11
A możesz wskazać miejsce gdzie wpisałeś te swoje tezy?
Nadrzędny Autor chromy Dodany 2013-02-05 09:43
rogal160 że Ty, jak opisałeś, masz w diagnozie padaczka, bez ataków, opanowałeś w jakimś dużym stopniu sytuację, nie znaczy, że Twoja choroba odeszła na zawsze. Głowa pracuje tak jak choroba dyktuje. Bez żadnej dokuczliwości, cieszyć się należy że jest tak a nie gorzej, ale rola "ekspert ds. społeczno - gospodarczych " podlega wielkim wątpliwościom.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-05 09:41
Tadeusz, może nasz rząd (powinienem napisać Polski) bierze przykład z Mariolki.
Widząc jak wielką popularnościa cieszy się głupota stara sie też zyskać wielką popularność wśrod społeczeństwa?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-02-05 10:06
Tezy są powyżej, a co chromego: to stanowisko jest już nieaktualne. Teraz jestem z zawodu Dyrektorem:)
A padaczkę mieli: Einstein, Napoleon, Tołstoj. Masz wątpliwości co do ich intelektu?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-05 10:25
Wkurza mnie niesamowicie brak reakcji administratorów na posty obrażające użytkowników forum. Już nie będę mówiła o drobnych utarczkach słownych, bo to można przemilczeć, ale wkraczanie w niepełnosprawność, wytykanie chorób czy kalectwa, to jest bicie "poniżej pasa". To powinno wywołać reakcję potępiającą ze strony zarządcy.
Od czasu do czasu wchodzę również na inne forum dla ON. Tam dostał się człowiek, który zachował się obraźliwie w stosunku do użytkowników. To był weekend i posty te "wisiały" do poniedziałku. Tego dnia zostały zlikwidowane, a użytkownicy mogli przeczytać na forum wyjaśnienie  i przeprosiny od administratora. Oprócz tego dostałam maila z informacją i przeprosinami od adminów.
Czy nasi admini jeszcze tu zaglądają? Chętnie usłyszałabym ich odpowiedź.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-05 10:44
Zawsze twierdziłaś, ze administrator oddzielił kawiarenkę od oficjalnej poważnej części forum. To dlaczego domagasz się ingerencji moderatorów? Sa tu pisane posty dobrowolnie i one świadczą o kulturze piszącego. Możesz przecież pod takim postem wyrazić swoją opinię na temat sposobu pisania. Jeśli nikogo to nie razi to dlaczego ma ingerować moderator? To też jest człowiek i wolno mu mieć własne zdanie na temat wpisu i nie musi tego zdania ogłaszać pod każdym.
Możesz też nasisać o usunięcie jakiegoś wpisu. Na szczęście nie jest to jednoznaczne z usunięciem. O tym decyduje moderator.
Czy tu mogą pisać osoby o odmiennym zdaniu niż Ty czy ja? Mogą. 
I to jest urok rozmowy na forum.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-05 10:52

>Czy tu mogą pisać osoby o odmiennym zdaniu niż Ty czy ja? Mogą. 


<

I kto to mówi?:-)))))))))))

Jednak nie o takich postach mówiłam, a Ty poczułeś się "wywołany do tablicy."
Mam nadzieję , że inni mnie dobrze zrozumieli. Powiedziałam wyraźnie o co mi chodziło.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-05 11:04
Nie poczułem się wywołany , po prostu jestem w tej chwili na forum. Ponownie piszesz o innych, tych gorszych? Ty Lidian nadal nie rozumiesz na czym polegały zmiany. Ja nigdy nie pisałem o tym aby ktoś przestał pisać na forum.
Pisałem o tym samym co ty teraz. Ciebie razi forma wyrażania mnie sposób pisania. Nie razi mnie osoba która to napisała. Czy to takie trudne do zrozumienia jak Ty to określasz przez innych i przez Ciebie?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-05 11:29
Przyznam, że często trudno mi Ciebie zrozumieć. :-) Może gdyby to była rozmowa w realu, to inaczej bym ją odebrała, ale takie są uroki słowa pisanego.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-05 11:59 Zmieniony 2013-02-05 12:03
Sama doskonale wiesz, że nie wszystko  i nie do wszystkich można napisać otwartym tekstem. Dlatego czasami staramy się coś powiedzieć miedzy wersami.
Forum ma tę możliwość że jeśli czegoś się nie rozumie można o to zapytać. Tutaj szczególnie nie powinno się sugerować innym czegoś co nie zostało powiedziane. Zawsze pomoże w zrozumieniu drugiej osoby dodatkowe pytanie. :-)
Dodatkowe pytanie nie jest jednoznaczne z brakiem czytania ze zrozumieniem ale z chęcią zrozumienia drugiej osoby.
Dlatego pytajmy aż do skutku gdy czegoś nie rozumiemy :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-02-05 12:03
Ok, zarzucę Cię pytaniami. :-)))))))))))))
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2013-02-05 11:12 Zmieniony 2013-02-05 11:20

>Autor lidian Dodany 2013-02-05 11:25
>Wkurza mnie niesamowicie brak reakcji administratorów na posty obrażające użytkowników forum. Już nie będę mówiła o drobnych utarczkach słownych, bo to można przemilczeć, ale wkraczanie w niepełnosprawność, wytykanie chorób czy kalectwa, to jest bicie "poniżej pasa"


lidian, chwaląca się że była pracownikiem Służby Zdrowia, zapomniała dla własnej wygody, że lista chorób jest strasznie długa, klasyfikacja ICD w tym TNM, ATC,  że nie jest obrazą mówienie prawdy na co kto choruje, nie jest obrazą zauważenie skali porównawczej,  kto jest bardziej potrzebujący, a jednocześnie kłania się klasyfikacja stanu: zagrażający życiu, niezagrażający życiu -stabilny, ciężki, dobry...
Nie jest problemem nareszcie zrozumieć że nie jesteśmy tacy sami, tylko dlatego, że obok dokumentu Dowód osobisty nadano dokument " człowiek niepełnosprawny".
Czy należą się korepetycje z dziedziny medycznej.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-05 11:19
Nie wiem czy mówienie że sie było pracownikiem służby zdrowia jest chwaleniem? Ale zgodzę się z Tobą że rodzaj schorzenia może być powodem nieporozumienia. Osoba na wózku ma trudności ze zrozumieniem osoby chorej na padaczkę. Czasami wyjaśnienie sobie tej kwesti pomaga w zrozumieniu drugiej strony.
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2013-02-05 11:21
lidian chwaliła się że zna  ludzi chorych, od podszewki, dlatego że pracowała w Służbie Zdrowia.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-02-05 11:24
Chromy, mi odpowiedz:)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-05 11:32

>lidian chwaliła się że zna  ludzi chorych, od podszewki, dlatego że pracowała w Służbie Zdrowia. <


Chromy, to już jest Twój wymysł.
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2013-02-05 11:39 Zmieniony 2013-02-05 11:49
rogal160, odpowiadam: wymienione przez Ciebie osoby miały charakter nieunormowany, niestabilny, porywcze działania sprawdzone gdy potrzeba było ryzykownych decyzji  na polu wojennym, np Napoleon Bonaparte. jednak był też okrutny dla żołnierzy
Człowiek wynalazków taki był, ich głowa pełna dziwnych pomysłów i działań, prób i eksperymentów, taki był choćby Einstein. W dużej mierze samotnik

I jeśli mam dodać, czy ktoś w Was podda się operacji chirurgicznej lekarzowi który ma lekka padaczkę, który również twierdziłby, że ataków nie ma że lekami unormował.
Znam odpowiedź: Nie.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-05 12:11
Potwierdze twoje przypuszczenie. Tak, nie poddałbym się operacji gdybym wiedział o takiej chorobie,  nie poddałbym się też wtedy gdybym wiedział że nadużywa alkoholu czy bierze / używa dopalaczy czy narkotyków.
Tylko czy chory ma przed zabiegiem taką wiedzę o lekarzu? Raczej nie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-05 11:27
Chromy nie zapomniałam. Uważam , że forum nie jest miejscem do omawiania cudzej niepełnosprawności jeśli osoba zainteresowana o to nie prosiła.

>Czy należą się korepetycje z dziedziny medycznej<


Medycyna idzie w takim tempie do przodu, że dobrzy lekarze całe życie się uczą.
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2013-02-05 11:36
lidian, skończ już, wstydu sobie oszczędź.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-05 11:39
Ja nie muszę się wstydzić żadnej mojej wypowiedzi. Tobie one nie muszą się podobać.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-05 11:51
Chromy, przedstawileś imponujący wykład historyczny:) Tylko nie bardzo widzę tu korelację z moją osobą. Chyba, że wnioskujesz, iż jestem okrutny dla podwładnych i porywczy:)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-02-05 11:51
Aha i jeszcze mogę być samotnikiem. Pewnie z tej samotności mam córkę:)
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2013-02-05 11:55

>Autor rogal160 Dodany 2013-02-05 11:06
>A padaczkę mieli: Einstein, Napoleon, Tołstoj. Masz wątpliwości co do ich intelektu?


>Autor rogal160 Dodany 2013-02-05 12:24
>Chromy, mi odpowiedz:)


prosiłeś żeby ci odpowiedział, wiec odpisałem o tych Panach, wpis:

>Autor chromy Dodany 2013-02-05 12:39 Zmieniony 2013-02-05 12:49

Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 39) (1444935 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill