www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Interesujące, ciekawe, przydatne, pożyteczne. (Strona 4) (249294 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 10 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-03-23 09:56
Nowości kosztują, takie urządzenia działa i jest coraz bardziej udoskonalane.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-23 10:49
taaaaaaaaak
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-05 14:58
no i dobrze, raczej trudno w tym dziwacznym państwie o sprawiedliwość a ostatnio coś za dużo takich przypadków
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-05 22:08
Nauta. Wywód był logiczny, ale tylko logiczny, bo idąc tą drogą autor zaraz dojdzie do wniosku, że nie należy ratować ludzi i też znajdzie wytłumaczenie. Obojętnie jak okrutna jest przyroda, człowiek powinien być od niej wrażliwszy, choć niekoniecznie jest mądrzejszy.
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-05 22:13
Nie widzę różnicy w ratowaniu zwierząt i ludzi. Zbyt duzo szkód narobilismy przyrodzie, bysmy przechodzili nad tym do porządku dziennego. Najpierw pozwala sie ginąc zwierzetom, by potem ze spokojnym sumieniem pozwalac umierac (pomimo istnienia skutecznch leków), ludziom.
Czas zrozumiec,ze nie różnimy się niczym od fauny.Wyginiecie natury jest naszym Amargedonem!
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-06 09:22
odnośnie tego artykułu jedno mogę, otóż wczoraj mówili w telewizji że pokarm bocianom należy tak podrzucać aby się nie uniezależniały od człowieka.
Bociany są potrzebne dla prawidłowego działania całego ekosystemu pół i łąk więc należy zapobiec ich wyginięciu w miarę możliwości
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-04-06 12:58 Zmieniony 2013-04-06 13:01
Niech sobie pogadają, ja dokarmiam wszystko co przyfrunie lub przyjdzie.
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-04-06 13:01
Niektórzy to dopiero maja problemy z przedłużającą się zimą ;

http://www.sfora.pl/Zobacz-najwiekszy-w-historii-lod-na-Baltyku-Uwiezil-prom-m54299
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-07 18:44
Zainteresował mnie artykół o epoce lodowcowej. Zniszczylismy klmat.
Nadrzędny Autor nauta Dodany 2013-04-07 19:08
Uważam że nie do końca o to chodzi, epoki lodowcowe pojawiają sie cyklicznie co jakiś czas , tak jak i zamiana biegunów magnetycznych ziemi.
Problem w tym że nie znamy wartości krytycznych , ani mechanizmów sterujących tymi zjawiskami. Po trosze zachowujemy się jak jętka jednodniówka. Co uczony to inna wersja.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-08 06:59
BONA ARTYKUŁ PISZE SIE PRZEZ UUUUUUUUUUU
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-08 21:46
Staruszko, kochana ty tak nie musisz WRZESZCZEC, no co ja piszę miało być, wrzeszczeć...  :-)  ;-) :P ;P
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-09 10:04
Ona musi, bo inaczej złoślwość wewnętrzna ją udusi :-):-):-)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-07 19:17
z ciekawością obejrzałam sobie kadry z tego najstarszego polskiego filmu i od razy rozpoznałam pierwszą ekranizację "Wiernej Rzeki", która miała chyba z pięć ekranizacji przed wojną i bodajże trzy po wojnie
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-07 19:40
Pamietam jak mnie ta powiesc męczyła.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-07 19:48
Różnie to jest z książką i filmem.

W wytwórni filmowej mysz gryząca taśmę filmową mówi do drugiej myszy:
-niezły film
druga odpowiada:
-EEEE tam, książka była lepsza :-)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-07 20:34
może te myszy miały zły smak ? i powinny przerzucić się np. na stare meble tapicerowane
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-08 18:42
CHYBA LEPSZE TO NIZ HEKTARY POD MARMUREM ALBO INNYM LASTRIKO.ZRESZTA CZY NIE OBOJETNE UMARLAKOWI CO Z NIM ZROBIA PO ZEJSCIU Z TEGO PADOŁU.
http://www.interia.tv/wideo-chcialabym-zeby-to-byla-brzoza,vId,1100358,vAId,78844,vSort,5,vTime,1
Nadrzędny Autor RafalKwiatkowski Dodany 2018-09-16 17:15
nie jestem pewien czy jest to możliwe trzeba by było zapytać jakiegoś specjalisty lub poszukać informacji w internecie.

____________________

sztuczna inteligencja
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-09 11:19 Zmieniony 2013-04-09 12:12
Mają kłopot w Kłopocie . Wypatrują bocianów. Jak wieść głosi, one już lecą.  Tam jest podobno ponad 40 gniazd :-)
Ale słynniejsze są bociany z Przygodzic.

http://bocianybolec.pl/
http://www.facebook.com/bocianyzprzygodzic
http://www.pwg.otop.org.pl/
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-09 23:25
Trzeba godnie powitac nasze bocki:)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-10 06:15
Zjedzmy razem tę żabę.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-10 10:05
zdaniem ornitologów bociany nie jadają żab
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-04-15 18:46
GPS wprowadził ich do rzeki: to pomoc, czy przeszkoda?

> Urządzenie służące do nawigacji GPS stało się nieodłącznym towarzyszem wypraw zmotoryzowanych. System ten jest niezwykle pomocny, ale ci, którzy jego wskazówki traktują zbyt dosłownie, mogą wpaść w poważne tarapaty. Tak właśnie stało się w przypadku małżeństwa Brytyjczyków z dziesięciorgiem dzieci. We włoskich Apeninach system GPS zaprowadził ich autobusik prosto do rzeki, zamiast do malowniczej miejscowości w regionie Emilia-Romania.

Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-15 20:10
dlatego nigdy nie korzystałam z GPS i nie będę, mam większe zaufanie do tradycyjnych map i dobrego pilota siedzącego obok
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-04-23 14:57
;-)))
Przepisujcie i wysyłajcie:

Niniejszym wypowiadam nie napisaną umowę , którą państwo narzuciło mi, na mocy ustaw o ubezpieczeniach społecznych i ubezpieczeniu zdrowotnym, zmuszając mnie do ubezpieczania się w ZUS. Przymus ubezpieczenia się jest niezgodny z Konstytucją RP.

Niniejszym wypowiadam nie napisaną umowę , którą państwo narzuciło mi, na mocy ustaw o ubezpieczeniach społecznych i ubezpieczeniu zdrowotnym, zmuszając mnie do ubezpieczania się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w zakresie ubezpieczeń: emerytalnych, rentowych , chorobowych, wypadkowych , zdrowotnych oraz składek na FP i FGŚP. Przymus ubezpieczenia się jest niezgodny z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej. Wobec powyższego odmawiam odprowadzania składek na w/w ubezpieczenia.

Na podstawie poniższych artykułów. zawartych w Konstytucji RP , składam zawiadomienie iż w Polsce są łamane prawa obywatelskie. Żyjąc w demokratycznym i praworządnym państwie jakim jest Rzeczpospolita Polska mam prawo do wolności zapisanych w konstytucji . Ustawy o obowiązkowym ubezpieczeniu łamią zapisy zawarte w Konstytucji RP . Sam ustawodawca łamie przepisy zapisane w konstytucji RP.

Art. 47.

Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym.

Art. 31.

1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Kolejną sprawą której dotyczy powyższa skarga to iż jako obywatel praworządnego państwa jestem dyskryminowany i traktowany gorzej niż inne grupy społecznej. Prowadzę działalność gospodarczą i płacę składki dlaczego osoba prowadząca działalność na terenach wiejskich płacą niższe składki? Prowadzę działalność budowlaną i jestem dekarzem czym różni się mój zawód od innych, czym różni się moja osoba od innych obywateli należących do grup o specjalnych przywilejach, które mogą przejść na wcześniejsze emerytury po 15 latach pracy. Niestety według obecnego systemu nie mam możliwości o decydowaniu kiedy chcę przejść na emeryturę. Czy jestem gorszy bo nie mam kilku hektarów na wsi i nie prowadzę tam działalność, czy też może nie jestem policjantem , strażakiem , górnikiem lub żołnierzem tylko pracuję na dachu nie zawsze w sprzyjających warunkach (mróz, deszcz, wysokie temperatury i praca na wysokości) Sprzeciwiam się obowiązującemu prawu i wypowiadam obowiązkowe ubezpieczenie emerytalno- rentowe na podstawie art. z Konstytucji.

Art. 2.

Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.

Art. 32.

1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny

Art. 47.

Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym

Dlaczego ZUS nie stosuje się do prawa dziedziczenia zgromadzonych prze zemnie środków na moim koncie? Dlaczego członek rodziny ubezpieczonego nie ma prawa do dziedziczenia środków pieniężnych na koncie ubezpieczonego. Pieniądze zostają na kontach ZUS przecież to przywłaszczenie.

Art. 64.

1. Każdy ma prawo do własności, innych praw majątkowych oraz prawo dziedziczenia.
2. Własność, inne prawa majątkowe oraz prawo dziedziczenia podlegają równej dla wszystkich ochronie prawnej.
3. Własność może być ograniczona tylko w drodze ustawy i tylko w zakresie, w jakim nie narusza ona istoty prawa własności.

Rzeczpospolita Polska również nie wywiązuje się z przepisu art.65.1. konstytucji i tym samym stosuje przymus wobec mojej osoby odgórnie ubezpieczając mnie w ZUS . Obywatel nie ma możliwości wyboru w tak ważnej kwestii jak emerytura, nie mam również możliwości zapoznania się z warunkami o ubezpieczeniu emerytalno- rentowym , . Ustawa z dnia 28 lipca 1990 art. 6.5. przy zawieraniu umowy ubezpieczenia zakład ubezpieczeń ma obowiązek doręczyć, bez wezwania, stronie ubezpieczającej tekst ogólnych warunków ubezpieczenia, podpisany przez co najmniej dwóch członków zarządu.

Art. 47.

Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym.

Art. 31.

1.Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
2.Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
3.Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Art. 65.

1. Każdemu zapewnia się wolność wyboru i wykonywania zawodu oraz wyboru miejsca pracy. Wyjątki określa ustawa

Zwracam się do Państwa o rozpatrzenie mojej skargi i przyjęcia mojej rezygnacji o odstąpieniu od obowiązkowego ubezpieczenia emerytalno-rentowego .Proszę o wzięcie pod uwagę zapisów konstytucji i o danie mi wyboru co do decydowaniu o własnym życiu, ubezpieczeniu oraz leczeniu, co gwarantuje mi Konstytucja RP

Wnoszę o wypłacenie środków przekazanych do ZUS z tytułu ubezpieczenia emerytalnego.

Z poważaniem
Tomasz Ch.

Otrzymują:

Zakład Ubezpieczeń społecznych
Rzecznik Praw Obywatelskich
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
Prezes Rady ministrów
Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej

Organ właściwy do załatwienia skargi powinien załatwić skargę bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w ciągu miesiąca (art. 237 § 1 K.p.a.).

źródło: Wolni Przedsiębiorcy

Tagi: wypowiedzenie umowy konstytucja przedsiębiorca zus
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-30 12:39
PRAWDZIWY POLAK NIE POTYKA SIE O KLECZACEGO BIEDAKA A O PSIE GÓWNO I O PANIUSIE KTORA TEGO SRAJKA CIAGNIE NA SMYCZY PATRZAC W WYSTAWOWE OKNA ZE TO NIBY NIE WIDZIAŁA CO TEN ASEK ZROBIŁ.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2013-04-30 16:08

>- Może czujemy się zniesmaczeni, kiedy dochodzi do wyciągania trumien, wyszarpywania sobie zwłok? Zmarłym trzeba dać spokój po prostu. Niech spoczywają w pokoju, nie powinno się wyrywać sobie szat zmarłych i grać w kości ich kośćmi - uważa Varga. I dodaje, że tylko obiektywna, a więc niestroniąca od bolesnych i wstydliwych epizodów naszej przeszłości nauka historii jest szansą na uporanie się z kultem klęski i ze skończeniem z zamienianiem brudnych plam historii na martyrologię.


No właśnie, w której szkole dzisiaj uczą historii takiej, jaka jest? Jesteśmy chyba jedynym krajem, w którym hucznie obchodzi się rocznice klęsk i upadków.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-03-22 11:19
Aby odświeżyć temat , bo też wypatruję.
W Klekusiowie https://klekusiowo.webcamera.pl/ na gnieździe jest już bocian a w Przygodzicach http://www.bociany.przygodzice.pl/ jeszcze gniazdo puste.
Zajmuje dużo czasu taka obserwacja przyrody   (sikorek , żubrów i innych zwierząt) ale jest intrygująca.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-03-22 16:20
Wcale bym się nie zdziwił, gdyby bociany zmieniły kraj  w którym mogą rozmnażać się bez oglądania  dzioba w obiektywie kamery . To jest ich prawo do prywatności. Pewnie takich podgladaczy życia 2w gnieździe może zainteresować to, że przeciwnicy LGBT mogą przyjrzeć się uważniej tym gniazdom . Może się okazać , że rodzice są tej samej płci ;-). Pozdrawiam z
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-03-23 00:00

>  Pozdrawiam z


zapewne z ...nad Bosforu gdzie przelatują właśnie tysiące bocianów :-) niosąc dzieci w prezencie dla LGBT
:-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-01 13:14
Zobacz - jestem w tej chwili  skrzyżowaniu alej J PII i Solidarności
http://oognet.pl/content/details/267

Tadeusz był w tym czasie przy koziołkach a oboje byliśmy w innych miastach siedząc w swoich przed ekranem monitora

Ps. Przy okazji byłem na krupówkach ;-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-05-01 13:56
Tak, to jest fajna sprawa. Na tym skrzyżowaniu JP II i Solidarności lekko w prawo jest gmach sądu. Wczoraj byłem tam u biegłego kardiologa.
Ale jest jeszcze lepsza forma zwiedzania:
https://maps.google.pl/maps?hl=pl&tab=wl
Po powiększeniu do dobrego widoku ulicy "pobierasz" tego żółtego "ludzika" i spacerujesz razem z nim. Możesz się obracać, patrzeć w dół, w górę. Spróbuj!
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2013-05-01 14:47
http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-mozliwe-tylko-w-polsce-stoliki-kawiarniane-na-miejscu-parkin,nId,962363#commentsZoneList

Wszystko jest w artykule,pewnie,takie "niedopatrzenie" jest winą własciciela.Mnie najbardziej zastanowiła ilosc komentarzy(ponad 100) i ich treść.
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2013-05-01 14:55
Chłopaki,powiedzcie jak to zrobiliście,że znaleźliście sie w wybranych przez siebie miejscach,ale wiecie jak ciemnocie umysłowej.:-p
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-15 17:02
Ja akurat oglądam to, ale każdy z Was może znaleźć kanał TV dla siebie
http://weeb.tv/channel/eurosport1hd
Nadrzędny Autor Dream Dodany 2013-05-18 16:58
Informacje na tematy takie jak bezsenność, problemy ze snem, zdrowy sen, świadome śnienie:
http://Sen.KEPO.PL
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-30 11:33
Temat na dzień wolny.
http://naryby.wp.pl/naryby

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma ;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-02 23:23
Jestem jedyną Czapelką, która nie lubi ryb, ani grzybów... :-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-06-03 11:20
ja tam ryby lubię - bo z wody : I robię zwody ;-))) .np schabowy podawany z kapustą i kartoflami z wody . Polędwica ze szczy6pioekirm w wody ;-) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-07-06 14:20
Zostawię Wam link do tajemniczego miejsca na ziemi
http://www.renneslechateau-struski.blogspot.com/

na pewno będziecie pod wrażeniem po odwiedzeniu tego miejsca.

;-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-07-06 14:55
[usunięte]
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-06 16:35
REA...
To pytanie, raczej powinnaś pokierować do siebie samej...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-06 17:11
Czytałam, bardzo ciekawe miejsca, nie wiedziałam o nich. Dzięki za link.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-07-12 21:54
[usunięte]
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-12 22:02
zgłoszone
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2013-07-12 22:34
[usunięte]
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Interesujące, ciekawe, przydatne, pożyteczne. (Strona 4) (249294 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 10 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill