www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / pkt.7 w orzeczeniu o niepełnosprawności dziecka. (71796 - wyświetleń)
- Autor Demka Dodany 2013-07-12 19:59
Witam.
Odebrałam orzeczenie o niepełnosprawności dziecka 5 letniego.
Symbole przyczyny niepełnosprawności to 03-L , 04-O , 07-S.
Punkty 5,6,8 są na TAK,   a punkt 7 potrzebny do świadczenia pielęgnacyjnego jest na NIE.
Jak to możliwe ? 
Przecież to oczywiste, że dziecko 5 letnie niepełnosprawne wymaga stałej opieki i pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji.
Tym bardziej, że pkt. 5,6,8 są na TAK.

Proszę o radę.
Czy pisać odwołanie?
Jak pisać odwołanie ?
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-07-22 15:18
Szanowna Pani,

proszę spróbować.
Odwołanie należy wnieść do Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności za pośrednictwem Zespołu, który orzekał Pani dziecko. Dane placówki odwoławczej znajdzie Pani na orzeczeniu.

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor maugli Dodany 2013-07-24 12:00
Warto się odwołać, moja córka ma stopień niepełnosprawności umiarkowany symbole 01-U i 03-L, na powiatowej komisji nie przyznano nam pkt.7 na wymaga odwołałam się do wojewódzkiej, wojewódzka nie zmieniła zapisu pkt.7 napisałam odwołanie do sądu byłam z dzieckiem wezwana na badanie psychologiczne opinia przyszła po tygodniu że dziecko wymaga stałej pomocy i opieki drugiej osoby, sąd przychyla się do opinii psychologa sądowego, walczyłam 9 miesięcy opłacało się
Nadrzędny - Autor Demka Dodany 2013-08-22 11:48
Dziękuję za radę. Napisałam odwołanie do wojewódzkiego i teraz wyznaczyli nam termin kolejnej komisji na której podejmą decyzję. Dam znać jak to się dalej potoczyło.
Nadrzędny - Autor maugli Dodany 2013-09-05 20:43
Dzisiaj odbyła się sprawa o przyznanie świadczenia, jak już pisałam opinia psychologa sądowego jest ważna sędzina nie podważała tej opinii sprawa trwała 10 minut z naradą, jeszcze wyrok musi się uprawomocnić 21 dni, później wyrok na papierku do odebrania  i do OPS-u, a w PCPR-ze rzucę im ten wyrok na biurko i powiem co myślę, gdybym mogła w czymś pomóc służę  :-)
Nadrzędny - Autor Demka Dodany 2013-09-13 19:47
My jesteśmy po drugiej komisji w Gdańsku.
Pani psycholog i Pan doktor, którzy badali dziecko byli przemili, ale taka chyba ich rola, żeby robić nadzieję. 
Teraz czekamy na decyzję na piśmie.
A Pani też w Gdańsku na komisji odwoławczej była czy w innym mieście?
Nadrzędny - Autor rybunia2103 Dodany 2013-09-17 22:42
witam. Mam pytanie moja corka urodzila sie z wado kciukow jestesmy po komisji dostalismy zasilek pielegnecyjny i swiadczenia rehabilitacyjne do 2015roku ale podczas leczenia okazalo sie ze musieli jej amputowac kcik i teraz zastanawiam sie czy mozemy zlozyc wniosek na komisje zemysmy mogli starac sie o swiadczenia pielegnayjne leczenie kosztuje wyjazdy do szpitala a tu kolejne wyjazdy przed nami i rekabilitacje bo miala palicyzacje. Moge prosic o odpowiedz czy moge zlozyc wniosek na kolejna operacje i czy sa jakies szanse. Z gory dziekuje i pozdrawiam
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-09-18 10:54
O ponowną komisje można wystąpić gdy zmieni się sytuacja zdrowotna osoby.
Amputacja kciuków może być taka sytuacją, proponuje porozmawiać z lekarzem prowadzącym na ile w jego opinii ta amputacja zmieniła sytuacje Pani dziecka. Jeśli zmiana jest odczuwalna to warto złożyć dokumenty na ponowną komisje.
Nadrzędny Autor maugli Dodany 2013-10-04 08:21
zazwyczaj na komisjach lekarze orzecznicy są mili, chyba właśnie po to aby zrobić nadzieję,  ja na komisji odwoławczej byłam w Warszawie, jak się okazało w odwoławczej siedzą osoby które chyba nie mają nic wspólnego z niepełnosprawnością, nasz wyrok miał się uprawomocnić lecz niestety wojewódzki nie dał odpowiedzi do sądu a być może mogą złożyć jeszcze apelację co się może przeciągnąć wrrr, w odwoławczych widać siedzą ludzie złośliwi i bez serca którzy nas rodziców dzieci niepełnosprawnych traktują jak intruzów nachalnych na pieniądze, czasami życzę im chociaż nie powinnam  aby przytrafił się taki przypadek w ich rodzinie
Nadrzędny Autor milcia81 Dodany 2014-02-11 13:56
Witam, mam podobny problem ,mianowicie właśnie odebrałam orzeczenie mojego 11-letniego syna. Symbole jego wad to 07-S, 02-P i 12-C . Od urodzenia posiadał orzeczenie z punktem 6,7,8 na tak a tym razem orzecznik chyba uznał że jest zdrowy mimo ze jego stan zdrowia wg innych lekarzy się pogorszył, musi przyjmować więcej leków itd.Mam zamiar złożyć odwołanie ale nie bardzo wiem jak ma ono wyglądać, co powinno zawierać . Stąd też moja prośba, czy podpowiedziałabyś mi jak się za to zabrać? Z góry dziękuję i pozdrawiam
Mój mail; milena.betyna@gmail.com
Nadrzędny Autor 84milka Dodany 2016-02-03 10:57
Witam. Właśnie dostałam decyzję z wojewódzkiej komisji do spraw orzekania o niepełnosprawności, odwoływałam się do punktu 7, jednakże wojewódzka komisja podtrzymała decyzję powiatowej. Chcę odwołać się do sądu. Czy możesz podesłać mi wzór odwołania? Mój mail to 84milka@interia.pl. Bardzo proszę o odpowiedź.
Nadrzędny Autor Maruko Dodany 2016-12-29 23:36
Witam , znalazłam panią na forum . Piszę , bo szukam pomocy , mam córkę , która urodziła się z obustronnym rozszczepem wargi i podniebienia , mieliśmy przyznane świadczenie na 5 lat do 30 października , stanęliśmy więc na komisji , a tu wielkie rozczarowanie punkt 7 nie wymaga . Co dalej robić ? muszę napisać odwołanie , ale to jest wiadome , że nie zmienią decyzji , więc póżńiej kierują do Wojewódzkiej Komisji , proszę mi jakoś podpowiedzieć co dalej z tym zrobić . Pozdrawiam Marta .
Nadrzędny - Autor mamaparyz Dodany 2013-10-16 12:28
witam
mój synek otrzymał orzeczenie o niepełnosprawności. Kiedy składaliśmy wniosek zaznaczalismy że chcemy ubiegać się o świadczenie pielęgnacyjne. W orzeczeniu punkt 7 na nie, punkt 8 na tak.
Wiem że aby dane świadczenie uzyskać oba punkty muszą być na tak. Jednak w uzasadnieniu lekarz orzecznik pisze że stwierdza że dziecko potrzebuje znacznie większej opieki niż dziecko w jego wieku, stałej opieki. Tak samo lekarz który prowadzi synka także na wniosku zaznaczył że synek potrzebuje stalej opieki. Co w związku z tym? Złoże odwołanie do tego punktu ale czy mam szanse na pozytywne rozpatrzenie? Bo wydaje mi się że oznaczenie punktu 7 na nie a uzasadnienie orzeczenia nie pokrywa się z sobą... proszę o podpowiedź.
Nadrzędny - Autor maugli Dodany 2013-10-23 20:10
mamaparyz jeśli lekarz napisał w uzasadnieniu ze Twój synek wymaga stałej opieki to nie rozumiem dlaczego nie przyznano   punktu 7 a świadczenie pielęgnacyjne przyznawane jest dzieciom od umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, więc jeśli macie taki stopień możesz się spokojnie odwoływać tylko uprzedzam że to trochę trwa, ja straciłam rok. Życzę powodzenia i zdrowia dla synka
Nadrzędny - Autor mamaparyz Dodany 2013-11-04 17:30
witam
napisaliśmy odwołanie, 06.11.2013 mamy się wstawić w Gdańsku na komisję. W między czasie uzyskaliśmy także opinię od neurologa tj, że nasz syn jest opóźniony ruchowo, jest także wiotki. Z zalecieniem dalszej rehabilitacji. Niepełnosprawnosć otrzymał z tego powodu że urodził się z wadą nerek, z nerką podkowiastą. Od urodzenia ma takze kamicę nerkową, jest opóźniony z lekka ruchowo
( w wieku aktualnym tj 13 miesięcy nie chodzi, nie raczkuje tylko sie czołga), ma podwyższone transaminazy wątrobowe(jest pod opieką poradni hepatologicznej). Pani w Powiatowym Urzędzie orzekania o niepełnosprawności przyczepiła się że nie mam zaświadczenia o opóźnieniu ruchowym, twierdziła że dzięki temu mogę otrzymać niepełnosprawnosć. Nie widziała że synek ma wadę wrodzoną nerek. Dopiero po pokazaniu przeze mnie jej tego stwierdzenia uznała że synkowi należy się niepełnosprawność. Jednak na orzeczeniu o niepełnosprawnosci nie ma stopnia niepełnosprawności, jest jedynie napisane że niepełnosprawność orzeka się od urodzenia. Mały ma dopiero rok i miesiąc także wydaje mi się że takim małym dzieciom nie określa się stopnia niepełnosprawności. Chyba że się mylę?
Nadrzędny Autor mamaparyz Dodany 2013-11-04 18:04
mam jeszcze jedno pytanko. czy ktoś z obecnych na forum odwoływał się do komisji wojewódzkiej w gdańsku? jak to wygląda?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / pkt.7 w orzeczeniu o niepełnosprawności dziecka. (71796 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill