www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Absurdy (7762 - wyświetleń)
- Autor piotr5017 Dodany 2013-08-23 12:29
Kłody pod nogi nie tylko dla niepełnosprawnych ale i matek z dziećmi, osoby w podeszłym wieku mają olbrzymi problem z ignorancją władz Spółdzielni Mieszkaniowej Szaserów w Warszawie. Przed remontem schodów, zjazdy dla wózków były w bezpiecznej odległości od barierki. Podczas remontu jak widać na filmie, projektant nie dość że odsunął oś  zjazdów na 1,40 m od barierki to jeszcze nie chciał uwzględnić zamontowania balustrad wspomagających wchodzenie i schodzenie po zjazdach. Obecna sytuacja jest bulwersująca, jak użytkownicy mają korzystać ze zjazdów zimą gdy będzie zjazd oblodzony?   Materiał filmowy można zobaczyć tu;   https://www.youtube.com/watch?v=fLr0NLmXsrg
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-08-23 17:39
już pisałam o czymś podobnym ale w innym dziale, w 2011 roku gmina Warszawa-Targówek przekazała do użytku mieszkania w bloku po hotelu robotniczym. Przy wejściu do klatki była dwuspadowa pochylnia i schody, ktoś wpadł na pomysł i rozebrano tą pochylnię i zrobiono tylko schody do tego obłożone śliskimi płytkami (w zimie ludziom sprawnym ciężko wejść jak naniesiony śnieg). Próbowałam tym tematem zainteresować lokalną prasę ale oczywiście ograniczyli się do rozmowy telefonicznej z administracją. Owszem jest zainstalowana obok winda dla ON ale od tegoż 2011 roku nie posiada certyfikatu potwierdzającego oddanie techniczne do użytku. Kiedy poprosiłam o klucz do tej windy (nie poruszam się na wózku ale mam problemy agorafobiczne schodząc po schodach) i usłyszałam odpowiedź: "u Pani w bloku mieszka jedna osoba która ma klucz to może Pani poprosić żeby go pożyczyła żeby dorobić drugi" wiadomym jest że ta osoba nie pożyczy klucza bo niby z jakiej racji.
Dodam że paradoksalnie na parterze i na pierwszym piętrze naszego bloku umieścili ośrodek opieki społecznej.
Oczywiście wózki dziecięce też muszą być targane po tych schodach bo przecież jest winda ale nie można z niej korzystać.
Nadrzędny - Autor like08 Dodany 2013-09-02 10:47
Masakra masakra i jeszcze raz masakra.. aż strach patrzeć co wyprawia się w tym kraju..
Nadrzędny - Autor tamara84 Dodany 2013-10-07 13:32
dokładnie!- my pod tym względem to jesteśmy "sto lat za murzynami"(bez obrazy). tragedia!!!!
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-10-09 22:50
A poseł Plura został "Człowiekiem Bez Barier"... Łatwo się zostaje figurą za pomocą asystenta za 6000 zł miesięcznie, zamiast działać aby barier ubywało, dostosowań przybywało, to wolą robić to na opak...
Nadrzędny - Autor Zdzisław Ryszard Dodany 2013-10-11 12:35
Jeden telewizyjny idiota użył słowa masakra nie wiedząc co ono oznacza, a inni za nim powtarzają. Należało posłużyć się słowem makabra i byłoby poprawnie.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-12 10:17
no czasami sie zdaszaj ze ktos cos powie gafe i na to nie mamy wplowu
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Absurdy (7762 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill