www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / gdzie szukac pracy (50930 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor poczta12 Dodany 2013-04-29 19:14
jak  znalze  prace  jestesm  zajrerstowany  na  posredniaku 
mam  stopien  znaczny  niepenosprawnosci  wszysko  umiem  robic 
chciał  pracowac  chetny  do  pracy  
miałem  pratyntyki  3  lata  ogrodnictwie 
palamarni 
zawud  wyuczony  ogrodnik 
zadanj  pracy  nie  ma
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-05-06 07:55
Proszę o podanie miejsca zamieszkania i przyczyny niepełnosprawności – może uda mi się znaleźć jakąś organizacje zajmująca się pomocą w tym zakresie.
Nadrzędny - Autor barnaba2 Dodany 2013-05-06 09:23
Witam ja mam umiarkowany stopień , mieszkam 30 km od łodzi jestem po amputacji lewej nogi i też chciałbym podjąść jakąkolwiek pracę chałupniczą ale nic do tej pory nie udaję się załatwić ...! sami oszuści, poproszę o jakąkolwiek pomoc w tym zakresie dziekuje
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-05-07 12:32
Niestety obecnie większość prac określanych jako „chałupnicze” to forma piramid.
W łodzi działa Fundacja Matematyków i informatyków niesprawnych ruchowo. Nazwa myląca bo zajmują się aktywizacja wszystkich osób niepełnosprawnych
http://aktywizacja.org.pl/lodz
Nadrzędny - Autor Krakowiak Dodany 2013-05-12 10:24
Witam .Jeżeli chodzi o małopolskę to na IPON.PL znalazłem informację o rekrutacji do projektu skierowanego do osób niepelnosprawnych:

Projekt „Centrum Aktywności Lokalnej – II edycja” skierowany jest do 72 osób niepełnosprawnych w stopniu lekkim i umiarkowanym (w tym 42 kobiet i 30 mężczyzn), w wieku 18-64 lata, pozostających bez zatrudnienia, zamieszkałych (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego) na terenie powiatu gorlickiego i dąbrowskiego województwa małopolskiego.



Nabór do projektu potrwa od 13 maja 2013r. do 12 lipca 2013r.



W ramach projektu zapewniają:



-  merytoryczną i techniczną pomoc z zakresu poszukiwania pracy w prowadzonym Centrum Aktywności Lokalnej (CAL) w Gorlicach i Dąbrowie Tarnowskiej,

-  spotkania ze specjalistą: psychoterapeutą, psychologiem, prawnikiem,

-  doradztwo i poradnictwo zawodowe,

-  pośrednictwo pracy,

-  warsztaty terapii zajęciowej,

-  szkolenia zawodowe,

- możliwość zatrudnienia subsydiowanego.



Dokumenty rekrutacyjne oraz szczegóły dotyczące zasad rekrutacji i udziału w projekcie dostępne są w Biurze Projektu, Centrum Aktywności Lokalnej w Gorlicach i Dąbrowie Tarnowskiej oraz na stronie www.cal-malopolska.b4ngo.pl.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-05-13 08:04
Kolejna kasa w błoto.
Nadrzędny Autor barnaba2 Dodany 2013-05-13 09:27
oj chyba racja kasa w błoto , ja juz nie werzę w w tego rodzaju bajki
Nadrzędny - Autor poczta12 Dodany 2013-05-14 17:58
mam pytanie  co jest ten  projekt 
chciał  sie  dowiedzieć  ciekawowoci 
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-05-15 08:00
spróbuj na stronie FIRR (fundacja instytut rozwoju regionalnego) wiem że działają na terenie kilku województw ja się u nich załapałam na program staży w administracji publicznej.
warunek to niepełnosprawność ruchowa w stopniu umiarkowanym lub znacznym albo tzw. sprzężona czyli np. ruchowa+neurologoiczna i wystarczy wtedy lekki
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CDEQFjAA&url=http%3A%2F%2Ffirr.org.pl%2F&ei=TTKTUazxKIz2sgacvYCQDA&usg=AFQjCNHDgoW7kRsI_8jJX9CzFZGGJJsbTA&sig2=DYrSAicbo9lmcRJtdPpd2g
to jest link do ich strony, może w Twoich okolicach też będą coś organizować
Nadrzędny Autor poczta12 Dodany 2013-05-12 10:36
podaje  swoje  gg44035843
Nadrzędny - Autor graz-ynaj Dodany 2013-05-14 08:14
Witaj piszesz, że jesteś zarejestrowana w urzędzie pracy i nie możesz znaleźć tej pracy. Z tego co piszesz masz znaczny stopień niepełnosprawność, ale nie napisałaś co właściwie Ci dolega i jak z tego wynika jesteś bardzo sprawną osobą. Uważam, że taka osoba jak Ty w opisana przez Ciebie Twojej niepełnosprawności  nie powinnaś mieć problemów ze znalezieniem pracy. Trudniej jest osobie znaleźć pracę o niesprawności ruchowej.Jeżeli nie masz możliwości pracy w ogrodnictwie zmień na co innego, wtedy może będziesz miała większą szanse na znalezienie tej pracy. Proszę odezwij się do mnie jeśli nic nie znajdziesz pomyślimy razem nad tym problemem, życzę Ci powodzenia w poszukiwaniu pracy.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-05-14 13:21
O czym Ty piszesz. Pracy nie ma też dla zdrowych. Zresztą zwróć uwagę na sposób formułowania wypowiedzi autora wątku.
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-05-14 13:56
Tak,  człowiek piszący ten wątek szybko pracy nie znajdzie, bo pewnie będzie miał kłopoty z napisaniem prostego cv, natomiast przy Urzędach pracy powinni zatrudniać doradców, którzy w pełni profesjonalnie i skutecznie pomogliby mu pozałatwiać te sprawy. Ogrodnikiem jak pisze mógłby zostać pewnie świetnym, ale kto mu pomoże w tych wszystkich formalnościach, które ewentualnie doprowadzą go do tego zajęcia, jak tu wymagają cv, listu motywacyjnego, a bardzo często też zdjęcia.Ostatnio właśnie do KFC poszukiwali ON do sprzątania toalet i żądali cv, listu motywacyjnego, oraz fotografii,"niepełne aplikacje nie będą rozpatrywane". To ja się pytam czy to może casting do jakiegoś pokazu mody w KFC  w toaletach urządzają? Brak słów!
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-05-14 14:31
Mądry wpis.
Nadrzędny - Autor Krakowiak Dodany 2013-05-14 11:50
Witaj! Jak sytuacja w znalezieniu pracy ?Ni wiem czy mieszkasz w dużym mieście czy raczej niewielkim.Z natury rzeczy zapewne trudniej znaleźć zatrudnienie w małej miejscowości.W większym mieście raczej chyba nie problemu .Nie są tą żadne rarytasy ale zawsze coś jest.Musisz poszukać w internecie organizacje które pomagają ON .Na ogół takie organizacje pomagają w zalezieniu pracy ale też nierzadko pomagają w podnoszeniu lub zmianie kwalifikacji.Prowadzą różne warsztaty,uczą jak się zachowywać na rozmowie kwalifikacyjnej,jak napisać poprawne CV.Spotkania z doradcami zawodowymi,psychologami.Słowem wszystko co może być pomocne na rynku pracy.Generalnie teraz z pracą jest ciężko również dla osób pełnosprawnych więc trzeba troche się wysilić aby coś znaleźć.Życzę powodzenia.
Nadrzędny - Autor barnaba2 Dodany 2013-05-16 07:08
witam , a podpowie ktoś jak znaleźć uczciwą pracę nie wychodząc z domu ? jestem na wózku i mam duży problem z tym. najlepiej byłoby przez internet, ale jest tyle oszustów że nie wiadomo czego się uczepić.. chałupnictwo tez byłoby dobre , może ktoś potrafi cokolwiek podpowiedzieć. gdyby tak to poproszę i dzięki pozdrowionka , dużo zdrówka !!!
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-05-16 08:29
chyba raczej ciężko, zdalna praca zwykle okazuje się byc telemarketingiem co wiąże się z samodzielnym szukaniem odbiorców lub jakieś klikanie w lubietoto na facebook, czasem można się załapać na jakieś pozycjonowanie stron czy podobne ale to trzeba mieć wykształcenie i doświadczenie w tym kierunku, ja kilka razy zgłaszałam sie na kopywritera ale nie przyjeli mnie a tez poszukuje pracy raczej w domu
Nadrzędny - Autor marcinn18 Dodany 2013-05-16 09:26
Radzę poszukać na internecie :
www.Gumtree.pl i wpisz w wyszukiwarce z orzeczeniem tu jest pełno ofert tylko trzeba mieć orzeczenie o niepełnosprawności bo o to najczęściej pytają
www.tablica.pl i wpisz w wyszukiwarce z orzeczeniem
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-05-16 10:41
Znalazłeś już pracę? Pamiętam nasze dawne dyskusje.
Nadrzędny - Autor marcinn18 Dodany 2013-05-25 10:11
Tak oddałem oferty ale żadne mi nie pasowała i narzazie odrzuciłem wszystkie oferty to musiał bym dojeżdżać 3 godziny w jedną stronę to się nie opłaca i czekam na telefon   już w Warszawie dwa orzeczenia ostatnio byłem w Firmie  www.popon.pl adres tej firmy w  to ul Szpitalna 6   lok 18-19  to jest firma związana z Kapitałem Ludzkim i ta firma szuka pracy dla niepełnosprawnych .
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-05-25 12:29
To0 nie firma tylko organizacja pracodawców!!!
Nadrzędny - Autor orszulka Dodany 2013-05-16 10:43
Szukać możemy wszędzie ale wiadomo, że niepełnosprawni nie mają takich możliwości jak pełnosprawni. Obecnie jest bardzo popularny tryb pracy home office. Szczególnie dużo jest takiej pracy w branży internetowej. Ale do tego potrzebne są pewne umiejętności, które przecież możemy nabyć :-). Ci co mają smykałkę do komputerów mogą zacząć robić strony internetowe. Bardzo fajne kursy z tego zakresu oferuje http://strefakursow.pl/kursy/tworzenie_stron.html

Podstawowe strony składające się z 3-4 podstron to koszt 400-500 zł. Zrobisz takie 2 lub 3 strony i już masz całkiem ładny zarobek. A na http://www.zlecenia.przez.net/ takich ofert jest codziennie bardzo dużo.

Dałam wam niezły przepis na zarabianie pieniędzy. Wykorzystajcie to :-)
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2013-05-16 11:42
tak tego typu praca to bardzo dobre rozwiązanie ale niestety oprócz znajomości języków programowania (które można się nauczyć o ile ktoś potrafi przyswajać takie rzeczy) wymaga to jeszcze kreatywnego myślenia itd. Oczywiście jest to możliwe dla wielu osób.
Próbuję się uczyć ale ze wstydem przyznaję się że to dla mnie za trudne, mimo wszystko staram sie uczyć na własną rękę bo nie stać mnie na kursy.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-05-16 10:44
akurat tak się śmiesznie składa że doskonale wiem gdzie poszukiwać pracy ale przy lekkim stopniu wydanym okresowo nie chca mnie zatrudnić, a lekki stopień wcale nie znaczy że jestem mniej chora dostałam taki stopień z uwagi na poziom wykształcenia oraz posiadane doswiadczenie zawodowe, tygodniowo wysyłam około 50 cv, ale odpowiedzi "0"
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-05-16 11:05
Osoby posiadające doświadczenie w projektach unijnych (szczególnie ich rozliczaniu, dokumentowaniu, PO KL) proszę o kontakt na priv. niestety budynek nie jest przystosowany dla wózkowiczów. Praca w Warszawie.
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2013-05-16 11:37
a co z tą pracą w której pracowałeś w tej fundacji?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-05-16 11:59
Ja? Nigdy nie pracowałem w żadnej fundacji
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2013-05-16 13:03
przepraszam to miało być pytanie do barnaby :-)
Nadrzędny Autor barnaba2 Dodany 2013-05-16 15:45
wITAJ, WIESZ CO NADAL TAM PRACUJE FORMALNIE ALE COS MÓWILI ŻE MAJĄ PROBLEMY Z REFUNDACJA Z pFRONU I COS CIĘZKO Z KASĄ . ZA LUTY DOSTAŁEM, ZA MARZEC POŁOWE A ZA KWIECIEŃ JESZCZE NIE. WCZORAJ TAM DZWONIŁEM, KTOS ZADZWONIŁ DO pFRONU ŻE JEST TAKA SYTUACJA, ŻE NIE WYPŁACAJĄ NA CZAS PIENIĘDZY I MIELI WCZORAJ I DZIS KONTROLE. ALE PODOBNO DZIS MIAŁ BYĆ PRZELEW ALE ZNOWU NIC. I TAK SIĘ TRZYMAM Z NADZIEJĄ TAM, ALE SAM NIE WIEM CO BĘDZIE...!
Nadrzędny - Autor adabuk6 Dodany 2013-05-16 12:05
Czy zna ktos firme MTM z Wawy ?  
http://www.mtm.waw.pl/pl/firma-mtm
Niejestem z tego miasta ale moze osoby tam mieszkające dowiedzą sie wiecej.
Przypominam sobie ze jakies 2-3 m-ce temu byla wzmianka w Panoramie o włascicielu.
Dostal jakąś nagrode i chodzilo cos o niepelnosprawnych.
Szczegolow niestety niepamietam,,, ale moze warto sprobowac.
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-05-16 16:21
Wiekszego problemu ze znalezieniem pracy dla ON to nie ma. Dziennie zamieszczają po kilkanaście ogłoszeń. Tyle, że do ciężkiej pracy, więc nie do końca dla ON. W treści oferty zamieszczają "dla osób z orzeczeniem", więc to ich tylko interesuje, a nie stan zdrowia, nie oferują lekkiej pracy. Dla nich liczy się tylko , aby Pfron zaplacił za pracownika.Więc poszukują np. spawacza,magazyniera, drukarza, nie wspomnę już o sprzątaczkach na 2 godziny dziennie. Pracodawcom w głowach się poprzewracało, kżdy chciałby mieć niewolnika, a nasza ustawa o zatrudnieniu ON wlaśnie im w tym pomaga i to skutecznie. Dopiero od maja tego roku PIP zaczęła współpracę z PFRON, bo do tej pory ZPCHRy nie interesowały PIPu, a waruki pracy nie interesowały PFRONu, obecnie podpisały umowę o współpracy i być może coś powolutku się zmieni. Jednakże dla ludzi, którym ciężko wyjść z domu, znalezienie pracy graniczy z cudem, trzeba być wysokiej klasy specjalistą, lub też potrafić wciskać ludziom jakiś chłam, a to się nazywa konsultant telefoniczny. Jest taka firma w Krośnie, zatrudniała operatorów wprowadzania danych. Praca, lekka, miła i w domu, wypłata była na czas, zatrudnienie na pełen etat, za najniższą krajową.Obecnie od 2 lat nie przyjmują. I co? ano to, że jak wielu było zwolenników, tak wielu przeciwników takiej pracy, wielu było niezadowolonych. I jak tu ludziom dogodzić?
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-05-16 17:56
mogę coś ciekawego dorzucić niedawno widziałam dwie ciekawe oferty jedna była na stanowisko magazyniera w hurtowni z książkami dla ON z zastrzeżeniem że trzeba przenosić do 30 kg (jest to więcej nawet niż może osoba zdrowa) kolejna oferta to było mycie okien z pracą na wysokościach oczywiście obydwie oferty były skierowane dla osób ze stopniem umiarkowanym lub znacznym
Nadrzędny - Autor barbra Dodany 2013-05-16 19:56
No i to jest ok..kur..nie wyrażam się już sorry ale mnie też szlag trafia jak czytam takie oferty
Nadrzędny Autor barnaba2 Dodany 2013-05-17 07:22
NAWET SZKODA SŁÓW, PRACA JEST ALE TRZEBA BYC ZDROWSZYM NIŻ ZDROWYM ŻEBY PRACOWAĆ. 30 KG MOZNA PODNIEŚĆ ALE CO DALEJ, GDZIE TU 8 CZY 10 GODZIN. MASAKRA
Nadrzędny Autor barnaba2 Dodany 2013-05-23 11:34
KAŻDY MA JAKIES NERWY WIESZ A W TYM NASZYM KRAJU CIĘŻKO JEST SIĘ OPANOWAĆ , SAM MAM NIERAZ NERWA ŻE MAM CHĘĆ SIĘ WYKRZYCZEĆ. ALE MUSIMY JAKOŚ TO OPANOWAĆ, LUDZIE RÓZNE TEKSTY I RZECZY PISZĄ. SPOKO POZDRO
Nadrzędny - Autor poczta12 Dodany 2013-05-19 07:45
zwracam  sie  prosbom  do  wasz  wszyskich  cz  macie  jakies  linki  o  pracy  ogrodnika  wogule  nie ma  pracy 
tez  myslałem  przeklaflikowac  sie  jakis  szkolenia  wzioc  murza  kazdej  ofery  poszukuje  pracy 
całej  polce
moge  tez  zakrawaterowaniem  produksci  roslinej  dobry  jestem 
                                          produkcji   zwierzenie  tez  dobry
                                          mechanizacja    roslnictwa bardzo  dobry
pracowałem  kiedys  firmie  jawor ukłdanie  -klejenie  -torebek  do  cukru 
ta  frima 
była 25.10.1999  do  31.12.1999
posadiam  swiectwo  pracy 
puzniej  ta  firma  wszyskich  zrobiła  balona
dalej  szukam  pracy 

                                          
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-05-19 10:25
Serdecznie współczuję, w warszawskim urzędzie pracy niedawno była oferta w tzw. zieleni miejskiej ale trzeba było posiadać czynne prawo jazdy i do tego być sprawnym fizycznie (zapewne chodziło o lewe orzeczenie).
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-05-21 19:08
DOSTAŁAM TAKI LINK MOZE KOGOS ZAINTERESUJE NIC NIE WIEM W TYM TEMACIE ZA DUZO ZAJEC ZEBYM MIAŁA SIE JESZCZE TYM INTERESOWAC.
http://www.ermail.pl/klik/XXZTZWc=
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-05-21 19:16
Owszem zapisałam się tam ale to kolejny program polegający na zarabianiu z siatki poleconych, niestety nie mam komu polecić. Dodam że minimum do wypłaty to 200zł a ja jak na razie uciułałam niecałe 30zł przez miesiąc z czego 20zł za zapis.
Nadrzędny - Autor barnaba2 Dodany 2013-05-27 09:17
ZA TAKIE PRZEKRĘTY Z LEWYM ORZECZENIU WIESZ ILE GROZI ? DO 10 LAT, TO NIE POWIEDZIAŁBYM CZY KOMUS OPŁACAŁOBY SIĘ ?/ TERAZ JUŻ NIE RYZYKUJĄ BO MOŻNA SIĘ NIEKIEPSKO WSADZIĆ.
Nadrzędny - Autor marcinn18 Dodany 2013-10-15 19:04
Najlepiej szukać na internecie jest pełno ofert na stronie www.gumtree.pl parę jest na www.tablica.pl a co do urzędu pracy ja się już nie zarejestruje dlatego że co copracuję to nic nie robią byłem 7 razy po zarejestrowaniu i ani razu mi nie zaproponowali jakiej obojętnie jakiej pracy więc się wyrejestrowałem i teraz mam  2 orzeczenie ma złożone w Formach w Warszawie i od jednej dostaję na pocztę pełno ofert pracy a na stronie www.gumtrree.pl jest i firma można spodziewam się lepiej zadzwonić i dogadać się i zarejestrować się w firmie dużo szybciej dostaniesz pracę .
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-10-16 13:33
Dostajesz mnóstwo ofert? No to gdzie pracujesz? Pochwal się!
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-16 14:06
;-) jego robota to kolekcja ofert pracy. Ma muzeum w domu . Coraz więcej w necie kolekcjonerów ;-) choć z tym urzędem UP to chyba ma rację:) Nie wiem jak dzisiaj ale kilka lat temu tak było, obecność co misiąc obowiązkowa ! A oferta niekoniecznie ;-)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-10-16 16:20
ja do PUP muszę jeździć tak średnio raz na 3-4 miesiące, drukują tylko zaproszenia na kolejne wizyty i informują że nie ma dla mnie żadnej oferty a jak się postaram o wyższy stopień niepełnosprawności (jakby się kupowało na wagę lub na sztuki) to będę mogła skorzystać z ofert dla osób poszukujących pracy bo takich jest więcej :-)
Nadrzędny - Autor marcinn18 Dodany 2013-10-20 13:13
Co do urzędu pracy to zleży , jaki mam stopień niepełnosprawności na co jest chory i jaką skończył szkołę i jaki zna język obcy ja pracę dostałem od  firmy  www.popon.pl jest to firma dla pracodawców Osób Niepełnosprawnych tam złożyłem orzeczenie wypełniłem papiery i na pocztę dostaję pełno ofert pracy i  niektóre miejsca mi nie pasowały ale wreszcie się coś trafiło i pracuje  jako magazynier - przejmuje  kuriera - skanuje towar - naklejam ceny - i oddaje do kasy do zabezpieczenie pracuje od 09 do 17 a na www.gumtree.pl są inne firmy wystarczy wpisać w wyszukiwarce z orzeczeniem .
Pozdrawiam  
Nadrzędny - Autor Pulina.K Dodany 2013-10-20 20:18 Zmieniony 2013-10-20 21:02
W urzędzie pracy to tylko papier się liczy, że pani urzędniczka nas odhaczyła. Ofert to tam nie ma żadnych. Nie wiem po co w ogóle ta instytucja.

Promostars strony internetowe Olsztyn
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-10-21 08:27
Jak to po co ?
Żeby robić dobre wrażenie i opłacać ubezpieczenie zdrowotne bezrobotnym.
Nadrzędny - Autor załew Dodany 2013-10-21 20:58
Od miesiąca pracuje w zpch, otrzymuje na reke 900 zł. Przy mojej grupie (umiarkowana niepełnosprawność) pracodawca może otrzymac nawet 2100 doplat poniewaz jestem w tzw grupie schorzen specjalnych. Własciwie o co tu chodzi? Ile naprawde dostaje pracodawca - jego koszty mojego zatrudnienia to 1200. Pracuje w zkladzie uslugowym wiec ktos kto wynajmuje ich tez cos placi. Czy to nie jest przegiecie?

Konkretne pytanie to - ile powinni mi naprawde placic i czy mozna ich postraszyc np inspekcja pracy?
Nadrzędny - Autor kazoo Dodany 2013-10-29 23:13
Te wysokie kwoty dofinansowań - to kwoty maksymalne. Zasada jest taka, że dofinansowanie nie może przekroczyć 75% kosztów płacy.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-29 23:41
Bez względu na grupę???
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / gdzie szukac pracy (50930 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill