www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Dofinansowanie (10481 - wyświetleń)
- Autor gosik Dodany 2013-02-21 13:57
Mam orzeczenie o niepelnosprawnosci o stopniu znacznym symbol 10N .Czy moge ubiegac sie o dofinansowanie na sprzęt komputerowy?
Nadrzędny - Autor marysiak47 Dodany 2013-04-21 11:24
Warto spróbować, np. w lokalnym MOPSie czy innym PCPRze. Wystarczy uzasadnić, że komputer pomoże w nauce, pracy, normalnym funkcjonowaniu, nawiązywaniu kontaktów, dostępie do informacji. Powinno się udać.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-22 01:50
I jeszcze podanie przesłać mailem?
Nadrzędny - Autor gosik Dodany 2013-04-22 08:55
Na co przesłac?i gdzie to mam przesłac?
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-04-23 09:29
Zakup komputera może być finansowany z 2 podstawowych źródeł, za każdym razem ze środków PFRFON przekazywanych do powiatów
1.  W ramach tzw. likwidacji barier w komunikowaniu się – tu nie każdy powiat przewiduje zakup komputerów
2.  W ramach programu „Aktywny samorząd” – dla osób spełniających kryteria o ile Powiat podpisał stosowną umowę z PFRON i przewidział prowadzenie tego modułu
Kryteria programu:
VI. Adresat programu

Obszar B:
  znaczny stopień niepełnosprawności lub orzeczenie o niepełnosprawności,
  wiek do lat 18 lub wiek aktywności zawodowej lub zatrudnienie,
  dysfunkcja obu kończyn górnych lub narządu wzroku,

http://www.pfron.org.pl/portal/pl/355/1644/
W obu przypadkach trzeba dowiedzieć się kto na terenie powiatu zajmuje się tymi działaniami – zazwyczaj jest to Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.
Nadrzędny - Autor zagoplanka Dodany 2013-05-02 10:27
Przez cztery lata  starałam się o dofinansowanie do zakupu komputera w PCPR. Mam znaczny stopień niepełnosprawności o symbolu 10-N. Mieszkam  sama z synem który uczy się w szkole średniej i choruje na epilepsje ma umiarkowany stopień niepełnosprawności. To  jednak za mało żeby uzyskać dofinansowanie do zakupu komputera, za każdym razem we wniosku zaznaczam ,że komputer potrzebny jest nam obojgu mi do pracy synowi do nauki, odpowiedź jest wciąż ta sama  -o dofinansowanie sprzętu komputerowego mogą ubiegać się osoby z ubytkiem wzroku i słuchu.Wzeszłym roku napisałam odwołanie od decyzji ale odpowiedź była taka sama. Tylko zastanawiam sie jakim cudem z tego samego PCPR moi znajomi, jedna osoba  chora na epilepsję ,druga tak jak ja chora na sm  ale z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności (też chodząca)  dostali dofinansowanie do komputera już za pierwszym razem?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-02 12:46
Każdy PCPR inaczej interpretuje przepisy, więc wychodzą takie jaja jak berety...
Nadrzędny - Autor zagoplanka Dodany 2013-05-09 15:42
To  chyba nie jest kwestia interpretacji, raczej znajomości. Tak pięknie się pisze o pomocy niepełnosprawnym ale dlaczego mam wrażenie, że to tylko teoria?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-05-09 19:39
To nie jest nawet Teoria, a fikcja...
Nadrzędny Autor marysiak47 Dodany 2013-05-19 10:28
Niestety taka jest prawda, im dłużej mam kontakt z tym systemem, tym bardziej jestem o tym przekonana.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Dofinansowanie (10481 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill