www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Rower elektryczny (4948 - wyświetleń)
- Autor pakuu Dodany 2012-08-09 09:57
Cześć. Nazywam się Paweł,
Trafiłem tutaj bo jestem niezwykle zainteresowany tematem rowerów elektrycznych.
Lato trwa. Widziałem już kilka na mieście. Wyglądają jak zwykły miejski rower.
Ktoś również zastanawia się nad kupnem?
Rozmawiałem tydzień temu ze znajomym sprzedawcą i jestem zachwycony. Co Wy na to?
Pozdrawiam koledzy i koleżanki
Nadrzędny - Autor Firma_Leader Dodany 2012-08-14 19:51
A może skuter, w cenie (wysokiej) tych rowerów kupi się niezły skuter, używany, ale i nowy ...
Nadrzędny Autor alinka Dodany 2012-10-15 08:21
wydaje mi się że rozważany jest rower ze względu na ruch nóg a w skuterze nogi nie pracują.

paku niestety nie bardzo mam doświadczenie w sprawie rowerów. Jeśli coś nabyłeś to pochwal się i napisz jak się użytkuje
Nadrzędny Autor romek45 Dodany 2013-05-12 16:22
Ja osobiście jestem jak najbardziej za rowerem elektrycznym, przecież chodzi o to żeby mimo jakiejkolwiek niepełnosprawności ruszać się ile się da! Jeżeli ktoś sobie nie radzi na zwykłym rowerze, elektryczny może być rozwiązaniem. Ja czekam na wolne fundusze i mam nadzieję że jeszcze na ten sezon uda mi się taki rower zakupić.
Nadrzędny Autor graz-ynaj Dodany 2013-05-13 07:37
Tym razem chcemy przyjrzeć się bliżej rowerom elektrycznym. Są to rowery napędzane siłą mięśni i posiadające dodatkowe źródło energii w postaci silnika elektrycznego, który wspomaga rowerzystę, przeważnie umożliwia również jazdę bez konieczności pedałowania. Producenci  rowerowi coraz częściej wyposażają swoje jednoślady w takie silniki, ciekawostką jest, że nie są to jedynie rowery miejskie, ale też  na przykład górskie.
Dzięki swojej specyfice, rowery elektryczne maja dużo zalet ale też trochę wad. Spróbujemy zrobić ich zestawienie, żeby przekonać się, których jest więcej.
Zaczynając od plusów trzeba pamiętać, że rowery elektryczne są dla każdego i w każdym wieku. Osoby starsze często nie są w stanie długo pedałować, dlatego rower elektryczny to dla nich wyście z trudniejszej sytuacji.
Koszt jednego przejazdu na takim rowerze wynosi około 30 groszy, bo tyle mniej więcej kosztuje naładowanie pełnej baterii, a to przekłada się na pokonanie 30-60 km. To znacznie taniej niż przy pojazdach spalinowych. Dodatkowo rower elektryczny jest w pełni ekologiczny i przyjazny środowisku. Nie zanieczyszcza, nie wydziela spalin.Utrzymanie roweru elektrycznego jest dużo tańsze niż eksploatacja auta, motoru, a nawet podróże komunikacją miejską. Za przejechanie rowerem elektrycznym 100 km zapłacisz jedynie 2 zł...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Rower elektryczny (4948 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill