www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Zapalam znicz [i] forumowy dla tych którzy tu pisali (11637 - wyświetleń)
- Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-11-01 19:30
A dzisiaj już nie mogą bo ich nie ma wśród żywych.
Tak sobie myślę,  że w necie nadal można być mimo że już nie ma osoby na świecie. Powstają tysiące bllogów czy też innych stron osobistych. Często zaglądamy, czytamy barwne opisy , odpowiadamy a po chwili orientujemy się że ostatni wpis był np: 5 lat temu. Wtedy nigdy nie wiemy czy osoba przestała pisać  bo się znudziła ,czy zdażył się jakiś wypadek, tragiczne zdarzenie czy też naturalna śmierć spowodowała taką przerwę.
Tak samo tutaj nigdy nie wiemy czy kogoś nie spotkało coś strasznego , że nagle przestaje ktoś pisać.
Czy w necie muszą tkwić nadal niewyjaśnione takie przerwy? Gdzieś czytałem że pojawiły się w necie wirtualne cmentarze. Gdzie można zapalić
Wirtualne światełko pamięci. Można odwiedzać wirtualne groby ludzi których znaliśmy, z którymi rozmawialiśmy czy tylko pisaliśmy.
Co myślicie o takiej formie pamięci?
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-11-01 20:51
Dołączam 5 zniczy. Pięcioro ludzi spośród kilkudziesięciu odeszło, tych poznanych wirtualnie w Sieci od ok.2001 r. O tych osobach wiem, a o innych nie.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-11-01 20:53
Internet jest oknem na świat, ale czy na cmentarz ?? Tutaj jestem konserwatystą i jeżeli mam do wyboru zapalić znicz na cmentarzu czy internecie wybieram cmentarz . W dzień zadusznych wieczorem odwiedzamy zapomniany(odwiedzany, ale nie przez bliskich) cmentarz w naszym mieście i jesteśmy z nimi . Oni czują ten zapalony znicz a my, że Oni go czują . Wieczorem, bo widzisz i czujesz inny świat ...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-02 08:22
Świat się zmienił. My ludzie przestawiamy się na zakupy przez internet, rozrywki internetowe, takie samo kino, radio , muzyka gry itd. MAmy wirtualnych znajomych i przyjaciół, wirtualne spotkania i cmentarze. Pytam się, a gdzie jest czas na prawdziwe życie? Czy nie sądzicie , że w związku z tym coś nam umyka, coś ważnego tracimy?  Ja się na to nie godzę. Dopóki mi zdrowie pozwoli moje życie będzie realne. I świeczki dla tych co odeszli też zapalam na cmentarzu.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-11-02 10:49

> I świeczki dla tych co odeszli też zapalam na cmentarzu.


Jasne, ale jeśli latami rozmawiasz z kimś w świecie wirtualnym, poznajesz kogoś przez te lata, a potem rodzina i bliscy powiadamiają, że ktoś odszedł, to cały ciężar wspomnień przenosi się też do wirtualu. Takim osobom te 5 zniczy poświęciłam.

> Czy nie sądzicie , że w związku z tym coś nam umyka, coś ważnego tracimy?


Nie sadzę. Internet i forum jest miejscem, do którego wchodzimy na chwilę lub na dłużej. Ileż to rzeczy załatwia taka aktywność. Znam ludzi, których internet nauczył swobodniejszego kontaktu z ludźmi realnymi. To takie poletko doświadczalne dla niektórych młodych. Niektórych, bo tych, którzy potrafią się uczyć.
Internet jest też kanałem na brudy, na agresję i pewnie niejedna osoba, która wyładowała agresję jako troll, uspokoiła się w realu z korzyścią dla otoczenia.
Pewnie też miłości się wzajemnie znalazły w necie.
Tak więc uważam, że internet to po prostu już trwała zmiana w cywilizacji i nie do odkręcenia.
A nawiasem...każdy czy chce, czy nie, zostawia tam, gdzie pisze kawałek swojej duszy...i potem jedne kawałki się po prostu lubią, inne nie, a  może jeszcze gorzej.
Można też zapytać, czy jeśli piszą do nas realni ludzie, są za ekranem nad swoją klawiaturą, to czy to na pewno nierealny świat????
Nie ma świata wirtualnego. Internet jest łącznikiem, nośnikiem realnego świata. Środkiem jego wyrazu.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-02 16:46
Wszyscy korzystamy z postępu, tylko chodzi o to żeby się w świecie wirtualnym nie zatracić. Realne życie jest najważniejsze. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-11-04 08:32
Tak wuzetka nieważne jak masz na imie. Taką Ciebie tu poznaliśmy , wiemy o sobie tyle ile opowiemy. Świat realny jest za nami. Tu tylko ekran. Takie szkiełko .
Ale to też jest nasz świat.
. I Lidian to czy się zatracimy czy nie, to tylko nasza osobista sprawa. Tu tylko latwiej sie "znika"  tu nie zostawiamy nikogo w smutku. Tu mamy co chwilę nowe sprawy i sprawki. Tu można być raz dobrym raz złym.
A tak w rzeczywistym świecie się nie da. Jeśli budzimy się rano inni, jesteśmy tymi samymi osobami. I nie ma możliwości aby przekręcić się i powiedzeć od dzisiaj jestem inny. Zmieniam imie i jestem inny.
Świat codzienny na to nie pozwala . Ale bywając tu to też jest nasz tzw " real".  To nasz świat.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-04 09:55

> I Lidian to czy się zatracimy czy nie, to tylko nasza osobista sprawa. <


Oczywiście, że nasza sprawa. Jeśli chcemy, aby świat wirtualny był "całym" naszym światem, to świadomie rezygnujemy z realnego życia i przeżywania.

> Tu można być raz dobrym raz złym<
>A tak w rzeczywistym świecie się nie da. Jeśli budzimy się rano inni, jesteśmy tymi samymi osobami. I nie ma możliwości aby przekręcić się i powiedzeć od dzisiaj jestem inny. Zmieniam imie i jestem inny. <


Ja jestem chyba starej daty, bo  nie potrafię zmienić się w inną osobę i udawać lepszą czy gorszą niż jestem. Nawet jeżeli na moje wypowiedzi rzutują realne sprawy dnia codziennego, to taka właśnie jestem. Jakbyś rozmawiał ze mną w kafejce za rogiem, to zawsze będę ja Lidian, Lidka, taka jaką poznałeś tutaj. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-11-04 10:27
Lidian, Ty i wielu nie udajesz, choć nikt wszystkiego nie mówi, bo nie mówi się z zasady. Są jednak zawodowi udawacze. Jedni dla draki, inni dla zysków. Dlatego w sieci obowiązuje ograniczone zaufanie. Choć czasem warto zaufać.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-11-04 10:50
Wiadomo, że wszystkiego się nie mówi, bo nawet w realnym życiu nie paplamy o sobie wszystkiego wszem i wobec. :-) Tego, że w sieci należy mieć ograniczone zaufanie nauczyłam się na tym forum. Szczególnie co do osób, których nie wymienię, a które nie pisały ze mną na pw, natomiast na forum twierdziły, że tak było i nawet potrafiły zacytować nieistniejące teksty.
Tak niektórym warto zaufać. Masz rację. :-) Są tutaj osoby, z którymi mogłabym się bez oporów spotkać w realnym świecie. :-))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-11-04 10:22

> Tak wuzetka nieważne jak masz na imie. Taką Ciebie tu poznaliśmy , wiemy o sobie tyle ile opowiemy. Świat
> realny jest za nami. Tu tylko ekran. Takie szkiełko .
> Ale to też jest nasz świat.


Tak, tak Walduś, nieważne jak masz na imię. :-) :-)
Ale to też jest nasz świat...No jasne.
Walduś, a coś Ty taki refleksyjny od rana?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-11-04 12:32
no masz...czekać tylko na miłość "na łączach" ... Przyciśnij mocniej klawisz ' E " ." E " !!! Nie ESC  !!!!
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-11-04 12:57
Internet jest tylko uzupełnieniem mojego zycia ...Jestem ze wszech miar zwierzęciem stadnym i muszę widzić, słyszeć, dotykać, przytulać ...czy oper... drugą osobę widząc ją ;-) . Na parkingu przed blokiem na kopercie wymalowanej na moją prośbę, wcześniej przedstawiając odpowiednie zaświadczenia parkował samochód przyjezdny niepełnosprawny . Dziękowałem Bogu, że go trafiłem (bo to nie pierwszy raz, myślę że ostatni... ) pewnie na łączach po nim by to spłynęło !!! za to w realu zobaczył i usłyszał mnie ...Myślę, że zrozumiał .... Pozdrawiam  i lecę coś zjeść bom jeszcze bez śniadania :-) .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-11-04 13:55
Coo ? Wszyscy poszli na parking sprawdzić czy mają samochód ? Albo na cmentarz...nie bądźcie aż tak praktyczni ...tam nas zaniosą ;-) ...Chyba że zapalić zapomniany znicz, ale piszcie, bo ... Mam co czytać, ale Was czyta się równie dobrze :-) . Dzisiaj zaczynam czytać ostatni tom opowieści rodu Otori Krzyk Czapli . Fajnie się ją czyta, ale mam problem ...mam gości :-)_
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-11-04 14:42
Goście, to nie problem- chyba że nieproszeni ;-) . W książkach  opisujących świat Dalekiego Wschodu mam problem ze zrozumieniem zachowań . Pewnie dlatego żem europejczyk ;-) .. Goście już poszli i teraz czekam na żonę :-) .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-11-04 15:01
I wciśnij E jak przyjdzie.:-) A wiesz. ile par szczęśliwie się poznało w necie i sa ze sobą też szczęśliwie? O tym mówiłam. Mój real jest też na miejscu, ale jak odrabiałam z wnukiem lekcje, to..... Dziś miał cztery strony do nadrobienia po chorobie, to mam już dość literek pisanych. To ul, a tam Ula, mama, Tola.:-) Mały się męczył, ja czytałam czasopismo zaległe. Po takiej dawce oświaty i kultury razem wziętych:) sieć jest wytchnieniem. A ksiązka też czeka, ledwo zaczęłam, ale nawet nie pamiętam tytułu....bo lezy od trzech dni odłogiem.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-11-10 19:11
super... :-) jak zwykle temat "zszedł"" :-) zapalmy mu znicz... :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-11-11 00:09
:-) Amen.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-11-11 02:54
Znaczy , wrócił zniczem (i)  [ i ]
Nadrzędny - Autor .szczerbaty. Dodany 2014-11-03 12:37
Jaki stary a jaki aktualny
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-11-03 15:06
W tym roku można powiedzieć, że "zeszło" forum i może tak... mały znicz trzeba było zapalić?
Czy warto wierzyć w reinkarnację, czy raczej w życie po życiu? Okaże się.
Nadrzędny - Autor .szczerbaty. Dodany 2014-11-03 16:21
Wierzyć a raczej mieć nadzieję zawsze warto.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-11-03 22:51
AMEN
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-11-01 01:30
Zaświecę dla Ciebie światełko pamięci
To nie ma teraz znaczenia ,ze darliśmy ze sobą koty.
Na forum napisano info że już odeszła "do krainy wiecznych łowów" ale sam fakt wspomnienia jest ważniejszy niż światełko.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2014-12-06 23:38
Zostawiam światełko pamięci Grzegorzowi nick syneloi
Miałby dziś 55 . Choć nasze drogi sie tylko przeciely
ale nie skrzyżowały ale tu był [ i  ] Był  jednym z nas.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Zapalam znicz [i] forumowy dla tych którzy tu pisali (11637 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill