www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / sprzęt rehabilitacyjny (18870 - wyświetleń)
- Autor ewelka Dodany 2013-07-10 14:33
witam :-)

czy ktoś pomoże mi odnaleźć aktualna listę sprzętu rehabilitacyjnego uznawaną przez PCPR??

wdzięczna za pomoc
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-10 18:14
Może spróbuj tutaj
Nadrzędny - Autor ewelka Dodany 2013-07-10 19:09
dzieki dzieki serdeczne...tyle, że tu tez juz szukałam i nigdzie zestawinia sprzetu nie widze ...
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-10 19:11
To może najpewniejsze informacje otrzymasz u źródła - w PCPR
Powodzenia :-)
Nadrzędny - Autor ewelka Dodany 2013-07-10 19:14
he he...dzwonilam pytałam...a oni sami nie wiedzą..
masakra jakaś..

pytałam o masażera ....

a kobieta do mnie yyyy... yyyyy....
że nie

a ja sobie myśle dlaczego nie  ??
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-10 19:18
Ewelka, widzę że interesuje Cię sprzęt rehabilitacyjny więc mam do Ciebie pytanie:
Czy wiesz coś na temat urządzenia o nazwie Vitafon?
Ja tu na forum kilka miesięcy temu już pytałem ale nikt nie znał tego sprzętu. Tylko W-zetka napisała, że słyszała ale nie zna szczegółów.
Z opisów wynika, że lekarze pozytywnie wypowiadają się o tym.
Wiesz coś?
Nadrzędny Autor ewelka Dodany 2013-07-10 19:23
też o tym słayszałam, tyle że bardzo ogólnie...

wiec niezabardzo mogę sie wypowiadać..

ale wiem, ze efekty są zaskakujące..

a zastanawiasz sie nad kupnem ??
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-10 19:21
Sama zobacz Vitafon
Gwarantują zwrot kasy jeśli nie pomoże po 6 tygodniach stosowania.
To dość pewnie brzmi
Nadrzędny - Autor ewelka Dodany 2013-07-10 19:24
he ...

spróbuj ..

a potem daj znac :-):-):-):-):
Nadrzędny Autor ewelka Dodany 2013-07-10 19:46
wiec jak :-)??
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-07-10 19:54 Zmieniony 2013-07-10 20:01
Tadziu napisał:To dość pewnie brzmi

A ile wat mają kolumny ? Tadku, im głośniej tym pewniej ;-)) Dlatego pytam . Nie wierzę w takie cuda, ale warto by posłuchać tych co sie da....sorry : tych co mają to urządzenie i poznać ich opinię, ale nie te ze strony firmy. Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2013-07-10 20:09
NIE ZNAM SIE NA TYM ALE WIEM ZE NIEKTORE ODPOWIEDZI I SPRAWY NAJLEPIEJ ZAŁATWIA(ŁO?)SIE W PFRONIE.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-10 21:16

>ale warto by posłuchać tych co mają to urządzenie i poznać ich opinię


Dlatego właśnie dopytuję się i szukam użytkowników.
Teraz raczej nie kupię ale może niedługo wpadnie mi trochę kasy to będzie pierwszy zakup.
Nadrzędny - Autor Anecik Dodany 2013-07-12 19:34
To jest w ogóle dramat, że nikt nic nie wie w tych urzędach...
Ja mam teraz domową rehabilitację, więc sprzęt rehabilitacyjny (tańszy) kupowałam przez Actimed - sklep z linka, przy czym nikt mi nie mówił czy dany sprzet jest na liście, czy nie, bo pewnie zanim bym się odpowiedzi doczekała, to już cmentarz byłby potrzebny a nie rehabilitacja...
Nadrzędny - Autor DamianTomaszewski80 Dodany 2013-07-15 12:39
ja zawsze robię w ten sposób że idę do neurolog i mówię jej czego potrzebuje a ona po kodzie choroby sprawdza w jakiejś książce czy mi się należy zniżka i ilu % a następnie wypisuje taką jakby receptę która jest ważna 28 dni więc ważne jest żeby szybko zakupić sprzęt
Nadrzędny - Autor orszulka Dodany 2013-07-19 17:49
Dobrze, że w sieci są sklepy ze sprzętem rehabilitacyjnym. Wszystko przywozi kurier, więc nie trzeba jeździć do miasta i stać w kolejkach za sprzętem.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-07-19 18:08
38:1! Tyle postów zamieściłaś na forum a tylko 1 nie zawierał linku reklamowego.
Czy masz nadzieję, że ktoś to czyta? :-)
Nadrzędny Autor Anecik Dodany 2013-08-13 19:54
ten patetnt z neurologiem to też dobra opcja jeśli chodzi o znizki
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-08-14 12:10
Nie ma zamkniętego katalogu sprzętu , na który może być udzielone dofinansowanie. Zgodnie z przepisami wysokość dofinansowania zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze wynosi do:
-100% udziału własnego osoby niepełnosprawnej w limicie ceny ustalonym na  podstawie odrębnych przepisów, jeżeli taki udział jest wymagany;
-150% sumy kwoty limitu wyznaczonego przez Narodowy Fundusz Zdrowia oraz wymaganego udziału własnego osoby niepełnosprawnej w zakupie przedmiotów i środków, jeżeli cena jest wyższa niż ustalony limit. Obowiązuje kryterium dochodowe.
Poszczególne PCPR ustalają na jaki sprzęt przyznawane jest dofinansowanie. Bardzo ważnym kryterium jest związek z niepełnosprawnością wnioskodawcy. Informacji nalezy szukać w PCPR właściwym dla miejsca zamieszkania.
Nadrzędny Autor lourencohen Dodany 2014-03-11 08:29
Thanks a bunch for sharing the link of rehabilitation equipment recognized by the PCFS as I was searching for this info as a part of my study. I am doing my graduation in law and require this info to complete the last semester project I am doing. www.phonesystemspro.com You have saved my time.
Nadrzędny Autor kulaUnogi Dodany 2014-03-15 20:56 Zmieniony 2014-03-15 20:58
widziałam na stronie ortcare.pl coś takiego
Nadrzędny - Autor HeniekKwiat Dodany 2014-03-17 10:19
czyli każdy pcpr wedle uznania przyznaje dofinansowania, jeżeli chciałbym zakupić sobie rower do wózka, taka przystawka z dodatkowym kołem napędzana rękami, to czy mogę liczyć na jakiekolwiek dofinansowanie ?
Nadrzędny Autor Korn Dodany 2014-05-07 17:28
Wiem, że ktoś dostał kasę na wannę bo musi w niej prowadzić rehabilitację w warunkach domowych, ale każdy pcpr ma inne podejście. Kiedyś też chciałem coś podciągnąć pod sprzęt rehabilitacyjny i napisałem zapytanie do dyrektora pcpr. Odmowa była szybko.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / sprzęt rehabilitacyjny (18870 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill