www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / "Ruszaj z nami" INTEGRACJA TV (42563 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor janus Dodany 2013-03-12 19:16
Tym razem chciał bym poruszyć temat filmiku zamieszczonego przez Integracje pod tytułem "Ruszaj z nami" z którego to możemy się dowiedzieć że została zwiększona liczba miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych, to dobrze ale większość ON niema prawa jazdy, choć mogło by je mieć, a samochód w życiu ON jest czymś więcej niż tylko narzędziem do transportu, umożliwia znalezienie pracy, zwiększa mobilność, umożliwia egzystowanie w społeczeństwie, zmniejsza różnice ON w stosunku do OP, umożliwiają normalne życie.
Nadrzędny - Autor krzyzak7 Dodany 2013-03-26 12:22
Skoro On nie mają ( ja mam) to poraz zacząć robić prawo jazdy, kiedyś były nawet dofinansowanie z pfron.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-09 12:33
i raczej dalej tak jest nawet widziałem jeden filmik gdzie osoba kierowala na wózku po prostu w jechała do auta do srodka no ale ja poczekam bo jest taki pomysl kosmiczny bym to ujał tak ze maja byc auta kierowane mysłami ktos cos słyszał o tym
Nadrzędny - Autor janus Dodany 2013-04-16 20:28
Wiele się mówi o potrzebach posiadania przez ON "prawka" wszyscy rozumieją że jest ono bardzo przydatne ON w życiu to wszystko do czasu dopóki nie próbuje się czegoś załatwiać wtedy napotyka się na przeszkodę nie do przejścia szczególnie dla ON i gdzie jest to zmniejszanie przepaści ON w stosunku do OP o którym wszyscy tak ładnie mówią
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-16 21:52
ja posiadam dużo wcześniej prawo jazdy, niestety nie przyznano mi karty parkingowej, poza tym raczej nie mogę liczyć na przerobienie posiadanego samochodu bo tego się nie da a musiałabym w swoim fiacie seicento zamontować automat i wspomaganie oraz specjalną gałkę na kierownicę aby prowadzić samochód lewą ręką, niestety nie stać mnie na samochód dostosowany w ten sposób a mam problemy jeżdżąc komunikacją miejską
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-04-17 13:12
trolla:
- automatu (rozumiem, że chodzi o automatyczną skrzynię biegów) w takich samochodach się nie montuje i to się nie opłaca, ale i nie ma takiej konieczności
- można przy skrzyni manualnej zamnotować półautomat sprzęgła z dźwignią ręczną gaz-hamulec + byle jaka gałka na kierownicę i po wszystkim
- zwrot kosztów w ogrooooomnym procencie takiej operacji można otrzymać ze Stowarzyszenia SPINKA (znajdź w sieci). Sprawdź, czy pasujesz do ich projektu i spróbuj.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-17 13:56
bluengel...
Auta z automatyczną skrzynią biegów. To w nowych markach i typach to standard, a nawet "automaty" są tańsze w sprzedaży w innych krajach jak z klasyczną skrzynią biegów ze względu na wyższą awaryjność i większe koszty napraw...
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-04-17 15:43
Norbi,
1) a co to ma do rzeczy w tej dyskusji...?
2) jeśli mówimy o kupnie samochodu w Polsce to nie masz racji - nie jest to standard, ani w nowych ani w używanych
3) wprowadzasz w błąd - nie są tańsze, przeciwnie
4) wprowadzasz w błąd - przy obecnej technologii nie ma wyższej awaryjności
5) wszystkie Twoje argumenty są stereotypami z poprzedniej epoki, nie popartymi faktami - ot, takie mity produkowane przez panów z wąsami wieczorem przy piwku
6) wiem, co piszę, ponieważ cały ubiegły rok szukałam dla siebie samochodu z tymi kryteriami i przerobiłam wszystkie możliwe opcje.

A poza tym, czasami automat - ze względu na niepełnosprawność - jest jedyną możliwą opcją, aby samodzielnie prowadzić auto. Więc czemu nie...?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-17 15:55
wystarczyło się wybrać do jakiegoś zachodniego kraju, to kupiłabyś taki samochód jaki chcesz... Tylko warunek, kasa... bez tego ani rusz...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-17 16:19
Teraz jak masz kasę, to w Polsce też kupisz samochód jaki chcesz.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-17 18:04
ale skąd ta kasa ? czasem puszczam totka i nawet trójki nie miałam chyba od 3-4 lat a na autko to tak minimum z 6.500zł
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-17 19:20
Odpowiedziałam Norbiemu, który powiedział, że wystarczy się wybrać do zachodniego kraju" i można kupić autko jakie się chce. U nas też można. Nie trzeba wyjeżdżać, a że nie wszystkich na to stać, to już inna sprawa.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-17 19:28
Tak Lidian, co do koloru, marki, typu tak, można kupić, lecz już z automatykiem jest kłopot, bo w Polsce nie myślą o niepełnosprawnych...
Polska to dziki kraj a ustrój dla dzikusów z busu....
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-17 19:31
Norbi , wiem, że czekasz 2-4 tygodni i ściągną Ci automat jaki chcesz. Przynajmniej tak jest w moim mieście. :-) Masz kasę, masz auto. :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-17 19:55
Automat dla amputanta to nie wszystko... tak samo dla sparaliżowanego...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-17 20:40
Norbi ja wiem o czym mówię. Jestem kierowcą od 17 -tego roku życia, a ON jeszcze dłużej.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-17 20:50
"Nie, Norbi pewnie miał na uwadze "jazdę na pilota". Jeżeli ma kłopot to oddaje pilota i mówi rób co chceesz ;-))).
Nadrzędny Autor easyrider Dodany 2013-04-17 21:54
wyjątkowo sie z lidzią zgadzam,nie ma problemu ze znalezieniem samochodu z automatem,wystarczy wejsc chociazby na allegro i juz wyswietla sie kilkadziesiąt tysiecy,zalezne od zasobnosci portfela,jesli poswiecisz wiecej czasu znajdziesz autko dla kazdego,z osprzetem jakim chcesz.Wejdz na ipon tam tez wiele jest ofert osob niepł,chcacych sprzedac samochod,tylko chciec,a nie pisac zeby pisac.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-17 23:12
ja też miałem prawo jazdy, lecz okresowe, musiałem co dwa lata przechodzić testy sprawnościowe, zabrano mi je gdyż sześć lat temu choroba zrobiła swoje, to jest także powód tego, że byłem zmuszony sprzedać odziedziczone po ojcu auto... Więc przestań na mnie wieszać "NUDLE" amalian...
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-04-18 09:16
to chodzi ci norbi o to ze stan zdrowia ci sie pogorszył,czy ze samochod musiałes sprzedac i o to masz do swiata pretensje???
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-18 12:54
TAK, MAM PRETENSJE DO RZĄDZĄCYCH, DO KORPORACJI FARMACEUTYCZNYCH O TO ŻE LEKI NA SM SĄ TAKIE DROGIE, ŻE POLSKA TO DZIKI KRAJ!!!
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-18 10:10
Dobra, dobra ...Drogie dzieci w wypracowaniu domowym poruszamy temat (nie dosłownie;): Czy wszyscy niepełnosprawni powinni się legitymować kartą parkingową?Proszę o przemyślane wypowiedzi i na temat ;-))). Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-18 11:06
i znowu kij w mrowisko, wszyscy tego oczekują, osoby niedowidzące też się domagają karty parkingowej bo ktoś bliski może je dowozić, rodzice dzieci niepełnosprawnych też wyrażają konieczność posiadania tych kart i oczywiście osoby niepełnosprawne ruchowo czy neurologicznie, prawie każdy kto ma orzeczenie czuje potrzebę posiadania tej karty bez względu czy ma prawo jazdy czy nie, bez względu czy może prowadzić samochód czy nie i bez względu na fakt dostępu do samochodu (własnego bądź z kierowcą).
:-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-18 12:50
trolla, to tak, jakby ci niepełnosprawni tylko mieli prawo do kart parkingowych którzy sami prowadzą auta, a zdrowi i ich niepełnosprawne dzieci, podopieczni, niewidomi, nie mieli takiego prawa... Ta dyskusja pokazuje, że niepełnosprawny jest wilkiem dla niepełnosprawnego. UWAŻAM, ŻE TO STOWARZYSZENIE, KTÓRE JEST WŁAŚCICIELEM TEGO DZIWNEGO FORUM POWINNO NAZYWAĆ SIĘ " STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ DE-INTEGRACJA" A TE FORUM NIE DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH, PONIEWAŻ ANI W 1% NIE JEST PRZYSTOSOWANE DO POTRZEB NIEPEŁNOSPRAWNYCH...
Nadrzędny - Autor Małgorzata50 Dodany 2013-04-18 16:44
Nie mogę się wypowiedzieć we własnym imieniu, bo problem (parkowania) mnie nie dotyczy, ale mogę podać przykład swojej koleżanki pracującej jako pielęgniarka ( obydwie jesteśmy zarażone wirusem hcv), obydwie starałyśmy się o stopień niepełnosprawności, obydwie dostałyśmy stopień umiarkowany, z tego co mi mówiła potrzebny jej był tylko do możliwości parkowania na miejscu dla osób niepełnosprawnych.Jej własne słowa - taki teraz tłok z samochodami, że nieraz trzeba się sporo najeździć, żeby znaleźć miejsce do zaparkowania, a ze stopniem niepełnosprawności tego problemu nie ma. Oczywiście kartę do parkowania na miejscu dla niepełnosprawnych otrzymała....
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-18 17:02
Małgorzato, to bardzo źle twoja koleżanka postępuje, bo te karty parkingowe są potrzebne osobom o dużej trudności w poruszaniu się, o kulach i na wózkach inwalidzkich a także niewidomym, a wy obie, zdobyłyście orzeczenia dla własnej wygody... Nie ładnie...
Nadrzędny Autor Małgorzata50 Dodany 2013-04-18 19:09
Wypowiedziałam się w temacie i to wszystko. Dałam przykład swojej koleżanki, bo mnie to nie dotyczy,  nie mam samochodu.Stopień niepełnosprawności nie dostałam za obecność wirusa , ale za skutki jego obecności, marskość wątroby, początki encefalopatii, wirusowe zapalenie stawów, które czasami pozbawia możliwości poruszania się. Ja zyskałam na swoim stopniu niepełnosprawności tylko tyle, że po prawie roku bezrobocia otrzymałam pracę jako pomoc kuchenna......Wszyscy się dziwili, że z dyplomem starszego technika analityki medycznej zechciałam pracować w takim charakterze. No cóż wykorzystałam orzeczenie dla własnej wygody, ale mam pracę......
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-18 19:16 Zmieniony 2013-04-18 19:31
(do Norbiego)
nie, źle mnie zrozumiałeś, ja tylko przedstawiam strony które argumentują swoje potrzeby bo każdy oczekuje tej kart z powodu niepełnosprawności a nie każdy dostaje i często osoby są krzywdzone, ustawa mówi jasno komu się należą te karty ale to orzecznicy decydują o tym kto ma dostać i raczej ciężko rozgryźć ich tok myślenia
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-18 19:27
Trolla...
Tzn. że w Polsce zależy od widzi mi się orzecznika dysponującego wydawnictwem omawianych kart, trzeba to wybadać czy i ile dostają "w łapę"... I która organizacja za tym stoi...
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-18 19:31
otóż to
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-18 19:49
mogę jedno dodać że wg. przepisów należy mi się ta karta
Osoby zaliczone do lekkiego stopnia niepełnosprawności będą mogły otrzymać kartę parkingową tylko w przypadku ustalenia przyczyny niepełnosprawności oznaczonej symbolem 05-R (upośledzenie narządu ruchu) lub 10-N (choroby neurologiczne).
niestety to co przytoczyłam ma się nijak do rzeczywistości (jestem tego przykładem), oczywiście w przypadku nie przyznania tego przywileju zespół ds. orzecznictwa nie uzasadnia swoich decyzji.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-18 21:06
No bo tu jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi "o kasę w łapę"
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2013-04-19 09:57
Jej, jakie to przykre, kiedy na pewne tamty wypowiadają się ludzie, których coś np. w ogóle nie dotyczy i nie mają bladego pojęcia...
Ale ferment zostaje...

W przyrodzie, dla mnie, nie istnieje "się mi należy" - wolę, kiedy ktoś sprawy rozstrzyga, ponieważ przypadek przypadkowi nierówny.

A po co Ci, Trolla, karta parkingowa, skoro nie masz auta...? O co kruszysz kopię?
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-19 10:51
oj tak Norbuś, oj tak
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-19 11:11
PEWNIE PO TO SAMO BLU CO NORBUSIOWI-DAJA TO SE WEZME,NIE DADZA BEDE GĘBE DRZEC.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-04-19 13:21
Starucho - tylko że ja z karty nie korzystam (choć mi ją proponowano i początkowo zamierzałam)... Ale ostatecznie zrezygnowałam. I co...?
Kurczę, po co ja się odzywam...
Dziwicie się jeszcze - analizując poziom wielu wypowiedzi - że niepełnosprawni są naznaczeni stygmatem gamonia, pierdoły i bezczelnego naciągacza...? Ja już nie.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-04-19 14:03
BLU TAK SIE SKŁADA ZE NIE JESTEM ON,ALE OGOLNIE RZECZ BIORĄC MASZ RACJE-JESTEŚ NAZNACZONA TYM STYGMATEM BIORĄC POD UWAGE WSZYSTKIE TWOJE WYPOWIEDZI.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-19 15:10
to w takim razie nie rozumiesz spraw niepełnosprawnych, więc się nie wysilaj nad wypowiedziami, kochana Staruszeńko ty moja... Idź się dalej bawić w notesik, w długopis, i w globusik...
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-04-19 18:07
szanowna STARUSZKO WIELKIE LITERY  zgodnie z netykietą oznaczają krzyk

proszę nie krzycz bo to nie ładnie
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-19 18:38
Trolciu,
staruszka krzyczy bo myśli, że my wszyscy mamy słaby słuch jak ona.
A jeśli chodzi o kartę parkingową to blu i staruszka są w wielkim błędzie mówiąc, że skoro ktoś nie ma samochodu to karta mu niepotrzebna.
A ta karta nie służy tylko do parkowania ale również do podwiezienia osoby niepełnosprawnej ruchowo w miejsca, gdzie innym nie wolno wjeżdżać.
Ty, Trolla wiesz dobrze jak wygląda ulica Świętego Wincentego w Święto Zmarłych, rogatka jest prawie pod Twoim domem. Gdyby jakiś uprzejmy sąsiad chciał Cię podwieźć to bez takiej karty nie ma szans.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-19 20:49
Ta karta dotyczy osoby niepełnosprawnej ruchowo !!! I Tylko jej !!!!
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-04-19 20:57

>Ta karta dotyczy osoby niepełnosprawnej ruchowo !!! I Tylko jej !!!


Oczywiście! Dziękuję za potwierdzenie :-)
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-04-19 21:24
Tadeusz, przeczytaj jeszcze raz uważnie moje posty - nie chodzi mi o zapisy formalne w wymogach, lecz o zdrowy rozsądek i elementarną uczciwość oraz kulturę.

Przykład z podwożeniem jest słaby, ponieważ i bez karty osoby zdrowa-kierowca może zwykle podjechać tak blisko, jak trzeba i wysadzić mniej sprawnego pasażera - zaparkować, gdzie się da i ewentualnie wrócić na nogach. Naturalnie, są wyjątki (dzieci, osoby z którymi trzeba wysiąść i zaprowdzić do szpitala itd.), ale właśnie w tych wyjątkach powinien ktoś opiniować.
Ponadto, nie pisałam, że karta nie powinna przysługiwać - z definicji - komuś, kto nie posiada samochodu. Swoją wypowiedź skierowałam do Trolli, która wyraźnie pisała, że takowego nie ma i nie będzie miała w najbliższej przyszłości. To co? Ma otrzymać kartę, jeździć z sąsiadem i się nią legitymować...? Karta jest przypisana DO DANEGO AUTA, więc o czym rozmawiamy...?

A przykłady z cmentarzami 1 listopada do mnie nie przemawiają. Skoro ktoś ma duże kłopoty z poruszaniem się, powinien się tam udać wtedy, kiedy jest to możliwe i bardziej wygodne, zamiast narażać się na same komplikacje i dziki tłum ludzi, którzy nie zawsze w jednym celu tam pojechali.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-04-19 21:30
Blu

>Karta jest przypisana DO DANEGO AUTA, więc o czym <


KArta jest przypisana do osoby a nie do auta.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-19 21:44
tak, karta parkingowa jest przypisana do osoby niesprawnej ruchowo a nie do auta...
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-19 22:07
bluengel, mnie też chodzi o zdrowy rozsądek więc z jednym się zgadzamy. Ale już dalej mam inne zdanie:

>Karta jest przypisana DO DANEGO AUTA, więc o czym rozmawiamy...?


Nieprawdą jest, że karta przypisana jest do auta bo nie auto jest niepełnosprawne a człowiek.
http://scon.waw.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=22&Itemid=37

>Karta parkingowa wydawana jest przez Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie – Stołeczne Centrum Osób Niepełnosprawnych. Jest ona wystawiona na osobę niepełnosprawną. Korzystając z przywilejów wynikających z posiadania karty parkingowej, osoba niepełnosprawna może kierować pojazdem, lub może być wieziona przez innego kierowcę, innym pojazdem. Kierowca tego pojazdu, w momencie przewożenia osoby niepełnosprawnej przejmuje wszystkie przywileje właściciela karty.


I dalej piszesz:

>A przykłady z cmentarzami 1 listopada do mnie nie przemawiają. Skoro ktoś ma duże kłopoty z poruszaniem się, powinien się tam udać wtedy, kiedy jest to możliwe


Twoja argumentacja też do mnie "nie przemawia". Bo gdyby pójść dalej tokiem Twojego rozumowania Boże Narodzenie, komu byłoby wygodniej, świętowałby np. w lipcu. Same zalety - ciepło, choinka ubrana na działce, karp z grilla itp... Sorry, zapędziłem się.
Ale dzień 1. listopada jest dniem szczególnym i nie wyobrażam sobie w tym dniu nie być na grobach moich najbliższych a odkładanie tego na inny dzień to znaczy kiedy?
W Zaduszki jest podobnie.
A takie odkładanie pogłębia poczucie wykluczenia ON.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-04-20 01:36
Tak jest, masz Tadzio rację, bo to samo jest na dworcach kolejowych, że osoba niepełnosprawna na wózku musi planować wyjazd z dwu dobowym wyprzedzeniem tzn. aby dostać się do pociągu musi powiadomić kolej dwie doby wcześniej aby gdziekolwiek pojechać... Gdyby ktoś, kto porusza się na wózku miał dojeżdżać koleją do pracy to ile wg obsługi pasażerów niepełnosprawnych trwać tydzień skoro jest  wymóg wyżej opisywany???? Ile strażników musiałoby dźwigać stu kilowe wózki akumulatorowe + osobę na wózku, aby spełnić normy BHP i normy bezpieczeństwa pasażerów??? Bo słyszałem, że na dworcach nieprzystosowanych (a tych jest najwięcej) mają pomagać ochroniarze osobom niepełnosprawnym... Te przepisy razem z przepisami BHP się wzajemnie wykluczają... Czyli Polska jest krajem którym jest nagminnie stosowane "wykluczenie" osób niepełnosprawnych...
Nadrzędny - Autor Małgorzata50 Dodany 2013-04-20 05:36 Zmieniony 2013-04-20 05:41
Odpowiedzcie mi, proszę na jedno pytanie, bo wszyscy zgodnym chórem mówicie, że karta parkingowa należy się tylko osobom niepełnosprawnym ruchowo.Rozumiem z tego, że nie każdy niepełnosprawny może się starać o taką kartę, tylko ci z konkretnym inwalidztwem ograniczającym poruszanie się..Intryguje mnie w takim razie przypadek koleżanki, który opisałam powyżej.W jaki sposób ona otrzymała swoją kartę? Pytam ze zwykłej ciekawości, bo jak już pisałam problem mnie nie dotyczy.Mogę jedynie domniemywać, że uzyskała ją w sposób nieuczciwy, ale czy jest to możliwe? Po człowieku, który ma wątrobę w proszku nie widać żadnego inwalidztwa, a co dopiero ruchowego (twierdzę tak na własnym przykładzie). Tylko nie krzyczcie na mnie, że coś wymusiłam dla własnego wygodnictwa, norbi już powiedział co o mnie myśli i wystarczy....Interesuje mnie po prostu czy te karty może otrzymać każdy niepełnosprawny ze stopniem umiarkowanym i wyżej, czy tylko ci z konkretnymi schorzeniami ruchowymi.

Nie dojrzałam postu Trolli( powyżej), już mi się sporo wyjaśniło :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-20 10:34

>chórem mówicie, że karta parkingowa należy się tylko osobom niepełnosprawnym ruchowo


Małgorzato, w/w wymóg dotyczy lekkiego stopnia niepełnosprawności.
Wczoraj zamieściłem link mówiący o tym a teraz jeszcze jeden:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3549#.UXJgakrtmIo
Już chyba wszystko jasne (?)
Nadrzędny Autor Małgorzata50 Dodany 2013-04-20 11:46
Tak, już jasne, doczytałam wszystko dokładnie. Dzięki za info :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / "Ruszaj z nami" INTEGRACJA TV (42563 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill