www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 110) (3702375 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-10-17 21:40
Słyszałem że będą na pilota . Nie umiem sobie tego wyobrazić ... Czy nasza Blu mogła bny mi to wyoślić ? Pewnie nie, bo czyta tematy tylko te powyżej Kawiarenki ....Ale co mi tam ;-) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-10-17 22:46
a ja widzę to czarno, będą dostępne w Polsce, za astronomiczne ceny...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-10-18 04:20
Już teraz te o wyższym standardzie są bardzo drogie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-10-18 08:56
http://www.sfora.pl/Tak-sie-pije-w-MSZ-Ponad-piec-butelek-dziennie-a60697
Nie skomentuję. :-(
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-10-18 10:42
Ciekawy jestem ile papieru toaletowego nasze MSZ zużywa . Piszą o ministerstwie i kilkudziesięciu butelkach a pokazują ministra z kieliszkiem . Z pewnością było to niezamierzone ;-) .
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-10-18 11:20
Z pewnością. :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-10-24 20:22
http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1690516,1,mozna-wylaczyc-chromosom-odpowiedzialny-za-zespol-downa,index.html
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-10-25 18:57
http://www.sfora.pl/Znalezli-sposob-na-lekarzy-Tej-strony-medycy-sie-boja-a60952
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-11-04 10:46
Nowe wybory lepsze??? Być może ....

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sondaz-millwardbrown-dla-rmf-fm-donald-tusk-powinien-podac-sie-do-dymisji/9bxcx

Tylko kto zamiast? Bo też jakoś nie widzę.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-04 10:52
Właśnie. Kto? Czarno to widzę, ale może się mylę.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-11-04 15:54
Nie ma mocnej stabilnej partii, więc chyba się nie mylisz. Można myśleć o szerokiej koalicji prawicy lub lewicy, ale wszyscy ze wszystkimi się kłócą o wszystko. Głównie o własne ambicje.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-06 15:07
http://www.sfora.pl/Miliony-na-nowy-Sejm-Poslom-jest-za-za-ciasno-a61332
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-11-06 15:17 Zmieniony 2013-11-06 15:21
Może jedna trzeba tych zmian . Zacznijmy od ilości posłów, to zdecydowanie za wiele . Jedno województwo i jeden poseł . Później zmieńmy im siedzibę . Wystarczy M4 na dziesiątym pietrze - bez windy ;-) .... później porozmawiamy o zarobkach ... Średnia krajowa i nic więcej  :-)))) Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-11-06 15:57
Popieram, bo dla ojczyzny trzeba pracować z poświeceniem. Piętro bym obniżyła do pierwszego, bo poseł z zadyszką nie jest twórczy.:-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-11-06 19:14
:-):-) Dajmy im namioty w zimie wstawimy koksowniki .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-06 19:44
Lepiej żeby się to Twoje "wywołanie" koksowników nie sprawdziło. Już je kiedyś na ulicach mieliśmy. Ostra zima podobno idzie.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-11-07 00:36
Też tak słyszałem w telewizji. Podobno indianie od dawna zbierają chrust ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-07 09:19
Tak, a niektórzy już koksują. :-)
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-11-07 10:53

>Tak, a niektórzy już koksują. :-)


Czy myślisz, że nasi ciężarowcy z tego powodu tak kiepsko wypadli na MŚ we Wrocławiu? :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-11-07 10:51

>Podobno indianie od dawna zbierają chrust ;-)


Naoglądali się Zubilewicza to teraz mają co robić :-)
Waldek! A może to jakiś sposób na zmniejszenie bezrobocia? :-)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-11-07 11:03
Według mnie bezrobocie nie istnieje . Istnieją za to "bezmózgi" pracodawcy . Którzy proponują pracę za kwotę która jest mniejsza niż zasiłek dla bezrobotnych( po odliczeniu kosztów dojazdu)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-11-07 11:40 Zmieniony 2013-11-07 12:22
Rządząca partia zdobywa nowych wyborców? Od soboty lepiej pilnujcie swoich portfelików i dóbr w piwnicach i garażach. W sobotę sędziowie zamiast długiego weekend u będą mieli ogrom pracy. Trzeba wypuścić na wolność drobnych złodziejaszków, paserów itp skazańców" za drbne przewiny"bo zmienia się im rodzaj podstawy do karania. Z przestępstwa na wykroczenie. W wielkopolsce to podobno ok 1500 osób.

Cyt
FUTURO: 9 listopada wchodzą w życie zmiany kodeksu postępowania karnego, przez które trzeba będzie z dnia na dzień zwolnić wielu dotychczasowych osadzonych - pijanych rowerzystów, złodziei czy paserów - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Dziennik wyjaśnia, że czyny takich osób przestaną być przestępstwami, a staną się wykroczeniami. P. Maciej Strączyński, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”, powiedział, że 9 listopada wchodzą w życie przepisy, które dla wielu sprawców oznaczają de facto amnestię.- Wszystkie postanowienia o zamianie im kary powinny być wydane w tym terminie, bo dokładnie w tym dniu czyn przestaje być przestępstwem, a staje się wykroczeniem. I sąd ma obowiązek zmniejszyć karę - wyjaśnił p. Strączyński
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-11-07 13:15
No a jaka zachęta dla następnych. Kurcze, chyba, że w ramach kary za wykroczenie będzie pręgierz i baty na goliznę wymierzane przez poszkodowanego.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-07 17:37
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-11-07 20:25
Bardziej mnie martwi że piwo przestaje mi smakować :-( dlatego cena już mniej :-):-):-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-11-07 20:33

> Bardziej mnie martwi że piwo przestaje mi smakować


Nie martw się Waldek, to minie :-) :-)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-11-07 20:36
Kiedyś to sie mówiło to przejdzie- a po chwili dodawało się że na dzieci albo po pierwszym dziecku -  zależy jakiej płci był rozmówca:D
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-09 19:12
http://www.sfora.pl/Owsiak-odbiera-szpitalowi-darowany-sprzet-Skandal-na-Slasku-a61463
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2013-11-10 13:57
Tym razem poprę Owsiaka, ponieważ szpital nie chce leczyć bo kierownictwo jego uznało, że nie opłaca się leczyć staruszków... Przykre, lecz prawdziwe...  
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-11-10 19:46
też jestem po stronie Owsiaka, sprzęt darowane na konkretne cele, a nie widzimisię dyrektora
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-11-10 22:03
Tym bardziej na prywatny oddział.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-11-11 00:15

> Przykre, lecz prawdziwe... 


Nie bardzo prawdziwe, bo w art. podają, że:
"Dyrekcja placówki uznała bowiem, że dla starszych ludzi szkoda tych nowości i przekazała je innym oddziałom."
Więc nie odmówiono leczenia, tylko zabrano super łóżka dla innych.
Cała ta sytuacja jest oczywiście skandalem.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-11-11 12:34
są różne wrażliwości  ; Jurka i kogoś z tych wrażliwych inaczej, którym się tylko wydaje że są wrażliwi... . To najgorsze, że nie widzą w tym żadnej różnicy . Jurek będzie musiał jednak skontrolować to czy urządzenia medyczne jakie przekazuje WOPS są użytkowane zgodnie z intencjami darczyńców . W tej służbie wiele musi się zmienić ...dotychczas zmieniły się tylko pensje .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-11-11 13:14
Bo często ręka rękę myje, a gdyby tak za rzeczy niegodne odbierano posadki bez sentymentu?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-11 13:19
Oj, przybyło by wtedy bezrobotnych, przybyło.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-11-11 13:36
:-) No to do wieczora.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2013-11-11 14:10
Jaka jest prawda o Dniu Niepodległości i co Piłsudski ma z tym wspólnego? Zresztą kluczowym pytaniem powinno być: Czy dzisiejsza Polska jest faktycznie niepodległa?
Jeden dzień z „wielkiego tygodnia”

>Piłsudczycy zbudowali mit, że Komendant przybył do Warszawy właśnie tego dnia i że ludność owacyjnie go witała. Nie wszystko w tej opowieści się zgadza. Dlaczego Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy akurat 11 listopada?


Po tym artykułem na temat "zasług"  Piłsudskiego wypowiada się internauta o pseudonimie "Ferdek Kiepski(2)". Ponieważ kiedyś miałem okazję pomagać pewnej osobie niedowidzącej w pisaniu pracy licencjackiej, przy okazji zapoznałem się z materiałami źródłowymi, które potwierdzały fakty przedstawione przez "Kiepskiego". Poniżej cytuję jego wypowiedź:
"Ferdek Kiepski(2) : Mnie nurtuje pytanie dlaczego do dziś historycy i media kłamią na temat roli J. Piłsudskiego w tej bitwie jak i generalnie w historii Polski?

W dzisiejszej Polsce uczniowie otrzymują kłamliwą wiedzę o Piłsudski tzn. stworzył Legiony, później kluczył, szukał szansy na odrodzenia Polski. W tej podręcznikowej wiedzy nie ma miejsca na prawdę. Polska odzyskała niepodległość na skutek nieprawdopodobnego zbiegu okoliczności czyli upadku trzech państw zaborczych, których fundamentem przyjaźni było wymazanie z map Polski a warunkiem powrotu wzajemna wojna. Polska odzyskała niepodległość także dzięki wpisaniu jej obecności w ówczesne interesy Francji w Europie Środkowej i mądrego rozgrywania spraw polskich przez Romana Dmowskiego oraz polityków z szeroko pojmowanego obozu prawicy i lewicy.
Legiony nie wpłynęły na odrodzenie Polski. Co więcej, Piłsudski tak dla Ententy, jak i większości Polaków był podczas wojny nikim. Wkraczające do Kielc Legiony powitały powszechnie zamykane przed nimi drzwi i okna. I tak było w następnych miastach zaboru rosyjskiego. Dopiero sprytny manewr z „kryzysem przysięgowym” i niemieckie poparcie tuż przed końcem działań wojennych, pozwoliły mu powrócić do Warszawy w glorii męczennika i zbawcy narodu.
Gdy wojna światowa dobiegała końca, Piłsudski zawarł umowę z przedstawicielem państwa niemieckiego H. Kesslerem, który dotyczyła… nie domagania się przez odradzającą Polskę (reprezentowaną w tej umowie samozwańczo przez J. Piłsudskiego): Pomorza, Wielkopolski i Śląska w zamian za niemiecka pomoc Piłsudskiemu w przejęciu władzy w Polsce (o nie określonych innych granicach).
Jak pokazały następne lata Piłsudski realizował te zobowiązania (gwoli prawdy później uznanej przez J. Piłsudskiego za nieważną) nie udzielając pomocy…. powstaniu wielkopolskiemu i opóźniając przybycie do Polski armii Józefa Hallera, która wyzwoliła Pomorze (Gdańskie).

Józef Piłsudski cackał się z bolszewikami w 1919 r. czyli wtedy kiedy byli widmowym przeciwnikiem. Następnie wdał się w awanturniczą wyprawę na Wschód (Kijów) . Nie w obronie polskiego stanu posiadania ale snując jagiellońskie koncepcje (w dobie uformowanych, mające własną tożsamość i własne cele narodów), wspomagał Ukraińców, którzy wówczas nie dorośli do życia w niepodległym państwie. Nie wspomógł gen. Denikina i gen. Judenicza w walce z bolszewikami, przyczyniając się do zaistnienia tego zbrodniczego systemu w Rosji (specjalnie kazał zatrzymać polskie wojska i powiadomił Lenina że nie uderzy dalej ? Lenin to zrozumiał i przerzucił jednostki z polskiego frontu do walki z Białymi). Po klęsce gen. Denikina Armia Czerwona ruszyła na Zachód (na Warszawę) by po trupie Polski zanieś rewolucję do bratnich Niemiec i towarzyszy niemieckich! Piłsudski spanikował, załamał się i na początku sierpnia już miał sobie strzelić w głowę, ale zapobiegł temu gen. Tadeusz Rozwadowski (zapewne gdyby znał przyszłość z pewnością by tego nie zrobił, ale cóż, jak się ma dobre serce, to w tym świecie nie za dobrze się na tym wychodzi). Następnie Piłsudski złożył dymisję z funkcji państwowych, wyjechał do Bobowej, gdzie siedział na walizkach wraz z późniejszą żoną i przygotowywał się do wyjazdu do Szwajcarii (potwierdza to w pamiętnikach jego córka Aleksandra Piłsudska). Tam dowiedział się, że gen. Rozwadowski wygrał bitwę warszawską, więc ruszył znad Wieprza i jakby nigdy nic znowu występował w roli naczelnego wodza, odbierając przy najbliższym spotkaniu od Witosa swoją dymisję.

Po zakończeniu wojny J. Piłsudski poczuł nienawiść do oficerów, którzy odparli nawałę bolszewicką - Hallera, Sikorskiego, Zagórskiego, Latinika, a nade wszystko Rozwadowskiego. W następnych latach robił wszystko, aby zawłaszczyć dla siebie zwycięstwo 1920 roku. W Biurze Historycznym umieścił swoich ludzi, wśród których brylował Kazimierz Świtalski. Wynosili oni dokumenty i dokonywali fałszerstw. W 1926 roku Józef Piłsudski wszczął wojnę domową. Po przejęciu władzy rozprawił się ze swoimi przeciwnikami. Przede wszystkim trzeba było usunąć tego „przeklętego” Rozwadowskiego, nie wystarczyło go jednak tylko zabić (to okazało się dla Piłsudczyków łatwe - prawdopodobnie otruty, władze… zabroniły przeprowadzenia sekcji zwłok), trzeba było jeszcze wymazać go i jego dokonania z historiografii, z pamięci narodu (Jak widać zrobili to dosyć skutecznie). Zgładzono także gen. Zagórskiego, a represje spadły na Hallerów, Sikorskiego, Lamezana, Andersa, Malczewskiego. Usunięcie tych ludzi z armii było dla niej tragiczne. Zastąpiono ich miernotami, nie mającymi pojęcia o funkcjonowaniu nowoczesnej armii, zamkniętymi na reformy karierowiczami.

Trzeba było też uporać się z opozycją. W 1930 roku Piłsudski kazał uwięzić i znęcać się nad polskimi patriotami: Wincentym Witosem, Wojciechem Korfantym, Aleksandrem Dubois i Hermanem Liebermannem (ci dwaj ostatni co ciekawe byli socjalistami). Dosyć intrygująco prezentuje się stosunek Piłsudskiego do III Rzeszy, co prawda od niego wyszła idea wojny prewencyjnej, ale czy nie przemawiał przez niego Hitler, który badał grunt i reakcję na ten pomysł zachodu? Wydaje się to bardzo prawdopodobne, zwłaszcza mając w pamięci reakcję Hitlera na śmierć Piłsudskiego. Führer widział w Józefie Piłsudskim swojego sojusznika. Na wieść o śmierci Piłsudskiego Hitler… ogłosił w Niemczech żałobę narodową, jedyny raz oficjalnie uczestniczył w mszy świętej (za dusze zmarłego), a po zajęciu Polski w 1939 roku Wehrmacht wystawił wartę honorową przed grobem Piłsudskiego. Czy to nie mówi wszystkiego?

Obalony w zamachu majowym przez Piłsudskiego rząd Witosa tworzyła centroprawicowa koalicja ludowców, narodowców i chadeków. Zamach majowy wyniósł do władzy innych ludzi. Na 17 rządów piłsudczykowskich (1926-1939), aż w 13 stanowisko premiera piastował mason. Wolnomularze pełnili też godność ministra spraw zagranicznych w 17 (tj. wszystkich!) rządach sanacyjnych, ministra spraw wewnętrznych w 15, ministra skarbu w 6, ministra sprawiedliwości również w 6. Symboliczne znaczenia miała zmiana Godła Państwowego (1927 r.) - usunięto krzyż z korony Orła, w zamian na jego skrzydłach umieszczono dwie pięcioramienne gwiazdy.

Polska demokracja z lat 1922-1926 miała swe wady, ale i niezaprzeczalne osiągnięcia. Opanowano szalejącą hiperinflację, wygrano wojnę celną z Niemcami, którą Niemcy wypowiedziały Polsce, stworzono mocną złotówkę, rozpoczęto budowę Gdyni, wprowadzono reformę rolną... Jaką "sanację moralną" zafundowali Polsce Piłsudczycy? Przeprowadzili brutalne pacyfikacje wsi i burzenia cerkwi prawosławnych. Manifestacje protestacyjne rozpędzali salwami w tłum. Po zamachu terrorystów ukraińskich z S. Bandera na czele na ministra Pierackiego, Piłsudczyzna próbowała obarczyć winą za tę zbrodnię polskich narodowców ? to oni byli pierwszymi więźniami niesławnego obozu w Berezie Kartuskiej.
Kampanie wyborcze Piłsudczykowskiej ?bezpartyjnej partii? BBWR pokrywano częściowo z budżetu państwa, co w owym czasie było niemałym skandalem. Zaniedbano rozwoju sił zbrojnych, co zemściło się potem strasznie. Gdy wszystkie nowoczesne armie rozwijały swe siły pancerne i lotnicze, sanacja inwestowała w... jedenaście brygad kawalerii.

Piłsudski zmarł na 4 lata przed wybuchem wojny - myślę że gdyby ją doczekał pewnie stałby się polskim odpowiednikiem marszałka Petain. "
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2013-11-12 21:11
Ja zwyczajnie tak jakoś nigdy nie lubiłam Piłsudskiego chociaż mój pradziadek z braćmi byli Ułanami :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-14 18:33
Straszna tragedia.
http://www.sfora.pl/Wybuch-gazociagu-w-Jankowie-Przygodzkim-Sa-ofiary-a61628
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-11-14 20:50
Oczywiście reporterzy zamiast zostawić poszkodowanych w spokoju, naciskają ich w szpitalu, prowokują pytaniami do nowych łez i nerwów.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-11-14 21:15
To jest straszne, dla sensacji gotowi iść na całość, depcząc przy tym wszystko co ludzkie. :-(
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-11-14 20:59
Pewien wszem i wobec znany redemptorysta występując w nieznanej mi audycji o arcyciekawym tytule "Patriotyczne podziemie", stwierdził, co następuje:
Widziałem tam wielki idealizm. Tam szli ludzie pragnący prawdy, pragnący dobra. Pragnący miłości prawdziwej, kochający drugiego człowieka, to wszystko, co Polskę stanowi. Ja jestem dumny z takiej młodzieży – mówił redemptorysta.
I ani słóweczka o bandytach. Ponieważ nie widzieć raczej ich nie mógł, należy przypuszczać, że wie, co mówi i mówi  tak o wszystkich uczestnikach marszu bez wyjątków.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-11-14 21:33
Nie wiem, czy to nie jest idealizowanie marszu. Ja nie potrafię dopasować ani słówka do mojego syna , który tam pojechał płacąc z bilety Kolei.  Z pewnością nie pojechał tam odpalać race, czy choćby wygrażać komukolwiek pięścią. Ale był. Maszerował i widział płonącą "psią butke" i  niieuprzątnięte śmieci oraz "tęcze"  też. Jakie wnioski wyciągnie z patriotycznej wycieczki? Teraz jest już czas na samodzielne myślenie i ocenę. Ja swoje nauki przekazałem mu wcześniej.
Młodzi ludzie widzą co się w kraju dzieje , widzą też jak żyje młodzież w innych krajach. Ostatnio po powrocie z Rumunii stwierdził , że woli tam żyć.
Dla mnie to straszne stwierdzenie. Obrazujące co młodzież ma w naszym kraju.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-11-15 12:23
Bo być może syn był tam kimś, nie musiał żyć jak rdzenny mieszkaniec, stąd to 'lepiej'.
A w sprawie patriotyzmu, szkoda, że potencjał młodych zagospodarować potrafią Narodowcy, do których się przyklejają wszelkie ekstrema.
Szkoda, że ludzie tacy jak dyrektor Rydzyk tak chwalą , bez cienia nagany. Od razu widać, kto z kim trzyma.
Jeśli dodamy  grzmiącego posła Górskiego, dla którego tęcza jest atakiem na Kościół, to kurcze już dziś przestańmy śnić o tolerancji w Polsce. 
Tak nawiasem ta tęcza, kiedy oglądam ją na zdjęciach za grosz mi się tam nie podoba i w ogóle jako konstrukcja.
Nie podobna mi się też zawłaszczanie świąt, obchodów, miejsc i symboli przez kogokolwiek. Jak ktoś jest taki mądry niech sobie wymyśla swoje od nowa. Koniec kropka.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-11-18 00:02
Poszedł ostro.

http://polska.newsweek.onet.pl/wojciech-cejrowski-w-rozmowie-z-tomaszem-kwasniewskim-na-newsweek-pl,artykuly,274840,1.html

Podejrzewam, że za nim pójdą inni, bo powoli wielu ma już dość nachalnych ostentacji. Są, istnieją homoseksualiści, niech sobie żyją jak inni spokojnie bez tłumnego afiszowania się.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-11-18 08:41
Już w moich młodych latach szkolnych za komuny miałam styczność z osobami o innej orientacji seksualnej. Byli to aktorzy teatralni, którzy często bywali wtedy w czytelni - kawiarence oraz koledzy ze szkoły. O  aktorach mówiło się w tych czasach, to cudacy, i nie robiło się z ich "inności" wielkiej sensacji. Natomiast z kolegami byliśmy w przyjaźni. Nikt z mojego środowiska im nie dokuczał. Przyjęliśmy to jako swego rodzaju normalność i już. Nie wiem jak to wyglądało w skali kraju. Nie wiem również jak by to wyglądało gdyby oni nagle zaczęli brać udział w paradach (choć w tych czasach to chyba by było niemożliwe), jak by ich ludzie zaczęli postrzegać. Nigdy nie interesowało i nie interesuje mnie kto z kim i w jaki sposób sypia, ale niesłychanie mnie wkurza demonstrowanie tego na ulicy. I widzę oraz słyszę, że coraz więcej osób jest zniesmaczone takim zachowaniem.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-11-18 17:20
Już jest reakcja na słowa Cejrowskiego i wiadomo kto będzie krytykował.
Ale ciekawsze są komentarze i znaczna przewaga poparcia dla Cejrowskiego.
http://praca.wp.pl/title,Dominika-Wielowieyska-reaguje-na-wywiad-Wojciecha-Cejrowskiego,wid,16178475,wiadomosc.html
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-11-18 19:05
Fakt zniszczenia tęczy jest dla mnie obrzydliwym wandalizmem, słowa niejakiego Cejrowskiego świadczą o jego daleko posuniętym braku tolerancji a jego późniejsze tłumaczenia pogrążają Go.
Jak osoba podróżująca po świecie i propagująca inne kultury może w ten sposób zachowywać się na własnym podwórku.
A poza tym jeżeli proboszcz kościoła na placu Zbawiciela nie protestował przeciwko tęczy to znaczy że jest ok.
Przypominam że tęcza to nie tylko symbol homoseksualizmu ale również symbol starotestamentowy. Kiedy arka Noego dobijała do Araratu Bóg pokazał tęczą na znak przymierza z ludźmi.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-11-18 19:24
Nie lubię Cejrowskiego od kiedy ironicznie wypowiedział się o przystosowaniach architektonicznych dla ON.
Dlaczego homoseksualiści afiszują swoją obecność?? Wcale nie po to, by pokazać jak kochają się, ale po to, że są. A to bycie ma związek z prawami m.in. majątkowymi, spadkowymi, czy zdrowotnymi. Chcą być traktowani na równi z hetero. I ja uważam, że mają do tego prawo. Co do wychowywania przez nich dzieci - to już taka pewna nie jestem. Choć wyrokować nie chcę, bo nie wiem jak zachowałabym się, gdyby ktoś z moich bliskich był homo. To jednak są trudne sprawy :-(
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-11-20 16:10
Gdyby pokazywali, że są, ale nie robili z siebie cyrku i błaznów, bardziej by przemówili do wszystkich. To, co robią może było dobre na początku, teraz już czas na poważniejsze podejście do własnych problemów. Zresztą i wśród nich są różni ludzie, a więc i tacy, którym się też obsceniczne scenki w marszach nie podobają.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 110) (3702375 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill