www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Legitymacja na bezpłatne parkingi...? (6939 - wyświetleń)
- Autor bramkarz33 Dodany 2013-02-11 08:17
Dowiedziałem się,że legitymacje na bezpłatne parkingi,moga otrzymać osoby niepełnosprawne,które sa włascicielami samochodów,nie koniecznie ze schorzeniami ruchu ...., prawda to ??????????? Wszystko można załatwić w Powiatowych Zespołach Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności,wypelnia sie wniosek i pokazuje sie dowód rejestracyjny pojazdu.

Prosze o odpowiedzi !!!
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-02-11 09:11
1.  Jeśli chodzi o parkowanie w płatnej strefie miejskiego parkowania to każde miasto ustala własne zasady – bez informacji o jakie miasto chodzi nie jestem w stanie nic odpowiedzieć
2.  Jeśli chodzi o parkingi płatne prywatne (np. przy szpitalach) to ich zarządcy ustalaja zasady odpłatności
Nadrzędny - Autor amwoy5 Dodany 2013-02-12 12:52
To jak to jest z moim inwalidztwem i postojem na parkingach? Np.moje inwalidztwo zostało uznane i przyznane przez stosowną władną komisję lekarską wraz z wydaniem legitymacji i stosownej plakietki samochodowej. Czy teraz każdy właściciel nieruchomości poprzez ustalenie własnego regulaminu związanego z parkowaniem na jego terenie i parkingu/nawet sanatoryjnego/,może odmówić mi parkowania na kopercie? Czy tak działać powinno prawo i sprawiedliwość dla uprawnionego inwalidy.To po co obligatoryjnie nakazane i oznaczone miejsca parkowania dla inwalidów? I gdzie tu logika i przyzwoitość społeczna? Czy tylko liczy się kasa?  
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-02-12 13:04

>Czy tylko liczy się kasa? <


Tak kasa i cwaniactwo. I Ty jak źle zaparkujesz, to zapłacisz, a jak na miejscu dla ON stoi cwaniaczek, to nic mu nie grozi. Taka jest niestety rzeczywistość. Zwróciłam takiemu uwagę, to odpowiedział, że jest policjantem (po cywilnemu) i zna przepisy. Stał częścią samochodu na parkingu dla ON. Wjechać można było, ale wysiąść nie.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-02-12 13:22
amwoy - ale skąd takie zdziwienie...?

Jeśli byłbyś właścicielem działki, na której stoi (albo i nie stoi) budynek, to - na dzień dobry - wydzieliłbyś na jej terenie jedno albo i więcej miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych, ot tak, na wszelki wypadek...? Do tego darmowych...? Nie sądzę...
Czyli: właściciel prywatnej posesji ma prawo decydować kto i na jakich warunkach zajmuje jego własność i jest to dosyć logiczne.
Jeśli sanatorium jest prywatne - takie same zasady je obejmują.
Inwalida jest uprawniony do tego, co stanowią aktualne przepisy do inwalidy się odnoszące - nie ma w nich nic na temat obowiązku zapewnienia darmowego parkowania WSZĘDZIE.

Lidian - to nieprawda. Za parkowanie osoby/samochodu nieuprawnionej/ego na kopercie grozi mandat tudzież blokada tudzież holowanie samochodu. To działa i to skutecznie. Zwracać uwagę też sami musimy skutecznie - na tak głupią odpowiedź kierowcy, jaką przytoczyłaś należało po prostu wezwać w jego obecności policję lub straż miejską i egzekwować swoje.
Ale Ty pewnie odpuściłaś, bo "co się będą z facetem szarpać" - no więc ponosisz tego konsekwencje.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-12 13:39
Blu, wiem, że przepisy tak mówią, ale wiem również jak jest w życiu. 

Tak, wezwać policję, a delikwent będzie grzecznie na nią czekał. Chyba żartujesz.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-02-12 14:33
Lidian, TO JAK MASZ ZAMIAR WALCZYĆ Z PROCEDEREM, JAKI OPISAŁAŚ??????
W takim razie, skoro delikwent nie będzie czekał lecz odjedzie - sprawa byłaby załatwiona chyba pozytywnie, bo o to ostatecznie chodzi, nie sądzisz...? I miejsce wolne:)

Nie, nie tylko "przepisy tak mówią" - gdybyś starała się chociaż spróbować je naprawdę zastosować w praktyce, może byś nie pesymizowała na każdym kroku. No bo jak policja czy straż miejska mają kogokolwiek upomnieć czy ukarać, JEŚLI TY NIE ZGŁOSISZ W TAKIM PRZYPADKU SYTUACJI? Nie są wróżkami.
Ale oczywiście, lepiej wyrzekac po internetach zamiast mobilizować innych i siebie do aktywności -także obywatelskiej.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-12 14:42
Blu to Ty mnie napadasz nie znając mnie zupełnie. Nie znasz mojej  aktywności ani normalnej ani "obywatelskiej", nie znasz mnie zupełnie więc nie bądź taka ostra w stosunku do mnie. Powtarzam, nic nie wiesz.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-02-12 15:32
Lid, ależ dokładnie tak - wiem tylko tyle, ile wyczytałam z danego postu i nie twierdzę, że jest inaczej.
Nie oceniam też całej Twojej osoby jako takiej lecz odnoszę się przecież do konkretnego wątku i tematu - to oczywiste, więc, wybacz, ale nie rozumiem, skąd Twoja uwaga oraz osobiste odniesienie. Nie uważam, że jesteś taka albo inna, ale że w tej konkretnej wypowiedzi zasiałaś niepotrzebnie defetyzm - zbyt ogólniając ocenę rzeczywistości a ja tego nigdy nie popieram.
Jestem taka sama wobec każdego - zwróć uwagę:)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-12 15:48
Defetyzmu nie przypisuj mi po jednej wypowiedzi, daleka jestem od tego. 
Nadrzędny Autor REA Dodany 2013-02-12 16:31
Lidian masz rację, jeśli był to faktycznie policjant, a nawet jak nie to zna Twoją rejestrację.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Legitymacja na bezpłatne parkingi...? (6939 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill