www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca Chałupnicza (50188 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor martas Dodany 2008-09-22 14:34
Witam!!!

Na jednym z portali dla ON znalazłam ofertę pracy chałupniczej Od firmy MADROMIX. Na umowę o dzieło/ zlecenie. Mam dokladny adres wpis do KRS  a mimo to waham się czy to uczciwa firma bo tyle się mówi o naciągaczach. Firma kaze sobie wpłacić 15 zł na materiały do pracy . A może ktoś z niepełnosprawnych uczestników portalu miał doświadczenia z ta firmą?Podaję dokładne namiary:
Prezes Zarządu Firmy ,, MADROMIX,,Marek Dobrowolski
                                                     
Siedziba Firmy
Ul. Cybernetyki 10
02-677 Warszawa

Mamy swoje oddziały: w Rzeszowie, Krakowie, Katowicach, Szczecinie, Koszalinie
i Olsztynie.
KRS   00002880934
NIP 867-16-85-365

Bedę wdzięczna za wszystkie maile w tej sprawie.
Nadrzędny Autor dominikb Dodany 2008-09-22 15:05
Kiedyś byłem na spotkaniu w urzędzie pracy, gdzie instruowano nas na jakie ogłoszenia o pracy nie odpowiadać. Powiedziano, że jeśli pracodawca/zleceniodawca żąda wpłaty choć kilku złotych na poczet przyszłej pracy/chałupniczej pracy to lepiej odrzucić takową ofertę bo jest to czyste oszustwo. W Twoim przypadku trudno powiedzieć czy oferta jest legalna. Może wypowiedzą się osoby bardziej doświadczone lub pracownicy Integracji. Poza tym... gdyby się okazało, że pracodawca to naciągacz... to stracisz tylko 15 zł... tylko a może aż...
Nadrzędny Autor magdan10 Dodany 2008-09-22 16:29
Bądź ostrożna, bo naciągaczy wiele jest.
Nadrzędny Autor magdan10 Dodany 2008-09-22 16:35
Jeszcze coś sprawdziłam. Jeśli podajesz dobry KRS to takiej firmy pod tą pozycją nie znalazłam.

Tutaj sprawdzić można firmę: http://www.krs-online.com.pl/

A dla przykładu jak wprowadzisz KRS KTA w Słupsku 0000025042 to wyszukiwarka podaje Ci nazwę firmy czy instytucji.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2008-09-22 16:53
mówią ,że piętnaście złotych ' dupy nie ma '  ,ale ...nie wiem dlaczego masz płacić za coś co firma powinna ci zapewnić .A swoją drogą firma bez telefonu ,to jak chłop bez ... Ja bym im nie wierzył . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor andrzej1964 Dodany 2008-10-22 19:24
Nim się na coś zdecydujesz, to dobrze to dobrze to przemyśl, dziś oszustów nie brakije, tak samo myślalem o pracy chalupczniczej, nawet przez przypadek dostalem jednego emaila. Widac, że gościu to jakiś malolat. Malo tego podal się za jakąś firmę. Bylem tym zainteresowany, napisalem do niego, to zamiast grzecznie odpowiedzieć, to zebralem kilka jobów.
Sam nie wiem za co, bo chcial parę złotych wyłudzić na jakieś karty, ale na jakie?
Także z tym to przestroga

Praca chalupcznicza to w większości oszustwa
Nadrzędny Autor karolcia0135 Dodany 2009-05-22 09:25
Witam, wiem że sporo czasu upłynęło od napisania tego postu i w ogóle od poruszenia tego tematu, ale chciałabym uczulić wszystkich na wspomnianą tu firmę. Otóż jestem "ofiarą" tego Pana i swojej naiwności, a teraz ilekroć spotkam jego ogłoszenie to daję znać redakcji portalu i bardzo szybko takowe ogłoszenie znika. Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz ostrzegam.
Nadrzędny - Autor lilka233 Dodany 2009-06-28 07:44
Przeczytaj moje doświadczenia z chałupniczą pracą w odpowiedzi dla romexx /z dzisiejszego dnia/.
Krótko mówiąc - złodziejstwo i oszustwo.
Nadrzędny Autor barnaba2 Dodany 2013-03-18 21:05
Tam gdzie chcą wpłat nawet są po 8 zł to oszusci. Z całej Polski 100 osób po 8 zł policz ile juz mają i znikają albo zmieniają na inny adres. Nie pisz się na to ja już się przejechałem nie raz na nich. To złodzieje co żerują jak hieny na niepełnosprawnych pozdro
Nadrzędny - Autor barnaba2 Dodany 2013-03-22 09:44
Witam, czytam to i nie moge uwierzyc że jeszcze nabieracie sie na takie bajki jakie wciskają te złodzieje , co proponują prace za wpłaty 8 zł 15 zł 50zł. Pamiętaj nigdy w życiu nie łap się na tego typu zagrywki. To są  oszuści oni żerują na ludziach, teraz przenoszą się na niepełnosprawnych, opisują że potrzeba im z grupą inwalidzką nawet już z dawną 3 tzn lekką. Wpłać 15 zł a załatwimy ci pracę. To jedno wielkie oszustwo i nie wierz tym złodzieją bo to hieny co bogacą się na krzywdzie innych ludzi, nie che im się pracować i tak postępują. Powinni zsyłać takich ludzi na Sybir tam jest ich miejsce. Oczywiście zrobisz jak zechcesz ale ja radzę Ci nie wchodz w takie bajery. pozdrawiam....!
Nadrzędny - Autor Anecik Dodany 2013-04-01 18:02
Niestety musze sie zgodzić - prace chałupnicze to dzisiaj często ściema szyta grubymi nićmi i polowanie na naiwnych.
Oczywiście że to nie jest reguła, ale częsta rzecz.
Sprawdziłam
Nadrzędny - Autor barnaba2 Dodany 2013-04-03 07:14
Sprawdziłaś i co ? Pewnie okazało się że lipa, bo nic nie mówisz, nie opowiadasz. Bardzo cięzko jest znaleźć prace... Ale powiem Ci że nie jest to nie możliwe poniewaz sam znalazłem pracę tutaj w internecie i jestem jak narazie zadowolony...powodzonka pozdrawiam
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-03 09:59
no tak ale jest to praca dla osób przynajmniej z umiarkowanym stopniem, są osoby z lekkim stopniem które mają bardzo poważne problemy, ja notorycznie dostaję odpowiedzi: jak pani będzie miała wyższy stopień to się zastanowimy, nie jest to takie proste bo orzecznictwo i biegli nie są rozrzutni w wydawaniu stopnia umiarkowanego czy znacznego, do tego w listopadzie kończy mi się orzeczenia a lekarze z których aktualnie korzystam raczej nie są skłonni wystawić mi stosownych opinii co nie znaczy że wyzdrowiałam
bardzo często w ogóle nie dostaje informacji zwrotnej na swoje cv
Nadrzędny - Autor barnaba2 Dodany 2013-04-04 08:12
Tak jest to praca z umiarkowanym albo znacznym stopniem niepełnosprawności, ponieważ mają dofinansowania na te grupy. A na lekki stopień niestety nie i własnie na tym to polega. Ale musisz próbować może gdzieś się znajdzie takie zapotrzebowanie, ja bynajmniej o takim nie słyszałem jeszcze ale powodzonka...pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-04 08:55
Właśnie w tym sęk że nie ma zapotrzebowania a przy moim schorzeniu na otwartym rynku pracy nie będę startować
to jest właśnie wykluczanie społeczne w świetle konstytucji i wszelkich przepisów
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-04-04 09:53
Trolla, swoim największym wrogiem jesteś więc Ty sama, stawiając się kategorycznie w takim położeniu - jak widać: z wyboru. "(...) na otwartym rynku pracy nie będę startować" czyli sama tak zdecydowałaś.
Gdzie tu więc uzasadnienie, że jesteś wykluczana przez innych...? Tak obiektywnie? Powoływanie się na "konstytucję i wszelkie przepisy" poziomiem ogólności i populizmem aż poraża...

Już dawno wielu z nas ustaliło, że ZPChy oraz stanowiska refundowane nie istnieją po to, aby zapewniać ON właściwe i dostosowane do ich potrzeb warunki pracy i płacy lecz po to, aby czerpać zyski w chorym systemie. Więc po co i na jakiej podstawie kurczowo trzymasz się opcji szukania zatrudnienia wyłącznie w takich miejscach????? A może na tzw. otwartym rynku pracy znalazłabyś wyrozumiałego pracodawcę, któremu mogłabyś wykonywać jakąś robotę przynajmniej na część etatu na umówionych warunkach...? Bez głupich zobowiązań w rodzaju papierologii związanej z refundacją itd. . Ale nie, Ty chcesz iść tam, gdzie dostaniesz znowu po głowie - czyli szukasz dziury w całym (nazwijmy rzecz po imieniu, bez zbędnej frazeologii).

Przejrzyj ogłoszenia na ngo.pl - naprawdę są ciekawe propozycje w Twoim zakresie zawodowym, próbuj. Tylko daj potencjalnym pracodawcom żyć w kwestii swoich wymagań wobec nich - to się nazywa kompromis.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-04 10:19
już Ci pisałam: PRZESTAŃ PO MNIE JEŻDZIĆ JAK PO ŁYSEJ KOBYLE !!!

Dziękuje za wykłady psychologiczne, znajdź sobie innego kozła ofiarnego i ODCZEP SIĘ ODE MNIE !!!!!!!!!!!!!

To już jest chorobliwe z Twojej strony.

Jak jesteś taka mądra to załatw mi pracę na 1/2 góra na 3/4 etatu.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-04-04 10:29
Oj tam, oj tam... Ja grzecznie a Ty jak zwykle.
Podsyłam jeszcze ciekawą lekturę - wypisz, wymaluj... [url]http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/165050[url]

Czasy takiego "załatwiania" nieco już odeszły w przeszłość. Praca na część etatu jest - nie dalej jak wczoraj zatrudniłam kogoś na 1/2. Niedawno w takim samym wymiarze zatrudniliśmy 2 osoby do księgowości - Twoje dolegliwości nie byłyby problemem, więc trzeba się po prostu rozglądać... Nie twierdzę, że jest super łatwo, ale nie zgadzam się z podciąganiem wszystkich własnych niedoskonałości pod dyskryminację, łamanie praw itp., bo to nie w porządku.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-04 10:55
BLU BRAWO!!JAK KTOS OD RANA DO WIECZORA PRZED KOMPEM SIEDZI PRACY NIE ZNAJDZIE,NAWET GDY SZUKA JEJ W INTERNECIE,TRZEBA WYJSC,POPYTAC,ZOSTAWIAC CV A NIE TYLKO NARZEKAC ZE WYKLUCZONA CZY RENTA SIE KONCZY.
Nadrzędny - Autor barnaba2 Dodany 2013-04-05 07:34
Witam , własnie o to się rozchodzi żeby ruszyc tyłki od kompa i zabrac się do konkretnych poszukiwań. W necie jest praca i płacą za to kase a jak się chcę to się znajdzie , mówię na swoim przykładzie. Szukałem , szukałem i nareszcie znalazłem. Przestańcie sie kłócić i narzekać , a szukajcie, jak nie tutaj to tutaj i coś napewno się trafi nie ma takiej opcji żeby było inaczej. pozdro
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-04-07 14:35
Mozna pokonczyc szkoły,kursy,kursiki i kursiątka i sie tego nie wykorzystuje bo liczy sie ze praca sama przyjdzie to informuje z przykroscia ze NIE przyjdzie!!!Trzeba do niej wyjść,pokazac sie,czasem uda sie przez komp,ale tez trzeba miec do niego dostęp.Taka logika,Staruszka dobrze pisze wysyłac,zanosic CV nawet tam gdzie wczoraj nie było wakatow,jutro taki moze byc,ludzie choruja,łamia nogi,zachodza w ciąże,dostaja cos intratniejszego.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-04-07 15:18
Dobrze gada. Polać mu/jej.
Nadrzędny - Autor barnaba2 Dodany 2013-04-07 15:38
Co chcecie dobrze gada , trzeba wyjść to jasne ale weźcie pod uwagę to że nie zawsze jest jak. Nieraz się trafia coś konkretnego a nieraz nie a sami wiecie że oszustów i naciągaczy tutaj nie brakuje.Trzeba uważać, albo polegac na informacjach innych urzytkowników portalu , którzy juz znaleźli jakąś robote i mogą pomóc.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-04-07 17:01 Zmieniony 2013-04-07 17:04
jasne mimo ze jestem sceptyczny co do pracy w necie,to i tak wazne,zeby cos robic zeby robic.jękami i stękami sie nic nie zarobi.i na miły Bog nigdy nikomu nie dawajcie kasy pod pozorem załatwienia jakiejs pracy,naiwnych nie brakuje tak jak naciągaczy.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-07 17:12
DOBRZE PRAWICIE.MOZE PODRZUCAJCIE POMYSŁY CO MOZNA ROBIC ZEBY ZAROBIC SIEDZAC W DOMU.MOZE RĘKODZIEŁO SZCZEGOLNIE KOBIETY LUBIA I OGŁOSIC SIE NP NA ALLEGRO CZY W SKLEPIE INTERNETOWYM.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-04-07 17:47

>MOZE RĘKODZIEŁO


ale to trzeba zarejestrować w Cepelii :-)
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2013-04-07 18:59
ja mam pomysł ale wymagać będzie cały czas sponsorów a i zarobki małe po długim czasie.

pomysł na ngo, działający głównie w necie, tworzony przez on i ich rodziny dla on i ich rodzin. Więcej nie zdradzę bo ktoś wykorzysta... a ja zamierzam to wcielić w życie.
hehe KONKURENCJA dla Integracji :D ale portal z prawdziwego zdarzenia a nie bałagan i hejterstwo na forum.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-08 09:27
Oto co znalazłam dzięki portalowi ngo:
Praca  polega na wypełnianiu formularzy otrzymanych z naszej firmy i
przesyłaniu ich z powrotem  po zakończeniu każdego miesiąca.
Umowa  na czas nieokreślony.
Wynagrodz.: 2800 zł brutto/mc (400 szt. druków) Zainteresowani pracą
przesyłają list pocztowy zawier.: imię, nazwisko, adres, nr telefonu i 3
znaczki pocztowe na listy priorytetowe na adres:
Firma MCK
Skr. poczt. 12
00-198 Warszawa 80
Dopisek na kopercie - ZGŁOSZENIE 31
Na mój  e-mail prześlij swoje dane  z kodem pocztowym.

Dodam że figuruje tam niejaka p. Anna Dżeksonowska.

czy ktoś coś wie na temat tej oferty ?
też jakieś podejrzane.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-08 11:02
Trolciu!
Chyba nie myślisz wysyłać im 3 znaczki po ok. 2.50 zł.
To ich biznes z tych znaczków.
Jeśli rzeczywiście chcą kogoś zatrudnić to mogą działać bardziej jawnie a nie na skrytkę pocztową
MCK to może znaczyć Mamy Chęć Kombinować (można zmienić na Kraść)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-08 11:47
no przecież że nie wyślę, tylko już tak rżną ludzi a ilu naiwnych wyśle, wysłałam maila z zapytaniem o szczegóły i to była odpowiedź
do tego dodam że to wszystko są tzw. tablice ogłoszeń więc zero odpowiedzialności za treść ogłoszenia
te zarobki też jakieś dziwnie wysokie
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-08 12:01
Trolla, a widziałaś to - zgodne z Twoimi kwalifikacjami

Opieka nad dziećmi - dwie opiekunki - Warszawa Saska Kępa

Placówka opiekuńcza dla kobiet i dzieci w Warszawie poszukuje 2 opiekunek dziecięcych z przygotowaniem pedagogicznym lub w trakcie nabywania uprawnień do pełnienia opieki nad dziećmi i prowadzenia dla nich grupowych zajęć aktywizujacych 2-3 x w tyg. po ok. 2 godzny.

Ogłoszenie jest ważne do 12 kwietnia 2013r.

Proszę przesyłać swoje CV na maila
w.karpiesiuk@gmail.com
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-08 15:53
raczej odpada bo dawno nie pracowałam w tym zawodzie poza tym raczej nie da rady z powodu ograniczeń ruchowych no i do tego zdaniem co poniektórych moje wykształcenie kwalifikuje mnie jedynie do wyrzucania brudnych pieluch a nie do opieki nad dziećmi bo nie mam wykształcenia wyższego pedagogicznego
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-08 12:03
Albo to

Zatrudnimy na stanowisko Specjalisty ds. podatku VAT - Warszawa
Chorągiew Stołeczna ZHP
zatrudni na stanowisko Specjalisty ds. podatku VAT.
Proponowana umowa zlecenie do końca roku 2013 z możliwością zmiany na etat.
Wynagrodzenie: 1500zł netto miesięcznie.
Praca w siedzibie Chorągwi Stołecznej ZHP - Warszawa, ulica Piaskowa 4.
Praca od poniedziałku do piątku w godzinach:
poniedziałek i czwartek - 11:00 - 19:00
wtorek, środa, piątek - 7:00 - 15:00
Wymagania:
- znajomość ustawy o podatku VAT
- znajomość ustawy o wolontariacie i działalności pożytku publicznego
- znajomość programu RAKS
- znajomość programu EXCEL
- doświadczenie udokumentowane - min. 3 lata
Kontakt: skarbnik@stoleczna.zhp.pl
w tytule maila proszę wpisać: VAT
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-08 15:48
też to widziałam, nawet wysłałam maila, ale zero odpowiedzi, nie wiem kogo oczekują, osoba z certyfikatem czy po studiach nie będzie się bawiła za takie pieniądzde
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2013-04-08 11:09
trolla, fajnie, że zainteresowałaś się ogłoszeniami na ngo.pl, ale TAKIE ODRZUCAJ PO PIERWSZYM CZYTANIU.
To kant.
Nadrzędny - Autor barnaba2 Dodany 2013-04-08 07:26
Dobrze gada dobrze, w tym naszym kraju zawsze była lipa z niepełnosprawnością , ale to co odbywa się teraz to już przekracza wszystkie normy. Z pracą jest coraz gorzej to fakt a za oszustów nie ma się kto wziąść. Nie wiem jak Wy ale ja mam dość tego kraju. Niemcy przegrali wojne a żyją o 100 razy godniej niż Polacy . I pędko to się u nas nie zmieni a już napewno my i nasze dzieci tego nie doczekamy...pozdrawiam
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-04-08 15:16
1500zł netto miesięcznie w Warszawie z VAT. Świat oszalał:))))
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-08 16:29
1500 netto w Warszawie to dużo, przejrzyj oferty, zwykle najniższa krajowa albo jakieś śmieszne stawki godzinowe np5-6,5 zł brutto za godzinę i do tego umowa zlecenie
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-08 18:32

>1500zł netto miesięcznie w Warszawie z VAT. Świat oszalał:))))


Rogal!
Powiedz to swoim mocodawcom, którym doradzasz.
Bo takie komentarze tylko jątrzą a nie prowadzą do stabilizacji.
Myślę, że 90% bezrobotnych nawet w Warszawie przyjęłoby takie wynagrodzenie.
1500 zł to o 1500 zł więcej niż nic.
Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania renty i emerytury powinny być naliczane nie od średniej krajowej a od średnich płac regionalnych.
Masz dostęp do danych to najlepiej wiesz jakie są różnice.
Pomysł oddaję za darmo - opracuj to i zgłoś jako inicjatywę legislacyjną.
Nadrzędny - Autor barnaba2 Dodany 2013-04-09 09:16
racja, ale teraz najniższa krajowa to 1600. więc nie można zarabiać legalnie mniej niż 1600...tak czy tak jest źle w tym kraju, miała być zielona wyspa a jest taka lipa że szkoda mówić. Ale to fakt ludzie zapierdzielają za 1200 i muszą wyżyć, a te złodzieje Tuskowe są złodziejami pchają do siebie i nic więcej. pozdrawiam
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-09 09:49
Czy Vincent Rostovsky zrozumie Polaków?
Ma swoje zabezpieczenie finansowe za granicą a na nas prowadzi badania wytrzymałościowe
jak ten chłop co chciał odzwyczaić konia od jedzenia
ale jak chłopu koń zdechł to odczuł stratę
a jak "My Naród" ... nie wytrzymamy i ruszymy na rządzących
to ma gdzie spie.....ać
Tusk też mości sobie posadkę w Brukseli
pytanie tylko czy zdąży
A 1000 czy 1500 zł to dla nich średnia dniówka więc nie jest to mało
CZEGO TEN NARÓD CHCE????????
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-04-09 15:26
1600 brutto to najniższa krajowa. Nigdy nie mówiłem, że ludzie powinni zarabiać mało. Informacja o której rozmawiamy pokazuje tragiczną sytuację na rynku pracy i nie ma tu winy nikogo poza tym, że jesteśmy po prostu biednym krajem. A pracę zmieniłem i teraz, od kwietnia, doradzam już tylko jednej branży:)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-09 16:14

>nie ma tu winy nikogo poza tym, że jesteśmy po prostu biednym krajem


Co? Jesteśmy biednym krajem? Nie wierzę!
Dyrektor budowy Stadionu Narodowego bierze przez lata budowy bardzo wysokie wynagrodzenie a potem premię (chyba za opóźnienia i niedoróbki) ponad 500000 zł.
Dwaj inni "ważni" przedstawiciele komitetu organizacyjnego EURO 2012 dostają premie po ponad 1300000 zł za "dobrą opinię światową" atmosfery wokół EURO.
A tą atmosferę to tworzyli mieszkańcy miast - gospodarzy a nie jeden czy drugi facet.
To tylko wierzchołek góry lodowej.
Takich "laureatów" premii i nagród mamy wielu od gmin i powiatów po Sejm i Senat. "Biedni" marszałkowie też zasługują na "drobne" nagrody a że nagroda to wysokość 3-4 letniej renty to niech się renciści martwią, że mają tak mało.
Więc już nie wiem, czy jesteśmy krajem biednym czy bogatym?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-04-09 19:46
Te premie to w skali budżetu sprawa nieistotna. Co roku do FUS dopłacamy 80mld zł.
Nie mamy surowców mineralnych innych niż miedź. Na węglu nie zarobimy. Błędem gospodarczym rządu jest to, że nie robi się nic w obszarze innowacyjności. Jeżeli w latach 2013-2020 za kasę UE nie naprawimy tego to potem już tylko czekać na śmierć. A renty? Pisałem tu nie raz - ci których stan zdrowia pozwala do roboty, zaoszczędzone środki z ich rent na podwyższenie świadczeń dla trych których stan zdrowia nie pozwoli na pracowanie nigdy.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-04-09 20:07

>Te premie to w skali budżetu sprawa nieistotna


Już to wielokrotnie powtarzałeś i nie możesz zrozumieć, że złe przykłady demoralizują i denerwują ludzi.
Jeśli można powiedzieć społeczeństwu, że w kasie są pustki i podwyżek nie będzie to po co drażnić ich/nas nagrodami, premiami dla ludzi, którzy sami je sobie uchwalają, dają a potem głupio się tłumaczą i niby oddają na cele charytatywne ale korzystając przy okazji z odpisów podatkowych.
Jest wiele państw, które nie mają złóż mineralnych nawet tych, które my mamy ale nie podnoszą larum:

>to potem już tylko czekać na śmierć


A co z "zieloną wyspą"?
Bo jeśli taki scenariusz wieszczysz dla naszej Ojczyzny to co z krajami, które są dalej od "zielonej wyspy"? Czy pojedziesz doradzać ich obywatelom aby popełniali harakiri?
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-10 09:58
jedna uwaga, otóż netto to jest to co dostajemy do łapki, a 1600zł najniższa krajowa to brutto czyli na rękę wychodzi niecałe 1200zł
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-04-10 10:07
No przecież już to napisałem.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-10 10:51
to nie do Ciebie było
:-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-04-10 10:57
Wiem, że nie do mnie, ale inni już mogli przeczytać to co napisałaś zanim to zrobiłaś:)
Nadrzędny - Autor barnaba2 Dodany 2013-04-12 09:52
To prawda niecałe 1200 do ręki ale to i tak mało, 400 odchodzi na ZUS i US A ZA 1200 ZŁ CIĘŻKO JEST przezyć. A powiedzcie jak mozna wyżyc z renty 600 zł ?  Nie mówie juz o tych co mają zasiłek z Opieki 529 zł ...!!!! To jest dopiero masakra co ? Nic tylko sznur ... pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca Chałupnicza (50188 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill