www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 107) (1857314 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-11-07 10:43
No jasne, mogą śmieszyć, bo ja nie mam mojego Kościoła, czyli śmiejesz się z własnego rozumienia tematu.:-)
Zresztą Tadeusz, co tam. Pośmiejmy się razem, ok? :-))))
http://www.youtube.com/watch?v=L_eYP_PIFY4

:-) :D
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-11-07 11:39

>ja nie mam mojego Kościoła


to po co tak żarliwie i ze swadą dyskutować o tym czego nie masz?
Czy nie lepiej wykorzystać swoje umiejętności do wytykania "błędów i wypaczeń", które mają wpływ na życie nas wszystkich i to życie doczesne a nie to ulotne i tylko dla niektórych (wierzących w to) realne.
Kilkakrotnie zarzucałaś mi brak tolerancji dla osób myślących inaczej niż ja, wierzących w swoich Bogów, itd...
Otóż przeszukałem swoje posty i nie odnajduję w nich bezpośredniego ataku na takie osoby ani też nie próbuję namawiać ich do zmiany przekonań.
Inaczej sprawa się ma, kiedy ktoś atakuje moje przekonania i otwarcie neguje wiarę naszych przodków. Może nie Twoich ale większości Polaków.
Mnie tak wychowano i tego nie zmieni wiele negatywnych informacji o złych wydarzeniach wewnątrz Kościoła. Żeby było jasne - oburza mnie to i jest mi wstyd za duchownych, którzy dopuszczają się haniebnych czynów. Apogeum osiągnął ksiądz Bochyński. Tłumaczenie, że ktoś sam wchodził do łóżka nie wytrzymuje żadnej krytyki i nie zasługuje na żadne usprawiedliwienie a zasłanianie się tajemnicą spowiedzi jest kpiną bo albo nie wspominam o niczym, czego dowiedziałem się podczas spowiedzi albo jak mówię "A" to mówię i "B". Mam nadzieję, że i z tym problemem zmierzy się Papież Franciszek.
Ale w dyskusjach o Kościele nie możemy widzieć tylko negatywnych i ostatnio medialnych spraw. Powtarzam NAGANNYCH ale jeśli na Kościół ktoś patrzy tylko z negatywnej strony to z pewnością nie interesuje go nic więcej.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-11-07 11:53
No, no , no nie wchodzę na Wasze "rozmowy i dyskusje" na tematy religii . Nie czytam ani złych ani dobrych wieści i mam gimnazjalny luz. A Wy tu toczycie nawet w rozmyślaniach nonych akademickie dysputy :-) chyba poczytam o moich ulubionych pastafarianach ;-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-11-07 13:18
Makaronowy potwór jest super.:-) Za 100 lat potomkowie wymyślaczy zaczną w niego wierzyć naprawdę?:-))) Może?.....
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-11-07 13:17 Zmieniony 2013-11-07 13:26

> to po co tak żarliwie i ze swadą dyskutować o tym czego nie masz?


A muszę mieć???????
Lubię wymieniać poglądy, jeśli mam do tego interlokutorów, a miałam w odpowiednim (kościelnym) wątku zacnych, zmuszających do myślenia w różnych aspektach tematu. I jestem wdzięczna za impulsy intelektualne, ale nie muszę się z tym zgodzić i możemy pozostać, jak pewnie zauważyłeś,  przy swoim widzeniu świata w zgodzie.

> Kilkakrotnie zarzucałaś mi brak tolerancji dla osób myślących inaczej niż ja, wierzących w swoich Bogów, itd...


Bo nie wiem, dlaczego, może właśnie błędnie, ale odczytywałam w Twoich postach to, że wierzenie inaczej jest błędem. Ton był nie obraźliwy tak wręcz, ale zacietrzewiony. Tak to odbierałam, jesli źle, sorki. "Słowa sa źródłem nieporozumień" jak cytowała zawsze przy takich okazjach moja znajoma z netu.

> Inaczej sprawa się ma, kiedy ktoś atakuje moje przekonania i otwarcie neguje wiarę naszych przodków.


Zaraz, zaraz...a jeśli się komuś czyjaś/nawet Twoja/ wiara nie podoba, widzi w niej negatywy, czy sprzeczności, czy inne rzeczy, to nie może krytykować???? A dlaczego ograniczasz cudzą wolność? Na jakich zasadach???
Tadeusz, ja nie mówię o wyśmiewaniu się, bo to potępiam, ale krytyka?  Krytykowany ma prawo się bronić, ma prawo ignorować, ale nie zamykać komuś usta. Póki co mamy demokrację. Na razie, jak mniemam, bo może być różnie.;-)

> Może nie Twoich ale większości Polaków.


Moi należeli do KK i niektórzy tak szczerze, że jako sponsorzy z dawnych wieków ( a może tylko zasłużeni) wiszą do dziś na wmurowanych tablicach. Sygnowali podobno też fundację witraży. I niech tam, widać tacy byli ci dalecy. Późniejsi praktykowali, ale dostrzegali czym niektórzy księża gorszą maluczkich. Ja mam swój ogląd świata. Wolno mi, więc moich przodków bym nie ruszała.

Fajnie, że odniosłeś się do krytyki tego ostatniego "geniusza" w sprawie  pedofilii. Może wpływ na to miała też  jednoznaczna wreszcie opinia władz kościelnych.  Wcześniej w podobnych sprawach Cię nie słyszałam, przepraszam, ale zapewne  nie zauważyłam. Przepraszam raz jeszcze.:-)

No i na koniec..
Tadeusz wiara to niekoniecznie zaraz Kościół. No chyba, że jednego wyznawcy?:-))) To dotacja by mi się należała na zbożne cele od naszego rządu. Ale nie chcę, dziękuję, bo mi wystarczy wiara. Moja osobista. Możesz ją krytykować, ale musisz dostrzec, że istnieje, że  i tak MOŻNA.
Pozdrawiam.:-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-11-06 21:42

> Tylko księża nie mogą oglądać bo w-zetka kazała im "pójść do ludzi" :-)


Nooooo.......:-) Mogą do Rogala na kino domowe zajrzeć.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-06 21:51
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-11-06 22:44
Już mnie nie ciekawi...Borussia mnie nie zachwyca- a kibicuje jej  :-( .
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-11-07 00:22
Amalian , ale to był mecz po którym bez względu na wynik mogliśmy cieszyć się z gry polaków ;-) niektórzy mówią że Polaków ;-)
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-11-06 23:50
Często piszesz Lidio, że spać nie możesz w związku z tym, polecam zamiast nocnych rozmyślań film - wart obejrzenia i drugi raz w ciszy Don Juan De Marco. Piękny z przesłaniem i mądry wbrew mądrym :-) Do tego świetna muzyka. Jest też na czym oko zawiesić: Depp 18 lat młodszy i no i dla starszych dam Brando. Nie, nie jest to film o legendarnym Don Juanie - chociaż???
Nastrojona romantycznie - czas spać (zajrzałam bo właśnie skończyłam oglądać) :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-07 09:15
:-) Dzięki za podpowiedź. :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-11-07 11:54
Obejrzałam ten film w całości, choć na początku już miałam kliknąć "koniec". Coś mnie jednak powstrzymało i nie żałuję. :-))))))))))
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2013-11-12 20:58
:-) Film dobry dla wszystkich myślących. Każdy ma prawo do postrzegania świata w taki sposób aby być szczęśliwym i należy zrobić wszystko aby być szczęśliwym.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-11-06 22:42
Rogal, jest zakręcony to i pewnie telewizor ma zakręcony ;-) .
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-11-07 11:56
Rogal bardziej niż zakręcony jest chyba zapracowany. Z tego co pisze trudno mu znaleźć czas na życie rodzinne (ale może się mylę?)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-05 23:48
http://www.sfora.pl/Jezioro-piwa-w-Wielkopolsce-Co-za-strata-a62347

Waldi nie widzę Cię na forum. Czyżbyś tam był? :-)))))))))))))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-06 11:07
Nie. Bylem TU. Ale u mnie taka gorąc jak w afryce . Szkoda że zimne piwko w takim układzie odpada; (
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-06 11:48
Aspiryna, albo piwo na gorąco i pod kołdrę z okładami.:-)))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-06 12:42
Jest Aspiryn wspomagany polopiryną tylko z piwem kłopot, bo domowy zapas się skończył :-(
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-06 12:58
Osiedlowy sklepik, albo kołdra na oczy i się wypocić bez grzanego piwa. Leków się nie miesza.:-)))))
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-12-08 00:04
I co..??? Wszyscy śpicie??? :-))) O czym lub o kim śnicie?? opowiedzcie :-))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-08 00:13
JAk śpią, to nie odpowiedzą. :-) Ja właśnie skończyłam oglądać KSW. Teraz jeszcze chwilkę poczytam i idę spać. :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-12-08 00:31
Jak się obudzą to opowiedzą :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-12-08 11:00
Zaczytana byłam. Rano zasłuchana byłam w Wolną Grupę Bukowina i w SDM :-) Teraz 'zaoglądana' jestem w 'Kawe na ławę" :-) Dobry program rozrywkowy.:-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-12-15 23:14
Zbliża się koniec roku, czas podsumowań i przemyśleń. Czy macie jakieś postanowienia na nadchodzący rok? :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-20 22:38
http://info.wiara.pl/doc/1821203.Papiez-do-do-zbieraczy-surowcow-wtornych

Daję ten link pod rozmyślanie, teraz w tym okresie świątecznym. Tyle jedzenia będzie w naszych lodówkach, na naszych stołach. Czy nic się nie zmarnuje? Może lepiej od razu część oddać tym, którzy potrzebują.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2013-12-20 23:06
To jak w tym klimacie to może jeszcze: Świąteczna Internetowa zbiórka żywności

Jak ktoś ma środki i ochotę do Sylwestra zrobić prezent Bankom Żywności. Zbiórka fizyczna już się była jakiś czas temu odbyła.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-20 23:19
Oddawac przed impreza zakupione towary. To jakby przyznawac sie do
robienia nieprzemyslanych zakupow. A to by oznaczalo ze mamy zbyt wiele
kasy ;-) a malo rozsadku.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-12-21 09:16
I tak niestety często jest. :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-27 20:00
http://komediowo.pl/title,Ofiary-mody-A-chcieli-byc-stylowi-odcinek-2,wid,16288339,wiadomosc.html?smpjqticaid=611eac

Link do przemyśleń i ku przestrodze, aby modzie jednak nie ulegać. :-))))))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-27 20:57
Aż dziwne, że tak bezkrytyczne są kobiety.:-) Ale śmieszne było i co tam.:-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-12-27 22:15
JAKIE BEZKRYTYCZNE?JAK IM FACET PIERDOŁA MOWI ZE PIEKNIE WYGLADA TO MYSLI ZE PRAWDE MOWI.:-))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-27 23:09
Coś w tym jest. Ciekawe, co nasi faceci forumowi na te ubiory powiedzą.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-27 23:14
Nic nie mówią czyli spoko, niektóre się podobają. :-))))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-27 23:29
Idę spać, bo zasnęłam na krześle już dwukrotnie.:-) Dobranoc.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-12-27 23:32
Dobrej nocy Wuzetko. Miłych snów. :-))))))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-28 09:51
Wuzetko, a ciekawe co na to powiedzą, bo podobno to dla nich poprawiamy urodę. :-)

http://fakt.onet.pl/wyjatkowa-galeria-kobiet-ktore-przesadzil-z-chirurgia-plastyczna,galeria,436382,1.html
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-29 09:52
Tak się zastanawiam, ile trzeba mieć sieczki w głowie, aby zrobić z siebie karpia.:-))) Albo gorzej.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-12-29 15:00
Niektórym moda i kasa "zabiera wzrok".
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-01-06 21:53
Ile nocy można nie spać? Ile "rozmyślań" można wytrzymać? Fizycznie trochę .............. ale psychicznie "wysiadam". Znika cała radość życia. Mówią, że ból i cierpienie uszlachetnia. Jakoś tego dziś nie czuję. Trzymasz fason  ile się da, ale przychodzi taki dzień, że już się nie chce.........
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-01-07 00:31
Jeśli nie śpisz, Lidian, to chociaż trochę (bo wirtualne) wsparcia i głaski....Jutro będzie lepiej.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-01-11 16:32
LIDZIA NIE FARTOWNIE CI SIE ROK ZACZAŁ,MOZE POZNIEJ BEDZIE LEPSZY.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-01-11 21:29
Lidko odezwij się :-) .Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-01-11 23:10
A CIEKAWE GDZIE TADZIKA WYWIAŁO,NIC NIE MOWILI ZE WARSZAWE ZAORALI.;-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-01-11 23:21
pewnie się oflagował i trwa ;-) . Tadek trzymaj się i nie daj się :-)) .
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-01-15 03:30
Ile nocy bezsennych można wytrzymać? Dużo. Trzeba sobie znaleźć interesujące zajęcie. wpomóc się kawą lub podobnym wspomaganiem dla werwy i działać :-) 
zostawić fasony gdzieś .... głęboko. Zrobić coś niewyobrażalnego dla siebie tylko dla siebie.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-01-15 18:49
A co takiego zrobiłeś, pochwal się.:-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-01-15 20:51
JAK TO CO,WYKĄPAŁ SIE DLATEGO ZASNAC NIE MOGŁ BO PRZY OKAZJI WYPRAŁ SKARPETKI.:-))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-01-16 00:17
Ale pisze, ze zostawił fasony...więc chyba nie to. Niewyobrażalne dla siebie? Co może facet zrobić niewyobrażalnego tylko dla siebie? :-) Powinni faceci podpowiedzieć, moja wyobraźnia tak daleko nie sięga.:-))
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-01-16 01:44
:-) to tylko może wybrazić sbie Kopernik, bo ona miala najbardziej z kobiet rozwniętą wyobraźnię ;-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 107) (1857314 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill