www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Opinia biegłych sądowych - zgłaszanie zastrzeżeń (Strona 2) (94772 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-07-04 11:21
Na pocieszenie napiszę Ci ze swojego podwórka.
Dostałam odpowiedź od Wojewódzkiego Zespołu ds. ... na moją apelację do Sądu Okręgowego i co ?
Otóż dowiedziałam się że posiadam wykształcenie wyższe (ciekawe na jakiej podstawie to stwierdzili) i w związku z tym nie przysługuje mi wyższy stopień niepełnosprawności bo osoby z tym poziomem wykształcenia nie mają problemów z prawidłowym funkcjonowaniem społecznym. Ponadto dostałam informację że w orzeczeniu jest informacja o przeciwskazaniach do wykonywania ciężkiej pracy fizycznej.
Jak to przeczytałam to mi ręce opadły.
Z tego pisma wynika że mam wykształcenie wyższe a nie mam.
Ludzie z wyższym wykształceniem to chyba nie mogą być niepełnosprawni.
W orzeczeniu jest informacja o braku możliwości wykonywania pracy fizycznej (ciekawe w którym punkcie).
Oczywiście napisałam stosowne pismo w stosownej formie bo takich bredni to nie popuszczę.
Też mam problemy ze znalezieniem pracy bo szukam na 1/2 etatu ale przy lekkim stopniu to nie mam szans.
Nawet do sprzątania poszukują z umiarkowanym lub znacznym.
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2013-07-04 16:41
nie wiem co się dzieje w naszym kraju że takie bzdury się wypisuje, nikt tego nie sprawdza?
Co do wyszktałcenia, co ono ma wspólnego z niepełnosprawnością? To że ZUS tak orzeka to wiadomo, choć i to jest idiotyczne, ale że pozarentowy? To ejst paranoja. No cóż czyli wszystkich z podstawowym czy gimnazjalnym trzeba uznać za niesprawnych zwłaszcza umysłowo a wszystkich ze srednim czy wyższym za sprawnych, Oczywiście to sarkazm. Czas najwyższy takich debili którzy orzekają wysłać na emerytury albo renty (na łeb) a ich miejsce niech zajmą młodzi którzy nie mają pracy

Trolla, takich bzdur merytorycznych jak i innych nie puszczaj,  to jedyna szansa aby wreszcie takich idiotów pozbawić pracy, to dla dobra nas wszystkich. Ja też nie puszczę, i po zakońćzeniu sprawy w sądzie będę pisać gdzie się da, aby zaczęto jakieś kontrole tego co oni wypisują/orzekają. Dla swoich znajomych naciągają jak chcą bo tego nikt nie sprawdza.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-07-05 10:10
toteż napisałam w grzecznym tonie ale wytykając błędy w opinii i dodałam dokumentację medyczną od ostatniej neurolog.
Nadrzędny - Autor marysiak47 Dodany 2013-07-29 13:46
I okazuje się, że nie warto się było kształcić, no pięknie. Trzymam kciuki za sprawne rozwikłanie tego nonsensu!
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-07-29 19:40
w tym sęk że pomimo kształcenia się nie posiadam dokumentu potwierdzającego ten fakt, tak więc oficjalnie posiadam wykształcenie średnie maturalne a skąd to wyższe to nie wiem :-)
Nadrzędny Autor piotrek5728 Dodany 2014-03-08 11:28
Ja w opiniach biegłych mam podana datę powstania niezdolności do pracy - (oczywiście na moją korzyść); ale nie ma NIC na temat daty końcowej  czy ktoś miał taki przykład ?, ewentualnie jaki WYROK wydał Sąd ?
Nadrzędny - Autor piotrek5728 Dodany 2014-03-08 11:34
Potrzebuje info na temat opinii biegłych. Mianowicie mam opinie na moją korzyść z wskazaniem daty powstania niezdolności do pracy ale biegli nie zamieścili daty końcowej. Jak mam to rozumieć oraz czy ktoś miał podobną a sytuację ???
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2014-03-08 16:14
No a skąd biegli mają wywróżyć, kiedy zaczniesz być zdolny do pracy czyli kiedy ozdrowiejesz...???
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2014-03-09 19:02
blu nie przesadzasz? Zawsze podają do kiedy trwa niezdolność, co dobrze wiesz nie ma nic wspólnego ze stanem zdrowia,
Gdy orzekają czasowo podają datę, gdy na stałe piszą że trwale niezdolny
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2014-03-09 19:53
Nie, nie zawsze - jeżeli niezdolność jest trwała czyli na czas nieokreślony... Czyli sama sobie odpowiedziałaś, że moja uwaga była słuszna...
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2014-03-09 19:05
nie miałam takiej sytuacji, więc nie mogę nic doradzić. Przeczytaj dokładnie opinię, może tam jest coś napisane, czy trwale niezdolny albo do kiedy. Podejrzewam że jak biegli przez pomyłkę nie podali daty, to ZUS będzie żądać uzupełnienia opinii. Ale to tylko moje przypuszczenie
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2014-03-25 21:16
to już po kłopocie,

całkowita niezdolność do pracy na 5 lat, wyrok prawomocny, złożyłam o odsetki 2 lata wstecz, to trochę się uzbiera ;-)
dziękuję tym co mnie wspierali
pozdrawiam wszystkich :-)
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-03-31 18:07
Gratuluję :-)
Teraz możesz spokojnie z punktu doświadczenia radzić innym.
Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2014-04-01 10:24
Ja też się cieszę, Kundziu.
Pozdrawiam Cię :-)
Nadrzędny - Autor dorota58 Dodany 2014-06-24 18:09
Witam, mam problem. Może ktoś miał taką sytuację. W skrócie odwołałam się do sądu w sprawie nie przyznania mi przez ZUS świadczenia rehabilitacyjnego z powodu nawracającej depresji .Sąd powołał biegłego psychiatrę i w dni 04 czerwca byłam badana na okoliczność niezdolności do pracy po 27 grudnia zeszłego roku.Oceniając obecny mój stan zdrowia przez kilka minut badania uznał ,że po 27 grudnia nie byłam niezdolna do pracy!Pomimo,że  tak naprawdę nie byłam w stanie podjąć pracy i przebywałam na zwolnieniu lekarskim, uznano mnie za zdolną do pracy tym samym podważając zasadność wystawionego zwolnienia przez mojego lekarza prowadzącego. biegły sądowy uznał mnie za neurotyczkę i przejawiam zaburzenia depresyjno-lekowe uwarunkowane licznymi czynnikami reaktywnymi a zwłaszcza wspoluzależnieniem- co to znaczy??? Na jakiej podstawie i skąd ma pewność, że w grudniu byłam zdolna do pracy, od zdarzenia do badania minęło prawie pół roku. Co mogę zrobić ? jak mam udowodnić, że biegły się myli? Ręce mi opadają i nie mam już siły, mam się powiesić żeby udowodnić wszystkim jak się czuję.  Mam 7 dni na odpowiedz do sąd co mam pisać, kto mi uwierzy,?? proszę może ktoś ma jakiś pomysł ?? jakąś radę?
Nadrzędny Autor wojtekk Dodany 2014-06-24 19:57
Zajrzyj na priv.
Chociaż wierzę, że znajdzie się tu wiele osób, którzy lepiej Ci doradzą.
Masz masz mało czasu.
Życzę powodzenia! :-)
Nadrzędny Autor dorota58 Dodany 2014-06-24 22:22
Jeszcze raz proszę o pomoc- kto spotkał się z sytuacją zgłoszenia zastrzeżenia opinii biegłych, pilnie poszukuję pomocy!
Nadrzędny - Autor piotrek5728 Dodany 2014-06-29 08:30
Właśnie w dniu wczorajszym 25/06/2014r. zapadł WYROK w Sądzie o rentę gdzie została stwierdzona data powstania niezdolności do pracy: przed 16 rokiem życia-(jak w opiniach biegłych); ale nie było daty końcowej w opiniach, ale w treściach opinii były słowa: stale, stale, stale, i decyzja pozytywna -(jak w dwóch opiniach biegłych): Sąd postanowił: UCHYLIĆ DECYZJĘ ZUS, i przyznać:Renta częściowa niezdolność do pracy powstała przed 16 rokiem życia - NA STAŁE. Sąd wypożyczył też inne akta Sądowe ZUS w mojej innej sprawie ZUS - do wglądu o inne świadczenie, gdzie były właśnie wykazane rokowania innych biegłych z wskazaniem daty: od kiedy - do kiedy, czyli - NA STAŁE, i w tej innej sprawie ZUS nie złożył żadnych zastrzeżeń. Sąd też trzymał się w szczególności poprzedzającego Orzeczenia Lekarza Orzecznika z 2002 roku gdzie sam Orzecznik ZUS wskazał tą samą datę niezdolności tzn. przed 16 rokiem życia, ale ZUS potem te Orzeczenie własnego lekarza Orzecznika ZUS - w całości negował zaprzeczając późniejszym własnym Orzeczeniom Lekarzy ZUS jako sprzeczne, tak jakby orzeczenia lekarza ZUS z 2002 roku nie było w ogóle.  Sąd powołał się że ZUS nie może nie tylko negować Orzeczeń poprzedzających wydanych przez ZUS ale także nie wymagać od mojej osoby stażu 5 lat, gdzie wymagane jest tylko od mojej osoby 1 rok, jeśli niezdolność powstała przed 16 rokiem życia tym  bardziej iż w mojej sytuacji był zasadny przepis iż: Jeśli osoba która została zgłoszona do ubezpieczenia przed 18 rokiem życia do Ubezpieczenia Społecznego -(a tak w moim przypadku było, na podstawie Świadectwa Pracy, które ZUS otrzymał z potwierdzeniem mojej osobie - za zgodność z oryginałem); nie może ZUS wymagać od mojej osoby w tym przypadku stażu 5 lat pomimo iż niezdolność z powodu innej choroby współistniejącej powstała w wieku powyżej 30 roku życia. Wszystkie warunki zostały spełnione i tym samym z uwagi na całość powyższej treści - renta została przyznana na - STAŁE. Wiem że ZUS złoży o uzasadnienie bo sam to już zrobiłem bo chcę mieć wszystkie przesłanki na piśmie co ZUS od wielu lat negował i nie brał przesłanek na moja korzyść ale na pewno JA się nie będę odwoływał. Sprawa trwała ponad 4 lata z wskazaniem Sądu dodatkowo w WYROKU, iż mam otrzymać rekompensatę poprzez: wyrównanie z odsetkami za lata zwłoki. Myślę że ZUS da sobie w moim przypadku już spokój, bo został zrobiony przez Sąd w moich aktach ZUS  porządek i koniec zaprzeczeniom czegoś co ZUS wcześniej wydawał pozytywnie na moją korzyść.
Co o tym myślicie, na podstawie całej powyższej treści i ogólnie ???
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2014-06-30 13:07
" Sprawa trwała ponad 4 lata " Gratuluję wytrwałości. Teraz oby ZUS nie wniósł apelacji. W Twoim ostatnim wpisie nie znalazłem informacji która to była rozprawa.Zapewne "w nerwach " będziesz czekać na uprawomocnienie. Powodzenia !
Nadrzędny Autor piotrek5728 Dodany 2014-07-02 15:55
Spraw w Sądzie było około 10. Pozdrawiam wszystkich oraz wytrwałości życzę -  nie poddawajcie się !!!. Warto było.
Nadrzędny - Autor piotrek5728 Dodany 2014-07-04 08:04
Spraw w Sądzie było około 10. Pozdrawiam wszystkich oraz wytrwałości życzę -  nie poddawajcie się !!!. Warto było.
To co wiem ZUS złożył o UZASADNIENIE, ale to dobrze, sam o to złożyłem bo jak wspomniałem wreszcie ZUS dopatrzy się nieprawidłowości jakie wykonywał w mojej sprawie, moich aktach rentowych przez tyle lat zaprzeczając przepisom o przyznaniu prawa do renty. Sprawa oczywiście będzie wygrana, bo mam poprzedzające WYROKI Sądów na moją korzyść gdzie ZUS się nie odwoływał o inne świadczenia i jeszcze tym zaprzecza w chwili obecnej, oraz jak wspomniałem w wcześniejszych treściach zaprzeczyli własnym Orzeczeniom Lekarzy Orzeczników ZUS / KOMISJI ZUS. Wreszcie otworzą oczy i tu się nauczą że należy patrzyć w każdy jeden dokument a nie pobieżnie. Życzę wszystkim wytrwałości !!!
Nadrzędny - Autor kasiula1f Dodany 2016-02-14 22:50
Witam !!! Czy ktoś pisał takie odwołanie do sądu.nie wiem w jakiej ma to być formie i jak uzasadnić?roszę o pomoc!!! dziecko ma symbol przyczyny niepełosprawności 06-E 07-S a biegły stwierdził że dotychczasowy przebieg padaczki nie daje podstaw do uznania konieczności stałej lub długotrwałej opieki.Syn przyjmuje lek przeciwdrgawkowy i napadów nie ma .Ponadto na niedowład połowiczy lewostronny prawopółkulowym uszkodzeniem OUN co utrudnia mu proste czynności . Musze mu pomagać a ma 13 lat. biegły uzasadnił TO W JEDNYM ZDANIU  "UPOŚLEDZENIE ZDOLNOŚCI CHWYTNEJ LEWEJ REKI W SPOSÓB ISTOTNY UTRUDNIA FUNKCJONOWANIE DZIECKA. JEDNAK DLA POTRZEB ORZECZNICZYCH PRZYJĘTE JEST ZE NAWET PRAKTYCZNA BEZUŻYTECZNOŚĆ JEDNEJ Z KOŃCZYN GÓRNYCH NIE CZYNI NIEZDOLNOŚCI DO SAMODZIELNEJ EGZYSTENCJI!!!!!!
Dwa lata temu tez się odwoływałam i biegły nie miał wątpliwości i uznał konieczności opieki osoby drugiej
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-02-15 17:32
Napisz to samo co

>Dwa lata temu tez się odwoływałam<

Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Opinia biegłych sądowych - zgłaszanie zastrzeżeń (Strona 2) (94772 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill