www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Utrudnianie dostępu do informacji w toczącym się postępowani (4014 - wyświetleń)
- Autor Dorota158 Dodany 2013-02-15 11:14
Dzień Dobry
Prokurator nadzorujący sprawę skutecznie uniemożliwia mi dostęp do informacji telefonicznej na temat toczącego się postępowania w mojej sprawie (jestem osobą niepełnosprawną z problemami z poruszaniem się i stawiennictwo osobiste to dla mnie bariera) bardzo proszę o pomoc czy te utrudnienia są zgodne z prawem?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-02-15 12:11
Podania telefonicznie pewnych informacji można odmawiać - to logiczne, niestety.
A skąd proukurator ma mieć pewność, że to dzwonisz Ty a nie ktoś się podszywający pod Ciebie? Jak ma to zweryfikować?

A gdyby prokurator udzielił komuś nieupoważnionemu informacji niejawnych w Twojej sprawie, ten ktoś by to wykorzystał w głupi sposób - wówczas byś się poskarżyła na prokuratora, że udziela każdemu telefonicznie odpowiedzi na każde pytania w sprawach obcych ludzi...?
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2013-02-15 18:54
masz rację

chociaż są przypadki, gdy wystarczy podać nr sprawy i pesel i podają informacje bez problemu. Mi w sekrestariacie sądu wszystko tak podają, bo listy nie dochodzą na czas. Być może zależy od życzliwości pracowników albo od powagi sprawy.
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-02-15 13:12
sugeruję napisanie pisma z prośbą o informację, pismo takie może przesłać ktoś życzliwy najlepiej poleconym za potwierdzeniem, zwykłe polecone czasem giną
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2013-02-15 18:57
Informacje tego typu czy zostało coś , postanowione itd udzieli ci sekrestariat prokuratury, ale musisz podać nr sprawy. Co do samej treści postanowień - ma prawo odmówić, niestety to tylko dobra wola czy przekażą ci inne informacje. Pozostaje ci ew napisać do nich pismo że ze względu na stan zdrowia nie jesteś wstanie... i ew czy mogą ci przekazywać telefonicznie lub drogą mailową informacje.
Pozostaje tylko czekanie na pisma z prokuratury.
Możesz też ustalić sobie pełnomocnika, który może jechać w twoim imeniu do prokuratury i przekazywać ci informacje
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Utrudnianie dostępu do informacji w toczącym się postępowani (4014 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill