www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kwiaty, krzewy, drzewa po prostu ogród (14112 - wyświetleń)
- Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-04-09 09:58
Czas poprawić sobie nastrój . Czynności wykonywane przy roślinach zazwyczaj mają takie działanie. To do dzieła. Najczęściej taka ochota nadchodzi szczególnie wiosną. Możemy zacząć np. od ziół . Pomyście jak przyjemnie pogrilować wśród własnoręcznie zadbanych drzewkach, kwiatach czy chocby na  zielonej trawce. Jedną z czynności może być wysadzenie kwiatów cebulkowych w jednej dużej donicy. Np. mieczyki, dalje, tulipany wysadzone na różnej głębokości powodóją że po przekwitnięciu pojawiają się kolejne ;-) Taką donicę tu zostawiam a na górze już gotowe do zakwitnięcia hiacynty .
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-05-19 19:20
NIE ROZUM,IEM O CZYM MA BYC TEN TEMAT ALE MOZE ZAŁOZYCIELOWI CHODZI O TO CO KOMU ROŚNIE?;-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-19 19:25
Wytłumaczę Ci jak dziecku, metodą obrazkową wolisz? Nie każdy ma działkę , nie każdy ma tyle sił aby na nie pracować. Ale każdy ma parapet na którym zmieści się donica.:-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-05-19 19:26
TAAAAA A  W NIEJ "MARUCHA" LUB KOPEREK.:-)))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-19 19:29
W swojej posadź kocimiętkę i lubczyk ;-)
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-05-24 11:40
W moim ogrodzie pachnie teraz bzem i konwaliami i tylko patrzeć jak zakwitną peonie.:-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-24 12:15
i jesz\cze chwilkę pomarudzę, ale muszę bo o ogrodzie jest mowa . Nasz ogród nazywamy działką, ale jest tam wiejsko mimo, że w centrum miasta . Pewnie teraz kwitnie i mieni się różnymi barwami, ale że pogoda nie nastraja do wyjścia to nie wiem jak w nim jest . Trawa z pewnością po uszy ;p)) . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-05-24 16:37
ja posiadam jedynie parapety w naszym "m" oraz wieeelką donicę na balkonie zwanym loggia, otóż w tej donicy mam krzaczki pomidorów, zapowiadają się ładne zbiory
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-09-09 22:26
Czy ktos z "tutejszych"ogrodnikow ma p[osadzoną szachłe lub fachowa nazwa sumak.Myślimy,zeby go posadzic przy płocie od sąsiada ale podobno sie rozsiewa,rozłazi.Pewnie kazy to to widział:http://www.drzewa.nk4.netmark.pl/atlas/sumak/sumak_octowiec/sumak_octowiec.php ,a nam chodzi o to,zeby sasiedzi nie mieli pretensji ze im jakis pasozyt sie wkradł.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-09-09 23:25
Sumak jest jak chwast, jak go raz posadzisz, to trudno go wytępić. Jego korzenie rozłażą się poziomo po całej działce i co kawałek "puszczają" nową szczepkę , z której rośnie nowy sumak. Masakra. Niektóre sumaki są trujące. Wyglądają ładnie, ale nie radzę. Ja przez długi czas miałam uczulenie, wyleczyłam się dopiero kiedy zlikwidowaliśmy zupełnie sumaki. Miałam trzy "dorosłe" i setki młodych, które systematycznie niszczyliśmy.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-09-10 09:27
z sumakami uwaga na oczy, lepiej jednak ich nie hodować, ewentualnie przed posadzeniem w ziemi od razu otoczyć bryłę korzeniową taką specjalną siatką ogrodniczą a potem wsadzić do ziemi, po otoczeniu tą siatką masa korzeniowa nie powinna się rozrastać
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-09-10 11:07
Szkoooooda,ładnie wyglądają przez cały rok,więc poradźcie co mozna posadzic zamiast.Tylko nie iglak,chciałabym,zeby cos sie na tym drzewie "działo" przez cały rok.:-)
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2013-09-10 11:39
JA BYM POSADZIŁA JARZEBINE CHOCIAZ ONA W SZPALERZE WYGLADA CUDNIE A JAKO JEDNO DRZEWO NO NIE WIEM.

CZESC VALCIA!!! MOZE ZA TOBA TRAFI WIECEJ FORUMKOW.MAM MAŁO CZASU ALE ZEBY WALDUSIUNIUNIA POWKURZAC ZAWSZE ZNAJDE 2 MNIUTKI.:-):-):-):-)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-09-10 17:25
ładnie wyglądają magnolie, można też migdałki (ładnie pachną jak kwitną)
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-09-27 21:56
Valkirio pewnie juz tu nie zagladasz i pewnie juz "po ptokach"ale widziałem rajską jabłoń posadzona u naszego znajomego i bardzo fajnie to wyglada.
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-09-28 12:59
a jaka cudowna nalewka z owoców rajskiej jabłoni
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-03-12 17:32
Pięć lat nikt tu nic nie uprawiał oprócz najczęściej drobnych złośliwości. Czas  przypomnieć sobie wiosenne prace. Czyli wysiew nasion do skrzyneczek. W sobotę byłem z wizytą u znajomych i widziałem ,ze mieli takie jakby kuwety z przezroczystą pokrywą. Tam wysiali sobie roślinki.  Wyglądało to bardzo estetycznie i ziemia tak nie wysychała szybko bo się skraplała na pokrywach i wracała do ziemi.
Może warto jakiś ogródek parapetowy sobie założyć? Tylko nie mam pomysłu co zasiać :-) kwiatki ,ziółka czy coś podobnego.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2018-03-12 23:05
Teraz makiem posiali, bo cisza, jak makiem posiał.:-) Gdyby nie te ilości wyświetleń, myślałby kto, że wszyscy forumowo śpią.
To może Mozarta trochę na ...na co tam kto chce. A uprawiać można  retorykę, jak również erystykę, cokolwiek na forum by to miało znaczyć i nie musi być w kuwetach. ;-)
"Efekt Mozarta został odkryty w latach 50- tych XX wieku przez profesora Alfreda Tomatisa. Wykorzystywał on muzykę do pracy z dziećmi z zaburzeniami mowy i komunikacji. Doszedł on do wniosku, że ucho człowieka służy nie tylko do słuchania, ale jest organem, który naładowuje korę mózgową energią elektryczną. To dynamizowanie kory mózgowej przez dźwięki powoduje wzrost kreatywności, poprawia zapamiętywanie, ułatwia naukę czytania i pisania, opóźnia objawy zmęczenia, harmonizuje napięcie mięśniowe i poprawia koordynację ruchową."
https://www.salon24.pl/u/malwi/569493,efekt-mozarta-czyli-muzyka-ktora-stymuluje-nasz-mozg
Nadrzędny - Autor Mmacz Dodany 2018-03-14 14:09
W najbliższym czasie zamierzam nieco udekorować swój ogrod.Chciałbym posadzić kilka krzewów z nastawieniem na ptaki.
Jak na razie myślałem o:
rokitniku
tarninie
jarzębinie

Jeszcze jakieś propozycje?
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2018-03-17 11:48
Kup karłową czereśnię, to masz chmary ptaków w ogrodzie. U mnie jest wielka za płotem, to  często stado szpaków spada na trawnik u nas, czyścić dzioby może po uczcie?:-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-07-25 09:34
Jaki wybrać gatunek trawy do nowo zakładanego trawnika?
Chciałbym aby ta wyglądała jak na boiskach piłkarskich :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kwiaty, krzewy, drzewa po prostu ogród (14112 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill