www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / wózek (8745 - wyświetleń)
- Autor basia258 Dodany 2013-01-28 14:36
witam za jakis miesiąc bede ubiegac sie o dofinansowanie na wózek dla mojego dziecka znalazłam taki http://www.rehaform.pl/jogger.html czy  ktos z was ma taki wózek  i może mi cos o nim powiedziec i czy ktos wie gdzie moge dostac lub obejrzeć go na żywo bo Rehaform to tylko jakich hurtownik
Nadrzędny - Autor basia258 Dodany 2013-02-08 10:47
ostatnio przeglądałam strony sklepów medycznych i znalazłam wózek EIO http://www.inter-med.net.pl/pages/manualne/dzieciece/wozek_dzieciecy_eio.html czy ktoś z was posiada tak wózek w domu? jak on się sprawuje w terenie? jak wygląda sprawa składania i rozkładania tego wózka...
Nadrzędny Autor Daniel1 Dodany 2013-02-20 12:12
Witam , przyłączę sie do tego zapytania moja kuzynka ma podobny problem i chetnie tez poczytam opinie i wypowiedzi
Nadrzędny Autor rysiek22 Dodany 2013-03-04 12:33 Zmieniony 2013-03-04 12:35
Z tego co widze jeden i drugi wozek jest calkiem calkiem i jest godny zainteresowania co do pierwszego to poszukaj firmy OrtCare to chyba ich produkt ale ogólnie podaj cos wiecej o swoim dzieck u w jakim jest wieku, jego wagę i na co najbardziej trzeba zwracać uwage przy doborze wozka a wtedy bedzie łatwiej cos wiecej powiedziec pomóc nie tylko mi ale i innym
Nadrzędny Autor Daniel1 Dodany 2013-04-02 16:17
Kuzynka nadal nie mogła sie zdecydowac na zaden model wiec zaczalem szukac w internecie i przegladajac ofery roznych firm oferujacych taki sprzet natrafilem w tej firmie http://www.ortcare.pl/pages/manualne/dzieciece/dzieciecy13.html na ciekawy wózek dziecięcy ITO.  Posiada naprawde proste i jak widac na zamieszczonym na tej stronie filmie funkcjonalne rozwiazania, namowilem kuzynke zeby go przetestowała i jak widze to chyba wrescie cos dla niej. Stwierdziala ze sie chyba na niego zdecyduje bo posiada wiele zalet, leciutko sie prowadzi, bezproblemowo składa a po zlozeniu zajmuje tak malo miejsca ze miesci sie w przecietnym bagazniku. Ma delikatne siedzisko,duzo dodatkow wiec łatwo dostosowac go do swojego dziecka, opcje regulacji kątów oparcia i siedziska łącznie z funkcja "tilt in space". Tak wiec wozek bedzie nam rosł razem z nasza pociecha, jest lekki, spełnia normy ISO oraz przeszedl wszystkie testy bezpieczenstwa, no i przemowil do niej jego wyglad, Powiedziala ze jak go kupi to podzieli sie opinia.
Nadrzędny - Autor jarek09 Dodany 2013-03-15 11:09
Witam basia258 nie tak dawno kupiłem wózek EIO na ktorym sie zastanawiasz, naprawdę fajna spacerowka , lekka z wygladu mozna ja porownac do klasycznej parasolki ale dzieki aluminiowym owalnym profilom bardzo wytrzymała no i niska waga samego wózka tylko 10 kg. Własnie dzieki tej budowie ma maksymalne obciążenie aż do 40kg. Fajnie wyposażona kilkanaście ciekawych funkcji jedną z nich jest bardzo wygodne siedzisko oraz pięciostopniowe pasy, które zabezpieczają nasze dziecko. Ważnym elementem jest tez rączka sterująca, ktora posiada funkcję regulacji, mocne duże skrętne koła, naturalnie z blokadą, koła tylne można łatwo zdemontować wiec transport jest jeszcze łatwiejszy Jeżeli szukasz wózka na kilka lat to chyba dobre rozwiazanie bo dziecko rosnie a wózek jest w stanie temu sprostac bo jak wspomnialem mozesz wozic nawet do 40kg. A jak lubisz dlugie spacery masz daszek na deszcz i slonce , ktory w prosty sposób zdemontyjesz w razie potrzeby.
Nadrzędny Autor Daniel1 Dodany 2013-03-18 17:23
Po wymiarach widać, że będzie odpowiedni, do rozmiarów dziecka wózek dopasuje tez chyba bez problemow. Zastanawiam sie czy nie powinna  też pomyśleć o wyposażeniu dodatkowym typu pasy czy peloty bo sie boje ze dziecko samo się nie utrzyma. Fajne te duże koła, bardzo bezpiecznie wygladaja ale trzeba zwrócić tez uwage ze wózek na mocną ramę i blokade kół, chyba musze ją umowić z jakim przedstawicielem  na maly pokaz. Trzeba sie rozejrzec kto ma go w swojej ofercie w naszej okolicy
Nadrzędny - Autor rysiek22 Dodany 2013-03-28 22:00
Nie wiem jak ty barbara ale ja na twoim miejscu bralbym Wózek dziecięcy JOGGER a jezeli jeszcze planujesz dlugie spacery ze swoim dzieckiem i aktywny tryb zycia to strzał w dziesiatke. Jazda nim w terenie to sama przyjemnosc amortyzacja wózka o dosyc duzym skoku, olbrzymie pomowane kola, wyposazony jest w hamulec tarczowy co ulatwia hamowanie kiedy jest potrzebna szybka reacja. Dzieki zdejmowanym tylnym kolom wozek zmiesci sie w przecietnym bagazniku a zatrzask skladajacy wozek powoduje ze mozna to zrobic w chwilke. Pięciostopniow pasy zapewniaja pelne bezpieczenstwo dziecku a daszek skladany razem z wozkiem osłoni przed deszczem lub słoncem do tego wyściełane siedzisko i oparcie oraz łatwa w utrzymaniu tapicerka zmienna zaleznie od pory roku. No i maksymalna dopuszczalna waga: 50kg to sporo to wszystko sprawia ze wózek Jogger jest dobrym rozwiazaniem na kilka najbliższych lat. Mam nadzieje ze pomoglem chodz troche  w podjeciu decyzji
Nadrzędny - Autor Petro Dodany 2013-03-29 12:54
A o tym wózku co byście powiedzieli? http://ortmed.pl/sklep/11-umbrella.html
Nadrzędny Autor rysiek22 Dodany 2013-03-29 15:07
Nie wiem, trudno mi cos powiedziec ani ja ani nikt z moich znajomych jakoś nie mial z tym do czynienia , widocznie malo osob go uzywa
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / wózek (8745 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill