www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Czy kto miał tak jak ja z ZUS-em? I jak to jest z prawem? (8528 - wyświetleń)
- Autor re12nia Dodany 2013-02-10 12:26
Otrzymałam ręntę,po 2 tygodniach się uprawomocnia. Od uprowomocnienia ZUS ma 30 dni na decyzję i jest tak sprytny że czeka do końca przysyła decyzję. Wpłaca już wtedy dwie renty razem która jest niższa od przyznanej. Nie wiecie czy to jest wedug prawa,???? Tak miałam 3 lata temu i widzę że tak będzie w tym roku. Na jednej rencie w 2010r, ZUS zabrał mi około 50 zł. Czy to jest możliwe że jak dadzą dwa renty to jest większy podatek a ja mam niejszą ręntę.Renty są niskie,w lutym nie będę miała a jak dadzą w marcu to jeszcze pomniejszą??????? Miał już ktoś taką sprawę i czy to jest zgodnie z prawem aby chorym zabierać jeszcze te parę złotych przysyłają pieniądze  po przeszło 50 dniach po badaniu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-02-10 17:05
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi :-) Dwie renty - dwa odliczenia na podatek (zaliczka). Jeśli zgodnie z pouczeniem - w terminie - znaczy zgodnie z prawem. Można też żądać odsetek za opóźnienie z winy płatnika.
Nadrzędny - Autor re12nia Dodany 2013-02-10 20:46
Jeśli mi nie wypłacą w lutym,to w marcu będzie zbieg rent. raz czyli dwa renty razem tylko nie wiem dlaczego dostanę przez to mniej niż gdybym dostała w lutym normalnie i w marcu i tak dalej. Może nie masz renty okresowej i nic na ten temat nie wiesz.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-02-11 22:20
O czym Ty piszesz? Co ma okres na jaki została przyznana renta do odliczeń? Może zwyczajnie jedź do ZUS i spytaj o sposób naliczania i odliczenia - to nie tajemnica.
Nadrzędny - Autor re12nia Dodany 2013-02-15 19:42
Dzięki interwencji jaką miałam z ZUS-em  w 2010 roku,teraz ta firma po 10 dniach od uprawomocnienia-przysłano mi decyzję i ręntę.Jeśli nie miałeś doczynienia z tą  instytucją to nie masz pojęcia co można "przeżyć". Nie życzę nikomu udawadniać że się jest chorym,to chore że ten co Ci wypłaca świadczenie,bada i orzeka. To powinne być niezależne od instytucji co wypłaca. Ale to temat rzeka i jak na razie nie do ruszenia-za słabi jesteśmy aby"Rząd,czy parlament" ten chory system ruszyć.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2013-02-16 20:35
Odpisałam na Twój list :-)
Nadrzędny - Autor jk1 Dodany 2013-02-11 22:35
starczy ze masz rente a rozliczenia czy podatki to wszystko otrzymasz w PIT Ja mialem zwrocona rente od sierpnia 2012 ale wyplacona w w styczniu 2013 takze mialem sporo potraconych zaliczek skladek itp i dopiero bede mial to uwzglednione w ROZLICZENIU PODATKOWYM w 2014 takze nie masz co sie martwic Jesli otzrymasz tak jak piszesz w marcu to za luty masz po staremu a od marca masz po rewaloryzacji i nikt Ciebie nie planuje oszukac wszystko otrzymasz na papierze w razie niejasnosci to najlepiej ZNAJDZ JAKAS PRYWATNIE  KSIEGOWA i niech Tobie to wyliczy
Nadrzędny - Autor gienia55 Dodany 2013-02-15 12:55
Mylicie się,rozliczając podatek za ubiegły rok i żeby Pit-11/40 wysłać do US muszą  potrącić albo doliczyć źle naliczony podatek .
Nadrzędny Autor gienia55 Dodany 2013-02-15 12:58
Przed rentą pracowałam w płacach i rozliczałam pracowników i czasami tak się zdarzało ale pobierało się albo oddawało jeżeli to był Pit-40 a przy Pit-ch 11 sam pracownik sobie to rozliczał.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Czy kto miał tak jak ja z ZUS-em? I jak to jest z prawem? (8528 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill