www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 99) (1857340 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-02-12 13:58
Waldus, miałam nosa co do Ciebie:)
Ogier nie facet:)))))))))))
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-02-12 21:06
Samobójstwo dębu

Dąb samotnik spoglądał dookoła z pogardą!
Poznał życie, kto widział generacyj tyle!
Nagle zdjął z nieba piorun,
Jak złocisty sztylet -
I wbił go sobie w pierś twardą.

Pozostawiam na "nocne rozmyślania". :-)
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-02-13 22:25
słodkich snów nocnym markom jakom marek
http://www.youtube.com/watch?v=NyyOgVZ4S6Y
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-02-13 22:27
Marek?????????
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-02-13 22:29
jakoś tak ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-13 22:31
Nocny i prawdziwy czy tylko nocny? :-)
Nadrzędny Autor nauta Dodany 2013-02-13 22:31
i nocny , i prawdziwy
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-02-13 22:34
Siedzę, słucham i patrzę jak szpak na imię....:-) Wspominam Marka...był i znikł z powierzchni wirtualnego świata dawno temu.:-)
Śpij dobrze i nie znikaj.:-)
Nadrzędny Autor REA Dodany 2013-02-16 20:34
Po tej piosence to raczej nie takie "słodkie" sny :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-02-13 22:52
Dobrej nocy wszystkim, tym co idą spać i tym co rozmyślają. :-))))))))))))
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-02-13 23:00
a tym co marzą już nie?
nie mylić z tymi co marzną
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-02-15 01:26
Tym  co marzą i tym co marzną również. :-)))))))))))))
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2013-02-15 12:31
WYCIĄG Z KONSTYTUCJI RP 1997r. - wprowadzona w czasie już demokratycznej Polski

Art. 18.
Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.

Art. 32.
1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

Art. 68.
1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.
2.Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa.
3. Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku.

TRYBUNAŁ STANU
Art. 198.
1. Za naruszenie Konstytucji lub ustawy, w związku z zajmowanym stanowiskiem lub w zakresie swojego urzędowania, odpowiedzialność konstytucyjną przed Trybunałem Stanu ponoszą: Prezydent Rzeczypospolitej, Prezes Rady Ministrów oraz członkowie Rady Ministrów, Prezes Narodowego Banku Polskiego, Prezes Najwyższej Izby Kontroli, członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, osoby, którym Prezes Rady Ministrów powierzył kierowanie ministerstwem, oraz Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych.
2. Odpowiedzialność konstytucyjną przed Trybunałem Stanu ponoszą również posłowie i senatorowie w zakresie określonym w art. 107.


Dlaczego nie przestrzegana jest Konstytucja RP?
Dlaczego utrudniono dostęp do: "szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku"? m.in. wprowadzając obecne systemy odpłatności; m.in.przez poniżającą rewaloryzację rent i emerytur; m.in. przez wprowadzenie ustaw E.Kopacz nałożonych odgórnie zarówno na pacjenta i na osoby pracujące  zawodowo w placówkach Służby Zdrowia
Według zapisu zostały złamane zapisy Konstytucji RP, dlaczego nie zajął się tą sytuacją Trybunał Stanu?

Zapis Konstytucji mówi jasno i czytelnie :
- RP skutecznie chroni zdrowie obywateli;
- dostęp jest powszechny;
- gwarantuje równy dostęp do systemu każdemu obywatelowi,  niezależnie od sytuacji materialnej, bez podziału na lepszy i gorszy dostęp do placówek medycznych i możliwości wykupienia leków

_______________
Wpisu dokonuję w:
- dział kawiarenka - Nocne rozmyślania
- Bariery architektoniczne i nie tyko (dla tych którzy nie czytają  wpisów  kawiarenki)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-15 14:14
Chromy, rzec jasna, że w Polsce jest moda na zdrowych, bogatych, nie zależnych i stosunkowo młodych... To tak zwana polska selekcja eugeniczna mająca na celu, wytępienie biedy kosztem życia innych...
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2013-02-15 14:30
Chromy,dziekuje,lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-02-15 17:16
> dlaczego nie zajął się tą sytuacją Trybunał Stanu?

A kto to miał zgłosić? Sam na siebie bata nikt nie ukręci, nawet opozycja nie zgłosi, ponieważ wie, że nie jest w stanie tego zmienić.
Za ciężka machina do ruszenia.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-15 19:54
Czyli cały ten cyrk na Wiejskiej jest skorumpowany do szpiku kości... Niestety, to przykre, lecz prawdziwe...
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-15 22:10
Norbi cicho siedź i słuchaj(czytaj) uczonej dyskusji i się ucz jak trzymać buzię na klucz.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-15 23:15
Nie będę cicho, niech wszyscy wiedzą, że w tym cyrku na Wiejskiej są sami zarażeni zarażą korupcyjną ... Na mnie to nie przejdzie...  Bo głośne mówienie o tej zarazie jest najskuteczniejsze antydotum... Jak surowica przeciw ukończeniom węża...
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-03-23 02:36
Ja to mówiłem żartem ;-)
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-03-23 10:03
no cóż, Norbuś niektóre rzeczy bierze zbyt dosłownie
ja też jestem zbulwersowana tą bandą z Wiejskiej, nic nie robią konkretnego, biorą kasę za posiadzenia w "5" komisjach na raz a ustawy rodzą się w przerażającym tempie i są to nędzne wypociny a przepisy wykonawcze przeczą sobie nawzajem
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2013-02-15 20:12
(nie jestem prawnikiem konstytucjonalistą - oczywiście - więc w zasadzie moje zdanie nie ma znaczenia)

> A kto to miał zgłosić?


Poza wszystkim innym, gdyby Konstytucję interpretować tak, że musi być wypełniona dosłownie bo inaczej Trybunał Stanu z automatu ... to skończyłoby się to wyłącznie zmianą Konstytucji na taką z mniejszą liczą artykułów (a i to jak dobrze pójdzie). Bo prawa i obowiązki zapisane w II księdze są w pewne mierze listą pobożnych życzeń. Wie o tym każdy, kto choć raz tę część Konstytucji czytał. Opisuje bardziej to co jej twórcy chcieliby może kiedyś osiągnąć, niż to co  byli w stanie zagwarantować.

Kogo to bawi może się zastanowić nad tym czy państwo polskie jest w stanie wypełnić Art 33, 66, 70 ust. 4, 72 ust 1, 77 ust 1,
(świadomie pomijam artykuły gdzie wyraźnie naspano że zakres określa ustawa)

A w drugą stronę można się pobawić z: art 82-84

Albo, mówiąc inaczej i oddając głos większym specjalistom:

"Konstytucje nowych postkomunistycznych demokracji powielają ten sam błąd, który decydował o słabości i anemii ustaw zasadniczych w ich dawnych krajach: wpisują do konstytucji programy, deklarują zamiary i intencje, dając świadectwo dobrych chęci, ale i naiwności, natomiast zbyt mało miejsca poświęcają regułom, procedurom, gwarancjom, które mogą się okazać przydatne na wypadek nieuchronnych konfliktów czy dewiacji w życiu publicznym" - napisała prof. Ewa Łętowska w książce "Po co ludziom konstytucja", wydanej jeszcze przed uchwaleniem w 1997 r. polskiej ustawy zasadniczej. ("Konstytucja fikcji" - WPROST)
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2013-02-15 20:58 Zmieniony 2013-02-15 21:13
Wyjaśniam, byłem  zapytany przez:

>Autor rogal160 Dodany 2013-02-04 13:01


Takowa rozmowa,  o Trybunale Stanu i rozpoczęta przeze mnie  już miała miejsce na forum (data podana). Odchodząc z forum niepełnosprawni.pl, pozostała mi jeszcze sprawa do załatwienia, nie  dałem odpowiedzi rogal160  Uzupełniłem to w dniu dzisiejszym. Odpowiedzi udzieliłem, tylko, dlaczego ekspert ds. ekonomiczno społecznych z zawodu dyrektor (tak o sobie napisał na tym forum :"Autor rogal160 Dodany 2013-02-05 11:06"), człowiek medialny tego nie wie? Odpowiedź jest prosta "wlazł między wrony i kracze jak ony"

Nasunęła się także myśl, aby napisać z podaniem przykładu i  zadaniem pytania, dlaczego? i jak długo ? społeczeństwo będzie pozwalać na łamanie  Konstytucji RP .

Nie kopiowałem, nie wklejałem tutaj całej Konstytucji RP, przytoczyłem kilka zagadnień.
Iota, trafione, wymieniasz kolejne przykłady łamania Konstytucji RP.  Jest odpowiedzią, dlc, na pytanie rogal160.
Iota odpowiadam na:

>Opisuje bardziej to co jej twórcy chcieliby może kiedyś osiągnąć, niż to co  byli w stanie zagwarantować.


Zamysłem było stworzenie Konstytucji RP dla społeczeństwa RP (koniec PRL-u), jako wymiar nowego ustroju, lepszych demokratycznych czasów, lecz społeczeństwo  w wyborach i ponownie w kolejnych wyborach, przyzwoliło na sprawowanie władzy ludziom, którzy ciągle łamali Konstytucję (przykład: druga kadencja Premiera Tuska, kolejna kadencja kilku posłów) i co najgorsze nadal ją łamią, żyjąc świadomością,  że nie zostaną ukarani. Udaje się już tyle lat, uda się kolejny rok....
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2013-02-15 21:34 Zmieniony 2013-02-15 21:47

> Zamysłem było


A Jerzy Jaskiernia mówi tak (cytaty z zalinkowanego artykułu):

Jerzy Jaskiernia, inny poseł SLD, bronił tych pobożnych życzeń zapisanych w konstytucji, uważając je za "standardy, które należy przyjmować i do nich dążyć". Te standardy to - jak twierdzi poseł SLD - "wynik kompromisu między liberalnym a socjaldemokratycznym poglądem na konstytucję".

Czyli, innymi słowy, był to "kompromis" pomiędzy takim rozumieniem konstytucji, że jest ona zbiorem norm prawnych i takim, że jest ona pewnym manifestem planów i zamiarów. I skończyło się listą pobożnych życzeń.

Po drugie, jeśli coś jest "standardem, do którego należy dążyć:" to oznacza, że aktualnie się go nie osiąga, a zatem Konstytucja jest łamana. I że twórcy tej konstytucji wiedzieli, że strzelają na wyrost. A jeżeli tak, to nikt nie będzie nikogo po Trybunałach ciągał, bo wszyscy zainteresowani wiedzą, że to jest list do świętego Mikołaja, a nie norma prawna.

A tak widzi to konstytucjonalista, Osiatyński:

Przeszkadzają mi górnolotne określenia umieszczone w konstytucji, będące efektem licznych kompromisów, jakie zawierano zwłaszcza w końcowym etapie jej tworzenia. Zamiast w zaciszu eksperckich gabinetów powstawała ona bowiem publicznie. Gdy PSL i Unia Pracy groziły, że nie podpiszą, "wzbogacono" konstytucję o prawa socjalne; gdy protestowały środowiska prawicowe, dodano zapisy ideologiczne - wylicza prof. Wiktor Osiatyński, konstytucjonalista.

Dla jasności: agitacja polityczna jest mi obca. Zwracam natomiast uwagę, że nie ma takich rządów, które by Konstytucji w obecnym kształcie mogły NIE łamać w żadnym punkcie. Nie ma i już. To wynika z czystej matematyki. Alternatywy są dwie:

a) formalna zmiana Konstytucji i jej "odchudzenie", żeby nie zawierała praw, których Państwo de facto nie gwarantuje.
b) Dalsze trwanie stanu obecnego.

Opcji c) (że tę całą listę pobożnych życzeń da się spełnić) po prostu nie ma.
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2013-02-15 22:56
Posłużę się wspomnieniem:  ACTA, złamano w tekście dwa punty : Art. 26 i 27
Konstytucja RP stanowi, żeby być ukaranym musi odbyć się sprawa sądowa. Tekst ACTA mówił: " że jest możliwość usuwania bez wyroku Sądu treści uznanych za pirackie (art. 26 i 27.5) bez sprawdzenia i przeprowadzenia dowodu w sprawie.  Bez orzekania winy/niewinny w Sądzie miał być  oskarżony i ukarany. To było sprzeczne z Konstytucją RP
Drugi punkt sprzeczny: wymuszenie na dostawcy usług IP danych o użytkowniku, pod byle pretekstem, na śledzenie jego poczynań w sieci, w tym stanowiło to zagrożenie dla wszystkich Instytucji,zakładów pracy, itp

Było tak ? Było. Tusk wiedział kogo wówczas się boi. Podpisu ratyfikacji nie złożył.
Pod taki mur presji wypada postawić odpowiedzialnych za złamanie i dalsze łamanie Konstytucji RP .  Wówczas, wszystkiego dawnego nie da się naprawić lecz istnieje szansa na poprawienie sytuacji gospodarczej w kraju i życia całego społeczeństwa, a nie tylko elit - jednostek
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2013-02-16 00:08
Chromy,

Generalnie po naszych poprzednich dyskusjach widać, że mamy inny sposób myślenia o polityce (w tym miejscu polecam ten Klub Trójki {link} - ja generalnie używam tzw "dyskursu pragmatycznego"). Więc skomentuję tylko jeżeli wyraźnie sobie tego życzysz. Bo pewnie się nie zgodzimy.
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2013-02-16 09:36 Zmieniony 2013-02-16 09:56
Kolejna grupa której Rząd się bał: rolnicy z Leperem na czele (był nerwowy porywczy i gotowy a wszystko żeby wspólnie z rolnikami wywalczyć swoje. Leper nie żyje lecz pokazał rolnikom jak wygrywać, poradzą sobie teraz i bez niego)
NICEA - Rozdział 7.
"1. Dopłaty bezpośrednie w latach 2004 – 2006 wyniosą kolejno 25, 30 i 35 proc. w pierwszych trzech latach członkostwa, średniej unijnej dopłat dla rolników. W 2007 roku wyniosą 40 proc., i następnie co roku będą wzrastać o 10 proc. aż do pełnego wymiaru.
2. Polska uzyskała możliwość podniesienia dopłat bezpośrednich dla rolników w pierwszych trzech latach kolejno do poziomu 55 proc., 60 proc. i 65 proc. Środki zasilające pochodzić mają z przesunięcia części pieniędzy z funduszy na rozwój wsi oraz z budżetu państwa.
3. Po akcesji Polski do Unii Europejskiej będzie obowiązywał uproszczony system wypłacania dopłat bezpośrednich. Znaczy to, że gospodarstwa rolne dostaną dofinansowanie nie na podstawie wielkości produkcji, ale na podstawie wielkości terenu, powierzchni gospodarstwa, bez względu na rodzaj produkcji. Polska może stosować taki system przez 5 lat."

Tak wyszło, że Rząd zgodził się na fakt, aby UE dała ile chce dać resztę pokryte zostało z naszych podatków, pracują na te dopłaty inne dziedziny  gospodarki, w tym pracujący renciści, żeby z naszych podatków rolnikom dać dopłatę.

Kolejny dowód na dopieszczenie rolników, których Rząd się bał, i nadal boi, gdyż możliwe jest że ponownie wyjdą  z kosami na ulice:
ponad 10 lat byli zwolnieni z opłacania składki zdrowotnej dla osoby zdrowej w sektorze rolnym. Składki na rolników pochodziły z budżetu państwa -prezent.. Sprawa trafiła do Trybunału Konstytucyjnego. Sprawa została rozstrzygnięta. Niezgodne z Konstytucją, żeby grupa rolników nie płaciła składek.
dla przykładu : rencista - z kwoty renty pobierany ma podatek a  w nim składka zdrowotna.
Zdrowy rolnik nie płaci podatków od produkcji rolnej i zwolniony był z płacenia składki zdrowotnej.
Rolnik pracujący  mający 2 ha lub 50 ha, czy nawet 100 ha był zwolniony z płacenia.
Obecnie płacą składkę zdrowotną : w ubiegłym roku kolejny prezent, 1zł od ha,  od 6 do 15 ha - 18 zł miesięcznie, a w większych  - 36 zł.
W roku 2013 również niska kwota = 144zł maksymalna dla  tych co posiadają powyżej 6 ha działy specjalne. Poniżej 6 ha rozliczenie inne
Trzeba "skąciś" na to brać, a tzn gnębić obciążeniami sektor nierolniczy, ZUS w górę, podatki w  górę.

Iota, rzeczywiście nie zgodzimy się w rozmowach, za młoda jesteś, pracowali na taki stan rzeczy Twoi rodzice i pozostałe grupy społeczne. Ty nie pracowałaś na to, podatków nie płaciłaś. Powiesz że nie zdążyłaś. Tak lecz nie koniecznie.  Młoda jesteś lecz napisałaś, że nie jesteś ciężko chora, wybrałaś taką drogę żeby dotychczas lekko żyć.  Jednak są osoby w Twoim wieku, które pomimo niepełnosprawności i pomimo podobnego do Ciebie wieku pracowały i płaciły podatki. Inaczej patrzą na co przeznaczane są ich podatki.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2013-02-16 16:47 Zmieniony 2013-02-16 17:03
Do treści głównej się nie odnoszę, bo tak jak mówiłam zrobię to tylko na życzenie (inaczej nie ma sensu), ale taka uwaga do Pańskiego ad personam.

> napisałaś, że nie jesteś ciężko chora


Tak uważam. Dla przypomnienia: mam średnią/lekką (zależy jak patrzeć) postać MPD (jako lekarz sam Pan rozszyfruje skrót). Patrząc po statystykach schorzenia, jestem na pewno w górnych 50% (nie mam padaczki, w dobrych warunkach pogodowych i bezpiecznym otoczeniu poruszam się samodzielnie i bez kul). Więc na skali tego jak mogłabym być chora, jest dobrze. Z drugiej dla "sprawnego" otoczenia jestem bez wątpienia osobą niepełnosprawną, bo MPD mnie jednak ogranicza.

Tak wyszło, że urodziłam się ze zbyt małym porażeniem, żeby uważać się za bardzo nieszczęśliwą (zwłaszcza mieszkając w Warszawie - gdybym mieszkała w odludnej chacie w Beskidach byłoby dużo gorzej), a jednocześnie ze zbyt dużym żeby nie mieć żadnych istotnych ograniczeń i być uważaną za osobę "sprawną".

> podatków nie płaciłaś.


Wykonywane zlecenia na studiach (które traktowałam jak normalną, terminową pracę) opłacałam tak samo jak wszyscy inni tłumacze procujący na UoD. Oczywiście jak się pracuje tylko po godzinach na studiach, traktując studia jako podstawowe zajęcie, to się za dużo nie zarobi, ale coś się przez te pięć lat zebrało.

Moje obecne podstawowe zatrudnienie (dydaktyka na uczelni) wiąże się niestety nie z pensją asystenta ale ze stypendium doktoranckim. Tak się składa, że jest nieopodatkowane podatkiem dochodowym/składkami społecznymi. Nic na to nie poradzę. Wolałabym pensję asystencką, ale to nie zależy ode mnie a od uczelni i jestem w tej samej sytuacji co pozostali doktoranci.

Nie wybrałam tego akurat tak, "żeby mi było łatwo" bo aplikując na doktorat kilka lat temu nawet nie wiedziałam, czy będę prowadzić dydaktykę (i dostawać stypendium) czy nie. Tak samo jak nie wybrałam anglistyki po to, żeby być tłumaczem i móc dorabiać na studiach *legalnie*, na umowę o dzieło, bez zakładania działalności gospodarczej. To wyszło w praniu. Przyznaję uczciwie że mam szczęście i jest mi stosunkowo łatwo (jak sobie porównam ze znajomą z podobnym porażeniem, z innym wykształceniem, z małej wioski). Ale jednocześnie stawiam złotówki przeciw orzechom, że osoby sprawne by się ze mną zamienić nie chciały.

Niezależnie od tego czy podatki płacę czy nie (można powiedzieć że tak, bo tak samo jak wszyscy płacę VAT, a od renty również potrąca się podatki; można powiedzieć że nie bo wszystkie te pieniądze są jakoś "państwowe"), oczywiście że mnie obchodzi co się z nimi dzieje.
Nadrzędny Autor chromy Dodany 2013-02-16 13:11 Zmieniony 2013-02-16 13:14
Kolejna uprzywilejowana grupa, żyjąca pasożytniczo z naszych podatków i datków parafian.
Wyciąg z : Ustawa o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczpospolitej Polskiej

DZIAŁ III
Sprawy majątkowe kościelnych osób prawnych

Art. 55. 
1. Majątek i przychody kościelnych osób prawnych podlegają ogólnym przepisom podatkowym z wyjątkami określonymi w ust. 2—6.

2. Kościelne osoby prawne są zwolnione od opodatkowania z tytułu przychodów ze swojej działalności niegospodarczej. W tym zakresie osoby te nie mają obowiązku prowadzenia dokumentacji wymaganej przez przepisy o zobowiązaniach podatkowych.

3. Dochody z działalności gospodarczej kościelnych osób prawnych oraz spółek, których udziałowcami są wyłącznie te osoby, są zwolnione od opodatkowania w części, w jakiej zostały przeznaczone w roku podatkowym lub w roku po nim następującym na cele kultowe, oświatowo-wychowawcze, naukowe, kulturalne, działalność charytatywno-opiekuńczą, punkty katechetyczne, konserwację zabytków oraz na inwestycje sakralne, o których mowa w art. 41 ust. 2, i te inwestycje kościelne, o których mowa w art. 41 ust. 3, których przedmiotem są punkty katechetyczne i zakłady charytatywno-opiekuńcze, jak również remonty tych obiektów.

4. Kościelne osoby prawne są zwolnione od opodatkowania i od świadczeń na fundusz gminny i fundusz miejski, od nieruchomości lub ich części, stanowiących własność tych osób lub używanych przez nie na podstawie innego tytułu prawnego na cele niemieszkalne, z wyjątkiem części zajmowanej na wykonywanie działalności gospodarczej.

5. Zwolnienie od opodatkowania podatkiem od nieruchomości oraz od świadczeń na fundusz gminny i fundusz miejski obejmuje nieruchomości lub ich części przeznaczone na cele mieszkalne duchownych i członków zakonu, jeżeli:
1) są one wpisane do rejestru zabytków,
2) służą jako internaty przy szkołach i seminariach duchownych, domy zakonów kontemplacyjnych, domy formacyjne zakonów i domy księży emerytów (sióstr emerytek),
3) znajdują się w budynkach kurii diecezjalnych i biskupich, zakonnych zarządów generalnych i prowincjalnych w Sekretariacie Prymasa Polski i w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.

6. Nabywanie i zbywanie rzeczy i praw majątkowych przez kościelne osoby prawne w drodze czynności prawnych oraz spadkobrania, zapisu i zasiedzenia jest zwolnione od podatku od spadków i darowizn oraz opłaty skarbowej, jeżeli ich przedmiotem są:
1) rzeczy i prawa nie przeznaczone do działalności gospodarczej,
2) sprowadzane z zagranicy maszyny, urządzenia i materiały poligraficzne oraz papier.
7. Darowizny na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą są wyłączone z podstawy opodatkowania darczyńców podatkiem dochodowym i podatkiem wyrównawczym, jeżeli kościelna osoba prawna przedstawi darczyńcy pokwitowanie odbioru oraz — w okresie dwóch lat od dnia przekazania darowizny — sprawozdanie o przeznaczeniu jej na tę działalność. W odniesieniu do darowizn na inne cele mają zastosowanie ogólne przepisy podatkowe.
8. Kościelne jednostki organizacyjne, o których mowa w art. 12, mogą być na wniosek kościelnej osoby prawnej uznane przez właściwą izbę skarbową za odrębne podmioty podatkowe, jeśli są organizacyjnie wyodrębnione.
9. Nabywanie rzeczy i praw majątkowych, o których mowa w ust. 6, jest zwolnione od opłat sądowych i notarialnych, z wyłączeniem opłat kancelaryjnych.

_________
a słaby człowieczek .......
............podatek od nieruchomości - za dom/mieszkanie ma zapłacić, gadki nie ma że dostanie może zwolnienie. to jedno tylko jedno porównanie

________
Zamykam odpowiedź wyjaśniającą rogal160 za co i kogo pod Trybunał Stanu.  Iota  włączyła się do rozmowy, ma  do tego prawo Konstytucją zagwarantowane.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-02-19 10:48
http://www.sfora.pl/Kazde-otyle-dziecko-musi-przejsc-operacje-zoladka-a52728

Zamiast tego lepiej zacząć promować zdrowy styl życia. Zlikwidować słodycze w szkolnych sklepikach i uświadomić rodziców.
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-02-21 23:17
Może powinno to byc w "Miłości"ale jest noc,wiec
http://kobieta.onet.pl/dziecko/zdrowie/jak-pokochac-takie-dziecko/e1lw2

Artykuł długi ale interesujacy.Bez wątpienia niełatwo jest miec dziecko niepełnosprawne,dzisiaj,w dobie pędu do piękna,do wariackiego poprawiania urody,a tu nagle...jest,niczemu niewinne i bezbronne.Jak radzic sobie z taką miłością?Mogę sie jedynie domyslać(na szczęście),jak trudne są pierwsze dni,jak trudno pogodzic sie z tym i z jakim mozołem  zakochiwac sie w tym brzdącu,gdy chciało sie mieć malca jak sąsiadka czy przyjaciółka.I kochac je coraz mocniej i coraz intensywniej.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-02-22 09:16
Valkirio piękny artykuł.
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-02-28 23:51
leżę wtulony w pościel
psy cicho coś mruczą przez sen
ogień się błąka  po ścianach 
a do mnie sen przyjść nie chce
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-02-28 23:57
Dla mnie zawsze zagadką jest, iż meni uważają, że u kazdej z matek, już w czasie narodzin dziecka odzywa sie instynkt macierzyński?
Wciąż wmawiają :matka kocha dziecko bo JEST! Ojciec kocha za to jakie JEST!
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-01 09:35
to nie jest prawda, przecież nawet samice zwierząt odrzucają swoje młode, więc to chyba nie jest instynkt
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-03-01 12:52
Trolla, jednak taka jest obiegowa opinia. Kobiety uważa się za MATKI, które muszą miec instynkt macierzyński! jakiekolwiek odstepstwo od tej tzw. normy jest uważane za amoralne.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-01 14:18
a to ja wiem, ale czy zawsze trzeba się trzymać stereotypów ?
życie w stereotypach chamuje rozwój
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-03-02 01:46
Trollu i dlatego jestesmy w takim punkcie. Stereotypy decydują o postrzeganiu rzeczywistości.
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-03-02 09:31
oj tak smutna prawda
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-03-09 16:41
Prawda?

http://ksiazki.wp.pl/gid,15398109,tytul,Polacy-sa-coraz-glupsi-Przygnebiajace-wyniki-najnowszych-badan-czytelnictwa,galeria.html?ticaid=110331&_ticrsn=3

Nawet wieczorami, tak przez chwilkę, nie bierzemy książki do ręki?
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-03-09 18:26
Lidziu w LO to ja na fizyce książki czytałam :-) Klasówka: "nie piszę" i czytałam. Na koniec semestru: mini, dekolt i hutrem zaliczałam - przy pomocy kol. :-)
Później po porodzie, teraz czasu brak i podobno już wszystko przeczytałam :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-03-09 18:44
Też mi się kiedyś wydawało, że już bardzo dużo przeczytałam.  Teraz odkrywam nowe i znów nowe ......... Tyle jeszcze jest do przeczytania. Życia nie wystarczy. 
Masz rację, kiedy dzieci są małe , to mniej czasu na czytanie, a w nocy pracowałam. Przygotowywałam do druku książki więc też czytałam.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-03-09 18:46
Lidziu, ja właśnie po porodzie miałam czas na czytanie :-) Teraz brak :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-03-09 18:50
Bo pracujesz. :-)
Ja teraz wolniej się poruszam więc różne prace i spacery więcej czasu mi zajmują, ale na czytanie mam czas.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-03-09 18:53
Wiesz co? Żaden film nie zastąpi książki... Ty o tym wiesz :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-03-09 19:45
:-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-03-09 19:01

>Przygotowywałam do druku książki


Lidian! Czyżbyś była Towarzyszem/ką Sztuki Drukarskiej?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-03-09 19:45
Przez kilka lat w ten sposób pracowałam. :-) Mój zawód wyuczony , w którym pracowałam 20lat jest inny.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-09 20:49
dzisiaj to raczej powszechne że się posiada kilka zawodów i denerwują mnie rubryczki w formularzach brzmiące "zawó wyuczony" i "zawód wykonywany" przecież tego zawodu wykonywanego też się uczyłam, po szkole jestem dyplomowaną opiekunką dziecięcą (kiedyś były takie szkoły średnie) w późniejszym okresie ukończyłam liczne kursy księgowości i też musiałam się tego fachu nauczyć
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-03-10 13:19
Tak, Trolla dziś się wszystko pomieszało. Młodym wykształconym ludziom proponuje się przekwalifikowanie i kursy w innym kierunku niż wyuczony. U nas w fabrykach na linii stoją ludzie z wyższym wykształceniem, pracują za najniższą krajową.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 99) (1857340 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill