www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Niepełnosprawny w domu - porady, pomysły, udogodnienia. (77430 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor zapytaja Dodany 2013-03-26 21:30
Witam wszystkich !
W najbilższym czasie będę miała w domu osobę niepełnosprawną (wózek inwalidzki, kule).
Chciałabym dowiedzieć się o możliwych utrudnieniach z jakimi spotka się ta osoba w codziennej egzystencji i jak można im zapobiec.
W planach mamy dostosowanie mieszkania do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Byłabym wdzięczna za przedstawienie waszych pomysłów i doświadczeń.
Czy osoba poruszająca się na 2 kulach będzie miała duże problemy z takimi rzeczami jak niewielkie progi, załączanie światła, odkręcanie wody, otwieranie drzwi itd ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-03-26 21:43
Osoby poruszające się o kulach są często samodzielne, pracują, wychowują dzieci itd. Wszystko zależy od wieku i rodzaju niepełnosprawności. Aby uzyskać odpowiedź musisz troszkę więcej powiedzieć o tej osobie. :-)
Nadrzędny - Autor zapytaja Dodany 2013-03-26 22:54
Oczywiście wiem, że nie jest to koniec mozliwości do normalnego życia, jednak dla kobiety, która nagle znalazła się w takim stanie w wieku 36 lat (wypadek samochodowy)
każda dotychczasowa czynność może być trudniejsza. Jest to w jakimś stopniu dyskomfort, nauka na nowo codziennych czynności i dlatego zastanawiam się jak można jej to uprościć.
Musi poruszać się na 2 kulach lub na wózku a nim też nie wszędzie da sie wjechać.
Nadrzędny - Autor Petro Dodany 2013-03-27 16:10
No tak, początki będą z pewnością trudne.
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-03-27 16:46
Napisałaś, że wózkiem nie wszędzie da się wjechać, trzeba pomyśleć o poszerzeniu drzwi. Takim najprostszym sprzętem jest na początek krzesło obrotowe, takie na kółkach jakich używamy siedząc przy komputerze.Bardzo ułatwia na początek życie, ja do dziś w kuchni mam takie krzesło, bo wózkiem nie mogę tam wjechać.No i łazienka, w której powinny być uchwyty wspomagające przy wannie, aby się przytrzymać przy wchodzeniu i wychodzeniu. Póżniej można pomyśleć o prysznicu, pod który można byłoby wjechać i np. uatawić taboret, taki sanitarny. Rozwiązań jest mnóstwo, przedtem radzę się skonsultować z PCPR, oni dają dofinansowanie do takich remontów, ale musi być najpierw akceptacja, następnie można uzyskać nawet 80% dofinansowania na przystosowanie mieszkania do potrzeb osób niepelnosprawnych. Jeśli jest to osoba niedawno po wypadku, to na początek złożyć papiery, aby uzyskać stopień niepełnosprawności, bo bez tego papierka ani rusz.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-03-28 09:04
Proszę przejrzeć publikacje z działu architektury – w szczególności te o mieszkaniu dla osób z niesprawnością ruchową:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/79725
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-14 09:51
Ja sama jestem niepełnosprawna i mam męża 2 synów.
Nadrzędny - Autor andrzejokon Dodany 2013-04-02 11:01 Zmieniony 2013-04-02 11:03
Ja mogę się wypowiedzieć w temacie ułatwień związanych z oświetleniem, gdyż mam swoje doświadczenia w przerabianiu wyłączników oświetlenia.
Jeżeli w pomieszczeniach poruszają się osoby z ograniczoną funkcją ruchową, to należy zadbać o to, aby możliwie w maksymalnym stopniu ułatwić im czynnosci, które dla w pełni sprawnych ludzi wydają się proste. Ważną rzeczą jest zdublowanie wyłączników światła, tak aby były one łatwo dostępne. Najprościej zrobić to, poprzez zamontowanie na wysokości ok 70 do 100cm od podłoża nowych wyłączników połączonych z wyłącznikami na standartowej wysokości. Dzięki temu osoba na wózku nie musi wysoko siegać do góry, a osoba poruszająca sie na kulach może zapalić i zgasić światło bez ryzyka utraty równowagi. Wyłączniki te powinny być typu schodowego, tak aby światło mogło być zapalane i gaszone oddzielnie zarówno dolnym jak i górnym wyłącznikem. Niestety wyłączniki typu schodowego nie mają ściśle określonej pozycji do zapalania i gaszenia światła co może być utrudnieniem w niektórych sytuacjach. Nowocześniejszym rozwiązaniem jest zamontowanie we wszystkich pomieszczeniach w których przebywają ludzie czujek ruchu, które automatycznie załączają i wyłączają oświetlenie w pomieszczeniach. Jest to duże ułatwienie nie tylko dla osób mniej sprawnych - wygoda w mieszkaniu wskazana jest dla wszystkich. Czujki ruchu samoczynnie zapalają światło po wykryciu ruchu w pomieszczeniu jednak jak każde rozwiąznie również to ma swoje wady, które trzeba wziąć pod uwagę. Często zdarza się, że światło zostaje nagle zgaszone, gdy nasz domownik przestaje się poruszać (dotyczy to zwłaszcza osób na wózkach, których aktywność ruchowa jest mniejsza). Czujki ruchu dobrze jest rozmieścić w kilku punktach pokoju, tak aby osoba była zawsze wykrywana np człowiek na wózku może się obrócić tyłem do czujnika ruchu czy też ktoś może położyć się na kanapie za oparciem itp. co spowoduje nagłe zgaszenie światła. Najlepszy efekt można uzyskać montując 4 czujki w czterech przeciwległych rogach, każdego większego pomieszczenia. Takie rozmieszczenie czujek zmniejsza ryzyko niepotrzebnego wygaszania światła. Ważne jest, aby wybrać czujki o dobrych parametrach i o dobrej czułości. Szeroki wybór czujek ruchu można znaleźć np. tu http://swiatnarzedzi.pl/pl/c/Czujniki-ruchu%2C-wlaczniki-zmierzchowe/226 Dobrą czułość mają czujki ruchu oparte o promieniowanie mikrofalowe. Potrafią one wykrywać poruszający sie obiekt również schowany np. za przeszkodą w pomieszczeniu jednak są one tak czułe, że światło zapala się również przy poruszającej się na wietrze firance. Dodatkowym czynnikiem do rozpatrzenia przy stosowaniu tych czyjników ruchu jest konieczność narażania się na ciągłe promieniowanie mikrofalowe (jakkolwiek bardzo małe), które nie jest zalecane dla malych dzieci i osób w ciąży.
Innym rozwiązaniem umożliwiającym w pełni samoczynne sterowanie oświetleniem i nie wymagające użycia szkodliwego promieniowania jest zamontowanie przy wejściu do pomieszczenia czujnika przemiesczania się osób, który umożliwia zliczanie osób i automatyczne sterowanie światłem bez potrzeby ciągnięcia kabli po pokoju do czujek ruchu. Urządzenie takie jak np tu: http://eledo.pl umożliwia sterowanie światłem bez konieczności okresowego poruszania się osób wewnątrz pomieszczenia (co jest konieczne przy czujkach ruchu). Rozwiązanie to ma też taką zaletę, że po wyjściu czy wyjechaniu wózkiem z pomieszczenia światło zgasi się od razu, a nie po kilku minutach jak przy czujkach ruchu. Rozwiąznie takie łatwiej jest zaakceptować zwłaszcza osobom starszym, które po zamontowaniu czujek ruchu często narzekają, że światło dalej niepotrzebnie pali się przez klika minut po wyjściu z pokoju i niepotrzebnie zużywa energię. Niestety rozwiązanie oparte na zliczaniu osób ma również swoje wady, gdyż jest droższe niż stosowanie czujek ruchu.
Inną metodą sterowania światłem jest stosowanie pilotów do zdalnego załączania oświetlenia w poszczególnych pomieszczeniach. Można dokupić zestawy nadajnik odbiornik i posługując się pilotem załączać i wyłączać światło w pomieszczeniach. Najwygodniejszą metodą jest użycie jednego pilota z wieloma klawiszami do sterowania światłem w różnych pomieszczeniach. Najczęściej wymaga to odpowiedniego oprogramowania poszczególnych wyłaczników i pilota. Można też stosować oddzielne piloty do każdego pomieszczenia z tym, że wówaczas trzeba wszystkie piloty nosić przy sobie i łatwiej jest zagubić czy tez pomieszać poszczególne urządzenia. Użycie pilotów jest wygodne z tym, że w dalszym ciągu przed wejściem do pomieszczenia trzeba podejmować dodatkowe działania związane ze znalezieniem pilota, znalezieniem odpowiedniego klawisza i pamiętaniem o każdorazowym włączeniu i wyłączeniu oświetlenia. Dla osób starszych wskazane jest stosowanie pilotów z dużymi wyraźnymi klawiszami.
Przy wyborze rozwiązania z automatycznym załączaniem oświetlenia (czujki ruchu lub zliczanie osób), które według mnie są najwygodniejsze i najbardziej zalecane w mieszkaniach, dobry efekt wizualny uzyskuje się stosując dodatkowo w lampach żarówki z powolnym rozjaśnianiam się (np 3 sek). Dzięki temu nie ma efektu nagłego oślepienia przy wchodzeniu do pokoju z ciemnego korytarza.
Zalecam w poszczególnych pomieszczeniach zamontowanie też dodatkowych źródeł światła (boczne lampki z nisko umieszczonymi wyłącznikami) co ułatwia szybkie dostosowanie lokalnego oświetlenia np. do czytania.
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-04-02 11:55
Tak, tak, tak. Niektórym wydaje się, że niepełnosprawni to krezusi, którzy na pieniądzach śpią i mają cały worek, aby przystosować mieszkanie dla ON. Wiadomo , każdy szuka rozwiązań jak najprostszych i najtańszych. Taki np. uchwyt do łazienki mozna kupić w normalnym sklepie przykładowo za 50 złotych, a w sklepie dla ON za 150, bo z atestem. A tak naprawdę to nie atest decyduje o tym, który uchwyt będzie bardziej pożyteczny i wytrzymały. No swoja drogą to gratuluję przedmówcy- taki elaborat napisać na temat oświetlenia? A komu to sie chce czytać?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-02 12:59 Zmieniony 2013-04-02 13:02
Nie, nie, nie . Niepełnosprawni również mają prawo do nowoczesności, do techniki - która ułatwia życie . Czy wszystko musimy to  "kupować"? Nie, ale dlaczego nie być zorientowanym w oświetleniu . Technika nas przenika ;-)) (to nie hasło reklamowe! ) i wszystko co dzisiaj jest niedostępne jutro może już być nasze . Pamiętacie pierwsze komputery, to było coś tak drogiego i z innego świata ./ A dzisiaj co ? -"klikamy" wszyscy . Internet, telefon - a za kilka lat pewnie teleportacja ... Tylko strach myśleć co to będzie jak pojawi się problem z odtworzeniem rzeczywistej osoby w miejscu, do którego została teleportowana ...Boże, wolę jednak pociągiem czy innym tradycyjnym środkiem transportu podróżować . Pozdrawiam i teleportyuję się ;-) .
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-04-02 13:06
Tak, ja całe życie marzę o czarodziejskim dywanie i co? Przecież czujniki ruchu to wynalazek ubiegłego wieku i nic do nich nie mam, ale żeby kobietom w ciąży i dzieciom szkodziły, to juz czysty wymysł. Nie mam nic przeciwko nowym technologiom, tylko te ceny przerażają.
Nadrzędny - Autor andrzejokon Dodany 2013-04-03 08:50
Czujniki ruchu robione są w dwóch wariantach. Czujniki oparte o soczewki optyczne, które wykrywają fale podczerwone emitowane przez poruszające się ciepłe obiekty oraz czujniki ruchu wysyłające na pokój promieniowanie mikrofalowe i analizujące odbicia mikrofal od poruszających sie przedmiotów. Te drugie są bardziej czułe (potrafią wykrywać ruch nawet za cienką przeszkodą) jednak ich działanie wiąże się z emisją promieniowania mikrofalowego. Promieniowanie mikrofalowe o dużych częstotliwościach jest szkodliwe dla organizmów żywych. Im większa moc, im wyższa częstotliwość i im dłuższy czas przebywania w zasięgu promieniowania mikrofalowego tym ryzyko negatywnego oddziaływania na organizmy żywe jest większe. Czujki ruchu oparte o mikrofale wysyłają bardzo małą moc więc nie powinno być ryzyka dla naszego zdrowia jednak dla mnie świadomość, że mam w pokoju zamontowane urządzenie, które 24 godziny na dobę wysyła na mnie i na moich bliskich promieniowanie mikrofalowe powoduje psychiczny dyskomfort.
Czujki ruchu jakie by nie były, nie spełniają dobrze swojej roli przy osobach o mniejszej sprawności i zdolności ruchowej. Widać to zwłaszcza w pokojach przeznaczonych do wypoczynku, gdzie przy osobach często siedzących czy leżących światło co chwilę jest niepotrzebnie gaszone przez czujkę. Tutaj bardziej sprawdzają się automatyczne wyłączniki światła oparte na kontroli ilości osób, które weszły do pomieszczenia.
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-04-03 09:55
mam tylko jedno pytanie: czy to jest reklama albo wykład z zakresu fizyki stosowanej ?
myślę że bardziej stosowne byłoby zareklamowanie jakichś promocji za owe udogodnienia czy zareklamowanie form dotacji do takich urządzeń bo to jest bardziej wartościowe z punktu widzenia raczej mało majętnych osób a nie sposób działania w zakresie wysyłania promieniowania czy wiązek laserowych
Nadrzędny Autor graz-ynaj Dodany 2013-04-21 10:26
witam
Nadrzędny - Autor graz-ynaj Dodany 2013-04-25 08:51
[usunięte]
Nadrzędny Autor graz-ynaj Dodany 2013-04-25 08:58
Witam ja też jestem osobą niepełnosprawną poruszająca o kulach niestety jeśli jest mieszkanie nie przystosowane dla takiej osoby to jest ciężko, Osoba niepełnosprawna, poruszająca się na wózku lub chodząca o kulach, powinna mieć możliwość wykonania w kuchni tych samych czynności co osoba sprawna. Osoby niepełnosprawne powinny mieć jednak specjalnie dostosowany dom i akcesoria kuchenne dopasowane do własnych potrzeb.Wiele osób uważa, że to właśnie kuchnia jest reprezentacyjnym miejscem w domu. To właśnie tu często odbywa się rodzinne jedzenie posiłków przy wspólnym stole i rozmowy przy kawie lub herbacie. Podłoga w kuchni może stanowić atrakcyjne tło dla modnych i efektownych mebli oraz dodatków. W dalszym ciągu powinna jednak być wytrzymała, odporna i praktyczna
Nadrzędny - Autor graz-ynaj Dodany 2013-04-25 09:29
Witam ja również jestem osobą niepełnosprawną poruszającą się o kulach mam problemy w poruszaniu się po nim. Jeśli wiemy, że taka osobą będzie zamieszkiwała należało by wcześniej takie mieszkanie.
Idealna łazienka to taka, w której przestrzeń manewrowa ma ok. 1,5 metra, bo tyle mniej więcej wynosi pełny obrót wózka inwalidzkiego. Umywalki, poręcze i półki powinny być w miarę możliwości zamontowane nisko, tak aby zapewnić osobie niepełnosprawnej łatwiejszy dostęp. Umywalka najlepiej jeśli jest podwieszana, gdyż postument może utrudniać podjazd. Jej spód powinien znajdować się nad kolanami osoby siedzącej na wózku. Jeżeli decydujemy się na kabinę prysznicową, to brodzik powinien być antypoślizgowy i być wmontowany w posadzkę na równi z podłogą. W przypadku wanny zagwarantowanie wygody i bezpieczeństwa może być trochę trudniejsze. Idealny byłby specjalny podnośnik, ale czasami musi wystarczyć życzliwa pomoc kogoś z najbliższych.rzystosować je dla niej. Osobie na wózku potrzebne jest więcej miejsca między meblami do poruszania. Najważniejszą sprawą jest otwarta przestrzeń, umożliwiająca swobodne przemieszczanie.
Nadrzędny - Autor orszulka Dodany 2013-04-29 20:19
Planuję zakup nowego materaca do mojego łóżka. Czy ktoś już korzystał z http://www.klinikasnu.pl/materace-kieszonkowe/200-materac-original-massage.html ?? Jeżeli chodzi o parametry to wydaje się być w porządku. Czy ktoś już z tu obecnych ma taki?
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-04-29 20:58
Z pewnością na twoje dolegliwości najlepsze są materace fakira . Położysz się na takim materacyku i z pupy  masz durszlak . Nie wiem czy administrator domyśli się, że ktoś tu kombinuje .
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-04-29 21:06
Włącz nas w Twój biznes i będziemy razem działać.
Masz nas za analfabetów?
Nadrzędny - Autor marysiak47 Dodany 2013-06-09 12:58
Spam reklamowy nie jest tu potrzebny.

Natomiast co do łóżka dla osoby z bezwładnymi nogami, to ważne jest, żeby było wysoko, dzięki temu przesiadanie się na wózek czy stawanie do kul będzie ułatwione.
Nadrzędny - Autor Dorota17 Dodany 2013-06-09 15:07
Ja jeżdże na wózku, meble w kuchni są zrobione dla mnie-aby mi było wygodnie. Nie liczyła sie moda reakcja innych, w kuchni lub pokoju lub w łazience wszystko jest postawione dla mojej wygody. Zdrowy sobie poradzi z tym jak jest, na początku nie było łatwo ani mi ani rodzinie. Za nim nauczyłam sie żyć na wózku potłukłam troche szklanek talerzy ogólnie troche rzeczy zniszczyłam, ale dziś jest łatwiej. Jeżeli inwalidzie coś nie wyjdzie i sie rozpłacze to np posprzątaj ale nie mów że nie "płacz". Ja na operacje poszłam 15 na nogach a 16 dowiedziałam sie że nie bede chodzić-wiec wiem jak sie człowiek uczy życia i nadal go sie ucze.Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor marysiak47 Dodany 2013-06-30 13:59
Powodzenia i dużo siły. Widać, że sobie radzisz dobrze z tym, co najtrudniejsze:  z codziennym życiem po tym, jak wszystko zmieniło się raz na zawsze.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-30 17:10
Tylko nie każdy może, choć wie jak sobie radzić... To jest ten ból... Przypadku Posła Plury, to będąc na jego miejscu i mając pomocnika za 6000 zł, lub prezia Integracji, będąc na stanowisku dyrektora rady nadzorczej, mającego dochodu ponad 50 tys, zł, bycie osobą niepełnosprawną jest prostsze niż u zwykłego niepełnosprawnego śmiertelnika, tacy nam później mogą wmawiać, że niepełnosprawny jest równo uprawniony, że niepełnosprawny ma te same prawa, co zdrowi... Prawda????
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-06-30 18:15
ale pojechałeś???!! Uuuu... przecież nie każdy może być dyrektorem... z różnych względów :-), a jak już jest na tym "stołeczku" nie może przecież zarabiać najniższej krajowej - to logiczne :-) Zamiast zazdrościć i pluć żółcią, może zajmij się czymś konkretnym :-) Pozdro :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-30 19:15 Zmieniony 2013-06-30 19:17
Tylko, że obaj panowie, coś deklarowali, a nic do tej pory nie zrobili, pożytecznego dla Niepełnosprawnych... A co do IMPEL to ja uważam, że tam potrzebna byłaby interwencja CBA i innych służb...
Nadrzędny - Autor Dorota17 Dodany 2013-07-06 17:34
Dzieki za miłe słowa, mi też nie jest łatwo. Jest takie powiedzenie "syty głodnego nie zrozumie"-póki sam tego nie spróbuje. Oczywiście nie mam żadnych pretensji do nikogo. Moja koleżanka chodziła po sklepach w mieście którym zawsze mieszkała, i rozglądała sie jakie mają utrudnienia ludzie na wózkach. Póki nie znała bliżej kogoś na wózku myślała że nie jest tak zle. Nauczyłam sie prosić ludzi np w sklepie o pomoc, na ulicy, ale tak jak piszesz Ucze sie życia jak dziecko tylko jestem dorosła. Zdarza mi sie słyszec że jestem dziwna,  zmieniłam sie ale dla mnie najważniejsze jest że sie nie poddałam i radze sobie w życiu. A jednocześnie nie wstydze sie wyjść na ulice mimo że ktoś (dziwnie) na mnie patrzy-Jego sprawa. Tego życze wszystkim niepełnosprawnym. Pozdrawiam
Nadrzędny Autor pixelowy Dodany 2014-07-22 23:42
Tutaj jest ciekawy artykuł na temat przystosowania domu dla osoby niepełnosprawnej http://www.mgprojekt.com.pl/blog/przystosowanie-domu-dla-osoby-niepenosprawnej/#axzz38EgjpHh5 Warto go przeczytać. Nieraz bowiem nawet małe zmiany w domu znacząco ułatwiają życie.
Nadrzędny Autor annam Dodany 2014-08-26 13:43
Mogę doradzić w kwestii sprzętów, które sprawią, że życie będzie prostsze. Moja mama miała w tamtym roku wypadek i niestety porusza się od tamtej chwili jedynie na wózku. Po powrocie do domu czułam, że źle się odnajduje w sytuacji, kiedy ktoś jej pomaga, np. przenosi na górę. Przenieśliśmy jej sypialnię na dół, ale nadal na górze zostawała jej pracownia (jest malarką) i bardzo chciała nadal malować. Długo zastanawialiśmy się co możemy zrobić, żeby mogła korzystać z tego warsztatu, kiedy nas nie ma. Mój przyjaciel właśnie wtedy wrócił z Francji i opowiadał o innowacyjnym przyrządzie dla niepełnosprawnych i dla osób starszych, że dzięki temu same mogą wchodzić na wyższe kondygnacje domu. To było to! Właśnie tego chcieliśmy. Przeszukaliśmy internet i trafiliśmy na schodową windę. Na stronie mają szczegółowe opisy i zdecydowaliśmy się na krzesełko schodowe Instalacja takiego krzesełka jest bardzo prosta, a od tamtej pory moja mama może bez naszej pomocy korzystaj z górnej części domu. Może w coś takiego warto zainwestować?
Nadrzędny Autor wenika Dodany 2016-07-08 13:23
W codziennym funkcjonowaniu w domu trzeba zadbać o podstawowe kwestie- swobodne poruszanie się, łatwy dostęp do rzeczy itp. Trochę ciężko może być np. z przenoszeniem np. z łóżka na wózek albo do łazienki. W szpitalach bardzo często używają podnośników sufitowych, żeby sobie pomóc. Polecam ciekawe bloga na ten temat, mają dużo interesujących porad: http://podnosniksufitowy.pl/blog/
Nadrzędny - Autor Ineas Dodany 2016-07-11 09:40
W pierwszej kolejności warto zatroszczyć się o dostęp do łazienki - to w tym miejscu większość problemów wynikłych z niepełnosprawności może odbić się najbardziej. Osobiście polecam zapoznać się z ofertą sklepu z akcesoriami dla niepełnosprawnych, gdzie znaleźć można szeroki wybór uchwytów, poręczy, krzeseł i innych akcesoriów ułatwiających codzienne funkcjonowanie osobom z trudnościami w poruszaniu się.
Nadrzędny Autor windy Dodany 2016-07-21 14:47
bardzo ważna jest także możliwość pokonywania schodów. Na szczęście jest wiele różnego rodzaju urządzeń, które można w tym celu wykorzystać. Zamieszczam tu cennik, aby można było się zapoznać z kosztem ich ewentualnego zakupu http://www.windy-schodowe.pl/ciekawostki/47/windy-dla-niepelnosprawnych-cennik/
Nadrzędny - Autor medicomp Dodany 2016-08-18 12:41
A ja mogę polecić http://medi-comp.pl/, wgrywaliśmy jednej Pani dedykowany program dla osób niewidomych, który czyta wszystkie napisy.
Nadrzędny - Autor Olek90 Dodany 2016-09-19 13:10
Dla osoby na wózku najważniejsze ale najpotrzebniejsze rzeczy miała w zasięgu rąk. Udogodnienia - poręcze w toalecie, krzesełko do mycia (nie każdy życzy sobie pomocy przy toalecie). Jeśli ta osoba bedzie w domu tylko przez jakiś czas, warto zorganizowac jej mieszkanie na dole. Ponadto podjazd, jeśli do domu prowadzą schody. Warto też zapytać niepełnosprawnego, co mu potrzeba, po prostu.
Nadrzędny - Autor infino Dodany 2016-10-10 05:34
W takim razie ja polecę tutaj coś z innej beczki.Jeśli ktoś z Was nudziłby się oraz mial wolną chwilę polecam zajrzeć sobie na tą stronę:
http://www.valhalla.pl/gry-przegladarkowe/kategoria/z-ulepszeniami/

Jest na niej sporo darmowych gier do pogrania sobie czy do ściągnięcia. Sam kiedyś nie grałem w gry, więcej czytałem. Ostatnio jednak postanowilem zobaczyć czy coś mi podpasuje i muszę przyznać,ze w kilka gier się wciągnąłem. Gram głównie w Metina. Gra dość mocno angażuje ponieważ jest to spory świat z innymi graczami. Nie ma dobrej grafiki, ale gra się w nią całkiem nieźle.
Swoją drogą to grał ktoś w World of Warcraft?
Nadrzędny - Autor Zenekonufry Dodany 2016-10-29 15:20
Witam.
Uważam gierki za za nałóg i stratę czasu. Sam piszesz, że "w kilka gier się wciągnąłem". Odnośnie pomysłów to fajnie, że są. Każdy może komuś się przydać. Zarówno tym bogatym jak i większości. Tym bogatym to można zaproponować pełną automatykę domową. Wszystko sterowane automatycznie komputerem z możliwością ręcznego sterowania ze smartfona lub nawet głosem. Ceny niestety nie podam bo to zależy od tego co sterować i w jakim zakresie. Sterowanie oświetleniem przy tym to pikuś. Tylko że takie propozycje mimo iż realne, to raczej nieosiągalne dla nas ani dla PFRON. (Ale jak ktoś ma kasę to moja firma może to wykonać) 
Do drobnych usprawnień dodam pytanie czy czasem nie taniej zmniejszyć szerokość wózka niż wymieniać wszystkie drzwi? Ja man wózek elektryczny, który ma szerokość 62 cm. Najwęższe drzwi mają 70 cm.
Nadrzędny Autor madzik2506 Dodany 2016-11-22 13:58
powiedz mi prosze, czy ten wózek robiłes na zamówienie czy znalazłes gdzies w sklepie specjalistycznym? przeprowadzilismy sie i własnie wózek nie miesci sie w drzwiach :-( musze wiec albo poszerzyc drzwi albo kupic wezszy wózek ale nie widzialam takich u mnie w okolicy
Nadrzędny Autor Mayfair Dodany 2017-11-24 22:29
Myślę, że ciekawym udogodnieniem dla takich osób jest również podest schodowy. Widuję takie podesty przy przychodniach czy szpitalach i są bardzo chwalone przez niepełnosprawnych pacjentów. Dla nich to wielkie ułatwienie. Może warto pomyśleć o czymś takim w domu, jeśli mieszkanie jest na przykład na parterze. A więcej informacji znajdziecie na przykład na tej stronie: http://pokonaj-bariery.pl/platformy-schodowe
Nadrzędny - Autor Lifts4U Dodany 2016-11-24 13:39
[usunięte]
Nadrzędny Autor 4ni4 Dodany 2017-02-01 13:29
Wielu architektów teraz już zna się na rzeczy i potrafią zaproponować naprawdę komfortowe rozwiązania
Nadrzędny - Autor krys77 Dodany 2017-03-27 17:51
Może ten artykuł  komuś pomoże  w przystosowaniu  łazienki dla osób niepełnosprawnych
Artykuł zawiera bardzo wiele różnego przedmioty likwidujące bariery w łazience jest tego dość dużo Trzeba dopasować do potrzeb osoby niepełnosprawnej
http://www.sklep-seniora.pl/pl/n/Jak-przystosowac-lazienke-dla-osoby-niepelnosprawnej-seniorow/2
Nadrzędny - Autor elinkas Dodany 2017-12-19 09:53
[usunięte]
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-12-19 13:03
Mi wystarczy karton. Dostaję go za darmo w pobliskim sklepie i jestem bardzo zadowolony. Nie jest trwały ale bez żalu mogę go wymieniać na inny. Ostatnio trafił mi się taki ze zszywkami które mi bardzo przeszkadzały i uwierały podczas odpoczynku. Nie podam Wam strony bo zazwyczaj odchodzę na stronę za potrzebą ale teraz takiej nie odczuwam.
Pozdrawiam świątecznie ;-)
Nadrzędny - Autor Mmacz Dodany 2018-03-22 09:37
Mam kilka pytań;

ile kosztowało Was zamontowanie sobie usprawnień w domu?
cy są jakieś firmy, ktore się tym zajmują specjalistycznie?

No i ile dofinansowania dostaliście? Czy mozńa dostać jedynie częściowe dofinansowanie? Czy można dostać dofinansowanie na wszystko?
Nadrzędny Autor dk2591 Dodany 2019-03-20 13:11
Raczej nikt nie sfinansuje remontu w całości, zwyczajowo jest to 80% a 20% samemu trzeba, nie ma ekip wyspecjalizowanych w tego typu pracach.
Nadrzędny Autor Miola95 Dodany 2020-11-12 12:59
Ja bym sprawdziła w salonie https://www.vox.pl/salon-kalisz-salon-centrum-meblowe-212 na wizycie z architektem, jakby to miało wyglądać
Nadrzędny - Autor lukkarw Dodany 2019-04-12 10:38
Cześć, ostatnio miałem mały wypadek samochodowy i co prawda już jest dobrze ale czeka mnie jeszcze rehabilitacja. Póki co mam całkiem spore problemy z poruszaniem się i zanim gdzieś się wybiorę to wolałbym się upewnić, że dam sobie radę sam. Nie chciałbym za każdym razem dzwonić i dopytywać, czy aby na pewno mają jakieś ułatwienia dla osób niepełnosprawnych, więc może jest inny sposób aby to sprwadzić?
Nadrzędny Autor Maria Ivuć Dodany 2019-04-12 11:00
Zacznę od tego, że jest mi naprawdę przykro! Mam nadzieję, że powoli odnajdujesz się w nowej sytuacji? Z autopcji Ci powiem, że można się z niepełnosprawnością pogodzić
Nadrzędny Autor Maria Ivuć Dodany 2019-04-12 11:23
Jeśli mieszkasz w jakimś większym mieście to możesz spróbować poszukać czegoś o swojej okolicy na http://stopbarierom.pl - może uda Ci się coś znaleźć.
Nadrzędny Autor DrSapporo Dodany 2019-10-30 11:20
Jako producent wyrobów medycznych, możemy również polecać pewne artykuły, które nie zawsze są znane przez osoby borykające się ze zdrowiem a które znacznie ułatwiają codzienną egzystencję. Przede wszystkim osobom na wózkach inwalidzkich zalecamy zastosowanie materiałów, które przeciwdziałają powstawaniu odleżyn. Chodzi o siedziska np. ERGO-VENT, które zapewniają chorej osobie większy komfort i zapobiegają powstawaniu zmian skórnych. Są to specjalnie zaprojektowane i wykonane poduszki, zawierające wiele warstw np. są przewlekane siatką 3D, która umożliwia rewelacyjną wentylację całego siedziska.

Kolejnym bardzo dobrym i polecanym produktem jest np. mata przeciwodleżynowa. Kładzie się ją na łóżko chorego, a na nią możemy położyć np. poszewkę. Mata VENTO zbudowana jest z siatki 3D Aero. Siatka ta ma świetne właściwości odkształceniowe, gdzie chory leżąc na niej, nie zmienia jej struktury w żadnym punkcie. Mata ma ok 7-8 mm grubości. Posiada wiele zalet bo:
- usuwa zjawisko kumulacji wagi,
- odprowadza nadmiar ciepła spod ciała
- mata nie uczula
- jest wyrobem medycznym klasy I i ma znak bezpieczeństwa CE

Produkujemy również podpiętki, krążki, materace zapobiegające powstawaniu odleżyn.
https://www.drsapporo.com/produkty/srodki-i-maty-przeciwodlezynowe-i-korektory-dla-seniorow/

Zapraszamy!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Niepełnosprawny w domu - porady, pomysły, udogodnienia. (77430 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill