www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zmowa w Warszawie (4174 - wyświetleń)
- Autor Dorota17 Dodany 2013-08-23 08:54
Cześć! Może ktoś mi poradzi gdzie sie zgłosić-jestem skrzywdzona przez lekarzy w Warszawie i próbuje skontaktować sie z mediami aby zainteresowali sie (moją) sytuacją. Gdzie pisałam: np Interwencja, TVN24 itp owszem twierdzą że ciekawa sytuacja ale gdy zapytają gdzie była operacja kontakt sie urywa. Profesor mi powiedział że dla mnie Warszawa jest zamknieta: neurochirurgia, nerologia i rechabilitcja. Jeszcze ich nie sądziłam ani prasa nie pisała. Szukałam lekarza przecież w stolicy jest tyle innych szpitali-tam gdzie byłam operowana miałam jedną kontrole i odpowiedz koniec leczenia cud że pani żyje. Ktoś z lekarzy powiedział "jest nie pisana zasada-po Warszawie sie nie poprawia" gdyż ma najlepsze statystyki. Czyżby?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-08-23 12:43
Wiesz już z pewnością sama, że każda taka trudna sytuacja - także, niestety, Twoja - znajdzie tyle ocen, ile będzie punktów "siedzenia".
Mówienie o "krzywdzie" ma sens tylko z Twojego subiektywnego punktu widzenia oraz ewentualnie w przypadku wniesienia oskarżenia przeciwko lekarzom - inaczej jest to po prostu przypadek jakich wiele.
Skoro tak uważasz, jedyną drogą wprost jest droga sądowa.

Osobiście, wybacz - nie wierzę w taką zmowę. Skoro odmawia Ci jeden lekarz - idziesz do innego. Nie znamy (internauci) Twojej historii medycznej ani nie możemy tego oceniać nie będąc specjalistami medycyny, więc znowu: lekarze muszą ustalić i w dobrej wierze (także w swoje umiejętności) pewnie mogą lub nie podjąć się dalszego leczenia czy też jego próby. A co, jeśli kolejne próby tylko pogorszą Twój stan...? Może jednak boją się ryzyka - i ze względu na pacjenta, i ze względu na swoją profesję...?
Nie da się za bardzo lekarza zmusić, aby coś zoperował - trzeba by, na drodze konsultacji chociażby za granicą, uzyskać opinię, że warto i jest sens poczynić dalsze konkretne kroki mogące Ci pomóc.

Owszem, lekarze niechętnie poprawiają innych, jeśli nie ma ewidentnych wskazań - a to laikowi też trudno oceniać. Nie sądzę, że "Warszawa jest zamknięta" dla Ciebie dlatego, że jeden lekarz zabroni innemu Cię operować. Pewnie chodzi o to, że akurat tutaj specjaliści już nie pójdą dalej w rokowaniach - tak przypuszczam. Nie bronię lekarzy, ale tak zawsze mogą się tłumaczyć.

Nikt tutaj nie odpowie, czy "po Warszawie się poprawia czy nie" - tym zresztą chyba nie powinnaś sobie zawracać głowy. Zbierz dokumentację, porób skany i rozsyłaj do konsultacji gdzie się da - jak najdalej od Warszawy, skoro Cię tu nie chcą.
Nadrzędny - Autor Dorota17 Dodany 2013-08-24 15:45
Myślałam że ktoś coś podpowie lub chociaż nie skrytykuje-błąd myślenia. Uważacie że przez 3 lata (operacja była 3,5 roku temu) siedziałam i nic nie robiłam, dzwoniłam do każdego ordynatora-neurochirurga w całej Polsce. Jeżeli ordynator sie nie zgodzi podwładny nic nie zrobi, przeszłam już tą droge. Dokucza mi spastyka spadam z wózka i dlatego szukam lekarza bo są stymulatory które przynoszą ulgie. Potrzebuje rechabilitacji, ato kosztuje. Wiec dlatego zaczynam walkie o odszkodowanie-banalne sam lekarz mnie namawia.Nawet do Niemiec wysyłałam dokumenty
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2013-08-25 22:32
Dorota, źle mnie zrozumiałaś - chociaż przeczytałam swój post kilkukrotnie i zupełnie nie widzę powodu takiej nawet interpretacji.

Niczego nie skrytykowałam; odniosłam się jedynie do Twojej, bardzo ocennej wypowiedzi. Jak napisały pozostałe osoby - poruszasz co najmniej dwa zupełnie różne tematy (ewent. krzywda/odszkodowanie i szukanie pomocy medycznej), ale trudno ocenić, czego oczekujesz tu i teraz. Jak wspomniano: nie sposób wskazać Ci cokolwiek konkretnego na podstawie tak bardzo ogólnej "historii".
Systemu ani rzeczywistości nie oszukasz: jeżeli uznajesz się za pokrzywdzoną, szukaj sposobu ukarania winnych i zadośćuczynienia; jeżeli szukasz pomocy medycznej - to, niestety, tylko u lekarzy. Nie sądzę, oczywiście, że możesz tu cokolwiek pozytywnego uzyskać groźbami, ale to już naprawdę Twoja sprawa, jaką postawę przyjmiesz udając się na kolejną konsultację.
Tu jeszcze poradziłabym już rzeczowo: poszukaj na forach typu tetraplegik.pl itp. osób, którym w podobnych sytuacjach zdrowotnych coś lub ktoś pomógł - rodzajem zabiegu, nietypowej terapii itp. . Wymiana żywych doświadczeń czasami bywa zbawienna.
A cudów, oczywiście, można oczekiwać, lecz czy one się zdarzą czy nie - to już inna rzecz...
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2013-08-24 17:26

>jestem skrzywdzona przez lekarzy w Warszawie <


Dorotko, piszesz bardzo ogólnie i wydaje mi się, że dlatego jest taka reakcja na Forum.
Trudno także w takiej sytuacji doradzać, bo sama działasz i to dość mocno.
Ponadto, piszesz "skrzywdzona przez lekarzy", używasz liczby mnogiej, nie wiadomo gdzie szukać winy.

Jeżeli dysponujesz dokumentacją, która potwierdzi błąd lekarski, masz prawo dochodzić swoich praw w sądzie. O tym na pewno wiesz, a sprawa jeszcze nie jest przedawniona.
Zgadzam się też z wypowiedzią Blu...
I...rozmowa z orydnatorem gdzieś w Polsce to chyba nie najlepsze rozwiązanie, na pewno inaczej wyglądałaby ta sama rozmowa bezpośrednio, kiedy widzi się pacjenta i jego dokumentację.
Wierzę, że uda Ci się w końcu odnaleźć dobrego specjalistę, który ulży Twoim dolegliwościom. Tego serdecznie życzę.
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2013-08-25 16:45
sytuacja jest trudna
Proponuję napisać pismo, zapytanie do wielu szpitali które zajmują się tego typu problemami. W nim napisać rodzaj problemów zdrowotnych przebyte operacje itd. Dołączyć do tego załączniki z dokumenacji medycznej. Po prostu zapytać czy podjęliby się zabiegu.
Musisz sie liczyć że będzie odmowa, nie koniecznie ze względu na to że zabieg był w Warszawie ale ze względu na to że operacja może być zbyt ryzykowna i mogą się bać powikłań itd. Być może ktoś ci odpisze, czy tak czy nie, czy ew zaprosi na konsultację na miejscu. Spróbować warto, chyba że juz to robiłaś, i to musi być na piśmie (listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, lub złożenie osobiście w sekretariacie kliniki).
Domyślam się że nie jesteś wstanie dojechać wszędzie zatem wyłanie pisma wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem,
Możesz także poprosić o konsultacje u konsultatnta krajowego, czy on jest wstanie wskazać ew szpital, pomóc jakoś, ale musisz się liczyć z tym że jak coś nie wypali i będą powikłania, to nie będziesz mogła nikogo winić w takiej sytuacji jeżeli prosisz o dokonanie czegoś co jest bardzo ryzykowne.
Jeżeli te drogi nie pomogą, pozostają jakieś organizacjie pozarządowe zamujące się problemami zdrowotnymi podobnymi do twojego (fundacje czy stowarzyszenia), tam pytać czy maja jakiś pomysł, gdzie się udać itd.
Jeżeli to nie pomoże, to ew polecam program pani Jaworowicz, ona robi dużo hałasu, nie zawsze dobrze się na tym wychodzi, ale jeżeli wszelkie metody zawiodą to warto tam się zgłosić, ale najpierw wykorzystaj wysłanie pism do szpitali.

Powodzenia i pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-08-26 10:59
"Potrzebuje rechabilitacji, ato kosztuje. Wiec dlatego zaczynam walkie o odszkodowanie-banalne sam lekarz mnie namawia.Nawet do Niemiec wysyłałam dokumenty"

Tak napisała dorota.Ja już nie wiem o ci teraz chodzi, o to żeby zdobyć kasę na rehabilitację, czy żeby oskarżyć lekarzy, że nie dokonali cudu w Twoim przypadku. Nie wiem na ile jesteś sprawna i na co chorujesz, ale domyślam się, że Twój przypadek jest skomplikowany skoro poruszasz się na wózku.Piszesz, że zostałaś skrzywdzona przez lekarzy, być może nie mogli lub nie potrafili Ci pomóc.Zgadzajc się na operację napewno byłaś poinformowana o tym jak to się może skończyć. Nie zawsze zabieg oznacza polepszenie sprawności pacjenta, no ale Ty to wiesz najlepiej.Dlaczego nie dopuszczasz myśli, że lekarze zrobili co mogli?
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-08-26 14:19
na pewno przypadek jest szczególny ale myślę że należy udać się do różnych specjalistów, też miałam problemy z prawidłową diagnozą i pomocą lekarska, ale jak trafiłam do poleconego ortopedy i dostałam skierowanie do neurochirurga to udałam się do instytutu psychiatrii i neurologii przy ul. Sobieskiego w Warszawie, z uwagi na specyfikę dolegliwości mam już całą listę wizyt u specjalistów w tymże instytucie. Neurochirurg wysłuchał mnie i nie ignorował dolegliwości i objawów tylko skierował do innych specjalistów, do tej pory lekarze wysyłali mnie do endokrynologa twierdząc że to zaburzenia hormonalne.
Może należałoby zmienić lekarza. Dodam że polecane są klinika w Zabrzu oraz wojewódzki szpital w Opolu, w tych szpitalach są dobrzy lekarze. W Zabrzu jest niejaki prof. Pieniążek.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zmowa w Warszawie (4174 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill