www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Dyrektor zabronił przychodzenia do szkoły niepełnosprawnym.. (18732 - wyświetleń)
- Autor admin_02 Dodany 2008-04-14 08:47
Dyrektor jednej z bełchatowskich szkół średnich zakazał rodzicom dwojga dzieci przyprowadzać je do szkoły. Uczniowie są chorzy na autyzm oraz mutyzm.

Przeczytaj cały artykuł: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/23311
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-14 13:49
W ARTYKULE JEST NAPISANE ŻE DYREKTORA ZWOLNIĆ NIE MOŻNA MOIM ZDANIEM TO PARANOIDALNE KAŻDY MA PRAWO DO ŻYCIA W SPOŁECZEŃSTWIE TRZEBA BYY NAPISAĆ DO KURATORIUM I MOŻE COŚ Z TYM ZROBI
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-04-14 17:08
O tak i to nasze prawo!!! Zwolnić go nie wolno ale dzieciom się uczyć też nie wolno ??? Od czego więc jest obrońca praw dziecka??? Czy to tylko dla zdrowych??? no to super........
Nadrzędny - Autor konkretna Dodany 2008-04-15 22:42
Mam nadzieję,ze wreszcie skonczy się kadencja p.rzecznik.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-16 08:35
co ma piernik do wiatraka
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-04-16 08:39
Dużo Basiu dużo.... Wiatrak miele makę a  z mąki pieka pierniki...... Wszystko jest od podstaw załatwiane
Będę dopiero po 15.00
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-16 09:18
MOŻESZ JAŚNIEJ PISAĆ
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-04-16 16:49
matka co urodzi i sie pastwi to tak jak wiatrak co zmiele mąkę i zmarnuje czyli rozszypie po podłodze.A kadencja p.rzecznik powinna sie naprawdę skończyć.Bo dlaczego dzieci mają cierpieć bo p.dyrektor musi pracować!!! Wywalić go dyscyplinarnie
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-04-16 16:52
jw
Nadrzędny Autor smoczyca35 Dodany 2008-06-01 09:51
według mnie ten dyrektor powinien być zwolniony z pracy i powinni mu nieudostepnić  w ogóle żeby nie pracował bo każdy czy jest niepełnosprawny czy sprawny ma prawo się uczyć i nikt nie może takiego czegoś zrobić

pozdrawiam
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-06-19 14:12
Wszystko można, tylko trzeba chcieć, ja też miałem taki przypadek w szkole podstawowej. Moi rodzice chcieli abym chodził do normalnej szkoły z zdrowymi dziećmi. Ale ówczesny dyrektor upierał się aby mnie wysłać do szkoły specjalnej, dla dzieci z niedorozwojem intelektualnym pomimo orzeczenia psychologów i psychiatrów. Po wielu miesiącach, wreszcie udało się osiągnąć "kompromis" jak to nazwał tamten dyrektor szkoły podstawowej... Tak naprawdę to moim rodzicom i znajomym nauczycielom udało się przycisnąć dyrektora do ściany znajomością prawa o edukacji. W tym sposobem dostałem się do szkoły z rocznym opóźnieniem na nauczanie indywidualne, którą ukończyłem jako prymus.... Ta sama parodia spotkała mnie po ostatnich wakacjach. gdy złożyłem papiery o przyjęcie do LO... które mam za płotem.....Lecz tam już nie małem takiego szczęścia..... Pomimo b. dobrych ocen nie przyjęto mnie nawet na nauczanie indywidualne tłumacząc się barierami budowlanymi.... Musiałem jeździć do szkoły zawodowej oddalonej od miejsca zamieszkania 50 km. A mogłem przy dobrej woli dyrektora LO. zza płotu mieć średnie wykształcenie a nawet wyższe....
Nadrzędny - Autor olcia Dodany 2008-06-11 17:26
To się w głowie nie mieści jacy ludzie potrafią byc bezduszni,mają serce z kamienia.Taki człowiek nie powinien byc dyrektorem,nie powinien miec w ogóle żadnych kontaktów z dziecmi.To nie ich wina,że są chore
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-06-13 19:14
czy to jedyna taka sytuacja?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-06-13 19:15
a co Ty piszesz takim makiem
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-06-19 16:06
Ela, powiedz mi co ty miałaś na myśli wysławiając sie????

>a co Ty piszesz takim makiem >

Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2008-06-12 11:18
Witam
Mnie natomiast bardzo interesuje interpretacja dyrektora szkoły. Artykuł nic nie mówi o tej kwestii. Poza tym, gdzie jest kuratorium? Czy ono nie ma tu nic do powiedzenia? Dyrektor szkoły to nie bożyszcze, jeśli takim się uważa, to nie powinien być dyrektorem szkoły. Moim zdaniem, jeśli nie ma psychologicznych przeciwwskazań, co do nauki społem ze zdrowymi uczniami a wręcz przeciwnie, to współczuję tym uczniom tej szkoły. Ten Pan nie ma pojęcia o pedagogice i nauczaniu.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-06-19 15:56
Tak, panie Zygmuncie, to jest trafne spostrzeżenie....
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Dyrektor zabronił przychodzenia do szkoły niepełnosprawnym.. (18732 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill