www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Szlachetna paczka (34385 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor Sonka Dodany 2012-11-22 18:57
Ruszyła akcja "Szlachetna paczka".

W moim miejscu pracy od kilku lat wybieramy osobę lub rodzinę, dla której przygotowujemy paczkę...
Wybór niesamowicie trudny...
A marzenia, można rzec, prozaiczne...Jeśli wiele osób doloży swoje 5 gr....to naprawdę można spełnić marzenia...

Czy potrzebna jest taka akcja, czy jednorazowy "prezent" daje radość?
Jak myślicie?
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-22 19:15
Jeśli mam być szczera wolałabym takiej rodzinie dać pracę i płacę godziwą niż raz do roku szlachetną paczkę.

U nas też się tak robi.... hmmm raz do roku czy dwa bo święta a potem pozostaje głód i rozpacz z czego żyć.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-22 19:27
Tylko, że my pracy dać nie możemy więc dajemy tyle na ile nas stać. I nie tylko dwa razy do roku. Nie wszyscy. Tak, moim zdaniem takie akcje też są potrzebne. Nawet dwa razy do roku. Zobaczyć uśmiech dziecka, które gdyby tych akcji nie było, to może wcale nie dostałoby prezentu.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-22 19:36
Też tak myślę, w ubiegłym roku robiliśmy dla rodziny, dzieci...
Dostały też komputer - nie nowy, ale dobry...
I to, o czym "marzyli"...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-11-22 19:39
Wyprawki szkolne też robimy. Jaka to radość dla dającego.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-22 19:55
Sonka sam komputer można dać, ale rodziny często utrzymują się z kwoty poniżej 1000.- a czasem 520.- ,a za co abonament?

Nie powiedziałam, że źle z tymi paczkami. Nie powiedziałam, że my tę pracę damy bo o to powinien szanowny rząd, miasto, gmina się postarać a często jest odwrotnie. Zamiast im podawać rękę odpycha się. I to jest to co chciałam pokazać. Uśmiech dziecka powinien być 365 dni w roku.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-22 19:59
Elu,masz rację.
W prośbach są też o węgiel na zimę...
Nie tylko komputer, bo to zupełnie inna sprawa, zresztą, bez Internetu...
Jeżeli można komuś pomóc, nawet raz, to warto - uważam...

Jasne, to nie rozwiąże sprawy rodziny...
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-04-11 15:34
Jednak coś złego się stało :-(
I pomoc innym przeszkadzała ?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-11-22 19:59
Bo tak powinno być, a jak jest, to wiemy. Nawet leczyć dzieci przestają.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-11-22 20:02
Różnego rodzaju akcje wspierania biednych wymyślili ludzie bogaci, aby zagłuszyć własne sumienia. O ile je mają. Łatwiej bowiem raz, czy dwa razy w roku sypnąć groszem, niż przez cały rok dać prostym ludziom pracę, godziwą płacę i odnosić się do nich z szacunkiem. Wyjątkowo nie cieszą mnie dwa uśmiechy dziecka w roku, gdy przez resztę dni widać łzy w jego oczach.
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2012-11-22 20:03
Nach, to skoro chcesz możesz dawać każdego dnia...
I wiemy, że masz rację...I tu to zmienimy?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-22 20:11
Nachbar oczywiście, że chciałoby się , aby biedy nie było, ale skoro jest i nie jestem milionerką, to daję tyle na ile mnie stać i cieszę się , że dziecko się uśmiechnęło. To jest mój wkład w jego uśmiech, a politycy niech dadzą więcej.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-11-22 20:43
Lidian, pamiętasz, jak powiedziałaś, że dobro wraca podwójnie? Nie znałem tego wcześniej, ale pomimo tego zawsze miałem potrzebę pomagania innym. Pomimo, że się "rozdawałem" nigdy mi niczego nie brakowało. I tak jest do dzisiaj. Inna sprawa, że miałem i mam takie możliwości.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-11-22 21:07
Pamiętam. Do mnie wróciło. Pomagam dalej. :-))))))))))
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-22 21:24
Czy do mnie też wróci? Wątpię? jakoś mi idzie nadal pod górkę, ale już mniejszą.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-11-22 21:27
Przyjdzie taki czas, że wróci. Nie będziesz się tego spodziewała. :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-22 21:40
Oby. Na razie nie nadążam za czasem :-(
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-04-11 15:36
Zaczęłaś nadążać ? ;-) troszkę czasu minęło.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-25 20:10
Jeszcze nie myślałem :-) o szlachetnej paczce
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-26 18:04
A o paczce, w ogóle ? :-))))
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-26 20:37
Na razie tylko o paczkach dla znajomych :-) Tylko ostatnio słyszę protesty. Bo oni nie uznają jakby takiej "tradycji obdarowywania". Ja mam radość z dawania. Najczęściej to są drobiazgi lub okazyjnie zdobyte" białe kruki". Tylko moja radość zostaje pomniejszona o ich smutek że oni nic nie przygotowali.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-27 17:10
:-) Walpoz,te "białe kruki" to taki drobiazg, że nic dziwnego, że spotykasz się z protestami :-))))
Niedorzecznie jest z Tobą konkurować :-))))
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-11-27 17:21
:-) Białe to są dla nich. Dla mnie to tylko okazyjna zdobycz za grosze, często uratowana przed zniszczeniem.
Nadrzędny Autor Andzia2 Dodany 2016-12-11 16:52
Ja też mam radość z dawania. Nic tak nie cieszy jak radość obdarowanej osoby :-)
Pyszne sałatki na imprezy http://www.pysznesalatki.pl
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-26 20:57
Normalka bo im żal kasy. A na drobiazg zawsze powinno się znaleźć parę groszy lub samemu coś zrobić.
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2012-12-04 20:27
ZEBY BYC SZLACHETNYM TO TRZEBA ROBIC SZLACHETNA PACZKE?A MOZE TAK POMOC BEZ OKAZJI???
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-06 12:39
Sonka . Ciekawe czy nadal jest taka akcja organizowana? A może ja tylko nic o tym nie wiem?
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-12-06 19:44
Jest organizowana, u nas koło 10 listopada były dwie wolontariuszki, ale ponieważ nie odezwały się do końca miesiąca to znaczy że zostaliśmy wykluczeni jako potencjalni beneficjenci.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-07 12:26
A może byłaś w tym czasie w przychodni u lekarza?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-07 13:47
My robimy paczki, albo dajemy produkty do Kościoła, a tam panie poinformowane przez proboszcza odpowiednio rozdzielają potrzebującym. Braciszkowie przygotowują też Wigilię dla ubogich. :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-12-07 14:13
A u nas w Kościele jest tak:
na choince wiszą kolorowe karteczki w kształcie bombek choinkowych a na odwrocie napisane jest przez samych potrzebujących co chcieliby dostać lub czego najbardziej potrzebują. Każdy, kto chce pomóc wybiera sobie jedną lub więcej (w miarę swoich możliwości) "bombkę" i do 15-ego grudnia przynosi do Kościoła paczkę z przyklejoną bombką-karteczką.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2013-12-07 14:46
Bardzo fajne rozwiązanie. Żeby tylko wymagania nie były wygórowane.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-07 19:36
Mam nadzieje że w drodze nikomu się "bąbki" nie tłuką? Ale pomysł zajefajny ;-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2013-12-07 14:50
Jest, jest. W tym roku także zorganizowliśmy dla jednej z rodzin paczkę. Z zebranych pieniędzy udało się kupić lodówkę, która była wymieniona jako bardzo potrzebna. Oprócz tego żywność, środki czystości i zabawki dla dziecka.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-07 19:34
To super, a bardzo super że się pojawiasz:)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-07 20:00
Sonka wreszcie znalazł się temat, który Cię zainteresował i się odezwałaś. Witaj. Bardzo, bardzo się cieszę , że jesteś. :-))))))))))))))
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2016-11-27 16:37
Witam wszystkich. Lidio, post stary, ale...aktualny...
W tym roku także wybraliśmy rodzinę, dla której przygotowujemy paczkę...
To już taka tradycja w mojej pracy...
I wierzcie mi, że nie jest to jedna paczka....to jest  dosłownie stos paczek. Staramy się zrealizować wszystkie marzenia wymienione przez potrzebującą rodzinę...
W tym roku, np. podstawowym marzeniem jest kuchenka mikrofalowa, aby szybko coś można podgrzać do jedzenia... i niezbędne w każdym domu - środki czystości, długoterminowa żywność, kosmetyki (też marzenia nastolatek).
Każdy z nas coś wrzuca do puszki, przynosi, co może...
i wiemy, że to małe działanie  da wielką radość...bo przecież nie każdy z potrzebujących będzie miał to "szczęście", nie każdy z listy potrzebujących będzie wybrany.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-12-05 19:44
Witaj, nie znamy się i nie traktuj mojego postu osobiście, ale z realu jestem zdegustowana tym kto dostaje te paczki i jak je wykorzystuje. Idea szczytna, ale czasem ludzi trzeba sprawdzać, a wolontariusze nie przykładają się i są osoby, które powinny dostać paczkę choć z jedzeniem, ale ich nie ma na liście...Nie łapią się? Nie zgłaszają głodu?...
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2016-12-06 13:30
Jolu, nie traktuję postu osobiście i...
Nie zakładam, że ktoś wykorzystuje akcje...
Rozumiem, że Twoja wiedza poparta jest doświadczeniem, a nie tylko podejrzeniem?
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-12-08 16:59

>Twoja wiedza poparta jest doświadczeniem, a nie tylko podejrzeniem?<


Oczywiście, jak pisałam: "z realu" :-)

To jednak nie powinno być przeszkodą, bo te paczki też trafiają do osób, które na to zasługują.

Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-11-27 16:20
Miałem nadzieje ,że jednak założycielka wpisu się pokaże, na szczęście można liczyć na intuicję Ioty :-) i zawsze zostaje nadzieja ,że dobro wraca jak twierdzi Lidian.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2016-11-27 16:43

>Miałem nadzieje ,że jednak założycielka wpisu się pokaże<


Mówisz, masz:-)))
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-11-27 16:55
Ucieszyło mnie to, jakby otrzymał szlachetną paczkę :-)
nawzajem;)

Ciekawe połączenie handlowe w piątek był dzień wyprzedaży a wczoraj według kalendarza nietypowych świąt "dzień bez zakupów"
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-12-05 14:51
Organizator  "Szlachetnej Paczki" - , Stowarzyszenie Wiosna, opracowało "Raport o biedzie", z którego wynika

>  że co druga rodzina ma zaległości z opłatami, pożyczkami, kredytami; co trzeci senior nie może wydać więcej niż 7 zł dziennie, żeby nie popaść w długi; co piąta rodzina wielodzietna mieszka razem w jednym pokoju; także co piąta rodzina wydaje na mieszkanie więcej niż połowę swoich dochodów, a co szósta rodzina żyje bez łazienki. Dane zebrane przez wolontariuszy pokazują także, że blisko 15 proc. rodzin, dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, ma dziennie do dyspozycji 1,60 zł. na osobę.


"To mniej niż cena bochenka chleba" - wskazuje Stowarzyszenie Wiosna.

Zmieniają się rządy a bieda nie.

Twórca "Szlachetnej Paczki" ks. Jacek Stryczek podkreśla, że "Raport o biedzie" to "służba publiczna" Stowarzyszenia. A sama akcja "SP" to już nie tylko pomoc materialna, ale też pomoc prawna, lekarska i pomoc seniorom.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-02-06 20:37
Zarząd Stowarzyszenia Wiosna, organizującego akcję Szlachetna Paczka, podał się do dymisji po odwołaniu ze stanowiska prezes Joanny Sadzik i wybraniu na jej miejsce ks. Grzegorza Babiarza, bliskiego znajomego ks. Jacka Stryczka - ustalili dziennikarze RMF FM.

Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-trzesienie-ziemi-w-stowarzyszeniu-wiosna-w-gescie-protestu-c,nId,2822294#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-02-08 10:36
Wszystkie szlachetne idee na koniec upadają na skutek niedoskonałości ludzkich.
Bez ks. Stryczka paczka działała. W migawkach tv widać było radość wolontariuszy i należało wszystko widocznie popsuć??? Zwracam uwagę, że "wniosek o odwołanie Sadzik przegłosowano już na samym początku walnego zgromadzenia, nie podano przy tym żadnego uzasadnienia". Ot tak sobie. A natychmiast wybrano  ks. Grzegorza Babiarza, bliskiego znajomego ks. Jacka Stryczka, który (jak gdzieś napisano) już czekał za drzwiami. Jakby przyniesiony w teczce? Coś w tym mi się nie podoba. Mnie kojarzy się z dobrze przeprowadzoną intrygą, tylko kto z kim i po co w sumie nie wiadomo.

/www.rmf24.pl/fakty/polska/news-trzesienie-ziemi-w-stowarzyszeniu-wiosna-w-gescie-protestu-c,nId,2822294#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-02-08 10:45
Liczę, że wyjaśni Nam to Sonka która od lat udzielała się dla szlachetnej idei.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2019-02-08 16:17

>Liczę, że wyjaśni Nam to Sonka która od lat udzielała się dla szlachetnej idei.<


Nie wyjaśnię, bo sama nie rozumiem, o co tak naprawdę chodzi.
W mojej pracy, jak zwykle paczka była. Nawet poszerzony został obszar chętnych do jej wkładu. Spełnione zostały
marzenia rodziny. Za serce łapie obraz ludzi płaczących ze szczęścia. I dla tych chwil warto pomagać, niezależnie od tego,
kto będzie zarządzał akcją.
Warto pomagać, a potrzebujących jest dużo. I nie musi to być tylko szlachetna paczka, ale pomoc w ogóle.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-02-09 21:31
Witaj. Dzięki za odzew. Myślałem , że coś wyjaśnisz?
Ale miejmy nadzieje, ze to nie jakaś podła ukryta intryga tylko niezrozumiała nieszkodliwa zmiana.
Bo zaszkodziła by lub rzuciła zły cień na tak pomocną akcje.
  I tak jak napisałaś

> Warto pomagać, a potrzebujących jest dużo. I nie musi to być tylko szlachetna paczka, ale pomoc w ogóle.


i można  w razie czego przemianować na radosną paczkę ?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-02-20 21:14
Dary PCK rozdane w interesie partii kliknij . Czy to może być prawda?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Szlachetna paczka (34385 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill