www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 70) (1530649 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-27 21:58
Fajnie być posłem/senatorem, bo nie traci się emerytury... Polska to dziki kraj, dzikszy od tych co mieszkają w dzikiej Amazonii!!!
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-27 23:01
Norbi jeszcze trochę. Od 60 lat można zachować świadczenia i dorobić ile się chce, bez zawieszania.:-))))))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-07-27 23:07
O jacie, to same Dinozaury będą pracować . W fabryce gwoździ to ujdzie ale na scenie ???? Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-07-28 11:38
Nie bój żaby.:-) Nie dopowiedziałam, sorki, że to dotyczy założenia własnej firmy.  Jakoś tak...jak będę zainteresowana to sobie sprawdzę.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-28 12:17
Czyżby, a jakie gwarancje mi dasz na to, że dożyję 60-tki????
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-28 13:04
I więcej, bo zapalczywi żyją długo.:-)))))))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-28 17:24
Czyżbym był zapalczywy??? Mam inne zdanie o sobie...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-07-28 17:34
Zwykle sami o sobie mamy inne zdanie od tego co inni o nas myślą. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-07-28 12:27
Wróciłam z urlopu i muszę malować mieszkanie (niedawno robiłam remont), bo mi od sąsiada woda przez sufit leciała. Co z tego , że mieszkanie ubezpieczone jak znów muszę przejść " drogę przez mękę". :-(
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-07-28 12:51

>Co z tego , że mieszkanie ubezpieczone jak znów muszę przejść " drogę przez mękę". :-(


Serdecznie współczuję. Za dwa tygodnie będę w podobnej sytuacji, ponieważ żona zapragnęła wymienić wszystkie wewnętrzne drzwi na nowe łącznie z ościeżnicami. Stare się opatrzyły. Następnym pragnieniem będzie malowanie ścian.  :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-07-28 13:06
I tak po nitce do kłębka.:-) Poczekajcie z remontem aż upały miną. Każdy remont jak wojna. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-07-28 13:08
Ja niedawno też wymieniałam wszystkie drzwi. To jest masakra.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-07-28 22:16

>I tak po nitce do kłębka.:-) Poczekajcie z remontem aż upały miną. Każdy remont jak wojna. :-)


Zgadzam się. "Wojna" to dobre określenie. Problem w tym, że wymiana drzwi i malowanie wymaga pewnych warunków. Najlepszym okresem na remonty, malowania i budowę są wiosna lub lato.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-07-28 23:30
ja też mam w domu malowanie... :-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-07-29 09:37
Remonty ' w domu ' inaczej się przeżywa . Huk, kurz i cały bałagan jest łatwiej przyswajalny...Najgorsze to remonty ' u som siada ;-) '  i w bloku .Jeden skończy a drugi zaczyna i tak do jesieni ;( . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-07-29 08:33
Oto ciąg dalszy bezkarnego trucia ludzi
http://finanse.wp.pl/kat,104128,title,Rolnicy-truja-chemikaliami-rzepak,wid,15847017,wiadomosc.html
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-07-29 09:07
O tym, że skażenie żywności roundupem może być powszechnym problemem, świadczą wyniki niemieckich badań. Według nich u 7 na 10 przebadanych Niemców, Polaków i Brytyjczyków stwierdzono obecność glifosatu w moczu, choć w ogóle nie powinno go tam być. W przypadku Holendrów i Czechów odsetek ten wynosił 60 proc., a w przypadku Hiszpanów i Chorwatów 30 proc.
No nieźle...sami sie wyniszczymy, nie potrzeba wojen. Zostaną tylko rolnicy, którzy na swoje potrzeby mają żywność nie skażoną.
Ludziom jako gatunkowi rozum odbiera?
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-07-29 10:13
No masz ... już wiem dlaczego tak mało postów na forum, pewnie wszyscy badają co jedzą . Zaraz nasi 'rolnicy' zaczną protestować że ktoś im zrzuca nawozy sztuczne z satelity i to nie ich wina ;-) . Pozdrawiam :-) . Dzisiaj padam z nóg - ja wczoraj zresztą, ale to co miałem zrobić- w kuchni- zrobiłem .Teraz moigę czytać - tylko piszcie :-). Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-07-30 13:56
Jeszcze im mało
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polscy-poslowie-dostana-gigantyczne-emerytury/514ez
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2013-07-30 16:57

>Romuald Ajchler z SLD na posiedzeniu komisji spraw poselskich, upomniał się o dodatkowe świadczenia dla posłów. Jak podaje "Fakt", poseł chce wprowadzenia specjalnych emerytur.


Przynajmniej nie ukrywa, że "poszedł w posły" dla szmalu.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-01 06:58
http://politykier.pl/kat,1025817,wid,15857666,wiadomosc.html?ticaid=5110bf
Ciekawe czy dzięki temu są szczęśliwsi?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-01 09:10
Dzięki temu, że znowu o podwyżkach mówią?
Tak sobie dziś myślę, że dałabym posłom dużo więcej i tak samo ostro podniosłabym poprzeczkę kandydatury na posła RP. Dużo mniejsza ilość posłów i minimum senatorów na początek, ale mimo, że takie głosy się pojawiają, nikt tego nie słucha.
Wiecie co? Ja bym nawet otwarła kierunek studiów 'poselstwo', po licencjacie jakimkolwiek, ale koniecznie po. Na studia ustny egzamin wstępny z udziałem prezydenta RP i Trybunału Konstytucyjnego, aby zapobiec kumoterstwu, potem ciężka praca przez 5 lat jak w stajni Augiasza, a potem dopiero kandyduj. Mielibyśmy wtedy posłow z powołania a nie z umiejętności paplania sloganów.
Rogal możesz nadać temat pismakom i zrzekam się praw autorskich dla dobra powszechnego.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-08-01 09:23
Masz 100 % racji w-zetko...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-01 09:37
Dzięki. Za trzy kadencje (plus,minus) mielibyśmy zawodową i kompetentną klasę polityczną.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-01 10:32
I naiwnie wierzysz w cuda? Obojętnie jakie kursy czy szkoły człowiek ukończy, to nie zmieni swojego charakteru. Jak jest przekręciarzem i pazerniakiem , to takim pozostanie na zawsze.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-08-01 10:39
W cuda wierzę, ale w tym wypadku to nie cuda, ale przesiew. Wierzę, że mamy jeszcze młodych, zdolnych i uczciwych, ale na razie częściej potrzebne są znajomości, a nie głowa. Wielu mądrych ludzi obecnie chce się angażować w taki typ sejmu jaki mamy, gdzie zwycięża polityczna gra. Wierzę w ludzi. Nie wszystkimi się da manipulować politycznie. Mówię ogólnie, nie wskazuję teraz żadnej opcji.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-08-01 11:01
Jeśli dzięki temu są szczęśliwsi to im współczuję.
Ale po przeczytaniu niżej kilku postów to zastanawiam się kiedy wrócę do nałogu palenia papierosów :-)
A pomysł otwarcia wydziału "poselstwo" jest bardzo ryzykowny bo chętnych byłoby dużo a miejsc pracy tylko 460 na 4 lata a nie wiem czy za granicą możliwa byłaby nostryfikacja dyplomu :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-08-01 11:47
W - zetko. Nie skorzystam z Twej łaski:) Z dwóch powodów. Po pierwsze, słowo "otwarła" mnie odrzuciło". Po drugie chcesz wprowadzić cenzus wykształcenia co jest nie tylko sprzeczne z podstawowymi zasadami demokracji, lecz także absolutnie nieskuteczne.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-01 11:55
Jesli odrzuciło Cię samo słowo to:
Otwarł, otwarła, otwarło, otwarli, otwarły to formy poprawne, ale rzadsze niż otworzył, otworzyła, otworzyło, otworzyli, otworzyły.
A jeśli samo otwarcie kierunku...to jak zwał tak zwał, ale amatorów w Sejmie i w urzędach już chyba dosyć mamy.
Jest jeden argument, że sejm to wszystkie stany.Tylko współczesność też już inaczej wygląda i nawet rolnik w sejmie powinien być wykształconym rolnikiem.Tak więc i ten argument nie na miejscu.
Wykształcenie to NIE wszystko to również racja, ale podstawa.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-08-01 12:25
Cenzus wykształcenia jest sprzeczny z fundamentami demokracji, która zakłada równość w sprawowaniu władzy. No heloł.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-08-01 12:28
Poza tym, wykształcenie. Dziś mgr może być każdy idiota, wystarczy, że pójdzie do jakiejś śmiesznej szkółki i zapłaci czesne. Teraz maturę zdają imbecyle, którzy nie powinni zdawać z klasy do klasy, wystarczy wszak % punktów. I te biedaczyska z dysgrafią, dyslekcją, adhd itd. Ja zbiorczo nazywam to dysmózgią. Czy tam co rok arkusze maturalne i nie boje się, że młodzi wygryzą mnie z rynku pracy/
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-01 13:01
No i widzisz, otwartym, pięknym tekstem pojechałeś po wszystkim.:-) Tylko ja jeszcze wierzę, że można to naprawić, a demokracja to również dążenie do tego, aby wszyscy mieli równą  możliwość awansu, tylko muszą chcieć. A jeśli nie chcą to do innej prostszej pracy i koniec.
Prędzej czy później każdy 'samorodek' stanie przed czym, co powinien ze szkoły wiedzieć.
I jeszcze coś. Po studiach poselskich każda firma zatrudni tęgą głowę, bez obaw.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-08-01 13:25
Już teraz stają i płaczą, że nie mają pracy. a są przecież wielkimi mgr.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-01 13:32
:-) po 1,80m albo więcej.:-))))))
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-08-01 15:23
Chcieluby po 3000
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-08-01 16:43
Tobie, Rogal praca się wydarzyła jak ślepej kurze ziarnko... Więc nie krytykuj tych ludzi a przynajmniej z adhd,  ponieważ wiem, że jesteś także ON... A poza tym ludzie z adhd, to potrafią dużo więcej niż zdobyć maturę. I jeszcze jedno, nie używaj słowa IMBECYLE, ponieważ to słowo może ktoś użyć przeciwko Tobie...
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-08-01 17:59
jedno w temacie: IMBECYL to nazwa jednego ze stopni upośledzenia umysłowego czyli też określenie swoistego rodzaju niepełnosprawności

faktem jest że dla pracodawców ważniejszy jest świstek z wyższej uczelni niż kompetencje i doświadczenie, aktualnie osoby z maturą jak nie mają znajomości to mogą znaleźć pracę w telemarketingu lub w sklepie na stanowisku kasjer/sprzedawca co jest bardzo absurdalne bo jak prawie 20 lat temu zaczynałam pracę w księgowości to rzemiosła tego uczyły mnie osoby z wykształceniem średnim technicznym
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-08-02 08:41
Chodzi o to, że pracodawcom już świstki z uczelni nie wystarczają i bardzo dobrze. Niech jeden z drugim pokaże co potrafi, a nie macha dyplomem. A mi się rzeczywiście poszczęściłom, ale fart poparłem ciężką pracą.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-08-02 08:48
no jakoś nie zauważyłam tego przeglądając oferty pracy, nadal na pierwszym miejscu wśród oczekiwań są studia wyższe lub 4-5 roku studiów a doświadczenie wymagane to pół roku lub rok.
Owszem póki byłam zdrowa dobrze pracowałam i niestety do moich zadań należało korygowanie błędów po tych co legitymują się wyższym wykształceniem i brakiem wiedzy praktycznej
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-08-02 11:38
Powiedziałem, że nie wystarczą, bez kwika nie masz co startować. Z nim samym też nie. Zresztą kwit kwitowi nie równy. Zaocznych i tych z prywatnych uczelni odrzucałem z góry rekrutując.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-02 10:40 Zmieniony 2013-08-02 10:47

> A poza tym ludzie z adhd, to potrafią dużo więcej niż zdobyć maturę.


Bo to na ogół zdolni ludzie.:-) To co dziś określa się mianem adhd było kiedyś nazywane tylko nadpobudliwością psychoruchową i upatrywało się jej przyczyn między innymi w trudnych porodach, gdzie mikrouszkodzeniom mógł podlegać tzw. twór siatkowy mózgu. Mniejsza o szczegóły, ale nie uznawało się tych objawów jako jednostkę chorobową. Pracowało (rodzice i pedagodzy szkolni) w kierunku koncentracji, wymyślania ciągłych ćwiczeń skupiających uwagę,nad  unikaniem 'zwariowanych zabaw' biegów, skoków, szaleństw. Bo u tych dzieci proces pobudzania zawsze przeważa nad procesem hamowania. Inni się już uspokoją, a to dziecko nadal szaleje.
Z wiekiem i konsekwentnym wychowaniem objawy znikały, choć brak koncentracji na wykonywanych zadaniach dawał się zauważyć, np. tzw. słomianym ogniem.:-) I to wszystko, czyli niewiele..
Dziś adhd uznano za chorobę, mimo, że sam jej twórca przed śmiercią stwierdził, że to "sfabrykowana choroba"!
Oczywiście polscy lekarze się z tym nie zgadzają, bo uważają , że stracą autorytet, no bo przecież tyle leków przepisali i 'leczyli'
Zgadzam się z tymi, którzy mówią, że adhd jest "nadrozpoznawane" i z tymi, że  kilkuletni, konsekwentny proces wychowawczy jest w stanie usunąć objawy, które stwarzają kłopot dziecku i otoczeniu.
Dzisiaj jest tak, że lekarze i rodzice mnożą dyslektyków i adhd-owców na potęgę, ładują leki tym ostatnim, bo nikomu się:
a. nie chce pracować, nie ma czasu,
b. jest nieporadny wychowawczo, z nauczycielami włącznie.Czyli krótko mówiąc często to prosty brak wychowania, a 'swawolnego Dyzia" leczy się na adhd farmakologią. 
I o takich przypadkach i postawach nie choroby, a "dyzmózgowia" z pretensjami do wszystkich i wszystkiego  w dalszym życiu, jak zrozumiałam mówił Rogal, w czym mu rację przyznaję.

Podobnie z innymi dys.... To zaniedbania na poziomie wczesnego dzieciństwa, nawarstwione później i nic innego.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-08-02 11:31
Gdy chodziłem do szkoły nikt o tych dys nie słyszał. Robiłeś błędy? Pisałeś sto razy wyraz aż wkułeś. teraz kwitek i załatwione a do tego jeszcze taka troska nad biedaczkiem. Niegrzeczny (ADHD) dzieciak był usadzany do skutku. Nie dało rady? Rodzice do szkoły i awantura. Nie było to tak dawno. Raptem 24 lata temu. Moja córka miała okres "klepania" mnie i matki. Raz p, drugi, piąty poszła za karę do łóżeczka. Popłakała, przemyślała i jej przeszło. Może zamiast tego powinienem jej kwit załatwić - dysgrzeczność.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-08-02 13:31
no nie do końca tak było, miała w szkole dwie koleżanki które "uszczęśliwiono" umieszczeniem w szkole specjalnej z uwagi na robienie błędów, jedna z nich jak się później okazało miała dysleksję z powodu leworęczności i została mocno pokrzywdzona a druga koleżanka miała dysleksję jako objaw towarzyszący epilepsji, jest wiele schorzeń które są zaburzeniami towarzyszącymi przy innych chorobach, wiele chorób u nas w ogóle nie było postrzeganych jako jednostki chorobowe, ADHD czy zespół niespokojnych nóg lub zespół niespokojnych rąk są jednostkami chorobowymi i zajmują się nimi neurolodzy którzy specjalizują się w różnych zaburzeniach oraz ich etiologii. Owszem jak chodziłam do szkoły podstawowej to też nie wiedziałam o istnieniu wielu chorób czy zaburzeń ale szkoła średnia dostarczyła mi tej wiedzy i wiem że osoba z Downem czy Autyzmem albo SM jest chora a nie śmiesznie wygląda.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-08-02 14:20

>....ADHD czy zespół niespokojnych nóg lub zespół niespokojnych rąk są jednostkami chorobowymi i zajmują
> się nimi neurolodzy którzy specjalizują się w różnych zaburzeniach oraz ich etiologii.


No i dlatego, nawet kiedy sam 'twórca adhd' jako jednostki chorobowej stwierdził, że to nadinterpretacja, wydumana choroba, nasi lekarze sa mądrzejsi i nawet się nie zatrzymają, będą leczyć i leczyć...farmakologicznie. W tym brak wychowania też w ten sposób, bo cóz lekarz może zdiagnozować na podstawie wywiadu? Mamusia narzeka, że dziecko takie niegrzeczne, że ona już nie może z nim sobie poradzić. No i bach, adhd gotowe, papierek, stempelek i szkoła ma pasztet, bo nawet uwagi w dzienniczku wpisać nie może pewnie?
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-02 18:45
Kanwa napisała ;-)
  Autor Kanwa Dodany 2013-08-02 13:29A mnie wkurza,że osoby niepełnosprawne nie istnieją dla instytucji,które ponoć mają im pomagać.Człowiek jak staje się niepełnosprawny to z dnia na dzień staje się powietrzem,którego nie widać i nie słychać.

> Odpowiedz Zgłoś  Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-02 19:39No tak to jest jak sie pisze pierwsze posty na tym forum. Twój wpis ukazał się gdzieś w > > środku i go nie widać. Spróbuje pomóc, i wyciągnę go z czeluści forum :-)

Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-02 18:57
Teraz widać, choć tylko widać, bo wpłynąć na urzędy nie można, niestety. Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-08-02 20:13
To prawda i zarazem nie prawda, ponieważ aby wpłynąć na urzędników, to trzeba wiedzieć jak...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-05 20:34
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Pacjent-po-wypadku-na-S1-zmarl-w-karetce-Ratownicy-wrocili-z-cialem,wid,15872901,wiadomosc.html?ticaid=11112d&_ticrsn=5

Sprawdzanie czy działali prawidłowo, to ...................... słów brak.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-05 22:20
Może głupota rośnie wraz z upałami. Powinni próbować w szpitalu jeszcze, bo czasem po długim czasie ludzie 'zaskakiwali' i się udawało.
Tak nawiasem wkurzają mnie juz te upały.....w środę chyba zrezygnuję z wizyty u lekarza, bo na 38 stopni w aucie bez klimatyzacji się nie piszę.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-08-05 22:42
Przy takiej temperaturze pewnie gorączki nie zmierzą  ;-) .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 70) (1530649 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill