www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Interesujące, ciekawe, przydatne, pożyteczne. (Strona 3) (249332 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 10 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-17 23:52
ja też mam problem z równowagą podczas chodzenia... Tam, gdy się przyjrzysz dokładniej, są poręce...
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-19 02:58
https://www.dropbox.com/s/avuile4dmnnwvil/maszyna%20.jpg
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-02-19 10:16
polak potrafi, elektryczna maszynka, cud techniki
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-02-23 22:50
Reakcja na kryzys? Tysiące faktur na nazwisko premiera

>Premier Portugalii Pedro Coelho musi wytłumaczyć się przed fiskusem. Od stycznia do izby skarbowej w Lizbonie wpłynęło już tysiące dokumentów zawierających nazwisko i NIP portugalskiego premiera - donosi wyborcza.biz za portugalskimi mediami.
>Zdaniem władz izby skarbowej można domniemywać, że ktoś chce skompromitować szefa rządu, gdyż od nowego roku podatnicy mogą liczyć na zwrot 5 proc. podatku VAT na podstawie wystawionych faktur.
>Tak czy owak, to Pedro Coelho będzie musiał wyjaśnić teraz skarbówce, które faktury są faktycznie jego. Ich suma przekroczyła już bowiem dawno wysokość jego zarobków.

Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-02-26 11:39
ciekawostka...

TAKIEGO OBRAZU NIE ZOBACZYSZ W ŻADNYM MUZEUM Wejdź na poniższy link następnie jak pokaże się obraz kliknij myszką na twarz wybranej osoby, pokaże się nazwisko wybranej osoby,   następnie zjedź kursorem myszki poniżej głowy i kliknij ponownie, pokaże się biografia danej osoby w Wikipedii. Z lewej strony tej biografii można wybrać język i wszystko jasne.
http://www.frizou.org/divers/10/18-qui-est-personnage/index.html
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-26 12:25
Zmartwiło mnie że nie znalazłem tam żadnej polskiej postaci. Za to znalazłem tam Putina i Hitlera:(·
Ale jako ciekawostka jest ok./5/
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-02-26 15:37
No ja jednak znalazłem naszą rodaczkę i noblistkę.
A gdyby Michael Jordan był młodszy to można by nadać mu nasze obywatelstwo i grałby dla Polski :-).
Nie mówiąc o Arielu Sharonie - w tym przypadku polskie korzenie są pewne :-)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-27 01:02 Zmieniony 2013-02-27 01:22
To mnie zaskoczyłeś. Co prawda kierowałem się wizerunkami i mogłem nie dostrzec nie rozpoznać rodaczki;)

Ps.
Poddaje się.

Poświęciłem jeszcze kwadrans na poszukiwania noblistki ;-) Znalazłem tylko BinLadena i wybuch bomby atomowej:)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2014-11-29 15:06
O Putinie możesz marzyć - masz czaasu, ale Hitler jest ci bliski - tak jakoś podobny charakterek tyle, że ty w 4 ścianach :-(
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-02-27 15:17
aaaaaaaaa ......... mam jedno pytanie, czy ten nieduży skromny człowieczek o szlachetnej twarzy w okularach to ma być Dalay Lama ? bo jakoś po najechaniu kursora nic się nie wyświetla.
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-02-27 15:29
Nie, Dalai Lama nie przywdział by takiego przyodziewku .
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-02-27 16:09
Przeciez wystarczy najechac kursorem na twarz i sie wyswietla kto zacz.Same sławy.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-02-27 16:24
no właśnie w przypadku jednej postaci nic się nie wyświetla a postać ta jest łudząco podobna do wspomnianego
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-28 12:28
Ja sądzę że masz rację Trolla co do tej postaci ;-)
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-02-27 20:56
Z pewnością ten człowiek przed kimś się ukrywa :-)
I nawet w tym towarzystwie nie chce się ujawnić
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-02-26 17:20
Ulga internetowa, odpowiedź na interpelację:
http://www.podatki.biz/artykuly/pit-2013-zmiany-w-uldze-internetowej_14_20151.htm?idDzialu=14&idArtykulu=20151
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-02-27 17:31
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-02-28 19:29
Stanisław Tym jak zwykle pokazał klasę. Argument o kościelnym suficie najlepiej oddaje "ducha wypowiedzi" księdza.

>Ksiądz-profesor, jak pisze Tym, przekonywał, że celem jego wypowiedzi była jedynie dyskusja o zagrożeniach związanych z in vitro. - Krótko mówiąc, jak się okazało, nie zrozumieliśmy troski księdza profesora, bo chodziło mu wyłącznie o szczęście dzieci i ich rodziców - pisze w Polityce satyryk. - W jego przekonaniu wśród dzieci z in vitro ryzyko wystąpienia wad genetycznych jest o 30 proc. większe niż w przypadku poczętych naturalnie. Byłoby dobrze wiedzieć, skąd wziął te dane i w którym kościele ten sufit - kończy Tym.

Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-02-28 19:41
Tylko niestety, kłamstwo powtarzane po wielokroć staje się dla wielu prawdą.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-28 21:09
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-03-01 00:14
Tadeuszu, znowu logowanie:(
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-03-03 19:24
Wklejam to jako ciekawostę, a nie po to, aby brać przykład z Czesława Śliwy. :-)
Konsul, który oszukał wszystkich
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-03-03 20:31
oj znalazło by się takich, kiedyś w uwadze w tvn było o takim co zamiatał u dentysty a potem otworzył własną praktykę
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-03-05 09:46
Pieniądze szczęścia nie dają,ale..........zobaczcie,czy przypadkiem nie ma tam waszego nazwiska.:-)))))))
http://biznes.onet.pl/najbogatsi-ludzie-swiata-2013-wg-forbesa,18550,5436566,1,fotoreportaze-detal-galeria
Nadrzędny Autor easyrider Dodany 2013-03-05 11:17
Kupe amerykańców,mnie nie ma co nie znaczy,ze nnigdy nie bedzie.:-):-):-)
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-03-05 12:18
Jestem zaskoczony że mnie tam nie ma.
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-03-05 12:32
oj, to ty bogaty jakiś ?
ja nawet nie marzę żeby tam figurować zaraz by jakieś szemrane fundacje pukały o wsparcie, a ja jak mam to daję komu uważam
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-03-07 14:14
To jest karygodne,zabrac dzieci rodzicom,bo "wadliwie funkcjonuja",a co to znaczy?Przeciez były zadbane,czyste,posłuszne...dziwny ten nasz kraj....
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malopolskie/krakow/news/dramat-rodziny-z-krakowa-wstrzasajaca-relacja,1899802,3320
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-07 15:02
o tak czytałam to i widziałam w "Uwadze" w tvn, tak się zastanawiam czy może do nas nie zapukają bo jak byliśmy z dzieckiem u larygnologa z zapaleniwm ucha na ostrym dyżurze to dostaliśmy skierowanie na wizytę kontrolną, ale na to potrzebne skierowanie od pediatry z rejonu, wiec nie dotarliśmy to co z tego powodu wadliwie unkcjonujemy ?
to jest C H O R E  !!!     zamiast pomóc tej rodzinie jeżeli nie radzą sobie finansowo a nie coś takiego, ludzie biją i katują dzieci to wszystko w porządku a tutaj ?
To jest bulwersujące, przecież jest oczywistym że jeśli p. Bajkowscy nie zgłosili się ponownie na wizytę do psychologa czy psychoterapeuty to znaczy że jest ok czyba nie wyglądają na frustratów czy schizofreników czy paranoików
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-03-10 13:36
Lot nad żelazną kurtyną
Czyli, jak Mathias ośmieszył Związek Radziecki.

>Był czwartkowy wieczór 28 maja 1987 roku, kiedy zdziwieni mieszkańcy Moskwy i zagraniczni turyści zwiedzający Plac Czerwony ze zdumieniem zauważyli niewielki samolot, który po chwili znalazł się tuż nad ich głowami. Biało-czarna Cessna z dobrze widoczną niemiecką flagą na ogonie niepewnie przeleciała zaledwie kilka metrów nad ziemią między Głównym Domem Towarowym a mauzoleum Lenina i murem Kremla. Po zrobieniu pętli pilot wylądował na moście nieopodal i dokołował na plac, gdzie wyłączył silnik. Wtedy nikt jeszcze nie wiedział, że to wydarzenie ośmieszy Związek Radziecki i stanie się jednym z gwoździ do jego trumny.

Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-03-10 13:52
Pamiętam to wydarzenie.
Nas, Polaków rozbawiło to i ucieszyło.
A dużo, dużo wcześniej bo 1. maja 1960 roku miał miejsce lot szpiegowski nad ZSRR
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://en.wikipedia.org/wiki/1960_U-2_incident&prev=/search%3Fq%3Du2%2Bpowers%2Bincident%26hl%3Dpl%26biw%3D1280%26bih%3D557&sa=X&ei=4IA8UcD9J8Gr7Aawg4HABA&ved=0CC4Q7gEwAA
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-03-10 14:43
Dwie fascynujące historie.:-)Widać,że nawet w siermiężnych czasach ludzie nie pozbawieni byli ułańskiej fantazji i a może przede wszystkim odwagi.
Nadrzędny Autor easyrider Dodany 2013-03-10 14:46
Własnie przeczytałem oba artykuły ,no rzeczywiscie ciekawe
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-03-10 14:50
Nie jestem pewny ale zespół U2 przyjął nazwę od tego samolotu szpiegowskiego a może nawet na część pilota Powersa.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-10 14:51
no nie wiem czy nie od jakiegoś modelu ubota
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-03-16 18:01
Nie trzeba wojny, aby ginęli ludzie.  Warto przeczytać.
Kierowcy kontra piesi
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-03-17 11:00
Punkt widzenia zależy od punktu w którym się znajdujemy,czy to przed kierownica czy przed zebrą.
Nadrzędny Autor easyrider Dodany 2013-03-18 21:29
a mnie złoszcza piesi idący wzdłuz drogi oczywiscie nie po tej co trzeba stronie i w ciemnych kurtkach.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-03-19 09:24
bony towarowe,kartki to nie moja epoka ,pytanie w tekscie skierowane do starszyzny.;-)
http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-czy-za-komuny-w-polsce-zylo-sie-lepiej-niz-obecnie,nId,943865
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-03-20 12:56
Fajny artykuł.:-)Nie wiem czy lepiej sie zyło,inaczej,wolniej,z większa celebracją żeby nie powiedziec świętością cieszyło sie kazdym zdobytym pomarańczem,kuponem materiału czy sofą.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-03-20 13:34
Żyło się z poczuciem tego, że pracy było do wyboru, do koloru. Ambicje były mniejsze, wystarczyło mieszkanie, syrena, maluch duży fiat, polonez w kolejności jak się pojawiały. Teraz młodzi mają każde swój samochód, bo żona wozi dzieci do przedszkola i szkół, mąż jeździ w interesach, uciekają z miast, budują się na kredyt, zakładają własne biznesy, inni szukają 'paśnika' w polityce. Wolność dla ludzi odważnych.
Jeszcze inni dostają podobno 500zł renty i muszą żyć, inni nie znajdują pracy, bo za starzy. Kraina kontrastów, nad którymi to kontrastami państwo powinno jednak czuwać, a (zakładam, że) ich nie dostrzega.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-03-20 13:46

>~Świadek epoki - Dzisiaj (10:08)


>Dorastałem w latach siedemdziesiątych i tak dzisiaj zastanawiam się jak udało mi się wtedy przeżyć, w tych rzekomo okropnych czasach ? Samochody nie miały pasów bezpieczeństwa, ani zagłówków, no i żadnych airbagów. Na tylnym siedzeniu było wesoło, a nie niebezpiecznie. Łóżeczka i zabawki były kolorowe i z pewnością polakierowane lakierami ołowiowymi, lub inną śmiertelnie groźną farbą. Niebezpieczne były puszki, drzwi samochodów a butelki od lekarstw i środków czyszczących nie były zabezpieczone. Można było jeździć na motorowerze bez kasku, a ci, którzy mieszkali w pobliżu szosy, na wzgórzu ustanawiali na rowerach rekordy prędkości, stwierdzając w połowie drogi, że rower z hamulcem był dla starych chyba za drogi, ale po nabraniu pewnej wprawy i kilku wypadkach panowaliśmy i nad tym. Szkoła trwała do południa, a obiad jadło się w domu. Niektórzy nie byli dobrzy w budzie i czasami musieli powtarzać rok. Nikogo nie wysyłano do psychologa. Nikt nie był hiperaktywny ani dysklektykiem, poprostu powtarzał rok i to była jego szansa. Wodę piło się z węża ogrodowego, lub innych "źródeł" a nie za sterylnych butelek PET. Wcinaliśmy słodycze i pączki, piliśmy oranżadę z prawdziwym cukrem i nie mieliśmy problemów z nadwagą, bo ciągle byliśmy na dworze i byliśmy aktywni. Piliśmy całą paczką oranżadę z jednej butli i nikt z tego powodu nie umarł. Nie mieliśmy Playstations, Nintendo 64, X-Boxes, gier wideo, 99 kanałów w TV, DVD i wideo, dolby Surround, komórek, komputerów ani chatroom'ów w Internecie lecz przyjaciół. Mogliśmy wpadać do kolegów pieszo lub na rowerze, zapukać i zabrać ich na podwórko, lub bawić się u nich, nie zastanawiając się, czy to wypada. Można się było bawić do upojenia, pod warunkiem powrotu do domu przed nocą. Nie było komórek i nikt nie wiedział gdzie jesteśmy i co robimy. Nieprawdopodobne!!! Tam na zewnątrz, w tym okrutnym świecie całkiem bez opieki! Jak to było możliwe? Graliśmy w piłkę na jedną bramkę, a jeśli kogoś nie wybrano do drużyny, to się wypłakał i już. Nie był to koniec świata ani trauma. Mieliśmy poobcierane kolana i łokcie, złamane kości, czasem wybite zęby, ale nigdy, nigdy, nie podawano nikogo z tego powodu do sądu! NIKT nie był winien, tylko my sami. Nie baliśmy się deszczu, śniegu ani mrozu. Nikt nie miał alergii na kurz, trawę ani na krowie mleko. Mieliśmy wolność i wolny czas, klęski, sukcesy i zadania i uczyliśmy się dawać sobie radę! Pewnie, można powiedzieć, że żyliśmy w nudzie, ale... BYLIŚMY SZCZĘŚLIWI !!!


To komentarz internauty, jaki ukazał się pod linkowanym przez Easyrider artykułem. Ciekawy artykuł, ciekawa wypowiedź.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-20 21:04
no nie do końca było tak kolorowo, pamiętam jak szłam do pierwszej komunii, akurat wprowadzili talony na obuwie i oczywiście nic nie było w klspach do tego jak już mama znalazła to się okazało że to szpilki, w wieku 9 lat ( w tym wieku poszłam do pierwszej komunii) nosiłam numer buta 24,5 cm inaczej 39 lub 6 więc nie było obuwia dziecięcego w tym rozmiarze, pamiętam jak w roku 76 wruciliśmy z wakacji za granicą i okazało się że nie mamy cukru w domu a ojciec kartki na cukier dostał dopiero po urlopie i była bryndza, pamiętam też że sąsiad niepełnosprawny ( na skutek błędów lekarskich makrótszą nogę bo mu źle złożyli dwukrotnie) miał problemy z pracą żeby wypracować wymagany okres a okazało się że jedna ze spółdzielni pracy inwalidów źle naliczyła okres zatrudnienia, tak więc były nieciekawe rzeczy również, tak z innej beczki to moi rodzice czekali na zamianę mieszkania na większe jakieś 10 lat- mieszkaliśmy w jednym pokoju w mieszkaniu 38m2 i dostaliśmy trzy pokoje 44m2, ja złożyłam podanie o mieszkanie komunalne w 2010 roku w styczniu a dostaliśmy klucze w marcu 2011 więc to różnie bywa
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2013-03-21 19:11
Trolla, opowiadania o tamtych czasach mogą się różnić, bo ludzkie losy różnie się układały. Jedno jest pewne, że nie było takich "kominów płacowych" i państwo było bardziej opiekuńcze. Zresztą to nie była komunizm, jak to dzisiaj powszechnie się określa, ale socjalizm.
Czy teraz jest lepiej? Nie sądzę. Mamy kapitalizm chyba w najgorszym wydaniu. Jeżeli komuś jest dobrze, to w stosunku do ogółu społeczeństwa grupa zadowolonych stanowi mniejszość. Gdyby było inaczej, nie mielibyśmy dzisiaj tylu problemów. W pogodni za pieniądzem zatraciły znaczenie pewne wartości. Poniższy link właśnie jest o czymś takim. Mamy pełne sklepy sprzętu AGD i elektronicznego, ale .....w większości jego jakość ma dużo do życzenia. Nie wytrzymuje tyle, co dawniej produkowany.
Zabójcze dla portfela i ekologii. Producenci umyślnie planują usterki sprzętu

>Praca badawcza na zlecenie partii Zielonych pokazuje czarno na białym: producenci sprzętu AGD i elektroniki celowo projektują go tak, by popsuł się tuż po upływie gwarancji. "To czyste świństwo" mówią Zieloni.
>Obojętnie, czy chodzi o drukarki komputerowe, żarówki, pralki czy słuchawki - ich żywot jest ograniczony nie możliwościami techniki czy zmęczeniem materiału, ale umyślnym działaniem projektantów i producentów. Do tego wniosku doszła grupa rzeczoznawców po badaniu wykonanym na zlecenie niemieckiej partii Zielonych. Wymienia się w nim cały szereg artykułów, w przypadku których można mówić o celowym oszustwie dokonywanym przez producentów. Używają oni komponentów, które powodują szybkie uszkodzenie sprzętu. Stosują też techniczne tricki dla skrócenia okresu użytkowania urządzeń.

Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-03-21 19:22
kluczyki do sejfu chowac!!!!!!:-))
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/wielkopolskie/poznan/news/12-latek-przyjechal-do-przedszkola-po-brata-samochodem,1903560,3323
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-03-21 19:39
no tak a ten 12-latek który jeździ w jakichś tam rajdach ?
i co ?
a tak z innej beczki to trochę dziwne 12-latek odbierał brata 5-letniego z przedszkola a ja kiedyś jak miała 16 lat miałam odebrać swojego siostrzeńca ze żłobka i usłyszałam że nie mogę odebrać bo jestem za smarkata, dodam że miałam stosowne zezwolenie. W przedzszkolu neszego dziecka nie ma takiej możliwości żeby ktoś poniżej 15-go roku życia odebrał rodzeństwo.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-03-22 09:46
Myślę, więc się komunikuję!

Czy osoba niepełnosprawna, która np. nie może poruszać kończynami lub utraciła możliwość komunikowania się ze światem zewnętrznym przy pomocy mowy, może ten kontakt odzyskać? Tak, jest to możliwe! Wszystko za sprawą Interfejsu Komunikacyjnego dla Osób Niepełnosprawnych. Właściwie działanie urządzenia wygląda jak z filmu science fiction. Bez wątpienia jest to narzędzie, które może całkowicie odmienić los osób np. całkowicie sparaliżowanych, o których myślimy, że nie da się już z nimi nawiązać żadnego kontaktu. Pomoże ono także osobom z porażeniem mózgowym oraz np. dzieciom ze stwierdzonym ADHD przy koncentracji i nauce. Interfejs Komunikacyjny dla Osób Niepełnosprawnych to projekt firmy Home Intelligent System z Wrocławia. Jej głównym zadaniem, nad którym pracuje jest tworzenie inteligentnego systemu do zarządzania domem.Dzięki niemu możliwe jest lepsze gospodarowanie (oszczędniejsze) energią elektryczną czy cieplną, dostosowanie właściwego systemu zabezpieczeń, ale też wprowadzenie zautomatyzowanych działań zarządzających naszym lokum. Ponadto firma rozwija projekt, który przynosi istotne rozwiązania osobom niepełnosprawnym, szczególnie takim, które utraciły możliwość kontaktu ze światem w naturalny sposób, ale nie tylko im.
Wiecej ....

http://freshstage.blogspot.com/
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-03-22 14:39
Czytałam. Dużo tam rzeczy przełamujących kolejne bariery. Teraz pozostaje do rozwiązania kwestia łatwego dostępu do tych nowości.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-22 15:31
myślę że nie ma się czym podniecać, bo będzie drogo i tylko dla wybranych, aczkolwiek fajna sprawa
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Interesujące, ciekawe, przydatne, pożyteczne. (Strona 3) (249332 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 10 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill