www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Świadczenia dla opiekuna (10184 - wyświetleń)
- Autor Iwonak Dodany 2012-10-05 19:27
Jakie świadczenia przysługują rodzicowi dziecka z orzeczeniem o umiarkowanej niepełnosprawności ?
Nadrzędny - Autor maugli Dodany 2013-07-25 11:44
Swiadczenie pielęgnacyjne- nie zawsze komisje przyznają czasem trzeba się odwołac ale tylko w przypadku gdy rezygnujesz lub nie możesz podjąc pracy ze względu na opiekę nad chorym dzieckiem, zasiłek pielęgnacyjny, dodatek rehabilitacyjny, w pcpr dofinansowania na sprzęt ortopedyczny musisz się dowiedzieć zależy jakie dziecko ma symbole niepełnosprawności
Nadrzędny Autor ramona Dodany 2013-10-09 20:34
witam a jak jest z kodem 12C syn ma autyzm stwierdzony w lipcu 2013 nie przyznano nam swiadczenia pielegnacyjnego tylko przyznano zasilek pielegnacyjny czy jest to fer? Znam dwie osoby co maja dzieci z tym kodem i maja oby dwa zasilki od czego to zalezy dzieci sa mniewiecej w tym samym wieku Zlozylam odwolanie do wojewodzkiego i czekam na termin kolejnej komisji Czego moge sie spodziewac? dziekuje za kazda odpowiedz
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-10-10 10:51
Z tytułu niepełnosprwaności dziecku przysługuje zasiłek pielęgnacyjny:
http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/swiadczenia-rodzinne/rodzaje-i-wysokosc-swiadczen-rodzinnych-kryteria-uzyskania/swiadczenia-opiekuncze/zasilek-pielegnacyjny/
Opiekun może ubiegać się ewentualnie o świadczenie pielęgnacyjne:
http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/swiadczenia-rodzinne/rodzaje-i-wysokosc-swiadczen-rodzinnych-kryteria-uzyskania-/test-swiadczenia-pielegnacyjne/swiadczenie-pielegnacyjne/
Ponad to  rodzicom dzieci niepełnosprawnych  przysługuje tzw. dodatkowy urlop wychowawczy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami pracownik będący rodzicem lub opiekunem dziecka niepełnosprawnego, które wymaga specjalnej opieki, mający co najmniej 6 miesięczny okres zatrudnienia, bez względu na to czy skorzystał wcześniej z urlopu wychowawczego, może skorzystać z dodatkowego urlopu wychowawczego w wymiarze do 3 lat, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 18 roku życia.
Nadrzędny - Autor rybunia2103 Dodany 2013-11-05 13:35
witam. Mam pytanie moja corka urodzila sie z wado kciukow jestesmy po komisji dostalismy zasilek pielegnecyjny i swiadczenia rehabilitacyjne do 2015roku ale podczas leczenia okazalo sie ze musieli jej amputowac kcik i teraz zastanawiam sie czy mozemy zlozyc wniosek na komisje zemysmy mogli starac sie o swiadczenia pielegnayjne leczenie kosztuje wyjazdy do szpitala a tu kolejne wyjazdy przed nami i rekabilitacje bo miala palicyzacje. Moge prosic o odpowiedz czy moge zlozyc wniosek na kolejna operacje i czy sa jakies szanse. Z gory dziekuje i pozdrawiam
Nadrzędny - Autor chrupka79 Dodany 2013-11-09 15:11
Orzeczenie jest ważne do końca, na 30 dni przed zakończeniem terminu poprzedniego można dopiero składać wniosek na nową komisję, jesli teraz złozycie nowy wniosek zostanie on odrzucony.
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-11-09 16:26
Nieprawda.Mozna złożyć wniosek przed upływem terminu orzeczenia pod warunkiem, że stan zdrowia się pogorszył.
Nadrzędny - Autor rybunia2103 Dodany 2013-11-10 18:43
no wlasnie jej stan zdrowia ulegl zmianie i zlozylam papiery i boje sie co to bedzie dalej....bo wkoncu to tylko amputacja kciuka i przeniesienie palca wsazujacego na miejsce kciuka....i ta reka ni jest jescze na tyle sprawna i druga reka tez nie jest do konca sprawna
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-11-12 21:36
Ulena ma rację.
Nadrzędny - Autor rybunia2103 Dodany 2013-11-13 21:41
zlozylam ale czy mam szanse eh o to jest pytanie....;(
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2013-11-14 19:43
Zbieraj "papiery" i cierpliwie czekaj :-)
Nadrzędny Autor rybunia2103 Dodany 2013-11-14 21:57
mam wszystkie co mi dali ze szpitala i poadni geetycznej....ale to zalezy od lekarza
Nadrzędny Autor etiene Dodany 2013-11-26 18:47
Piekne jest prawo ale na papierze. Rzeczywistość zaś jest taka. Za wszelka cene uzdrawiają dzieci na papierze.Moja córka miała dwukrotnie orzeczony znaczny stopien.
W 2011r uznano,że  potrzebuje pomocy okresowej i przyznano stopien umiarkowany. Pozbawiono mnie srodków na utrzymanie. Nie pracuje i opiekuje sie córka od jej urodzenia.
Córka ma padaczke,niedorozwój umysłowy.ZUS orzekł całkowita niezdolnośc do pracy. Jednak celowo zmieniaja przepisy aby czlowiek nie mogł sie połapać.Ja sadziłam,że niezdolnośc całkowita do pracy to stopien dawny I (znaczny). O tym,że powinno byc napisane niezdolna do pracy i niezdolna do samodzielnej egzystencji dopiero sie dowiedziałam pól roki pózniej.
Sprawe kieruje do Strasburga.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Świadczenia dla opiekuna (10184 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill