www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 40) (1444962 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-05 11:57
Chłopaku, dam Ci pewną radę. Daj spokój mojemu intelektowi. Wszystko z nim ok. Z efektów jego pracy korzystają ludzie, których znasz tylko z tv i podejmują decyzję wpływające także na Twój los. Sugerują się m.in. moim zdaniem. Nie sądze, aby było to możliwe gdyby rozum mi szwankował.
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2013-02-05 12:04 Zmieniony 2013-02-05 12:15
rogal160, wpadniesz na forum niepełnosprawni.pl. szpanujesz swą pracą, pozycją, nie czytasz dokładnie, nie zawsze odpowiadasz na temat, bałagan myślowy w temacie miłość, że kochać potrafi jedynie najprawdziwiej mama, to wszystko  jeden z objawów choroby. W pracy jaki jesteś nie wiem, gdyż z Tobą nie pracuję.
Przynajmniej za jedno Ci dziękuję, mianowicie, zwróciłem Ci uwagę, że gdy piszesz za pieniądze dla gazet nie robisz błędów, umiesz się postarać, a na tym forum pisałeś byle jak. Poprawiłeś się.

Był taki film polski, w którym żona wypowiada takie słowa: " mój mąż jest z zawodu dyrektorem"
Tytuł filmu znasz .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-05 12:10
Ja niczym nie szpanuję bo i nie mam takiej potrzeby. Tylko nie imputuj mi kłopotów z intelektem, bo to nieładnie. Tym bardziej, że mnie nie znasz.
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2013-02-05 14:40 Zmieniony 2013-02-05 14:45
Nasza rozmowa trwa tak naprawdę od wczoraj, dzisiaj dlc.

rogal160 przeczytałeś moje odpowiedzi, dokładnie?  łącznie z przemyśleniem fragmentu z filmu.

>Autor chromy Dodany 2013-02-05 10:43
>rogal160 że Ty, jak opisałeś, masz w diagnozie padaczka, bez ataków, opanowałeś w jakimś dużym stopniu sytuację, nie znaczy, że Twoja choroba odeszła na zawsze. Głowa pracuje tak jak choroba dyktuje. Bez żadnej dokuczliwości, cieszyć się należy że jest tak a nie gorzej, ale rola "ekspert ds. społeczno - gospodarczych " podlega wielkim wątpliwościom.


>Autor rogal160 Dodany 2013-02-05 11:06
>Tezy są powyżej, a co chromego: to stanowisko jest już nieaktualne. Teraz jestem z zawodu Dyrektorem:)


nadal odpisujesz, aby odpisać.
Ponownie wkleiłem Twój wpis.
Panie Piotrze Rogowiecki, dyrektor to nie jest zawód. To jest  stanowisko  w pracy.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-02-05 14:55
Wyczuj ironię.
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2013-02-05 11:52

>Autor lidian Dodany 2013-02-05 12:29
>Przyznam, że często trudno mi Ciebie zrozumieć.


Napisałaś pod wpisem Waldemara.
Jednak Ty lidian masz problem zrozumieć inne wpisy również.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-05 11:56
Tobie nigdy nie dorównam w rozumieniu świata i ludzi. Jesteś boski w tym co piszesz. Jeszcze trochę i się zakocham. :-)))))))))))))))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-02-05 17:59
Brak słów.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-06 13:24
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Druzgocacy-raport-Rzecznika-Praw-Dziecka-po-kontroli-ws-dzieciobojstwa-w-Hipolitowie,wid,15312647,wiadomosc.html
Tam gdzie jest potrzebna prawdziwa pomoc, to jej nie ma. Po co zatrudnia się całą masę niekompetentnych ludzi? Nie dość, że żyją z podatników, to jeszcze nie wywiązują się należycie ze swoich obowiązków.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-06 14:41
Tui trzeba spojrzeć szerzej. Szeregowy urzędnik zarabia grosze (choć to pojęcie względne). Np. główny specjalista w Ministerstwie ma ok. 5000 zł brutto. dla wielu z nas to dużo, ale nikt łebski za takie pieniądze pracował nie będzie.
Nadrzędny Autor nauta Dodany 2013-02-06 18:28
Tu nie chodzi tylko o urzędnika i pieniądze, bo gdzie są sąsiedzi, rodzina, kler (który na co dzień mówi o niesieniu pomocy bliźnim).
Przecież to nie tylko paragrafy i przepisy obligują do niesienia pomocy komukolwiek, czasami wystarczyło by być po prostu człowiekiem.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-06 19:03
5000zł, to jest około 3,33 więcej niż średnia krajowa, to mało???? Ten, który zarabia 1500 zł w wielu przypadkach więcej pracuje, niż ten Specjalista od zbijania bąków w Ministerstwie...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-06 19:47
Dużo?
To na rękę jakieś 3500 zł. Spróbuj za to przeżyć w Warszawie posiadając rodzinę i mieszkanie w kredycie. A minimalną zarabia 3% zatrudnionych więc to problem marginalny.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-02-06 19:58

>A minimalną zarabia 3% zatrudnionych więc to problem marginalny. <


Tylko za słowami problem marginalny kryje się człowiek żyjący w ubóstwie, w tej samej Warszawie. Na taki margines życia jest w Polsce zepchniętych wielu ludzi. Kogo to obchodzi, że dzieci tego "marginalnego problemu" nie dojadają, że on sam często się nie leczy, bo nie ma za co, bo, bo , bo .......... KOGO To W KONCU ZACZNIE OBCHODZIĆ?
Jak możesz tak powiedzieć Rogal? To są żywi ludzie. Są często bardziej uczciwi niż Ci co zdecydowali o takim ich losie.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-02-06 21:09

>A minimalną zarabia 3% zatrudnionych więc to problem marginalny.


Karę śmierci w Polsce zniesiono a osoba, która podobno doradza naszym politykom twierdzi, że 3% społeczeństwa to "problem marginalny" to tak jakby pogodzić się ze śmiercią głodową około 1 miliona ludzi a może jeszcze ich rodzin.
Teraz rozumiem ten bełkot polityków, którzy dużo gadają ale nic nie mówią jeśli mają takich doradców (zawodowych dyrektorów)
Żeby być doradcą to nie wystarczy wiedza książkowa, potrzebne doświadczenie życiowe i odrobina empatii.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-06 22:08
Dokładnie Tadeusz, rogal prezentuje zerową wiedzę o życiu społeczeństwa. A sposób myślenia procentami to już przekracza  wszystko. Brak słów krytyki aby to określić dosadnie bez przekleństw.
Należy również podkreślić troskę o swoje jakże małe dochodytylko3, 5 tyś na rękę - ijak tu wyżyć w Warszawie.  Ale już 1500 niezauważone. A że na rekę to ok1200 to tylko procent. Zresztą procenty też przekłamane jak i wiedza ps dyrektorara- doradcy .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-06 22:10
Moment moment.
Zgoda ze to sa tragedie poszczegolnych osob. Chodzilo mi o to zeby nie sprawiac wrazenia ze to powszechne zjawisko. Poza tym gwaltowne podwyzszenie placy minimalnej zwiekszy bezrobocie i tyle.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-06 22:25
Gadasz jak ten gospodarz który chciał nauczyć (wytresować) konia i oduczyć go jedzenia. I wedlug słow gospodarza by mu się to udało, koń już cztery dni nic nie jadł i gdyby wytrzymał piąty to by się oduczył jeść. Niestety koń zdechł.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-07 00:26
Ty spróbuj przeżyć w W-wie, za 899 zł miesięcznie. Będąc chorym nie tylko na SM... Stawka samych leków na kwartał wynosi kształtuje się do 8000 zł na kwartał, żyć trzeba, jeść trzeba, opłacić lokum trzeba... A wtedy pogadamy...
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-02-08 11:26
a kto twierdzi lub podaje że jedynie 3% zatrudnionych zarabia najniższą krajową ?
znam osoby pracujące które dostają około 1000zł na rękę bo pracują na umowę zlecenie i nie mają szansy na umowę o pracę, znam również osooby które mają np 1/4 lub 1/2 etatu na papierze i dostają równowartość najniższej krajowej pod hasłem bo tyle się należy za pracę na pełnym etacie, myślę że te 3% to wymysły przesławnej firmy sedlak&sedlak
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-08 15:01
Też znam takie osoby...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-08 16:54
To żaden wymysł tylko oficjalne dane i darujcie sobie komentarz, że są zmanipulowane, propagandowe itd. Jasne, że płaca minimalna nie obowiązuje przy umowach cywilnoprawnych. Ale nawet gdyby to ustalenie minimalnego wynagrodzenia na poziomie tak wysokim, że jej wzrost przekroczy dynamikę wydajności pracy oznacza inflację i jeszcze większe problemy na rynku pracy. Prawem nie da się stworzyć krainy powszechnej szczęśliwości.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2013-02-08 17:47

>Prawem nie da się stworzyć krainy powszechnej szczęśliwości.<


Bezprawiem także nie :-)
Człowiek to taka istota, że zawsze znajdzie sposób na unieszczęśliwienie innych lub siebie.
Pewne jest też, że ci "krzyczący" o poprawę warunków, pełni empatii w momencie znalezienia się w innym miejscu - już "najedzeni" zmieniają zdanie i zapominają...
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-06 22:33

>Szeregowy urzędnik zarabia grosze (choć to pojęcie względne). Np. główny specjalista w Ministerstwie ma ok. 5000 zł brutto. dla wielu z nas to dużo, ale nikt >łebski za takie pieniądze pracował nie będzie. 


Pozostali to głupole bo pracują za 1500 .
Czy tu jest potrzebny komentarz o wiedzy doradców?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-06 22:44
Jakbys nie zaklinal rzeczywistosci to wysokosc pensji jest w duzej mierze wynikiem tego jak sztbko mozna zastapic danego pracownika innym. I uwierz prosciej jest zastapic pracownika przy tasmie, na kasie i tp, niz dobrego, kompetentnego urzednika.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-06 22:51
Nie obraź się,  to dotyczy wiekszości urzędników pi razy oko 85 %. Przynajmniej 30% tych od taśmy spokojnie zrobiłoby to co urzęddnicy. A możliwe  że lepiej. Natomiast w drugą stronę raczej by się nie dało.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-06 23:00
Nie obraze sie bo nie jesten urzednikiem. To co mowisz moze byc prawda w stosunku do urzednikow najnizszego szczebla. Jednak nie wyzej. Jakbysmy zle nie oceniali pracy urzedow to jakas tam wiedza jest potrzebna, a osoby wykonujace malo skomplikowane prace jej nie maja.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-06 23:08
Tu się mylisz. Znam wiele osób pracujacych na kasie z wyższym wykształcenie, techników tylko dlatego że dla nich nie ma miejsca bo brak im znajomości nie wiedzy.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-07 00:34
Rogal, a ty się do kompetentnych zaliczasz??? Pożal się Boże, gdyby wszyscy byli tacy jak Ty, to z tej naszej "Kochanej" Polski, zostałoby tyle, co po Nagasaki i Hirosimie w czasie II wojny światowej, lub po Sodomie i Gomorze ze Starego Testamentu...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-07 07:34
Skoro juz mnie ovrazasz to podaj konkretne zarzuty.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-07 11:50 Zmieniony 2013-02-07 12:42
Sam na siebie piszesz iż jesteś sumienny, to zarzut... Samochwała w kącie stała... :-) :-p
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-02-09 03:31
Witaj rogal. Ja odpowiem Ci na stawiane zarzuty i to z mojego tzw. podwórka. Chodzi o korporacje prawnicze.Przykład jednej osoby ( lecz myśl o setkach).Młody człowiek studiował prawo,nastepnie wybrał specjalizację Prawo Karne.Uczył się dzieki pożyczkom rodziców, dziadków i własnej pracy.Najlepszy na studiach, zdał egzamin na asesora i jego kariera skonczyła się na pracy w Austrii, przy budowach. Nie miał znajomosci, rodziców prawników i innych koneksji, by pełnic wymarzony zawód.Zapisał się do Stowarzyszenia Studentów Prawa walczących z Korporacjami.
Jeszcze raz do znudzenia powtarzam! Student uczy się za pieniadze bliskich i społeczeństwa.My jako społeczeństwo mamy prawo domagac się, by nasze pieniadze nie były marnowane.
Przypomnę słyne słowa guru Balcerowicza: studiujcie, a znajdziecie pracę dobrze wynagradzaną.Teraz Wy młodzi macie szanse!
Młodzi za tym głosem poszli słusznie uwazając, ze wykształcenie jest podstawa do lepszego zycia , niż rodzice. Dziś słyszę głos nastepnego guru Tuska: lepiej zostac dobrym kafelkarzem, niz politologiem. Trzeba własciwie odczytac te słowa: wystarczy ci wiedza ze Szkoły Podstawowej i sprawne ręce do czarnej roboty!
Wniosek? Im mniej bedzie ludzi wykształconych, tym lzej im wmawiac głupoty i nimi dyrygowac.Amen
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2013-02-09 16:38

>Nie miał znajomosci, rodziców prawników i innych koneksji<


Boni, nie do końca zgadzam się z tym co napisałaś. I też, na bazie swojego podwórka :-)

>Uczył się dzieki pożyczkom rodziców, dziadków <


Eee...no i może dlatego od razu chciał mieć wszystko, a nie sam dochodzić do wszystkiego ?
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-02-09 16:52
Soniu, po przemysleniu przyznam Ci rację. Z pewnością zbyt mało zaakcentowałam problem "znajomości". U mnie taka praktyka jest bardzo wyrazna, co gorsza adepci wcale sie z tym nie kryją:(
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2013-02-09 17:04

>po przemysleniu<


No, właśnie, Boni :-)
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2013-02-09 17:06

>po przemyśleniu>


No, właśnie, Boni :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-09 21:13
Bona, to są bardzo mądre słowa...

> Im mniej bedzie ludzi wykształconych, tym lzej im wmawiac głupoty i nimi dyrygowac.Amen >

Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-02-08 11:36
nie narzekam na urzędasó tylko dlatego że ukończyłąm sowjego czasu szkolenie pt profesjonalny pracownik adm. biurowy i wszelkie poznane techniki stosuję w drugą stronę, ale nie każdy posiada taką wiedzę i tu jest problem, nieraz widzę niemoc osób które walczą z tymi pańmi za szybą, myślę że te osoby też powinny dostawać tyle co kasjerzy w supermarketach
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-10 20:00
Może wystarczyłby im taki kurs i trochę wiedzy w tematach z ktorymi przychodzą do nich tzw. przez nich petenci.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-02-06 23:02
Do tej grupy zarabiających stawkę minimalną należy dodać emerytów i rencistów i wtedy będziemy mieli obraz ubóstwa.
A z drugiej strony wynagrodzenia, premie, dodatki prezesów, dyrektorów, polityków no i ........ "mądrych doradców"
"Drobne" premie marszałków Sejmu i Senatu przekraczały roczne wynagrodzenia tych "głupoli", którzy godzą się (bo nie mają wyboru) pracować za 1500 zł brutto i ok. dwuletnie renty.
Co tam 0,5 miliona dla dyrektora budowy stadionu Narodowego, czy wiele innych "kwiatków". Można mnożyć takie przykłady.
"Dyrektor - doradca" zaraz powie, że kwota tych premii to niewielki promil w odniesieniu do PKB czy innych wskaźników i tak to się stale tłumaczy.
Ale cóż, "jak się weszło między wrony, trzeba krakać jak i one" a pisanie dla gazety wybiórczej też do czegoś zobowiązuje więc motto rogala nie ma pokrycia w rzeczywistości.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-06 23:11
Nie rob ze mnie krwiozerczego kapitalisty. Skala ubostwa jest za duza. Niestety o tym sie nie mowi bo media maja mnostwo tematow zastepczych. Nie ma innego srodka do walki z bieda niz praca i rozwoj gospodarczy. Jednak dzieci powinny byc zabezpieczone przez panstwo i to nie podlega dyskusji.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-06 23:21
Na nic dobra praca tych przy taśmie jeśli jej wyniki są zmarnowane i to nie tylko przez urzędników niższego szczebla. A co do dzieci niech rzad umożliwi rodzicom opiekę nad dziećmi, to bedzie z tego wieksza korzyść dla wszystkich.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-06 23:48
Co rozumiesz przez marnowanie?
Masz zlobki, przedszkola. Pewnie ze za malo. Jednak z drugiej strony lepsze dwie pensje niz jedna.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-08 18:59
Marnowanie , to ni mniej ni więcej jak nie wykorzystanie pracy tych ludzi. Dzisiaj w modzie jest wykorzystywanie ludzi nie ich pracy. Przkładem umowy zlecenia itp śmieci. Żłobki i przedszkola to dzisiaj najczęściej prywatne przedsięwzięcia.  Dlatego przykład Twój  jest całkowicie nietrafiony.
A o co cbdzi z tymi dwoma pensjami, to już czrna magia?!
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-08 20:25
Odpowiedz sobie na pytanie czy lepsza umowa śmieciowa czy żadna. I bardzo dobrze, że prywatne. Jak najwięcej zadań państwa powinno być realizowa przez sektor prywatny. Wychodzi taniej i lepiej.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-08 22:21
Lepsza jest stała, a nie śmieciowa...
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-02-09 07:43
Odpowiedziales sobie a nie mnie.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-10 18:43
Ty rogal zapoznaj się z hasłem praca na umowę zlecenie itp potem z pracą na czas określony. I wyłap różnice.  Bo wypowiadasz się w temacie jakbyś nie miał  w nim żadnej wiedzy. A sądzę że powinieneś.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-02-10 20:51
Jeden i drugi rodzaj umowy mozna tak samo lagwo wypowiedziec. Oczywiscie na zleceniu nie masz prawa do urlopu swiadczen wypadkowych ewentualnie innych benefitow np ZFSP. No i do zlecen kc do umowy o prace kp.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 40) (1444962 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill