www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Chciałabym więcej się dowiedzieć na temat WZW C (4532 - wyświetleń)
- Autor just86 Dodany 2013-06-06 15:15
Witam mam stwierdzoną żąłoaczkę typu C obecnie czekam na wykonanie biopsji, pytałam się lekarza czy w związku z tą chorobą wypisał by mi wniosek na orzeczenie o niepełnosprawności to powiedział mi że to jest wyleczalne a wniosek mi nie wypisze bo nazwał to kombinatorstwo. nie wiem co mam teraz zrobić proszę o pomoc. z góry dziękuję.
Nadrzędny Autor Krakowiak Dodany 2013-06-09 09:21
Nie wiem czemu założyłaś kolejny watek z tym samym pytaniem . Po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań (np. chorób tarczycy) chorzy poddawani są farmakoterapii.
Jej schemat ustala się indywidualnie dla każdego pacjenta na podstawie rozpoznania genotypu jego wirusa oraz tzw. ładunku wirusa (liczba jego kopii w surowicy krwi). Leczenie trwa od 24 do 48 tygodni. Całkowita eliminacja HCV z krwi jest możliwa pod warunkiem systematycznego przyjmowania leków i kontroli postępu terapii.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-pokarmowy/wirusowe-zapalenie-watroby-typu-c-wzw-c-wirus-hcv-atakuje-watrobe_36684.html
Jeżeli chodzi o jakieś szczególne przywileje.To o ile Twój stan zdrowia pogorszyłby Ci się tak bardzo ,że przeszkadzałby w codziennym funkcjonowaniu można starać się o okresową rentę chorobową oraz o stopień niepełnosprawności
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Chciałabym więcej się dowiedzieć na temat WZW C (4532 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill