www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Montarz windy w bloku (6153 - wyświetleń)
- Autor kira6 Dodany 2013-06-26 07:19
Witam!Mieszkam na czwartym piętrze.Mój mąż jest po ciężkim wylewie(paraliż lewostronny)Próbowałam zamienić mieszkanie na parter ale jest to bardzo trudne. Może ktoś się orientuje na temat możliwości prawnych i technicznych  zamontowania windy w bloku spółdzielczym. na klatce schodowej jest przestrzeń do zamontowania windy.Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Mira
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-06-26 13:58
Winda może być bardzo wygodnym ale też bardzo drogim rozwiązaniem tego problemu a przy szczupłym finansowaniu organizacji pomocowych może trwać i trwać . A po prostu niemożliwym - do szybkiej realizacji rozwiązaniem . A może schodołaz : nowy lub używany . Nie jestem specjalistą i pewnie lepiej zorientowani wypowiedzą się, ale musiałem tak, żebyś nie pomyślała, że twoje zapytanie 'poszło' bez echa w łącza :-). Pozdrawiam :-) i już lecę się przebrać i do kuchni ...Boże , pewnie nie zdążę...pewnie położę się w przedpokoju i będę czekał ;-)))
Nadrzędny - Autor ddk Dodany 2013-06-27 12:51
Amalian ma rację, spółdzielnie na to nie pójdzie jest to bardzo drogie rozwiązanie. Powinnaś zaopatrzyć się w schodołaz, a o jego dofinansowanie możesz starać się w PCPR (dofinansowanie likwidacji barier). Będzie to tymczasowe rozwiązanie, zanim nie znajdziesz mieszkania na parterze, bo uważam, że powinnaś szukać dalej, może się ktoś zlituje i się zamieni. Warto również rozważyć zamianę na mieszkanie do remontu, a podczas remontu od razu dostosować dla niepełnosprawnego męża? tu również pomóc może PCPR. Nie odpuszczaj i męcz spółdzielnie.
Życzę powodzenia.
Nadrzędny - Autor darek33 Dodany 2013-08-08 06:54
Jeszcze na czwarte piętro to ogromny wydatek finansowy i potrzebna zgoda spółdzielni.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-08-10 00:30 Zmieniony 2013-08-10 00:37
W Niemczech i w Holandii są dwupiętrowe budynki podobne do bloków a winda jest... Tylko w Polsce są takie dziwne przepisy, że w blokach powyżej czwartego piętra dopiero może być winda... A właściciel bloku, powinien posiadać mieszkania awaryjne, na parterze, wypadek choroby, lokatorów, lub wypadku... Powinien mieć tak skonstruowaną umowę z tymi lokatorami z parteru, że można zamienić mieszkania... To jest ujęte w prawodawstwie Polskim...
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-08-08 11:14
Jak czytam "Montarz" to bolą mnie zęby, czy jest jakaś szansa na poprawienie błędu?
Autor wątku, lub moderator!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Montarz windy w bloku (6153 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill