www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Typowo polskie,usuwanie "barier" nie w pełni sprawnych osób (Strona 2) (46741 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-06-21 20:39 Zmieniony 2013-06-21 20:51
Witam. Byłem kiedyś w Rumi. Ale wtedy to nawet nie było chodników z płytek ;-) Ty się ciesz, przynajmniej kałuży nie ma na chodnikach ;-) . Ktoś czegoś nie dopilnował i nie przemyślał do końca.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-22 17:11
Tak, to typowo Polskie rozwiązania, byle drogo, może i ładnie tylko że nie dla każdego...  :-(
Nadrzędny - Autor Włodzimierz BOOWSKI Dodany 2013-06-23 13:39
Chodniki,ścieżki rowerowe, wyglądają pięknie,kosztują bardzo duże pieniądze.A przecież to robione mają być za nie duże pieniądze, przetargi i urzędnicy zabierają dużo kasy,ale czy z tych urzędników pomyślał o ludziach, którzy są na wózkach inwalidzkich. Jest nas bardzo mało to i nie opłaca się brać nas pod uwagę. Ale tak dzisiaj jesteś sprawny,aktywny, nic złego przecież Ci się nie stanie.Kochana Pani z fizykoterapii nie mów ,że jesteśmy słabi, nie jesteś w stanie wytrzymać bólu. Dzisiaj my, a za kilka dni może Ty będziesz w tej samej sytuacji lub gorszej. Wystarczy przecież jeden skok do wody, jedna nieuwaga lub pirat na drodze. I ..........
Drodzy urzędnicy co wam szkodzi nieraz spytać się o zdanie nas? Czy to takie ciężkie? Takie trudne?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-23 15:47
No cóż, ja mogę dodać jedynie to, że jako niepełnosprawni fizycznie, jesteśmy zakładnikami urzędników, polityków, architektów, kontrolerów nadzoru budowlanego chorych psychicznie... Ponieważ jak to można wytłumaczyć, że w prawie budowlanym piszą od 1995 roku, że każdy nowy obiekt użyteczności publicznej ma być dostosowany do wymogów osób niepełnosprawnych, a starsze, czyli wybudowane przed 1995 rokiem, które będą przechodziły remonty o charakterze budowlanym, czyli przebudowa, rozbudowa, dobudowa, nadbudowa, mają być dostosowywane także dla osób niepełnosprawnych. A wszyscy, normalnie myślący ludzie widzą jak jest, że te zmiany przeprowadzane są nie zgodnie z przepisami Prawa Budowlanego. A chodniki i ścieżki rowerowe, są obiektami użytku publicznego, nie tylko urzędy, banki, poczta, ośrodki zdrowia, przystanki, dworce, parkingi, budownictwo mieszkaniowe typu bloki...
Nadrzędny - Autor marysiak47 Dodany 2013-06-30 13:54
To dostosowanie jest czasem bardzo dziwnie rozumiane, zbyt strome podjazdy czy niedziałające windy to tylko niektóre przykłady. Formalnie wszystko się zgadza, a rzeczywistość wygląda inaczej.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-06-30 16:54
Właśnie, o tym trąbię cały czas... Np. do urzędu jest zrobiony elegancki podjazd, a w urzędzie, brak poręczy i windy,  jedynie dzwonek do przywołania pomocy, której brak...
Nadrzędny - Autor marysiak47 Dodany 2013-07-29 13:51
I wspaniałomyślna oferta typu: "Nie ma pana, który ma kluczyk do włączenia podjazdu, ale to nic, my panią wniesiemy..." Pewnie, że lepsze to, niż nic, ale mimo wszystko upokarzające.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-07-29 19:44
a co jeżeli podjazd jest nieczynny pod hasłem że szkoda pieniędzy na naprawę bo chuligani notorycznie psują ?
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-06 12:33
ja tez borykałem sie z brakiem podjazdu  do bloku zwana tez pochylnia a zmienil sie prezes spodzielni i mam taka winde zamykana na kluczych wszystko pieknie ładnie tylkojest masła wozka i jak bym zmienił wozek na inny  i byłby szerszy to do  tej windy sie niezmiescil ,niemówiac juz jak by ktos chciał na elektycznym wiechac nie ma szans  ktos kto te windy robi chyba nie zrobił testu na wózka inwaldzkiego
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-01-10 08:33
Niestety urzędnicy jak większość społeczeństwa myśli tylko o sobie. Ciekawe co oni zrobili by, gdyby niepełnosprawność ich dotknęła i musieli by się poruszać po krzywych chodnikach, wejść lub wjechać na wysoki krawężnik. Można by dużo wymieniać.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-01-14 09:30
niestety ida na łatwiznę
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-01-23 11:25
no właśnie co z tego, że ładnie wygląda jak i tak jest beznadziejnie
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-08 12:36
No bardzo to przykre jest.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-09 14:07
Wszędzie jest ten sam problem. W moim mieście prezydent jeździł rowerem i sprawdzał. Niby widać jakieś prace ale jeszcze im daleko do dobrych chodników czy ścieżek.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2020-01-08 09:16
wszędzie poprawiają i nie mogą naprawić ograniczeń
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Typowo polskie,usuwanie "barier" nie w pełni sprawnych osób (Strona 2) (46741 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill