www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Chciałabym więcej się dowiedzieć na temat WZW C (9201 - wyświetleń)
- Autor just86 Dodany 2013-06-01 17:40
Witam, mam pytanie stwierdzono u mnie WZW C jestem w trakcie leczenia  (czekam obecnie na biopsję) i nie wiem co mi sie należy  i gdzie mam się udać do tego bolą mnie stawy i mam astme oskrzelową nie wiem co mam robić . Proszę podpowiedzcie mi. Z góry dziękuję
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2013-06-02 21:25
Ja na Twoim miejscu zaczęłabym się leczyć, astmę też, a ze stawami to do reumatologa.A co się należy? Bezpłatna opieka lekarska, jeśli jesteś ubezpieczony-ona.
Nadrzędny Autor Małgorzata50 Dodany 2013-06-03 00:08
Z tym leczeniem to nie tak łatwo, skoro czekasz na biopsję( nie napisałaś czy na wykonanie, czy już na wynik), to prawdopodobnie jesteś jeszcze przed właściwym leczeniem. Po biopsji w zależności od jej wyniku,ogólnych wyników krwi obwodowej(morf, enzymy wątrobowe, bilirubina), wysokości wiremii i m.in.od miejsca zamieszkania wyznaczają Ci czas na leczenie terapią standartową interferon + rybawiryna. Im lepsze wyniki tym czekanie dłuższe mniej więcej od 0.5 do 1 roku.A czasami i dłużej. Ja miałm aktywną żółtaczkę, odleżałam swoje w szpitalu zakaźnym, a potem chodziłam na zwolnienia, bo tak mnie bolały wszystkie stawy, że nie mogłam pracować. A pracowałam do końca, z ostatniego nocnego dyżuru w szpitalu wynieśli mnie na noszach, bo nie miałam siły iść sama. Reumatolog też za bardzo nie pomógł, bo przy zmaltretowanej wątrobie nie można przyjmować wielu leków.A poza tym nie mogłam pracować dalej w szpitalu przy pacjentach ze względu na możliwość przeniesienia zakażenia.Potem byłam na zasiłku rehabilitacyjnym i w tym czasie włączono mnie do terapii.Na swoje leczenie czekałam 10 mies.Leczenie trwa rok, czasem 6 mies i jest dość męczące. Jeśli nie czujesz się na siłach żeby pracować, to proś o zwolnienie swojego lekarza prowadzącego( tego od wątroby)Dbaj o organizm i wątrobę, bo musisz fizycznie i psychicznie przygotować się do leczenia.
Nadrzędny - Autor Krakowiak Dodany 2013-06-03 12:01
Po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań (np. chorób tarczycy) chorzy poddawani są farmakoterapii.
Jej schemat ustala się indywidualnie dla każdego pacjenta na podstawie rozpoznania genotypu jego wirusa oraz tzw. ładunku wirusa (liczba jego kopii w surowicy krwi). Leczenie trwa od 24 do 48 tygodni. Całkowita eliminacja HCV z krwi jest możliwa pod warunkiem systematycznego przyjmowania leków i kontroli postępu terapii.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-pokarmowy/wirusowe-zapalenie-watroby-typu-c-wzw-c-wirus-hcv-atakuje-watrobe_36684.html
Jeżeli chodzi o jakieś szczególne przywileje.To o ile Twój stan zdrowia pogorszyłby Ci się tak bardzo ,że przeszkadzałby w codziennym funkcjonowaniu można starać się o okresową rentę chorobową oraz o stopień niepełnosprawności
Nadrzędny - Autor Małgorzata50 Dodany 2013-06-03 12:20
Popieram w całości poprzednią odpowiedź. Ponieważ terapię i jej skutki uboczne różnie przechodzą różni ludzie można się starać o rentę chorobową.Oczywiście po przejściu całego procesu absencji w pracy, najpierw 182 dni zwolnienia lekarskiego, później albo świadczenie rehabilitacyjne albo renta, o ile orzecznik uzna taką konieczność.Ja przy dwukrotnej terapii antywirusowej byłam cały czas na rencie z tytułu choroby zawodowej. A całkowita eliminacja wirusa to trochę tak, jak przy nowotworze, im szybciej wykryty i leczony, tym większe prawdopodobieństwo całkowitego wyleczenia.Ja nie miałam tyle szczęścia, wirus cały czas aktywny i w związku z tym marskośc wątroby.
Nadrzędny Autor just86 Dodany 2013-06-03 20:22
Ja czekam na wykonanie biopsji miałam zrobione badanie na genotyp i wiremie (genotyp 1 wiremia 1,77). Obecnie jestem bezrobotna i nie wiem czy teraz bym mogła się starac o rentę chorobową.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Chciałabym więcej się dowiedzieć na temat WZW C (9201 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill