www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Bezprzedmiotowość decyzji administracyjnej !!! (5627 - wyświetleń)
- Autor spiwpt Dodany 2013-10-12 14:33
Proszę o pomoc w kolejnej sprawie ...

Pan otrzymał pismo - zawiadomienie o wszczęciu z urzędu postępowania administracyjnego na podstawie art. 61 &1,& 4 kpa w związku z art. 104 ust. 1 ust.3 oraz art. 106 ust. 5 ustawy o pomocy społecznej ...  w sprawie zmiany decyzji z dnia... w części dotyczącej...... Informuje, że ( ośrodek ) ma obowiązek zapewnić Panu czynny udział w każdym stadium postępowania , prawo składania oświadczeń, w celu wypowiedzenia się co do zebranych materiałów.....
Po upływie wskazanego terminu zostanie wydana decyzja administracyjna.

Pytanie w związku z powyższym pismem:czy można w odpowiedzi powołać się na: Bezprzedmiotowość decyzji administracyjnej.
rezygnacja przez stronę z uprawnień nadanych decyzją lub zmiana stanu faktycznego stanowiącego przesłankę decyzji.

Domyślam się, że z powodu zaistnienia nowych okoliczności w sytuacji materialnej Beneficjenta ośrodka powołanie się przez nich na art. 104 ust. 1 i 3 dotyczy chęci
żądania zwrotu jakiejś części finansowej za przyznane świadczenia w postaci: usług opiekuńczych, dostarczania obiadów i pokrycia w części opłat za energię, gaz.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-10-15 14:15
Obawiam się ,że udzielanie porad bez zapoznania się z dokumentacją może być niekorzystne.
Proponuję skorzystanie z konsulatcji prawnika. Ponieważ nie wiemy w jakiej miejscowości mieszka osoba zainteresowana nie wiemy , gdzie są bezpłatne porady prawne.
W naszym Centrum , aby skorzystać z konsultacji  prawnika należy umowić się na określony termin. W tym celu należy zadzwonić 22 831 85 82.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-10-16 21:39
Może najpierw "zapoznaj się" z zebranym materiałem i o co chodzi?
Nadrzędny - Autor spiwpt Dodany 2013-10-16 21:50
Zapoznałam się ze wszystkimi materiałami. Wydaje mi się, że jestem na tyle rozgarnięta i inteligentna,
że jestem w stanie subiektywnie ocenić co ewentualnie można zrobić w tej sprawie. Ważne są również
podpowiedzi forumowiczów. Czasami jedna z informacji wystarczy, aby na problem spojrzeć pod innym kątem.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-10-16 21:56
Z tego co napisałaś to nie wynika. Pod ps. napisałaś, że ...wydaje Ci się. Nie mój problem.
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor spiwpt Dodany 2013-10-16 22:35
A czy mogłabyś coś podpowiedzieć? Tak po ludzku... Ja pomagam ludziom bezinteresownie.
Wertuję internet. Fora itp. Myślę, że warto to robić. Jeśli możesz... podpowiedz. Dziękuję
i pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-10-17 08:58
W decyzji powinno być uzasadnienie a nie tylko powołanie na konkretne artykuły kodeksów czy ustaw.
Ponadto powinna tam być informacja dotycząca trybu odwoławczego.
Jeżeli decyzja dotyczy odebrania należnych świadczeń na podstawie domniemania poprawy sytuacji bytowej a faktycznie nie miało to miejsca to przecież można to zaskarżyć do kolegium odwoławczego, sugeruję bezpośrednio, ponieważ jeżeli odwołanie takie składa się za pośrednictwem OPS-u to panie mają możliwość zapoznania się z pismem i skutecznego odrzucenia.
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2013-10-17 15:15
Trolla nie ma jeszcze Decyzji. Toczy się postępowanie. Lepiej teraz działać, później trzeba wyciągać ciężkie działa,a efekt niepewny.
Nadrzędny Autor spiwpt Dodany 2013-10-17 16:45
Trolla - dziękuję. Osoba zainteresowana zgodnie z pismem OPS oraz własną interpretacją przepisów
zażądała wglądu do dokumentów, w których jest stroną postępowania administracyjnego.
Chce wiedzieć na jakiej podstawie powzięto wiedzę (ośrodek ) i jakie będą konsekwencje, że zamiast otrzymywać
"pomoc" ze strony tej instytucji , będzie regulować swoje zobowiązania bez ich udziału.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-10-17 15:11
Aby Ci odpowiedzieć potrzebne są konkrety, tak to tylko gdybanie i multum różnych przypadków.

>Domyślam się, że z powodu zaistnienia nowych okoliczności w sytuacji materialnej Beneficjenta ośrodka powołanie się przez nich na art. 104 ust. 1 i 3 dotyczy chęci<
>żądania zwrotu jakiejś części finansowej za przyznane świadczenia w postaci: usług opiekuńczych, dostarczania obiadów i pokrycia w części opłat za energię, gaz<


Wyżej wymieniłaś różne świadczenia. Każde świadczenie musi być poprzedzone datą zgłoszenia, datą przeprowadzenia wywiadu przez prac.socjalnego. Z tymi datami wiąże się też oświadczenie ubiegającego się o pomoc o jego sytuacji mat. i rodzinnej.
1. Usługi opiekuńcze jak i zasiłki stałe wymagają wywiadu raz na 6miesięcy - mogła się zmienić syt. bytowa
2. opłaty za energię itp. to zasiłki celowe, zawsze musi być wywiad przed udzieleniem
3.itp, itd :-)

Jest Art. w Ustawie o pomocy społecznej i wyroki S.O., które umożliwiają umorzenie długu. Nie wiadomo jednak czy ta sytuacja da się podciągnąć.

>Bezprzedmiotowość decyzji administracyjnej.<


Tego nie rozumiem w powiązaniu z pozostałą treścią postu.
Nadrzędny Autor spiwpt Dodany 2013-10-17 16:42
Kobieta A.  Dziękuję. Pomogłaś i chwała Ci za to - za konstruktywną krytykę.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Bezprzedmiotowość decyzji administracyjnej !!! (5627 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill