www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Komputery, systemy operacyjne i zastosowania (Strona 2) (55629 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-10 16:56
Tu moja piatka za sposób przekazywania/5/ . Nie zawsze chce się coś czytać.  Link do słuchania. Świetny pomysł. Tego nie słuchałem ale może kiedy znajdzie się potrzeba tematu, bedzie jak znalazł.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-02-10 17:31
Dziwne, mnie sprzedali laptopa z programem, że jak nie chce mi się czytać to do niego mówię, a on mi czyta co napisane :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-10 21:46
jak się nazywa ten program do czytania??... Ja mam dwa takie programy do Linux jest to Milena, a do Windowsa to jest Expressivo... Z każdym z tych programów można robić takie cuda jak audiobooki, które z kolei można wgrać do telefonu komórkowego i przez słuchawki np. wyćwiczyć tekst do przemowy, nauczyć się, przesłuchać wypracowanie do szkoły iii wiele, wiele pożytecznych rzeczy...
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-10 21:35
Z tym pomysłem już chodziłem w zeszłym roku...
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-10 21:43
Fajnie . Chociaż niektóre nie chcą się otworzyć, ale pomysł super.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-10 21:48
które, podaj linki... :-)...
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-02-16 18:30
no faktycznie dziwne że to jest mało popularne, pamiętam jak kiedyś pracowałam w niedużym biurze rachunkowym i przychodził informatyk taki z prawdziwego zdarzenia i mażył o czymś takim bo pracując np przy serwerach musiał jednocześnie obsługiwać kilka komputerów, uważam że brak zainteresowania ze strony PFRON-u jest bulwersujący, zapewne miasto stołeczne warszawa w ramach programu zapobiegania decyfryzacji też nie zadbało o coś takiego mimo że ponoć oferują jakieś ułatwienia dla niepełnosprawnych
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-16 18:53
Trolla, jak ci się podoba mój sposób przekazywania wiadomości??? Chodzi o możliwość odsłuchu...
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-02-17 09:51
a tak w porzo, jak pisałam bo nie wiem gdzie posty mi zjadło, fajna sprawa
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-17 15:11
Tu, na tym forum nie ma takich funkcji, które pozwoliłyby ominąć przeszkody... np. nie można wkleić flesza, tak jak choćby w tym przypadku http://www.unorbiego.cba.pl/news.php?readmore=1029
Jedynie można zrobić linka ukrytego, to jest coś takiego, podam dla przykładu: Wybuch meteoru także nad Kubą.
„Kula ognia większa niż słońce”... Kliknij tu...

Już były zarzuty, że czerwony kolor czcionki linku utrudnia czytanie, bo nie wszyscy wiedzą, że to link (przejście do innej strony obrazu, miltimedii...) choć wyjaśnia to zdanie: "Kliknij tu".... Dla wielu jest to proste, a dla inny trudne, aby kliknąć w wskazane miejsce, link... To są bardzo konkretne argumenty aby umożliwić tu na tym forum wklejanie obrazów, fleszy, filmów, a tym bardziej, że te forum jest kierowane do osób niepełnosprawnych...
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-02-17 15:32
to co zamiast grudniowego końca świata będzie lutowy, czy marcowy ?
ale fakt widowiskowe, w Kaliforni też podobno był jakiś deszcz meteorytów
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-17 16:17
Widocznie... nie do końca ta przepowiednia się spełnia, bo ten koniec świata miał przyjść spod ziemi, okazało się że przyjdzie z góry...
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-02-17 19:31
a mnie tam wszystko jedno, albo przeyzjemy koniec świata, albo nie a czy to będzie asteroid czy wybuch jądra ziemi to rybka
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-17 22:13
Racja... :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-02-18 14:39

>a mnie tam wszystko jedno, albo przeyzjemy koniec świata, albo nie


Co to będzie kiedy zgaśnie nasze słońce?
http://www.youtube.com/watch?v=iyAZDnytNto
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-18 14:52
koniec świata właśnie przeżywamy... Już od początku człowieczego rodu... Czego człowiek się podejmie, to spartaczy....
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-30 12:47
NORBUS JESTES PONOC SPECEM W TEJ DZIEDZINIE.JAK TO SIE DZIEJE,ZE GDY WCHODZE NA FORUM TEZ ZARAZ LECISZ?CZY U CIEBIE JAK NAPISZE "NORBUŚ" KOMP BUCZY JAK SYRENA OKRĘTOWA?:-)))))))))))))))))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-30 13:16
Może, tylko, Morze jest głębokie i szerokie... Niebezpiecznie jest być na takim statku, gdzie jestem kapitanem...
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-08-04 15:35
Czyżby kapitan Hack....er? :-))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-04 15:29
Norbi to tak w skrócie co w tym systemie jest jeszcze do poprawienia ?:-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-08-04 17:09
Na Linux'ie Ubuntu, nic nie trzeba poprawiać a tylko zainstalować i wszystko działa.... :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-05 08:17
Ta nazwa jest niefortunna. Kojarzy się z łubudu lub z buntem ;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-08-06 13:54
Ubuntu to stare afrykańskie słowo oznaczające "człowieczeństwo dla wszystkich". Kierując się tym przesłaniem firma Canonical Ltd. opracowała i udostępniła opartą na Debianie dystrybucję Linuksa Ubuntu.

Co to jest Ubuntu?

    Filozofia Ubuntu
    Kodeks Postępowania Ubuntu

Filozofia Ubuntu

Nasza praca nad Ubuntu odbywa się w myśl zasady wolności oprogramowania, która - taką mamy nadzieję - będzie się upowszechniać i przyniesie światu wiele korzyści.

Wolne oprogramowanie i otwarte źródła

Ubuntu jest projektem tworzonym w oparciu o pewną społeczność. Chcemy stworzyć system operacyjny i pełen zestaw pracujących pod nim aplikacji składający się jedynie z wolnego oprogramowania o otwartych źródłach. U podstaw filozofii Ubuntu leżą zatem następujące zasady:

    Każdy użytkownik komputera powinien móc w sposób całkowicie wolny uruchamiać, rozpowszechniać, analizować, zmieniać i ulepszać oprogramowanie, którym się posługuje bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek opłat licencyjnych,
    Każdy użytkownik komputera powinien mieć możliwość używania oprogramowania we właściwej mu wersji językowej,
    Każdy użytkownik komputera powinien móc używać dowolnego oprogramowania bez względu na swoją ewentualną niepełnosprawność oraz bez względu na charakter tej niepełnosprawności.

Powyższe zasady znajdują odzwierciedlenie w oprogramowaniu, które tworzymy i z którego budujemy naszą dystrybucję. W rezultacie, licencje na których oparte jest rozpowszechniane przez nas oprogramowanie zgodne są z Polityką Licencyjną Ubuntu. Gdy instalujesz Ubuntu, niemal całe oprogramowanie zgodne jest z Polityką Licencyjną, pracujemy zaś nad tym, aby każdy program, którego potrzebujesz lub będziesz potrzebował w przyszłości dostępny był na licencji, która respektuje wyżej wymienione wolności. W chwili obecnej jedyny wyjątek stanowią dostępne w jedynie w wersjach binarnych sterowniki, bez których wiele maszyn nie jest w stanie poprawnie działać. Takie pakiety umieszczamy w sekcji restricted naszej dystrybucji, dzięki czemu możesz je łatwo usunąć, gdy tylko nie będziesz ich potrzebował. Więcej informacji o komponentach Ubuntu znajdziesz na stronie Komponenty.

Wolne oprogramowanie

Słowo "wolne" w rozumieniu Ubuntu odnosi się do wolności jego użytkowania a nie bezpłatności, choć oczywiście nie zamierzamy pobierać żadnych opłat od użytkowników naszej dystrybucji. Najważniejszą cechą Ubuntu jest więc to, że oprogramowanie powstające w ramach projektu zapewnia i realizuje ideę wolności a nie że jest bezpłatne. Zasada wolności oprogramowania pozwala wspólnocie Ubuntu rozwijać się oraz wykorzystywać kolektywną wiedzę i doświadczenie do ciągłego ulepszania dystrybucji. Cytując oficjalny dokument Free Software Foundation "What is Free Software", wolnościami leżącymi u podstaw wolnego oprogramowania są:

    wolność używania oprogramowania bez względu na cel,
    wolność analizowania sposobu działania oprogramowania i dostosowywania go do swoich potrzeb,
    wolność rozpowszechniania kopii oprogramowania by pomóc innym,
    wolność udoskonalania oprogramowania oraz rozpowszechniania własnych poprawek aby również inni mogli z nich korzystać.

Wolne oprogramowanie stworzyło spójny ruch społeczny działający od ponad dwóch dekad. Ruch ten wyprodukował miliony linii kodu i dokumentacji oraz prężną społeczność, której Ubuntu ma zaszczyt być częścią.

Otwarte źródła

"Otwarte źródła" to termin ukuty w 1998 roku w celu wyeliminowania niejednoznaczności związanych z angielskim słowem "free". Open Source Initiative opisało otwarte źródła w odpowiedniej definicji. Ruch ten odnosi coraz większe sukcesy i cieszy się wzrastającym szacunkiem. Ubuntu ma zaszczyt być oprogramowaniem o otwartych źródłach. Niektórzy uważają oba ruchy - wolne oprogramowanie i otwarte źródła - za wzajemnie konkurencyjne. Ubuntu nie podziela tej opinii. Członkami naszej społeczności są osoby przywiązane do obu tych tradycji.
Oryginalny tekst zaczerpnięty z Wiki Ubuntu

Kodeks Postępowania Ubuntu

Ubuntu jest afrykańską ideologią oznaczającą w skrócie "humanizm dla innych". Wyraża "wiarę w uniwersalne więzy oparte na chęci dzielenia się z innymi, które łączą całą ludzkość". Takie same idee łączą również społeczność dystrybucji Ubuntu Linux - celem tego kodeksu jest ustanowienie fundamentalnych zasad dla tej współpracy.

Wstęp

Desmond Tutu opisał Ubuntu w sposób następujący: "Osoba wyznająca filozofię Ubuntu jest otwarta na innych, świadoma innych, nie przeraża jej to, że inne osoby są od niej samej lepsze bądź bardziej utalentowane, ponieważ czuje ten rodzaj pewności siebie, który wynika z głębokiego przekonania o przynależności do większej całości" Arcybiskup Desmond Tutu, cytat z "Nie ma przyszłości bez przebaczenia"

Powodem, dla którego wybraliśmy dla naszej dystrybucji Linuksa nazwę Ubuntu, jest doskonałe wyrażanie przez nią zasad podstawowych dla ruchu Open Source - ducha współpracy i dzielenia się owocami własnej pracy. W świecie Wolnego Oprogramowania, dla wspólnego dobra, tworzymy oprogramowanie, opierając się na pracy ochotników. Udoskonalamy to, co zrobili już kiedyś inni, po czym dzielimy się naszymi osiągnięciami. Ta współpraca opiera się na dobrych stosunkach pomiędzy uczestnikami projektu. Aby tę współpracę pielęgnować i rozwijać, ustaliliśmy poniższy Kodeks Postępowania Ubuntu.

Kodeks Postępowania Ubuntu

Kodeks Postępowania Ubuntu dotyczy sposobów zachowania się członków wspólnoty Ubuntu na forach, listach mailingowych, stronach WWW, kanałach IRC, publicznych zgromadzeniach czy w prywatnej korespondencji pomiędzy członkami wspólnoty. Wszelkie kontrowersje dotyczące zachowania członka wspólnoty rozstrzygane będą przez Radę Społeczności Ubuntu.

Bądź rozważny. Rezultaty Twojej pracy będą wykorzystywane przez innych, Ty sam również będziesz zależny od czyjejś pracy. Każda decyzja, jaką podejmiesz, dotyczyć będzie również innych osób, bierz zatem te konsekwencje pod uwagę. Przykładowo, gdy projekt znajduje się w fazie zamrożenia, nie wysyłaj nagle do repozytorium nowych wersji aplikacji krytycznych z punktu widzenia systemu, inni bowiem będą testować system w wersji zamrożonej, nie spodziewając się wielkich w nim zmian.

Zachowaj szacunek. Członkowie wspólnoty Ubuntu traktują się nawzajem z należnym szacunkiem. Każdy może wnieść do projektu coś cennego. Nie zawsze się ze sobą zgadzamy, brak porozumienia nie oznacza jednak akceptacji dla złych manier. Każdy z nas może być narażony na stres i sfrustrowany, nie godzimy się jednak na przekształcanie tej złej energii w atak pod adresem innego członka wspólnoty. Środowisko, w którym jego członkowie nie czują się dobrze, nie jest też produktywne. Oczekujemy zatem od członków wspólnoty Ubuntu, że będą odnosić się z szacunkiem do innych uczestników projektu, zwykłych użytkowników dystrybucji oraz osób spoza Ubuntu.

Współpracuj. Ubuntu oraz Wolne Oprogramowanie opierają się na współpracy i wspólnym osiąganiu wytyczonych celów. Współpraca redukuje konieczność wykonywania tej pracy, którą raz już została wykonana przez kogoś innego, polepsza również jakość oprogramowania będącego owej współpracy owocem. Twoim celem powinna być współpraca z innymi deweloperami Ubuntu, jak również resztą społeczności, która jest zainteresowana owocami Twojej pracy. Twoja praca powinna mieć charakter transparentny, łatki powinny być udostępniane społeczności w momencie ich powstania, nie zaś w momencie wydania kolejnej wersji dystrybucji. Jeżeli zamierzasz pracować nad kodem nie należącym bezpośrednio do Ubuntu (upstream) poinformuj autorów o swoich pomysłach i postępie prac. Zdarza się, że nie można osiągnąć porozumienia w sprawie szczegółów implementacji, nie musisz zatem zabiegać o porozumienie z autorami oprogramowania nad którym pracujesz - informuj jednak o swojej pracy i udostępniaj ją w ten sposób, by osoby z zewnątrz mogły Twój kod testować, dyskutować o nim i wspierać Twoje działania.

W przypadku nieporozumień zasięgaj opinii innych. Nieporozumienia, zarówno polityczne jak i techniczne, zdarzają się cały czas i wspólnota Ubuntu nie jest w tym względzie wyjątkiem. Nie można zatem unikać zdań odrębnych czy innych punktów widzenia - należy jednak podchodzić do nich konstruktywnie. W takich przypadkach należy się zwracać do społeczności i tam szukać sposobów na osiągnięcie kompromisu. Istnieją również Rada Społeczności i Komitet Techniczny, które pomagają w ustaleniu kierunku rozwoju dystrybucji. Istnieje też wiele Zespołów Projektowych i Liderów Projektów, którzy odgrywają podobną rolę. Jeśli rzeczywiście zechcesz pójść własną drogą, zalecamy utworzenie pochodnej dystrybucji lub zestawu pakietów dostępnego w repozytoriach Ubuntu, tak aby umożliwić ogółowi społeczności zapoznanie się z Twoimi pomysłami.

W przypadku wątpliwości poproś o pomoc. Nie ma ludzi nieomylnych, nikt też nie wymaga od członka społeczności wiedzy absolutnej (za wyjątkiem rzecz jasna SABDFL). Zadawanie pytań pozwala na uniknięcie wielu późniejszych problemów, dlatego pytaj śmiało. Wywołani do odpowiedzi powinni ich udzielać. Pytania trzeba jednak zadawać na odpowiednim forum. Pytania nie związane z tematem danej grupy (jak na przykład prośby o pomoc zadawane na liście dyskusyjnej dla deweloperów) odciągają ją od problemów, którym jest poświęcona.

Odchodź z wyobraźnią. Deweloperzy przychodzą i odchodzą i Ubuntu nie jest tu wyjątkiem. Jeżeli jednak podejmiesz decyzję o rezygnacji z rozwijania dystrybucji, prosimy byś czynił to w sposób, który zminimalizuje związane z Twoim krokiem zamieszanie. W praktyce oznacza to poinformowanie społeczności o swoim odejściu i upewnienie się, że znajdą się następcy gotowi podjąć Twoje dotychczasowe obowiązki.

Opisy użytkowników UBUNTU... czytaj więcej, kliknij tu...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-06 14:11
Norbi, a ten linuks Cię latem chłodzi też? Jesli tak, to uznam jego wyższość nad Windowsem. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-08-06 14:34
Linux... nie potrzebuje sterowników do urządzeń peryferyjnych podłączanych do komputera, jeśli masz takie urządzenie aby chłodziło, to wystarczy je podłączyć i powinno działać... Ciepło, i gorąco pozdrawiam, chłodząc przy okazji  twoje emocje.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-06 15:08
:-) To, że bez sterowników to fajna właściwość. Natomiast, że nie chłodzi latem użytkownika, to poważny błąd.:-) No dobra teraz ja żartuję z Twoich emocji wobec linuksa. Pozdrówka.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-08-06 16:49
Hmm, a może to cię trochę ochłodzi :-)  https://www.youtube.com/watch?v=3yTgy6HtKUc
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-06 20:13 Zmieniony 2013-08-06 20:29
Norbi , soorrrrrry.  Nie chciałem narobić Ci dodatkowej roboty z wyszukaniem tych informacji o systemie :-). Ale oczywiście dzięki.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-08-07 16:17
Nie przepraszaj, cała przyjemność po mojej stronie... Czy chcesz abym te ww. wiadomości przerobił na głos lektora??? To kwestia kilku minut jak dla mnie, a dla lepszego zawodowego informatyka jest do parudziesięciu sekund...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-08-31 19:45
Niemcy ostrzegają przed Windowsem 8!

>Dziennikarze niemieckiej gazety Die Zeit dotarli do poufnych dokumentów Federalnego Biura Bezpieczeństwa Informacji, w których biuro to ostrzega przed korzystaniem z Windowsa 8.
>Dzięki układowi Trusted Platform Module. TPM został opracowany przez Trusted Computing Group założoną przez amerykańskich gigantów IT: AMD, Cisco, Hewlett-Packard, IBM, Intel, Microsoft i Wave Systems. TPM nadzoruje zarządzanie prawami cyfrowymi (DRM - digital rights management), co oznacza, że system operacyjny, który obsługuje TPM sprawdza czy oprogramowanie, które znajduje się na naszym komputerze pochodzi z legalnego źródła. Jeśli nie - może je zablokować. TPM umożliwia też zdalny dostęp...


>W świetle ostatnio ujawnionej współpracy Microsoftu z Amerykańską Agencją Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) istnieje duże podejrzenie, że dostęp do modułu TPM znajduje się również w rękach amerykańskich służb.

Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-09-01 10:04
wielkie dzięki za info, właśnie się zastanawiałam nad nabyciem windows8 bo mam staruńkiego laptopa z systemem do reinstalacji, ale może gdzieś jeszcze dorwę poczciwą legalną 7
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-09-01 11:35
W sklepie komputerowym, można zamówić każdą wersję Microsoft Windows... Ja jednak, cenię sobie darmowego, legalnego, wydajnego, bezpiecznego Linux' a UBUNTU, którego można pobrać a następnie przekopiować na płytkę, by później zainstalować go w kompie... link do pobrania: http://ubuntu.pl/pobierz.php
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-09-02 17:02 Zmieniony 2013-09-02 17:22

> ale może gdzieś jeszcze dorwę poczciwą legalną 7


Bez problemu, tylko niestety zależy za jakie pieniądze. Pierwsze z brzegu wyszukiwania:

Legalny Windows 7 OEM: http://www.ceneo.pl/10201707 (OEM oznacza system do zainstalowania TYLKO na konkretntym komputerze)
Legalny Windows 7 BOX (droższy, legalnie do "przenoszenia" między maszynami - można kupić raz i zostawić sobie na dłużej. http://www.skapiec.pl/site/cat/3006/comp/684684

I tak dalej, można oczywiście iść w droższe wersje Professional (względnie trzeba, jeżeli ktoś ma firmę).

Chociaż zależnie od tego jakiego oprogramowania kto używa (i ile jest gotów się douczyć) systemy z rodziny Linux też mogą być dobrym wyborem.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-09-02 23:13
Ja mam także w pełni legalny, bezpieczny, wydajny i darmowy system operacyjny, który można powielać, i instalować w komputerach bez obaw naruszania praw autorskich. Ten system to Linux Ubuntu... Jest on łatwy w instalacji, intuicyjnie łatwy w obsłudze...  link do pobrania: http://ubuntu.pl/pobierz.php
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Komputery, systemy operacyjne i zastosowania (Strona 2) (55629 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill