www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / kościół wyznawców latającego potwora spaghetti (45043 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-01-31 20:04
¤@⊙
Tylko dla wyznawców i wiernych tej religii
(wyjątek dla ludzi z poczuciem humoru)
Ponurakom i zgryźliwcom zdecydowane NIE
lol
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-01-31 21:13 Zmieniony 2013-01-31 21:31
Pasta jest prawdziwą religią!
Naszym jedynym dogmatem jest brak dogmatu. Nie stosujemy żadnych regulacji i nakazów.
Podejście do wiary każdego z wyznawców jest indywidualne, nie odprawiamy żadnych rytuałów, mszy ani modłów czy innych tego typu głupot.
Nie ma żadnej fizycznej zwierzchności i każdy z członków naszej wspólnoty ma prawo głosu o tym, czym faktycznie jest nasza religia i dokąd zmierza.
Często trudno to wytłumaczyć ludziom niezaznajomionym z naszymi przekonaniami.
Są jednak pewne podstawowe elementy naszej wiary, na których się opieramy
:- Wierzymy że Piraci, pierwsi Pastafarianie, byli spokojnymi, szlachetnymi odkrywcami, którzy wyłącznie przez konsekwentną chrześcijańską propagande mają teraz opinię bezwzględnych kryminalistów,
- Lubimy piwo,
- Każdy piątek jest świętem,
- Nie traktujemy siebie zbyt poważnie,
- Uwielbiamy sprzeczności.

Jeżeli macie jakieś pytania, zapraszam do napisania do nas
Ideą wiary w Latającego Potwora Spaghetti jest szerzenie tolerancji i zdrowego rozsądku wśród ludzi. Nie jesteśmy antyreligijni, choć dla niektórych może tak to wyglądać.
My po prostu jesteśmy przeciwko wszystkim szaleństwom, które w imię religii się wyprawia.
Pastafarianizm, wyszedł z ukrycia w Stanach Zjednoczonych, jednak niezliczone objawienia i niezbite dowody istnienia Jego Makaronowatości szybko przekonały ludzi na całym świecie, w Polsce też. Jesteśmy oficjalnymi przedstawicielami Pastafarianizmu w naszym kraju, mamy błogosławieństwo pierwszego Mesjasza naszej religii - Bobby'ego Hendersona, niech jego życie po wsze czasy wypełnia Święte Pełnoziarniste Spaghetti.
Wiecejhttp://kosciol-spaghetti.pl/o-nas.html#osiem
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-01 01:27
moje uznanie...
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-28 14:23
Ty pewnie lubisz
 Lubisz sernik? W Niebie będzie cukiernia z wszelkiego rodzaju sernikami dla Ciebie! Masz ochotę na chipsy? Będzie ich pod dostatkiem w najbliższym darmowym sklepie, a w dodatku nigdy nie pójdą  Nikomu w boczki!Takich miejsc jest w Niebie pełno, można się między nimi przemieszczać dzięki zaawansowanemu systemowi gryficznego transportu lotniczego, lub zamieniając się w ptaka czy smoka (no chyba że ktoś boi się latać to zawsze może zamienić się w pociąg, albo cuś...).
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-28 16:02
Piekło i niebo są na ziemi, sami współtworzymy... Ja lubię  wszystko co ludzie jedzą, nawet to co nazywamy "egzotyczne"... :-) 
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-02-28 16:15
:-) O nie, na robalki mnie nie namówisz, choć to(podobno) niesamowite pokłady białka ;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-02-28 18:46
mniam mniam hmm właśnie otwieram konserwę... :-p  a smakują podobnie jak słone paluszki, tylko bardziej chrupkie... :-p
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-03-01 00:11
Waldek! Mnie interesuje, czy w niebie na wzór muzułmanski będe obsługiwana przez armię przystojniaków?
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-03-16 06:38
Trzeba zejść w podziemie , jednak nie zarejestrowali tak "poważnej" religii.To wszystko z obawy przed tym , że kościoły opustoszały by do końca.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13571714,Ministerstwo_odmawia_rejestracji_Kosciola_Latajacego.html#MT
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-03-16 08:48

>Resort stwierdził, że Kościół Latającego Potwora Spaghetti nie spełnia wymogów art. 2 ust. 1 o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, nie został bowiem utworzony - zdaniem ekspertów - w celu wyznawania i szerzenia wiary religijnej.


Zacytowałem uzasadnienie odmowy rejestracji.

>Ministerstwo, odmawiając rejestracji, powołało się na ekspertów. "Z punktu widzenia religioznawstwa doktryna ta zdradza w sposób zdecydowany cechy parodii doktryn już istniejących, a zwłaszcza chrześcijaństwa, zmierzając do ośmieszenia lub podważenia pewnych idei/prawd wiary, które mogą budzić sprzeciw u niewierzących (np. przekonanie o spożywaniu ciała i krwi Chrystusa w trakcie komunii).


Bardzo ciekawe stwierdzenie. Idąc tokiem rozumowania ekspertów podobnie można powiedzieć o katolicyzmie, który jest parodią chrześcijaństwa. Wystarczy porównać to, co zapisano w Biblii z tym, o czym naucza Kościół rzymskokatolicki. Jednak te oczywiste różnice jakoś nie rażą ekspertów od religii.
Nie dziwię się, że KLPS napotyka na przeszkody związane z rejestracją, skoro pod pojęciem "Kościół" pod linkiem: http://www.slownik.edu.pl/p/6292564/znaczenie-slowa-kosciol
znajdujemy takie oto wyjaśnienie:

>Kościół to słowo, które ma dwa główne znaczenia.
>Pierwsze to budowla, czyli przykład architektury sakralnej (tej przeznaczonej w teorii bardziej bogu, albo bogom, niż ludziom), czyli po prostu świątynia. Przyjęło się, że terminem kościół określa się świątynie wyznań chrześcijańskich, ale i to nie wszystkich, bo przecież na przykład prawosławni chodzą do cerkwi. Drugie znaczenie słowa kościół jest niematerialne i chodzi o wspólnotę wiernych, a także o organizację, na czele której stoi Stolica Piotrowa, czyli Watykan. Kościół to zbiór wszystkich osób, które wyznają tę samą wiarę i uznają to samo zwierzchnictwo, w przypadku kościoła katolickiego chodzi oczywiście o zwierzchnictwo papieży.


Podobnie znaczenie tego słowa jako zadanie dla dzieci w wieku szkolnym pod innym linkiem http://zadane.pl/zadanie/1637944 znajdziemy takie oto odpowiedzi:

>michalwysu5 Początkujący
>kościół - jako wspólnota duchowa czyli wszyscy wiezacy ludzie na całym świecie
>kościół - jako budynek kościoła w którym odbywają się msze itp
>MoJa98 Ambitny
>1. Kościół jako budynek przeznaczony do celów sakralnych, świątynia Boga, dom Boży
>2.Kościól jako ludzie, wspólnota wiernych, ogół ludzi wierzacych w Chrystusa
>

Nadrzędny Autor nauta Dodany 2013-03-16 09:26

>Z powyższego opisu wynika, że łatwiej zarejestrować grupę religijną, którą da się zakwalifikować do jakiegoś typu wspólnot, np. chrześcijańsko-protestanckie kościoły rozproszone, kościoły chrześcijaństwa wschodniego, grupa buddyjska, niż zupełnie nowy ruch religijny . Istotną informacją staje się wówczas fakt istnienia podobnej wspólnoty na świecie, do tradycji i doktryny której nowa grupa religijna nawiązuje .


>Praktyka ostatnich lat w Polsce jednak pokazuje, że nawet spełniając wszystkie wymogi o rejestracji decyduje klimat polityczny, skład i zapatrywania rządzących. W okresie czterech lat rządów premiera Buzka w Polsce nie dokonano żadnej rejestracji. Administracja centralna odmawiała prawa do legalnej działalności każdej nowej grupie religijnej. Składane wnioski były oddalane (np. z powodu braku pieniędzy na rzeczoznawcę). Przy czym, co charakterystyczne, wnioskodawców starano zbywać odpowiedzią ustną. Domagający się odpowiedzi na piśmie otrzymywali zdawkową formułkę mówiącą o tym, że odnośny organ nie dostrzega konieczności rejestracji tej właśnie nowej grupy religijnej.


>W związku z czterema latami patologii w przestrzeganiu konstytucyjnej zasady swobody w regulacji statusu prawnego grup religijnych, któremu towarzyszyła propaganda straszenia społeczeństwa aktywnością 'sekt' nasuwa się kilka pytań. Czy omówiona procedura rejestracyjna nie powinna zostać przeniesiona do kompetencji sądów?Czy powinna odbywać się centralnie, czy mogła by być dokonywana w okręgowych sądach rejestrowych przy zachowaniu wymogu powiadamiania organy centralnego? Czy lista rzeczoznawców oceniających założenia doktryny grupy starającej się o rejestrację nie powinna być stała i jawna oraz, czy nie powinna ona składać się z bezstronnych rzeczoznawców (np. z wykluczeniem pracowników zatrudnionych na uczelniach katolickich)?

Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-03-16 19:31
Pastafarianie oburzeni uzasadnieniem. Spokojnie przy kufelku piwa poczekamy na decyzję sądu . Czy komuś się spieszy? Mnie nie.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-03-17 11:48
Weź pod uwagę, że sędziowie też są religijni. To oznacza, że wyroki mogą i wydają zgodnie ze swoim sumieniem, ale niekoniecznie z normami prawnymi.
Świadomość ludzka od wieków kształtowana jest przez dwa nurty programowe: materializm i idealizm, na bazie których powstawały różnorodne ideologie. Największy wpływ na myślenie człowieka miały religia i nauka. Pierwsza głosząca boskie pochodzenie człowieka i świata, druga przypadkowość życia. Wiara w boga uniemożliwia człowiekowi poznanie rzeczywistości w pełnym wymiarze, bowiem każdego wyznawcę, niezależnie z jaką związany jest religią cechuje automatyzm myślenia i reagowania. Poprzez narzucone normy moralne, przykazania, doktryny został zaprogramowany jak komputer. Wszelkie treści niezgodne z zakodowanym programem natychmiast zostają odrzucane, choćby ich rzeczywistość potwierdzona została faktami. Wierzący skupiając się na wycinku zafałszowanego obrazu świata, odrzucają całość.

Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-03-25 21:39
Nachbar w przysiędze na sędziego jest wers o wydawaniu wyroków zgodnie z sumieniem, doswiadczeniem i prawem. Uważam ,ze sa to trzy rzeczy wcajemnie sie wykluczajace. Najwazniejszy jest obiektwizm.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-03-25 22:51

> Najwazniejszy jest obiektwizm.


Ale do niego można się zaledwie zbliżać, a nie osiągać. Witaj Bona.:-)
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-03-25 22:57
W-zetko jak ja za Tobą tęskniłam.
Co do meritum, to wciąż niezmiennie powtarzam, iż nasze sądownictwo i orzecznictwo jest ułomne.Przykład: młody sędzia (niemal gówniarz), plus 2-ch ławników, którzy orzekaja o twoim losie. Dla mnie bliższe jst ozreczecznictwo anglosaskie, gdzie jest ława przysięgłych.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-03-25 23:04
To jeszcze raz witaj, na misia! :-) Dobrze, że jesteś.:-)
Na sądownictwie się nie znam. Najlepiej by było, aby takich młodych zbierać w jednej sali i z doświadczonymi omawiać prowadzone sprawy.
Ława przysięgłych? Czy to nie nazbyt przypadkowe gremium?
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-03-25 23:10
O to mi chodzi. Gremium przypadkowe , w różnym wieku, z różnmi zyciowymi doświadczeniami i orzeczenie winny, lub nie, wypływa z dyskusji .
Zbiór ludzi, którzy potrafią zrozumiec oskarzonego czy pokrzywdzonego i wejśc w jego skórę i sytuację. Młodzik, który szumnie nazywa sie sędzią, nie jest w stanie wykazac obiektywizm.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-03-25 23:22
Nie zastanawiałam się i teraz, w tej chwili. nie wiem, czy wolałabym się bronić przed obliczem ławy przysięgłych, czy przed zawodowym sędzią. Z drugiej strony wyroki o jakich się słyszy czasem bardzo oburzają.
A z trzeciej strony...to chyba ciężki kawałek chleba z wielu względów.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-03-26 02:48
A ja gupi myślałem że kobieta, to powinna tęsknić raczej za facetem ;-)
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-03-26 14:36
Waldi nie obrażaj mnie! Z tęskonty za Tobą , to się pochorowałam.Doceń to:))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-03-26 22:54
Cieszę się że wyzdrowiałaś. Gdybym wiedział z pewnością  tak długo byś nie chorowała ;-)
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-03-27 00:30
:D
Jak zwykle szarmancko-zgryzliwy:D
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-03-27 00:36
;-) wiesz ,specjalnie dla Ciebie założę wątek dnia,
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-03-27 00:43
Nie zakładaj, bo wyjdę jak pewna osoba :D
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-03-27 00:45
Zabłockiego w to nie mieszaj :-)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-27 10:22
Od nazwiska XVIII-wiecznego szlachcica Zabłockiego, który chcąc uniknąć opłaty celnej za przywiezione mydło ciągnął jego ładunek w sieci zanurzonej w wodzie i mydło się rozpuściło.
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-03-27 16:01
Trollu ja miałam na mysli realizm. :-)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-27 16:24
a to chodzi o tego Zabłckiego architekta i olimpijczyka w zakresie fechtunku wszelakiego ?
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-03-27 16:28
NOOO:)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-27 16:39
O.K.
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-03-28 01:08
Walduś pytanko: czy Ty jesteś głównym kapłanem w tym kościele? Czy mamy obwiązek pamietac o pokłonach typu :Witaj o Wielki Baobabie!
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-28 09:14
a to WNK jest twórcą kościoła wyznawców latającego potwora spaghetti ?
zdawało mi się że ktoś inny, chyba że na tym forum założył odłam czy też sektę
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-03-28 09:20 Zmieniony 2013-03-28 09:22
:-):-):-) twórcy pojawili się w zupełnie innej części świata.
Bona możesz mówić np. WielkiŚwierku albo nawet świrze bo to bliższe naszej przyrodzie ;-)
Skrót WWB mi nie leży, to już wolę ten wymyślony przez ciasteczko ;-)
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-28 09:28
może coś prostrzego i krótszego
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-03-28 09:40
Krócej nie można. To mógłbym poczytać jako obrazę majestatu i zasad dyplomacji ;-) Witaj WielkiŚwierku jest jedynym dopuszczalnym skrótem ;-) siostro.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-28 10:10
znaczy : WWSi czy tak ?
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-03-28 11:49
Witaj Wielki Swierku:D

Podoba mi się: ekologiczne i to nawiązanie do drzewa.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-28 11:54
a mnie się kojarzy z reaktorem Ewa w Świerku k. Otwocka
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-03-28 12:45
Ciekawe czy w ciemnosciach świeci?
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-03-28 20:52
a nie sprawdzałam osobiście
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-03-28 21:22
Witam wieczorkiem:)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-03-28 22:39
Też witam,  coś wam powiem w tajemnicy, w nocy świecę ale to zielona poświata ;-)
Nadrzędny Autor trolla Dodany 2013-03-29 09:25
oj
to bardzo nie dobrze
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-11-07 13:23
Pastafarianie nadal w podziemiu.
To może przyczynić się do zmiany nzwy na kretowianie :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-11-07 13:28
Za to w międzyczasie zarejestrowane inne nowe wyznanie.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-11-07 13:34
O kurcze blade. Taki jestem zajęty udzielaniem się na forum, że przegapiłem. Nic to , wymyślę sobie coś innego ;-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-11-07 18:32
No to mamy nowy związek wyznaniowy. Teraz zasadnicze pytanie: czy będzie transfer wyznawców zrzeszonych w  Krk do WS?
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-11-07 20:06
Zależy jakim budżetem na transfery dysponuje Waldek :-)
Waldek, przyznaj się - bo za rogala marcińskiego to trudno Ci będzie znaleźć kandydatów/-tki :-) :-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-11-07 20:27
Na dobra zaproponuje dwa, ale to chyba o innych wyznawców Nachbarowi chodzi?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / kościół wyznawców latającego potwora spaghetti (45043 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill