www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wywiad zawodowy- niezgodność ze stanem faktycznym (6305 - wyświetleń)
- Autor antoniszymanski Dodany 2013-07-12 20:41
Witam na forum, mam na imię Darek 31lat, mieszkam w Gdańsku. Do września 30 posiadam świadczenie rentowe, będę ubiegał się o przedłużenie odpowiednio wcześniej. Zabiegu operacyjnego nie doczekałem się niestety jeszcze, nadal nie ma dla mnie przeszczepu- tak twierdzi ortopeda. Gromadzę już niezbędną dokumentację, otrzymałem z obecnej pracy "wywiad zawodowy" na druku N -10. Jednak obawiam się że będą problemy z uzyskaniem świadczenia, ponieważ jest kilka rzeczy określonych w sposób sprzeczny np. Praca jest określona jako "średnio-ciężka" a nie "lekka", a nie muszę stać kilka godzin bez przerwy, mogę siedzieć i chodzic a napisane jest też "praca wymagająca dłuższego stania" "chodzenia".
"chodzenia". Jak sama nazwa wskazuje "pracownik ochrony fizycznej" jest to fizyczna praca ale lekka, jeszcze wpisane w "wywiadzie zawodowym" jest "zgodnie z wymaganymi kwalifikacjami zawodowymi- TAK" -tego nie rozumiem bo z zawodu jestem "technikiem poligrafem", pani kadrowa tłumaczyła to tym, że tak mam w papierach-świadectwach i to musiała wpisać, chodzi o ukończoną szkole, wykształcenie? Problem w tym że w poprzednim wywiadzie zawodowym gdzie pracowałem fizycznie ciężko (w porównaniu z obecną pracą) miałem wpisane "praca średnio-ciężka" i nie ma jednolitego charakteru określania pracy każdy pracodawca określa po swojemu... A obecnej "pracy" w której wysiłku fizycznego nie ma, nie da się porównać z ciężarem i wysiłkiem pracy którą wykonywałem przed wypadkiem, również krótki okres po wypadku (gdy wróciłem na niedługi czas z powodu złej diagnozy).
Czy jest obawa, że przez tak określony "wywiad zawodowy" nie tylko nie zostanie przyznana mi renta, ale i każą zwrócić to co było pobierane przez czas wykonywania tej pracy, czyli od 4 stycznia 2013? Co pani o tym sądzi, czy coś da się w tej kwestii zmienić skoro pracodawcy i tak na własny sposób (subiektywnie) określają charakter pracy. A od strony inspektora BHP nie ma co liczyć na wsparcie ponieważ dostaje pensje od pracodawcy.. Kadrowa stwierdziła że nie jestem pierwsza osoba której tak wypełniono "wywiad zawodowy".
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-07-15 15:04
Szanowny Panie,

decyzję o przyznaniu świadczenia rentowego oraz orzeczenia ZUS o niepełnosprawności podejmuje lekarz orzecznik na podstawie sytuacji zdrowotnej oraz zawodowo-społecznej osoby. Jeśli decyzja będzie negatywna i nie będzie Pan się z nią zgadzał-przysługuje możliwość odwołania. Informacje na ten temat znajdzie Pan na otrzymanej decyzji.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wywiad zawodowy- niezgodność ze stanem faktycznym (6305 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill