www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / ZDJĘCIA (260965 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor TadeuszP Dodany 2013-04-15 21:15
W-zetko!
Mówisz i masz.
Wątek już założyłem a zdjęcia zaraz "obrobię" ale tak się zaczytałem (ponad 100 postów od wczoraj), że zapomniałem o kolacji.
Wezmę coś "na ząb" i zaraz siadam do pracy :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-15 22:27
http://pokazywarka.pl/ru7ljf/
Nie byłem dzisiaj na "szlakach turystycznych".
Miałem coś do załatwienia w NBP w "Czarnym Banku" i po drodze zrobiłem kilka fotek.
Nie wiem dlaczego ale nie ułożyły się chronologicznie stąd lekki bałagan za co przepraszam.
Pokażcie coś ze swoich miejscowości. Już nie pamiętam kto to wstawiał zdjęcia ale były ładne widoki pól, lasów.
W tym wątku myślę, że można zamieszczać zdjęcia z wycieczek, urlopów czy inne ciekawostki.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-15 22:35
Szyby autobusów musicie mieć wyjątkowo czyste. Byłam tam, gdzie te zdjęcia, nawet w EMPIKu po płytę, na której mi zależało, bo akurat wyszła. Stadion widziałam jeszcze ten stary, muszę poszukać moje fotki z W-wy - będzie okiem turystki.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-15 22:51
Tak, bez względu na pogodę autobusy i tramwaje wyjeżdżają na miasto czyste.
A przy dzisiejszej pogodzie utrzymały wygląd do końca :-)
Podczas budowy Stadionu robiłem zdjęcia na różnych jej etapach. Niektóre robiłem z samochodu telefonem komórkowym.
Zamieszczam zdjęcia bez komentarza i nie chronologicznie.
http://pokazywarka.pl/oneqvp/
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-15 23:00
Nie wiem jak to zrobiłeś, ale patrząc na te zdjęcia przypominają mi  się przedwojenne warszawskie pocztówki . No, no oooo....chyba jednak zostanę prz ogądaniu Waszych zdjęć :-) . Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-15 23:15
Jak zaznaczyłem kilka (a może większość) zdjęć robiona jest telefonem z samochodu w czasie jazdy i stąd może kiepska jakość co daje efekt przedwojennej pocztówki :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-15 23:46
To widać, że robione telefonem komórkowym, zarejestrowany jest tekst rozmowy ...pewnie rozmawia,łeś przez telefon robiąc zdjęcia ;-))). Pozdrawiam :-)'
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-15 23:48
Rozszyfrowałeś mnie ale nie zgłaszaj tego policji :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-15 23:50
zaraz zgłaszaj- Nie doniosę nawet do drzwi;)))
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-04-15 23:55
Dzięki Ci łaskawco! :-)
Chyba pobudziłem sąsiadów jak mi kamień z serca spadł na podłogę (9 pięter pode mną) :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-24 11:19

> robione telefonem


:-)
To przypomniało mi moje początki przygody z fotografią.
Zaczynałem od aparatu DRUCH -- śliczny aparacik z wykręcanym tubusem w brązowym skórzanym futerale :-) . Już samo załadowanie aparatu filmem wymagało odwagi. Trzeba to było robić w ciemnym pomieszczeniu. Klisza uzbrojona w papierową osłonę na której były wydrukowane cyfry oznaczające ilość wykonanych zdjęć. Odczytywało się to w malutkim czerwonym okienku z tyłu aparatu. Ilość była ograniczona 12 sztuk fotek:):-)  zmuszała do namysłu przed wyzwoleniem migawki. Dwie możliwości ustawienia przesłony. A i czas ekspozycji ograniczony. Czułość filmu pozwalała na wykonywanie dobrze naświetlonych fotek tylko przy słonecznej pogodzie. Zdjęcia sportowe lub zachody słońca były nielada wyzwaniem.
Trudne początki nie zniechęciły mnie do fotografii. Zniechęciły mnie bardziej, jednorazowe aparaty z załadowanym filmem który można było kupić w każdym kiosku ruchu :-):-) takie pierwsze automatiki ;-)
Dzisiaj już zdecydowanie mniej strzelam aparatem bo zazwyczaj się go nie nosi przy sobie. Bo przecież jest telefon ;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-24 11:33
Ja go jeszcze mam w rodzinnym domu i jak biorę w dłonie to pachnie skórą i młodością :-), Nigdy nie byłem pewien czy przy za lub wyładunku kliszy nie naświetlę ją ;-) .Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-24 11:59
To jesteśmy wszyscy z drużyny tego samego Druha. Mam też ten aparat, a do tego stare zdjęcia nim zrobione.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-04-15 23:25
"z żywą palmą po środku"

Zdaje się, że palma Warszawie jednak sztuczna odbiła. :-)

http://warszawa.wikia.com/wiki/Sztuczna_palma

Zimą wygląda zresztą trochę smutno, jak jej autorka liście demontuje. Ale tak, w całej palmowej okazałości to muszę przyznać, że ją polubiłam.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-15 23:39 Zmieniony 2013-04-15 23:42
Kiedyś jechałem z córką i zięciem na Starówkę i rozmawialiśmy o tej palmie. Ja optowałem za tym, że jest sztuczna a oni twierdzili stanowczo, że żywa.
Mówili to z takim przekonaniem, że uległem. A nigdy tego nie sprawdziłem. Nie znalazłem takiej drabiny :-)
Artykuł bardzo ciekawy. Dziękuję za link.
Pozdrawiam :-)
Ale, swoją drogą, po co na zimę zdejmować sztuczne liście. Przecież nie przemarzną :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-04-16 20:15

> Ale, swoją drogą, po co na zimę zdejmować sztuczne liście. Przecież nie przemarzną :-)


Tak na poważnie to zdaje się, że ze względów konserwacyjnych. Prawdziwej jakby co liście odrastają, a tę naprawiać to dość kosztowny interes. :-)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-16 22:07
czasem trzeba te liście odświerzyć
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-16 22:21
Skuteczniejsze byłoby odświeżenie ale są różne szkoły
Pietrzak dzielił je na falenicką i otwocką :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-16 22:48
OdświeŻanie na bieŻąco się też robi.:-)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-17 09:00
ale liście tej palmy można tylko odświeżyć, ot co :-)

a na szkoły falenicką i otwocką to dzielą księgowi nie Pietrzak a on podsłuchał i wykorzystał
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-17 20:45
Nie wiem trolciu kto Ci naopowiadał o podziale szkół na falenicką i otwocką przez księgowych.
Kiedy Pietrzak o tym mówił to jeszcze byłaś w pieluchach i nie mogłaś rozumieć o czym on mówi.
Teraz każda grupa zawodowa przypisuje sobie ten podział.
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-17 22:16
jak to kto księgowi którzy uczyli mnie fachu i byli starsi od Pietrzaka
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-15 23:41
A i pewnie działa orzeźwiająco na zmarzniętego kierowcę,w zimie - byle do wiosny ;-))) . Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-16 12:35
jak postawili tą palmę to jeszcze byłam zdrowa i pełnosprawna, otóż coś mi przeleciało w pracy z radia że niby jakaś palma ale ...
wracałam sobie do domu z pracy (pracowałam na Grochowie a mieszkałam wtedy w Ursusie) mostem poniatowskiego, jadę tak sobie, jadę i nagle po heblach i wypsnęło mi się k...wa palma !!!
miałam otwarte okno w samochodzie, obok jadący kierowca zauważył moją reakcję i to samo zrobił co ja
i tak zostało k...wa palma

:-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-16 14:13
Iota , coś oszukujesz z tą palmą. W artykule przeczytałem  "z czasem zapuściła korzenie i wrosła w pejzaż ronda" czyli żywa ;-)
Tadeusz na podstawie twojego zdjecia nr6 , ten łysy i ta pani w różowych tenisówkach pewnie dostaną mandat ;-)
Zamyśliłem  się nad fotką Napoleona a właściwie nad samym pomnikiem i jego fundatorem ;-) :-) Od razu wiadomo co i jak  - szkoła wojenna i na dodatek wyższa .
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-16 14:25

>ten łysy i ta pani w różowych tenisówkach pewnie dostaną mandat


masz rację ale ja też, to zdjęcie robię z jezdni :-)

>Zamyśliłem  się nad fotką Napoleona


W Tey`u Smoleń mówił, że matka zwracała się do niego NAPOLEON
NAPOL LEON bo zimno
:-) :-D ;-) :-( :-o :-p
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-16 14:32
Tobie się upiecze bo nie widać Twoich bucików.

NA POLE ON to hasło dla Norbiego i dla nas- czyli miejsce dla tych co widzą  bariery ;-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-04-17 09:00
Wczoraj byłem na wycieczce, którą zaproponował mi brat ...Zdjęć trochę mam, ale pewnie wkleję je po powrocie . Byliśmy pod Szyndzielnią (piszę pod, bo do 26.04 jest nieczynna)może następnym razem się uda. Jadąc przez Bielsko pstrykałem zdjęcia- czasem lampa błyskowa sama się włączała, pewnie dlatego nas nikt nie mijał a ci z przeciwka patrzeli na nas jak na przybyszów z kosmosu ;-). Ach, Bielsko się zmieniło, połowy miasta nie pamiętam . Nowe rozwiązania komunikacyjne, budynki, centra handlowe- tylko pieniędzy brak, ale ;-). Dlatego, że Szyndzielnia nie czynna to byłem na wycieczce samochodowej. Gdzie? W okolicy ;-))).    
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-07-02 16:50
Amalian dzięki za niewidzialne zdjęcia :-))) Takie też mi się podobają, jak w bajce krajobraz we mgle.

Jasiu na lekcji rysunków namalował swoje ulubione zwierzę.
Piotruś konika, Magda słonika a
Jasiu kropkę na środku strony
wielce zadowolony ;-))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-19 15:22
Amalian :-) czekamy na Twoje zdjęcia, a w międzyczasie moja wczorajsza wycieczka prądowa, że tak ją nazwę.:-) Bo jak nic nie można było, to można było wsiadać i jechać.
A więc...... Przedwiośnie.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-19 16:47
25stC to marzenie . Na południu czuje się tradycję.  Tradycyjnie jest zimno i  tylko odgłos otwieranych drzwi do pieca centralnego  ogrzewania daje nadzieję na ciepełko ;-).  Co zaś się ma do zdjęć to wgram po przyjeździe do domu. 
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-19 20:05

> ...tylko odgłos otwieranych drzwi do pieca centralnego  ogrzewania daje nadzieję na ciepełko ;-)


Jak wyjęte z literatury, ładne, ciepłe i przypomina mi schronisko w górach.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-04-19 18:00
Wzetko u nas cebulica sie inaczej nazywa,nie pamietam,Zona u sasiadki jak wroci to zapytam.:-))Ale za to pełno przebiśniegow i fiołkow a jak pachna ,stoja w kieliszku,cały dom ma fiołkowy zapach.:-))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-19 20:03
Zasiedziała się żona.:-)))))) Fiołki pamiętam z gór, kiedy jeszcze chodziłam po nich żwawo, kilka lat temu.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-04-20 10:44
Wzetka te kwiatki to śnieżniki,wg mnie wygladaja tak samo,Zonka twierdzi ze to cos innego.:-))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-20 15:01
Na 100% cebulica.:-)
Różnica między cebulicą, a śnieżnikiem jest w tych linkach. Mają inne środki.

http://www.swiatkwiatow.pl/snieznik-lsniacy-chionodoxa-luciliae-id584.html

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cebulica_syberyjska
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-20 21:20
Wiosna i żyć się chce kliknij
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-20 21:55
Widziałam.:-)
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-04-20 22:22
czekam na wiecej zdjęc:)
Tadeuszu nie leń się!
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-20 23:32
Może trochę wspomnień z EURO 2012
Syrenki Euro
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-04-21 08:56
Też widziałam. Mam tylko pytanie, jak wyglądają cokoły po roku? Moje zdjęcia W-wy przepadły, nad czym boleję.
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-04-21 10:40
Wiosna w ukrytej kamerze.
A swoją drogą ,co to za kwiatki ? ;-)))

http://www.youtube.com/watch?v=z8-aGJduHfA
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-21 11:00
Nauta, Ty kręciłeś? :-) Tu w tym wątku są tylko własne dokonania.:-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-21 11:46

>Mam tylko pytanie, jak wyglądają cokoły po roku?


Tu można przeczytać co dalej działo się z Syrenkami:
http://warszawista.blogspot.com/2013/01/16-syrenek-euro-2012-zostanie.html
Też mam zdjęcia "zbiorowe", kiedy po EURO "skoszarowano" je pod Pałacem Kultury :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-21 13:38
Znalazłam tylko, że 7100 za polską.Jak się skończyło nie wyskoczyło mi nigdzie.
http://www.mmwarszawa.pl/437426/2013/1/18/syrenki-czekaja-na-allegro-najdrozsza-za--najtansza-za--zlotych?category=news
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-21 20:46
Po południu wybrałem się na spacer na trasę maratonu ale jak widać załapałem się tylko na maruderów.
Więc poszedłem do Parku Łazienkowskiego. I tu niespodzianka, część Parku zamknięta z powodu rewitalizacji.
To część z pomnikiem Szopena i miejscem koncertów. Mam nadzieję, że do lata zdążą. Więc zszedłem na dół do Pałacu na wodzie i Teatru na wyspie.
Dalej Agrykolą i Myśliwiecką doszedłem do Legii i Trasy Łazienkowskiej. Chyba przeszedłem pół maratonu.
Zrobiłem "trochę" zdjęć i z góry przepraszam, że tak dużo zamieszczam ale nie musicie się nimi katować.
Wolałbym pokazywać to co Was interesuje ale na żywo.
Może kiedyś będzie okazja.
Spacer po Warszawie
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-04-21 22:12
I tak trzymaj! :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-21 22:56
Zmeczyło mnie to chodzenie ;-) czas na piwo. Proponuje tyskie , Lecha zostawimy na specjalną okazję
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-21 23:17
Ja mam FAXE!
To Na Zdrowie :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-21 23:21
Jak zdrowie to zdrowie ;-) Ja tam mogę posiedzieć przy żubrze ;-) przesyłam faxem
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / ZDJĘCIA (260965 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill