www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / KARTA PARKINGOWA (4757 - wyświetleń)
- Autor stodołek Dodany 2013-11-14 16:32
Mam mały problem. Mam w rodzinie osobę niepełnosprawną, tzn. II grupa inwalidzka, która została przyznana w 92 roku. Ta osoba ubiega się teraz o kartę parkingową. W wydziale komunikacji powiedzieli jej, że musi udać się na Powiatową Komisją ds. Orzekania Inwalidztwa. W przepisach moim zdaniem jest pewne niejasność. Owszem zaznaczone jest, że kartę tę wydaje się na podstawie orzeczenia przez wspomnianą komisję, ale bez sensu jest teraz znów składać wniosek o orzekanie o niepełnosprawności, skoro tamta grupa została przyznana "na trwałe". Może mi ktoś pomóc? Czy istnieje możliwość wydania zgody przez starostę bez stawiania się na komisji? Przecież II grupa jest traktowana na równi z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności...
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-11-14 17:07
Ty myślisz logicznie ale "nasi wodzowie" mają z tym duży problem i wydaje mi się, że bez Orzecznictwa o Niepełnosprawności nic nie załatwisz. Ale spróbuj, może trafisz na rozsądną osobę :-)
Nadrzędny Autor stodołek Dodany 2013-11-14 17:13
A  nie  żadnych możliwości, żeby tę drogę obejść? Tzn. napisać do starosty o szczególną sytuację i wyrażenie zgody bez komisji, lub do samej komisja o wystawienie orzeczenia bez stawiania się?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-14 17:16
Stodołek jeśli ta osoba jest ON i to trwale, to jest to tylko formalność i dostanie kartę. Teraz mają się zmienić przepisy i wszyscy będziemy musieli wymieniać karty na nowe co jakiś czas.
Znalazłam stronkę. Tu znajdziesz interesujące Cię sprawy
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/172726#.UoT3NZrxLIU
Nadrzędny - Autor stodołek Dodany 2013-11-14 17:23
No właśnie jest problem, bo to trwałe inwalidztwo jest orzeczone nie przez Powiatowy Zespół....., tylko przez istniejącą w roku 1992 Obwodową Komisję Lekarską. Wieć teraz trzeba przechodzić całą procedurę od nowa. To kompletny NONSENS!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-14 17:32
Nie wiem jak to u Ciebie wygląda, ale jak masz dokumentację, to nie powinno być problemu.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2013-11-14 18:38
Sama II grupa czy też umiarkowana niepełnosprawność nie upoważnia sama z siebie do posiadania karty. Aby uzyskać kartę potrzebne są schorzenia narządu ruchu i bodaj neurologiczne. Od szeregu lat we wniosku o wydanie orzeczenia znajduje się punk dotyczący wydania karty. Z drugiej strony w imieniu starostów kary wydają zespoły ds. niepełnosprawności. Więc tak czy siak osoby zainteresowanej nie minie taka wizyta. Ewentualne badanie nie będzie dotyczyło podtrzymania czy też określenia stopnia niepełnosprawności tylko tego, czy schorzenia upoważniają do starania się o kartę.
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-11-14 18:58
No i istnieje ryzyko, że uzdrowią taką osobę. Obecnie kryteria orzekania są dużo wyższe niż 20 lat temu. Warto się zastanowić czy tak naprawdę ta karta jest, aż tak potrzebna, czy raczej można się bez niej obejść. Ubieganie się o nią może przynieść więcej szkody niż pożytku.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-14 19:09
Ulenko ta komisja nie "uzdrawia", oni zajmą się tylko tym co mówi Kucyk. Jeżeli niepełnosprawność istnieje i jest na to dokumentacja, to nie ma się czego obawiać.
Nadrzędny - Autor stodołek Dodany 2013-11-14 20:16 Zmieniony 2013-11-14 20:20
Jest orzeczona niepełnospranowść NARZĄDU RUCHU, ale czepiają się tego, że to orzeczenie nie jest wydane przez Powiatową Komisję.... tylko w 92 roku przez Obwodową Komisję. Ponawiam pytanie, czy nie da się ominąć tej komisji? Zaznaczam, że tamto orzeczenie podkreśla niepełnosprawność na TRWAŁE.Czy istnieje możliwość, żeby na podstawie tych dokumentów starostwa wydał kartę bez komsji?
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-11-14 20:31
Przepisy się zmieniły i Powiatowa Komisja Orzekania musi się wypowiedzieć. Jeśli osoba chora jest niezdolna do stawienia się na badanie to może otrzyma decyzję bez badania tylko na podstawie dokumentacji lekarskiej.

Spróbuj.
Powodzenia :-)
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2013-11-14 22:04
stodółek nie rozumiem o co chodzi :-) Wszyscy przeszliśmy procedury, to nie boli. Zmieniły się przepisy i trzeba podporządkować się. Proponuję spokojnie podporządkować się miejscowej komisji ds. orzecznictwa - powodzenia :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / KARTA PARKINGOWA (4757 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill