www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dotacje na działalność (3384 - wyświetleń)
- Autor marci24 Dodany 2013-11-24 08:14
Chciałbym uzyskać informacji na temat dotacji na działalność. Chodzi mi po głowie sklep, cały koszt to ok. 100 tys.zł, z czego 20 tys swoje a resztę musiałbym "pożyczyć".
I tu mam pytanie: Jest możliwość wzięcia np. z pfron, pcpr czy innych instytucji bezzwrotnej pożyczki, czy innych środków? Czy renciście dadzą tyle kasy na działalność? Czy ogólnie wcześniej wymienione instytucje dają na pewno te pieniądze? 
Prosiłbym o jakiekolwiek informacje.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-11-25 10:20
Osoba niepełnosprawna może ubiegac się o środki na rozpoczęcie działaności gospodarczej. Maksymalna wysokość pomocy wynosi piętnastokrotność przeciętnego wynagrodzenia (tj. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w poprzednim kwartale od pierwszego dnia następującego po ogłoszeniu przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego). Kwotę dotacji określa umowa cywilnoprawna, która określa obowiązki stron ją zawierających (starosty i osoby niepełnosprawnej). Osoba niepełnosprawna zainteresowana otrzymaniem takiej pomocy powinna złożyć wniosek do starosty właściwego ze względu na miejsce jej zarejestrowania w powiatowym urzędzie pracy, z którego również pobiera druk wniosku do wypełnienia. W wielu powiatach ww wnioski składa się w Powiatowym Urzędzie Pracy.
Nadrzędny Autor Vivaldi4 Dodany 2013-12-05 19:28
Warunek- trzeba być osobą bezrobotną, bez źródła utrzymania.
Nadrzędny - Autor Hotelarz Dodany 2013-12-19 17:03
Proszę o poradę:

Jestem osobą w pełni sprawną. Od kilkunastu lat zajmuję się zawodowo turystyką, głównie nadmorską. Widzę jak ogromne bariery/przeszkody mają osoby niepełnosprawne, chcące wypoczywać np. nad naszym morzem.
Chcę założyć działalność gospodarczą - usługi w sieci/pomoc dla niepełnosprawnych w organizowaniu wypoczynku. Miałby to być serwis internetowy.
Czy mogę ubiegać się o jakiekolwiek dotacje na ten cel z instytucji wspierających osoby niepełnosprawne lub działania skierowane w kierunku ON.
Nadmieniam, iż od stycznia 2014 r. będę miał status osoby bezrobotnej.
Z góry dziękuje za odpowiedź!
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-12-20 12:56
Środki z PFRON na rzopoczęcie działalności gospodarczej czy likwidację barier architektonicznych przeznaczone są wyłącznie dla osób niepełnosprawnych tj. posiadających orzeczenia o niepełnosprawności.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dotacje na działalność (3384 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill