www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / POMOC -znaczny stopień niepełnosprawności. (7138 - wyświetleń)
- Autor gosik Dodany 2013-02-20 13:24
Witam.Mam ogromną prośbę do Was.Pomóżcie mi doradzić co mogę w tej sytuacji zrobić,gdzie mogę się odwoływać i szukać wsparcia.Jestem osobą chorą ze znacznym stopniem niepełnosprawności od 2002roku.Zostałam teraz pokrzywdzona przez nowy przepis i odebrano mojej mamie \opiekun\prawo do świadczenia pielęgnacyjnego,który wyszedł 1 stycznia 2013 roku,mówiący o świadczeniu pielęgnacyjnym  należącym dla opiekunów dzieci, których niepełnosprawność powstała od 18 roku życia.bądz się uczących.Moja niepełnosprawność jest zaliczona od chwili operacji pierwszej na głowę w roku2002. i powstała w wieku 21 lat i już wtedy się nie uczyłam[w wieku 19 lat ukończyłam szkołę średnią,zawodową],po szkole byłam zarejestrowana w urzędzie pracy jako bezrobotna.Rozchorowałam się w 2002roku[nerwiak w głowie] operację przeszłam w wieku 21 lat,[maj]  w pazdzierniku 2002r  przechodziłam ponowną operację-zespolenie nerwu twarzowego, i w tej chwili jestem zakwalifikowana do następnej operacji głowy[wznowa guza] pojawił się znowu i czeka mnie to samo jak przy pierwszym razie w 2002 roku.Oczekuje na termin w chwili obecnej.Do roku 2012 posiadałam orzeczenie ze znacznym stopniem niepełnosprawności [OD 2002]przyznawany przez Powiatowy Zespół ds.Orzekania o Niepełnosprawności.Aktualnie mam znowu  orzeczenie wystawione w grudniu 2012 na komisji ze znacznym stopniem niepełnosprawności.Teraz zostałam z opiekunem bez żadnej pomocy.Opiekun z dniem 1 stycznia 2013 stracił status do świadczenia pielęgnacyjnego nade mną [opiekował się mną przez 10 lat],ponieważ nie zaliczam się do nowego prawa i nie posiadam warunków przyznania z moją niepełnosprawnością.Mam tylko  jedno pytanie  do państwa- co mi się należy? gdzie mam szukać ratunku,przyznano mi jedynie zasiłek pielęgnacyjny w kwocie 153 zł z mopsu ,a moje leczenie wymaga pieniędzy.  Mam uszczerbki na całe życie po tych operacjach!!!!!!!!!!PROSZĘ O DOBRE RADY.Dziękuję i Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-02-20 13:58 Zmieniony 2013-02-20 14:01
poprosze o przesłanie na adres:
wojciech.pietka@integracja.org

skanu decyzji odbierajacej świadczenie pielęgnacyjne bo coś mi tu nie gra
tylko prosze o zamazanie danych personalnych
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor gosik Dodany 2013-02-20 14:56
Dobrze wyślę jak otrzymam decyzję z Mopsu, bo w tej chwili czekam na decyzję negatywną .W dniu 05.02.2013. została mama poinformowana ustnie przez mops o wydaniu decyzji negatywnej [w ciągu 30 dni ] BO TAKIE MAJĄ PRAWO, mama ma dostać   taka decyzję.a co PANU nie gra? śmiało- proszę mi napisać na  e-mail  jak pan woli, czego pan nie rozumie.Odpiszę.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-02-20 15:31
Wydaje mi się, że zmiana ustawy nie powinna mieć wpływu na Państwa sytuację.
Ale wolałbym zobaczyc decyzje co w niej napiszą.
Nadrzędny - Autor monika1 Dodany 2013-02-20 16:21
jestem osoba, która opiekuje się niepełnosprawnym w stopniu znacznym ojcem jest lewostronnie sparaliżowany . chory jest już 7  od trzech lat jego stan się pogorszył wtedy zrezygnowałam z pracy, od trzech lat pobierałam z tego tutułu świadczenie w wysokości 520zł spełniałam wszystkie warunki. jestem jedyną osobą która tą opiekę może sprawować, żona mojego ojca a moja mama nie zyje od 14 lat. teraz od nowego roku weszły nowe przepisy i juz wiem że nie dostanę tych marnych groszy bo nasz dochód przekroczy wymaganą kwotę. Mam pytanie czy ojcu należy się jakaś opiekunka z mopsu a może jest jeszcze inna możliwość. Ja muszę szukać pracy, bo do tej pory nam brakowało pieniedzy a teraz to juz wogóle nie wiem jak sobie poradzimy. Prosze o pomoc. w mopsie nie wiele chca mówić.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2013-02-22 18:15
Jak widać w C.I. "porady" kiepskiego W. są na "wysokim poziomie" i rozwiązały problem pytającej. Wniosek: C.I. jest niepotrzebne.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-22 02:57
Gosik trzeba szanować przepisy. Czas zapisać się do szkoły i się uczyć , uczyć się jak wykorzystać przepis o nauce. Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor gosik Dodany 2013-02-22 18:38
Niewiem o co ci chodzi.okresl sie w sposób normalny bo twoją sugestię ja nie rozumiem.pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-23 01:18
Gosik nie da się w normalny sposób gdy przepisy są nie normalne. Jeśli nie spełniasz pierwszego warunku zapisz się do szkoły. Będziesz wtedy osobą uczącą się,  Czyli bedziesz spełniała warunek do otrzymania pomocy :-)
Nadrzędny Autor gosik Dodany 2013-02-23 11:28
Waldus Teraz to już rozumiem czyli jak jestem osobą nie uczącą się to nie mogę starać się do otrzymania pomocy. Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / POMOC -znaczny stopień niepełnosprawności. (7138 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill