www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Gdzie szukać? (Strona 2) (52284 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor hipopotam50 Dodany 2013-06-25 23:31
Szukaj szans, a nie przeszkód :-) Przeszkody są zawsze :-( ale na tym życie niestety polega, aby wytrwale je pokonywać. Zarabianie pieniędzy szczególnie jest 'przeszkodowe', bo ich zawsze jest za mało :-)
Jak chcesz działać, to działaj zdecydowanie, szybko i w różnych kierunkach.

Od niedawna wypisuję na forum, więc mało jeszcze Was znam. Ale powiem tak:
Bardzo dużo negatywnych rzeczy się pojawia. Że państwo nie dba (wiadomo że nie dba), że renty za niskie (wiadomo że tak jest), że pieniądze rządzą (oczywistość oczywista), że rząd do kitu (nigdy nie było dobrego, wiadomo).
Ja bym polecał wszystkim w takim tonie piszącym, patrzenie do przodu i danie czadu. Spojrzenie co Wy możecie dać Ameryce, a nie co Ameryka może dać Wam :-) że tak powiem.

Powodzenia i pozdrawiam
Hipo
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-06-26 04:19
A tak na marginesie, długo nad tym myślałeś?
Nadrzędny - Autor hipopotam50 Dodany 2013-06-26 22:09
Tak
Nadrzędny - Autor marysiak47 Dodany 2013-06-30 14:06
I dobrze wymyśliłeś. Choć wyśmiewane, pozytywne nastawienie jest bardzo cenne:)
Nadrzędny - Autor hipopotam50 Dodany 2013-07-10 22:16
Nie obawiam się wyśmiewania i przytyków od osób, które wiecznie stękają i mówią jak to jest trudno nic tak naprawdę z tym nie robiąc. Mobilizacja i konsekwencja w działaniu to trudne rzeczy ale dzięki nim coś może się czasem udać :-) Bez tego... cóż. Zostaje gorzkość, cynizm, ironia, inne takie...
Dzięki i pozdrawiam
Hipo
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-07-11 07:33
Hipo mądrze mówi.
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-07-11 07:47
Radzisz samymi sloganami,a może jakieś konkrety? Pochwal się czym się zajmujesz, bo o tym akurat nie piszesz. Pochwal się ile średnich krajowych zarabiasz? Czytam Cię od kilku tygodni i dla mnie nic z tego nie wynika, a tak bardzo chciałabym wziąć z Ciebie przykład. Sama od lat utrzymuję 3-osobową rodzinę , więc może czegoś mnie nauczysz lub poradzisz, aby nie narzekać i być wiecznym optymistą. Jak to się robi?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-07-11 10:40
Ja czy hipo?
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-07-11 10:50
Rogalu, nie Ty.O sobie dosyć napisałeś i ogolnie wiadomo czym sie zjmujesz. To było do Hipo, a swoją drogą to od czego może być ten nick, tak się zastanawiam, hi, hi.
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-07-12 11:11
zauważyłam że najwięcej "dobrych rad" dają osoby posiadające zatrudnienie lub posiadające rentę pozwalająca na jako takie życie.
aktywnie poszukuję pracy i już jestem osobą długotrwale bezrobotną a przycinki niektórych forumowiczów świadczą o daleko posuniętym nietakcie i braku znajomości rynku pracy
zauważyłam że niektóre osoby niepełnosprawne którym się udało wywyższają się i gardzą tym którym nie układa się.
HOMO HOMINI LUPUS EST
Nadrzędny Autor hipopotam50 Dodany 2013-07-19 00:11
Różne słowa zaczynają się od hipo i szukając tutaj poletka, strzelasz na oślep. Dla jasności dodam, hipo od hipopotam. Od dzisiaj już nie będę się podpisywał 'hipo' tylko pełnym słowem abyś nie miała rozterek :-)
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor hipopotam50 Dodany 2013-07-19 00:25
A co konkretnie chcesz wiedzieć? 'Radzisz samymi sloganami' brzmi złowieszczo :-)

To czym się zajmuję to tylko Twoja ciekawość. Nie ma to znaczenia żadnego.
O zarobkach nie zamierzam pisać, bo to nie Twoja sprawa zwyczajnie.

Znasz mnie z kilku zdań zaledwie. Nie znasz mnie wcale a chcesz ze mnie brać przykład? Piszę co uważam za stosowne - jeśli twierdzisz że to slogany i mam takich nie pisać, to nie bierz przykładu ze mnie. Każdy może pisać o robić co chce więc Ty rób co chcesz, ale pozwól i mnie czasem slogan jakiś umieścić. Bo inaczej linki do diskopolo będę wklejał :-) pls :-))

Nauczyć Cię mogę pewnie sporo. Dlatego piszę na tym forum bo coś tam myślę, że wiem. Mam sporą wiedzę o rynku pracy w SMB, o tendencjach w zatrudnieniu, o planach nawet czasem. W kontekście pracy i zatrudnienia niepełnosprawnych afkors; teraz, później... nigdy np. W jakich branżach jakie ograniczenia dla telepracy i jak je niwelować... Inne i etc..
pozdrawiam

PS. A może zechcesz napisać czym się zajmujesz, w jakim mieście, ile zarabiasz? Winszuję wytrzymałości w utrzymaniu 3-osobowej rodziny. Wiem co to znaczy i ile waży w portfelu. Ze 2500 trzeba zarobić netto żeby wyjść na zero miesięcznie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-07-19 09:47
2500 netto?
Kredyt i opłaty to ponad 2000.
Nadrzędny - Autor hipopotam50 Dodany 2013-07-22 22:03
No tak. Zależy kto jakie krydyty ma na karku.
Znam ludzi, którzy za mieszkanie płacą ratę 1800 zł. ale i takich którzy mają frankowe kredyty i płacą 4000 miesięcznie samej raty. Nie ma sensu więc kredytów doliczać bo się nie doliczymy kwoty która pozwala na jako takie przeżycie.

Tak myślę teraz jeszcze raz nad tym i chyba nawet bez kredytów 2500 to za mało aby utrzymać trójkę dzieci i jedną dorosłą osobę. Chyba ze 3500 trzeba mieć i może by się udało zaoszczędzić na niespodziewane wydatki typu usterki w sprzęcie lub mieszkaniu, choroby dzieci, wakacje jakieś.

Jeśli by wyjść z tych 3500 netto i poszukać osoby która tyle zarabia w moim otoczeniu, to będzie ich bardzo mało. A jeśli zarobią tyle to z prowizjami jakimiś za wyniki = zapiernicz po godzinach i w domu jeszcze, aby podsumowanie miesiąca kończyło się najwyższymi premiami. Tak pracuje moja koleżanka w banku w kredytach hipotecznych i jak zrobi cele to ma ze 4000 ale brutto.

Inna osoba, która pracuje w telemarketingu na słuchawce, dostała ostatnio 3100 brutto z premią (bez premii by było 2100 brutto).

Znajomy pracujący w remontach i drobnych pracach budowlanych dostaje 2000 netto na czarno bez możliwości zgarnięcia premii.

Ale mam też dwóch znajomych, którzy zarabiają 15-20 tys. netto na samozatrudnieniu. Mają dwie-trzy firmy gdzie robią stale informatykę od A do Z i czeszą kasę jak się patrzy.

Znajomy jeszcze inny pracuje jako kierownik w sklepie z odzieżą porządną, sportowo-turystyczną. Taką fest jakościowo. I on zarabia około 5 tys. brutto + premie od sprzedaży.

To chyba wszyscy o których mogę coś powiedzieć. Dużo ludzi tuła się po firmach zarabiając ciągle mało kasiory, nie mogą zagrzać miejsca z różnych powodów. Wtedy jest kiszka i niskie zarobki bo i stanowiska cały czas niskiego szczebla. I tutaj chyba kluczem jest wejście o co najmniej jeden poziom w strukturze, aby wyjść z pracownika szeregowego na cokolwiek wyżej. Wtedy już się nie jest masą szeregowych pracowników, gdzie jest rotacja i niskie zarobki. O niski szczebel mało która firma tak naprawdę dba. Bo lepiej jest im dbać słabo = wyciskać pracę = mało płacić i liczyć się rotacją. A przeszkolenie kolejnej osoby nie jest trudne bo to szeregowe stanowisko i nie wymaga wielkich umiejętności czy wykształcenia. I tak to się toczy w kółko. Mało zarabiam, szukam innej pracy. Jak ciągle szukam i zmieniam pracę, to nie mogę się nauczyć środowiska pracy i czegoś więcej by awansować. No to jak nic nie uzyskuję w krótkim czasie, to znów szukam i staram się zmienić pracę. Kółko się robi i cały czas niskie zarobki dzięki temu. Chyba trochę tak właśnie to się odbywa.

pozdrawiam Hipopotam50
Nadrzędny Autor kazoo Dodany 2013-07-22 22:35
Rzeczywiście, to trudny problem. Ja widzę jedynie takie rozwiązanie: osoba niepełnosprawna musi być lepsza niż sprawna i sama z siebie dużo umieć - wciąż się uczyć i rozwijać, np języki, komputery, umiejętności miękkie, księgowość itp. Chociaż są takie miejsca gdzie kluczowe w decyzji o zatrudnieniu jest orzeczenie, inne rzeczy mniej ważne.
Prawda jest taka że trzeba będzie pracować do końca życia, bo emerytury będą głodowe (gdyby nie dopłaty z budżetu państwa ZUS już dawno by zbankrutował - a będzie jeszcze gorzej). Więc i do końca życia też trzeba będzie się uczyć - szczególnie że wciąż zmieniają się warunki, postęp technologiczny się dynamizuje, rynek pracy się zmienia.

Niestety przy takich kryzysach jak obecny - gdy gospodarka, zaufanie do państwa i instytucji oraz finanse państwa mają poważne problemy      -historia pokazuje że często w wyniku tych kryzysów następuje wojna. Czy i teraz wybuchnie kolejna, już III Woja Światowa? Oby nie....
Potrzeba dużo dobrej woli, modlitwy, pokornej służby - żeby tak się nie stało. W innym wypadku, problemy takie jak trudności w szybkim znalezieniu zatrudnienia i niskie zarobki - będą już tylko miłym wspomnieniem utraconego raju.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2013-07-23 08:23
Mam na utrzymaniu dziecko i żeby móc odłożyć na porządne wakacje, kupować ciuchy jak należy, iść do kina kiedy chce, czy też do teatru, musi zostawać 4000 po opłatach.
Nadrzędny Autor KSON Dodany 2013-09-12 10:45
Witam serdecznie,

Osoby niepełnosprawne zainteresowane pracą w Trójmieście oraz okolicach (Pruszcz Gdański, Kwidzyn, Starogard Gdański, Tczew,Kartuzy, Malbork itp.) proszę o kontakt mailowy infogdansk@kson.pl tel. 531415634 lub osobisty: ul. Bażyńskiego 32 IIpietro, pok. 235. Punkt informacji i Wsparcia Osób Niepełnopsrawnych kSON w Gdańsku Oliwie.

Pozdrawiam,
Agnieszka Stańczyk
doradca
Nadrzędny - Autor joanna1967 Dodany 2013-07-17 18:16
Witam:)
Nie jesteśmy agencją pośrednictwa pracy. Niemniej jednak mamy kontakt z pracodawcami, którzy chcą zatrudniać osoby niepełnosprawne, zarówno stacjonarnie, jak również w trybie pracy zdalnej. Nie zbieramy CV kandydatów do pracy dla firm z nami współpracujących ani nie prowadzimy dla nich kampanii rekrutacyjnych. Mimo to zapraszamy do wypełnienia krótkiego nieformalnego  formularza, dzięki któremu dasz się poznać z jak najlepszej strony. My z kolei udostępnimy Twój wpis sprawdzonym pracodawcom, którzy nie mogą znaleźć właściwego kandydata do pracy. Medal ma dwie strony. Często to firma nie może znaleźć odpowiedniego kandydata, bo akurat ktoś nie przeczyta oferty pracy na czas. Jeśli zainteresowała Cię taka forma poszukiwania pracy, odwiedź stronę PartnerFirm.pl.
Pozdrawiam:)
Nadrzędny Autor kazoo Dodany 2013-07-19 20:06
Ostrzegam przed PartnerfFirm.pl - najprawdopodobniej zbierają dane osobowe, żeby potem nimi handlować i podsyłać do naiwnych różnych oszustów sprzedających badziewie trzy razy drożej niż w sklepie.
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2013-07-19 22:02
Bardzo proszę o link, gdzie dostaliście LODOŁAMACZA? Skoro firma istnieje od marca tego roku, to raczej niemożliwe.
Nadrzędny Autor kazoo Dodany 2013-07-19 22:42
Jak już ktoś chce zostawić swoje dane, by pracodawcy mogli przeglądać cv - bardziej wiarygodnym miejscem wydaje się być:

http://www.onconsulting.pl/Start.php

znalazłem tą stronkę niedawno, sądząc po zatrudnionych w onconsulting specjalistach, jest to poważna oferta pomocy w poszukiwaniu pracy dla osób niepełnosprawnych.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-08-09 15:46
Popatrzcie jak wygląda zatrudnienie ON w Urzędach Administracji Państwowej
Raport NIK
Nadrzędny - Autor orszulka Dodany 2013-09-06 18:05
Mi jako osobie niepełnosprawnej najbardziej odpowiadałaby praca zdalna. Pierwsze prace mam już za sobą. Zobaczymy jak to się rozwinie w przyszłości. Ale czytałam trochę raporty i wynika z nich, że branża IT będzie się rozwijała.

__________________________
http://www.plr-machine.pl
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-09-07 13:05
Kobieto! Ile Ci placą za te linki? Aby pracować zdalnie trzeba mieć trochę w głowie, a nie jakieś bzdury wypisywać.
Nadrzędny - Autor gustlik Dodany 2013-09-19 10:22
Pracy należy szukać w wielu miejscach jednocześnie. PUP, agencje pracy - tam znajdziesz pracę typu praca na kasie w markecie, ochrona czy sprzątanie. Warto szukać na dużych portalach z pracą jak http://praca.gratka.pl/ - pojawia się tam kilkaset ogłoszeń dziennie więc masz duże prawdopodobieństwo znalezienia czegoś dla siebie.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-09-19 17:18
no tak nie do końca, pracodawcy głównie żerują na dopłatach i chętnie zatrudniają osoby z orzeczenie ale niekoniecznie niepełnosprawne, posiadam orzeczenie w stopniu lekkim od października 2011 które niedługo mi się kończy (zapewne orzecznictwo uważa że odrośnie mi nowy kręgosłup) i słyszę informacje w stylu: proszę się zgłosić jak dostanie Pani wyższy stopień. Zdaję sobie sprawę ze swoich możliwości lub ich braku i nie będę się pchała na otwarty rynek bo i tak mnie nie zatrudnią a praca zdalna jest zarezerwowana dla tych z umiarkowanym bądź znacznym
Nadrzędny - Autor bankawstanka Dodany 2013-10-11 19:41
A ja mam to szczęście, że mogę pracować zdalnie, przez internet. Zlecenia znajduje na oferii czy zlecaniach przez net. Projektuje grafikę, strony oraz sklepy internetowe. Dla ludzi będących w takiej sytuacji, że nie mogą podjąć normalnej pracy polecam tego typu rozwiązanie. Warto zainwestować kilka zł w ten kurs http://strefakursow.pl/kursy/joomla/kurs_tworzenie_stron_joomla_2_5.html aby nauczyć się np robienia stron. Zajrzyjcie sobie ile jest zleceń z tego zakresu.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-10-11 21:16
nstępny amator klikania w reklamy???
Nadrzędny - Autor atenka Dodany 2013-10-16 11:11
Pracuje w domu i bardzo to sobie chwalę :-) Wstaję kiedy chce i ile chcę. Mam czas na zajmowanie się domem i dziećmi. Praca moja polega na uczestnictwie w kilku programach partnerskich sklepów internetowych. Polecam różne produkty na forach, w komentarzach na blogach czy na moim facebooku i nk. Jeżeli ktoś wejdzie i zakupi to do mnie wraca prowizja. Można na tym całkiem fajnie zarobić. Czasami tyle ile mój mąż :D Jeżeli chcecie spróbować to zajrzyjcie sobie na http://programpartnerski.intymnosc.pl/jak-dziala.php
Tam dają do końca października 80% :-) później jest 41 % Polecam szczególnie koleżanką mającym łatwość pisania, lekkie pióro.
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2013-10-16 13:30
O następna!
Nadrzędny Autor MariaAria Dodany 2016-12-08 13:33
I to jest właśnie temat warty odnowienia. Jakie miejsca polecacie do szukania pracy z domu ?, tylko nie mam na myśli klikania w reklamy bo to nie jest żadna praca i szkoda na to tracić czas. Od czasu do czasu używam olx ale tam jest dużo spamu a spora ilość ogłoszeniodawców nie odpowiada na własne ogłoszenia.
Z tego co widzę w Polsce nie ma zbyt wielu ofert tego typu. Niestety ciekawe strony są tylko w zasadzie dla informatyków np. http://bit.ly/xp34aos . A może ktoś może się pochwalić taką pracą, którą teraz wykonuje i opowiedzieć jak ją zdobył i nie musi programować ?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Gdzie szukać? (Strona 2) (52284 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill