www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 106) (1857403 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-08-04 14:38

>Co w Twojej wierze mówi się o egzorcyzmach?


Ja nie mam "swojej wiary". Z bardzo prostego powodu: na świecie było już tysiące religii, z których jedne poszły w zapomnienie, inne ewoluowały albo powstawały nowe. Ta ilość powoduje, że nie potrafiłem i nie potrafię dokonać wyboru. Sam fakt, że urodziłem się pod określoną szerokością geograficzną i na terenie zdominowanym przez jedną z obecnie znanych religii świadczy jedynie o tym, że żadna z nich nie jest prawdziwa, skoro każda ma "swojego boga". Człowiek religijny wcale nie oznacza lepszy, bo historia - nawet na najnowsza - zna mnóstwo przykładów, gdzie stojący po dwóch stronach barykady wyznawcy tej samej religii wzajemnie się mordowali. Dla uproszczenia dogmatyka Kościoła winę zwala na szatana, bo tak prościej i łatwiej wmówić wiernym, że wszędzie czai się zło. Przynajmniej później robotę mają egzorcyści, bo ludzie popadają w psychozy religijne.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-08-04 14:57
Zupełnie inaczej rozumiemy sprawy religii.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-04 15:12 Zmieniony 2013-08-04 15:25
A co do wiary . Tak w poznaniu mówi się na zgrupowanie ludzi. Np wiaruchna kochana to teraz lecimy na browara ;-) albo cała wiara poszła na wagary to i my też..
Nawiązując do egzorcyzmów.
Gospodarz sprawił swoim kurom młodego koguta. Ten zaspokoił potrzeby nawet okolicznych kur w sąsiedztwie. Ale gdy gospodyni okazała się zaciążyć gospodarz podsumował : to szatan nie kogut.
To tyle w sprawach wiary chciałem Wam powiedzieć.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-08-04 15:57

>Gospodarz sprawił swoim kurom młodego koguta


A propos koguta, czy wiesz dlaczego kogut dziobie kurę w głowę kiedy "zaspokaja", jak to nazwałeś, jej potrzeby? :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-05 22:14
No to powiedzcie wreszcie, dlaczego? Pewnie dlatego, że kogut też ma w końcu  ptasi móżdżek? ;-) :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-08-05 22:41

>No to powiedzcie wreszcie, dlaczego?


O nie Wuzetko! Mylisz się, właśnie dlatego że ma swój rozum to ją dziobie w głowę :-)
Wybija jej z głowy alimenty :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-08-05 22:44
:-) :-)  :-)))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-07 22:03
Znów gorąca noc. Trudno zasnąć. ............
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-07 22:11
Ja tam zaraz śpię, jak na razie nie wiem, co to znaczy bezsenność. Właśnie skończył się film, więc na ochłodę prysznic i spać.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-08-08 17:05

>Znów gorąca noc. Trudno zasnąć. ............


Przed snem dobrze jest dotlenić się na wieczornym spacerze, a w tym czasie przewietrzyć mieszkanie. Przeważnie na dworze o tej porze jest zimniej jak w mieszkaniu.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-08 17:10
Mieszkanie wietrzy się dzień i noc, ale w blokach jest tak nagrzane, że trudno jest wytrzymać. Masz rację na dworze jest lepiej, ale też duchota. Nawet nocny deszcz niewiele zmienił. Dziś byłam na spacerze, ale było ciężko. Od jutra u nas ma być dużo chłodniej. Ciekawe czy się sprawdzi.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-08 17:37
Bo dzień po dniu mury chłoną ciepło. Ja już dziś mam więcej w pokoju niż na dworze, bo na dworze się ochłodziło nieco, a mury nadal grzeją do wewnątrz. Zanim się ochłodzą potrwa znowu trochę. Tak jakoś to chyba działa? ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-08-08 18:12
U mnie okna wszystkie są na jedną słoneczną stronę. Mam słonko do ok 21 - wszej w domu. Mimo rolet jest gorąco.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-08-09 07:24
w-zetka na czyim dworze mieszkasz? Chyba, że sama masz dwór:)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-08-09 08:00
No i widzisz trafiłeś w sedno. :-) Przecież nie mieszkam  na 'polu'.:-) Na 'polu' to Ty będziesz na wakacjach.:-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-08-09 21:48

>Bo dzień po dniu mury chłoną ciepło. Ja już dziś mam więcej w pokoju niż na dworze, bo na dworze się ochłodziło nieco, a mury nadal grzeją do wewnątrz. Zanim się ochłodzą potrwa znowu trochę. Tak jakoś to chyba działa?


Dlatego wymyślili styropian, który nie przepuszcza ciepła w tę i nazad. Przez to mury nie nagrzewają się latem, a w zimie nie "wypuszczają" ciepła. Jeżeli w mieszkaniu wszystkie okna są od strony nasłonecznionej, to należy zastosować okna z szybami energooszczędnymi. Też tak mam i nie narzekam, bo stwierdziłem, że to działa.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-10 04:24
A ja naiwnie myślałem , że styropian wymyślili po to aby wydawać "fajne" dzwięki pocierając go lekko zwilżonego o szybę ;-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-08-10 11:16

>A ja naiwnie myślałem , że styropian wymyślili po to aby wydawać "fajne" dzwięki


No co Ty, Waldek!
Styropian wymyślili do spania na nim a potem przyznawania tym śpiochom :-) uprawnień "kombatanckich" :-)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-10 20:45
Do spania to były kartony, szczegulnie poszukiwane te po Rubinach ;-)  /5/
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-08-10 09:17

> Dlatego wymyślili styropian, który nie przepuszcza ciepła w tę i nazad.


A ci, co budują tego nie wiedzą?:-) Tylko w takie upały, gdy w słońcu nie starcza skali termometru, okładzina styropianowa domu nie wystarcza. Także podwójna izolacja od strony dachu. Słońce zwycięża.
Co do szyb, a raczej już całych okien termoizolacyjnych, bo rama tez się taka liczy....jasne, choć drogie i nie sa dostępne wtedy na pstryknięcie palcem.:-) Tak więc długo jeszcze przeciętny Polak będzie narzekał na pogodę. Nieprzeciętny (w tym wypadku nieprzeciętny finansowo) kupi klimę, okna i styropianu trzy warstwy.:-))))))) :-) :-)  Pozdrawiam.:-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-09-12 09:25
Wczoraj późno w nocy oglądałem film o piątym samolocie który jako jedyny nie doleciał aby się rozbić się o wybrany cel.
Spowodowała to wspólna akcja posażerów z tego samolotu. Wiedzieli już oni o samolotach rozbitych o  Wiezowce Word Trace Center .
Wiedzieli że zginą. Walczyli tylko o to aby nie zgineło więcej ludzi.
Nadal nie potrafię zrozumieć takich terrorystów i chyba nigdy nie zrozumiem .
Ps
Oglądałem wtedy bezpośredni przekaz na CNN. Wydawało mi się że oglądam jakiś film katastroficzny. Nie dochodziło do mnie , że to się działo na prawdę.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-09-12 10:00
Do dziś umierają ludzie, którzy tam byli jeszcze długo po tragicznych wydarzeniach.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-09-12 13:05
A to z jakiego powodu, nałykali się za dużo pyłów?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-09-12 13:22
Chorują na raka ci co pracowali przy odgruzowaniu. Dużo jest o tym w mediach.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-09-12 13:28
Tragedią jest to, że mimo tak wielu doświadczeń dziejowych nadal są instynkty, które zabijanie życia mają za nic :-( . Boże, jak widzę tych ludzi wyskakujących z płonących wieżowców ... modlę się za nich ...bo tylko to ...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-10-18 04:27
Ból nie daje spać tak, że nawet myśleć się nie chce, a poklikać nie ma z kim, bo wszyscy wokół śpią. Za oknem dzień się budzi. Zimno. W jedną noc opadły chyba wszystkie liście. Ulica  jest nimi usłana. Leżą jak piękny kolorowy dywan. Jeszcze chwila i zginie cała ich uroda. Jesień, piękna jesień .....................
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-10-18 10:32
Lidko, nie tylko Ty miałaś problemy ze snem . Na minutkę nie zmrużyłem oka i liczyłem krople uderzające o parapet . Jestem trochę zmęczony, ale nie położę się, żeby nie mieć problemu w następną noc .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-10-18 11:27
Od jakiegoś czasu mam kłopoty ze zdrowiem więc i trochę tych nocy bezsennych się przytrafia. W dzień nie śpię, bo cały czas jest coś do zrobienia kiedy się człowiek powoli porusza.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-10-18 12:35
Tez teraz z tego względu usiadłam i się ruszyć nie mogę...klikać tak.:-) A zaraz muszę iść na doł, jutro mam gości, więc niestety muszę...na czworakach? :-) No dobra nie żartuję, ale mam dość, za ostro ruszyłam od rana, a kręgosłup mi teraz pokazał ...nie powiem jaki gest....
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-10-18 12:51
Mój też się odzywa, ale na razie udaje mi się funkcjonować. Wprawdzie zakupów dużych już sama nie mogę robić , ale jakieś drobiazgi z pobliskiego sklepiku przyniosę. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-10-18 13:25
CO TACY POŁAMANI JESTESCIE STAROSC WAS DOPADA?:-)U MNIE NA ODDZIALE ZWOLNIŁO SIE MIEJSCE A MAMY CUDNE WYRKA OD OWSIAKA WIEC MOGE KOGOS PRZYJAC.:-))))))
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-10-18 23:00
Dzięki, w marcu minie dopiero rok i zaliczone 4 szpitale w roku. :-) Nie ma jak własne miejsce, żadnych kumpli.:-) Zresztą śpię dobrze, a gdy budzi mnie ból to na drugi bok, sen az do następnego bólu jak na patelni. Kręgozmyki, przepukliny, zespoły barkowe, osteofity, protruzje, wszystko  razem wzięte kocha sen...dobranoc.:-)
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-10-22 16:59
[url]http://youtu.be/-6iD9FmL6hc[url/]
Do lidian :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-10-22 17:08
Przepiękny tekst. Samo życie.
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2013-10-22 17:12
:-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-18 22:46
Wuzetka pewnie klikneła mocniej i w województwie zgasło światło :-):-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-10-18 23:01
Waldek, Ty lepiej  zapychaj do łazienki i spać!!!!!:-))))) Chcesz, żeby Ci pociemniało w oczach?:-))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-11-06 16:42
Na nocne rozmyślania.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/istnieja-miliardy-planet-podobnych-do-ziemi/2v49h

A jeśli dodać, że i stopień cywilizacji może być gdzieś  inny, to można ręką  pomachać co wieczór w gwiezdne niebo?:-) Czy lepiej siedzieć cicho i się nie wychylać? A Ziemia się ostatnio wychyla w kierunku Marsa coraz bardziej i bardziej. 
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-06 16:48
Tak nieraz w bezsenne noce patrzę w gwiazdy............ Szczególnie pięknie wyglądają tam, gdzie nie ma wysokiej zabudowy. Wydają się być tak blisko.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-11-06 17:01
U mnie jest ich coraz mniej.:-) Niektóre ddalają się chyba znacznie, bo ledwo je widzę. :-))))
A poważnie, to najbliżej człowieka są w nocy w górach, wysoko.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-11-06 19:21
Ostatnio na Marsie była wielka afera. Ktoś z mgazynów zajumał zapasy magnezu. Musieli włączyć magnetyzery na pełną moc. To pewnie dlatego ten wychył ziemi w kierunku marsa ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-06 19:41
I pewnie teraz przez ten przechył w nocy zamiast rozmyślać trzeba łóżko trzymać żeby nie odjechało na drugą stronę sypialni. :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-11-07 00:34
:-):-) jedynym ratunkiem jest koń , upss koń bez podkowy, a właściwie jego zgubiona podkowa. W wiekszości przypadków ma właściwości uzdrawiające .... sytuację .
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-11-07 09:07
:-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-11-06 19:50
Od kogo ci Marsjanie tego się nauczyli? :-)
A pamiętasz piosenkę Pietrzaka:
"Marsjanie nie zagrażają Ziemi"?
tam w końcu autor dochodzi do konkluzji (cytuję z pamięci):
"... taka jest prawda panowie,
ziemi zagraża czlowiek"
Jakże teraz smutna prawda!
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-11-06 20:19
O! I Lidia tu jest, to mam do Was pytanie.
Adam domagał się :-) kilku fotek z Warszawy więc wybrałem się z aparatem na miasto ale że pora jeszcze związana ze Świętem Zmarłych to skierowałem się na cmentarze.
I tu mam problem, czy a jeśli tak, to w którym wątku umieścić takie zdjęcia?
Włóczykij? Wpływ Kościoła ....? No nie wiem, żebym nie wyszedł na "katola", "mochera" a przecież krzyży na zdjęciach nie usunę. :-)
Proszę, pomożecie? :-)
:-) :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-11-06 20:35
Wpływ kościoła na oświecenie ;-)))). Pozdrawiam serdecznie i żegnam, bo idę na mecz ;-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-11-06 20:52
Też oglądam!
Życzę dużo sportowych wrażeń :-)
Pozostałym kibicom również :-)
Tylko księża nie mogą oglądać bo w-zetka kazała im "pójść do ludzi" :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-11-06 21:39
Zdjęcia umieść w "Zdjęciach", krzyży nie usuwaj, za to usuń z siebie te szpilki. Mnie nie dosięgają, a w Tobie budzą emocje typu odgryźć-dogryźć.:-)))))  Panowie i szpilki to mieszanka zagrażająca równowadze. Można to zdanie czytać z wielowarstwowym podtekstem.;-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-11-07 10:28

>usuń z siebie te szpilki


jeśli mówimy o jakichkolwiek szpilkach to raczej o takim tygodniku satyrycznym "Szpilki", kiedyś to regularnie czytałem i pozostało mi (może trochę kąśliwe) poczucie humoru.
Lepsze to niż nadęta dyskusja o sprawach zbyt poważnych a traktowanych jednostronnie niepoważnie.

>a w Tobie budzą emocje typu odgryźć-dogryźć


Żadnych negatywnych emocji nie budzą we mnie Twoje wysiłki przekonywania do "Twojego Kościoła" - raczej mnie śmieszą :-) :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 106) (1857403 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill