www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Dyskusje po zachodzie słońca : tematy dnia (Strona 7) (303390 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2013-08-07 16:07
I to ponoć zgodnie z procedurami. Ach te procedury do czego Nas zaprowadzą?
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-07 18:27
Jak się zastanowić to dalsza jazda nie miała już sensu. Może gdzieś ktoś inny potrzebował pomocy i można byłoby go uratować.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-08-09 17:42
Witajcie moi drodzy forumowicze. Nie zapraszam na piwo ani na sernik, tylko na zwykłą pogawędkę.  Mam nadzieje , że przetrwaliście upały. Jeśli nie to znaczy że nie dostosowaliście się do zaleceń INTERGRACJI ;-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-11-20 21:05
Cóż, aktualności milczą w temacie odnowienia rządu. Większość tematów dotyczy dobrego czy złego wyboru.
Ja natomiast zastanawiam się dlaczego nic się nie zmieniło w Ministerstwie Zdrowia?
Jest tak dobrze że nic nie potrzeba zmieniać? Ministerstwo ma same sukcesy.?
Wszyscy są zadowoleni ze stanu służby zdrowia? Dużo pytań. Dużo wątpliwości.  A zmian nie widać, nie słychać, nie czuć.
Możliwe jest zadowolenie ON z zaistniałego marazmu?
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-11-20 21:18
bo przecież w tym resorcie jest ok
czy może być lepiej ? :-)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-11-21 21:38
Wpis jest, a gdzie dyskusja?
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-11 19:23
Dzieci esbeków i ludzi PZPR rządzą w mediach?  Ja sądzę że nie tylko tam. Oni dokładnie opanowali cały państwowy rynek pracy oraz wcześniej sprywatyzowali "swoje" po komunistyczne zakłady pracy.

http://teleshow.pl/gid,16246591,img,16246614,kat,1024837,title,Monika-Olejnik-szydzi-z-okladki-tygodnika-w-Sieci-Ukradli-mi-torebke-i-chlopaka-Dziennikarka-TVN-drwi-z-fotomontazu,galeria.html
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-11 19:42
Kogo to teraz obchodzi czyje dzieci gdzieś rządzą i co ich rodzice sprywatyzowali. Tego już nie rozliczymy a ruszając znów zrobi się tylko "złe powietrze". Teraz trzeba zadbać, aby w tym co w tej chwili się dzieje nie było bagna. Zostawmy rozliczenia historii i dajmy młodym żyć dzisiejszymi czasami. Niech młodzi wezmą już stery w swoje ręce , to może coś wreszcie się na lepsze zmieni.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-11 20:10
Strasznie sie mylisz. Obchodzi  to ok 70% rodziców którym grozi rozstanie z
dziećmi bo oni będą zmuszeni aby godnie żyć wyjechać  "zachlebem"
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-11 20:23
Chyba się nie zrozumieliśmy.
Co do dzieci, to właśnie moje są w takim wieku. I jestem rodzicem o jakich mówisz. Te sprawy znam z własnych przeżyć.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-11 20:28
Rozumiem że Twoje dzieci mają stery w swoich rękach i jest im dobrze?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-11 21:38
Waldek powiedziałam, że znam sprawę. Więcej nie powiem, bo nie mam ochoty opowiadać na forum o osobistych sprawach moich bliskich. Chyba to rozumiesz.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-11 22:58
Nie chcialem  takich osobistych wyznań. Chodzi mi o ogólne  spojrzenie na problemy  mlodych  ludzi 
Zmusonych do ustawiania się  do sytuacji . Uważam  że pokolenie 60+
spieprzylo  szansę  i ono powinno bardziej zadbać  o polską  mlodzież .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-12-11 20:34

>Obchodzi  to ok 70% rodziców którym grozi rozstanie z


dziećmi bo oni będą zmuszeni aby godnie żyć wyjechać  "zachlebem" <

A co ? Renty ZuS przestanie płacić ? To zagranica będzie miała z nami problem . Jest szansa, że bez problemu przyjmą tą armie na Majdanie ;-)  .
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-11 20:44
;-) dobre. Przy okazji rodzi się  pytanie  ? Czy ZUS będzie pla il rentki  gdy dzieci ściągną / zabiorą
Ze so ą swoich "starych"
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-12-11 22:31 Zmieniony 2013-12-11 22:37
Nie do końca pojmuję te obawy i "pachnie "to trochę tanią sensacją ,bo patrząc na rynek wygląda to cokolwiek inaczej: przemysł metalurgiczny (w części )i hutniczy wykupiły firmy z Indii , przemysł motoryzacyjny - Niemcy, Włosi, Amerykanie ; energetyczny (zagłębie Konińskie, elektrownie i kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego wraz z Adamowem ) kupił Polak ; prasy lokalne i dzienniki - Anglicy ; kopalnie na śląsku - wykupują Czesi i przymierzają się Belgowie ; banki -pół Europy i amerykanie , pozostał jeden polski z kapitałem mieszanym z pakietem większościowym naszym i banki spółdzielcze tylko z naszym kapitałem .
Skoro przejmują zakłady i produkują to dają pracę- w czym problem  . Znam kilka firm które nie mogły się rozwijać , bo nie mogły znaleźć wykwalifikowanyh pracowników, przeniosły produkcję do Chin (ponoć mają wracać ), kilka firm od ponad roku walcz o wydanie zezwolenia na możliwość sprowadzenia pracowników z Ukrainy, bo nie mają kim pracować. Ogólnie znany był temat chęci sprowadzenia pół miliona chinczyków do prac przy budowie dróg, w leśnictwie i umacnianiu nabrzeży rzek i morza (temat zapewne powróci po wyborach, bez względu kto wygra ). Ilu znasz zarejestrowanych bezrobotnych , pracujących na czarno, bo w mojej okolicy wszyscy zarejestrowani jako bezrobotni pracują . Żelazna Dama ( Margaret Thatcher ) powiedziała "bezrobotni są sami sobie winni , a jedną z przyczyn jest zbyt duża pasywność w poszukiwaniu pracy, i niechęć do przekwalifikowywania się ". Gdybyś mógł ,wskaż mi zakłady przejęte przez komuchów i ubecję .
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-11 23:28
Ladna  analiza, tylko niekoniecznie prawdziwa.. wrócę do niej  jutro  .5l
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-11 23:35
Małe uzupełnienie biorące pod uwagę inny aspekt. Część przejmowanych zakładów była przejmowana za bezcen, a po jakimś czasie doprowadzana do upadku, aby nie stanowiły konkurencji dla podobnych profili na zachodzie. Pamiętam takie sensacyjne artykuły w mediach o tym właśnie sposobie.
Inne zakłady były też przejmowane w dziwny sposób, bo Polska brała  wysokie kredyty na wyremontowanie i unowocześnienie i nie czekała na ich spłatę, tylko stwierdzano, ze się nie opłaca dalej prowadzić. Sprzedawano innym, którym się opłacało, nasi zajmowali w zarządach lukratywne stanowiska, pewnie wcześniej ustalone, bo przypadków nie ma w tych sprawach. Potem wszystkim się opłacało, a kapitał z zysków wędrował na zachód, jak ze wszystkiego.
Majątek po PGR-ach w całej swojej masie też nie poszedł w ręce chłopów, ani pracowników PGR-ów. Powstawały jak grzyby po deszczu spółki do spraw takich i owakich związane z rolnictwem. Tak jak na kolei mnożyły się przez pączkowanie? Zwykły, wykształcony człowiek nie zasiadał  w zarządach.
Prasa przez te lata napisała wiele takich artykułów, powstawały reportaże i nic się nie zmieniało.
A więc nie kupno zakładów, przejęcia oficjalne, bo kapitalistów nie mieliśmy, ale uwicie sobie ciepłego gniazdka w nowej rzeczywistości, Nauta.

Co do bezrobocia to inny temat. Kiedy ktoś ma dostać 6pln/godz na umowie śmieciowej, byłby głupi, gdyby nie skorzystał z lepszej pracy na czarno i tyle ogólnie o tych, którzy to podobno nie chcą pracować.
Ciekawe, że tam gdzie dobre zarobki Polacy cieszą się opinią najpracowitszej nacji.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-12 00:37
I na deser.
Unia wymaga, aby 5 miast zawiesiło połączenia zagraniczne LOT. Pamiętam czasy, kiedy Poznań chciał zrobić znaczące lotnisko, a Warszawa nie chciała konkurencji i blokowała wszystko, co się dało, cała para poszła w Okęcie. Teraz konkurencja wyrosła pod bokiem i jako kraj dostaniemy kopa w siedzenie. Antagonizmy regionalne, strata dla kraju.
Zamiast na gwałt rozwijać solidne i częste połączenia kolejowe, dajemy zarobić tym, co pendolino robią, a my wystarczy, że nakarmimy prezesów i inne winogrona spółek.
źródła:
http://forbes.onet.pl/lot-likwiduje-rejsy-zagraniczne-z-regionow,artykuly,167806,1,1.html
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/druzgocacy-raport-nik-ws-stanu-polskich-kolei/6wsm7

Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-12-12 11:48 Zmieniony 2013-12-12 11:51
Ciasteczko, w pełni sie z Tobą zgadzam, wymieniłem tylko kluczowe dla gospodarki kierunki. Wykupowanie w celu likwidacii było w kilku gałęziach przemysłu ewidentne. Ale dlaczego do tego dopuszczano? Przecież to wina rządów posolidarnościowych. Dochodząc do władzy nie posiadali żadnego doświadczenia w rządzeniu na taką skale, szukali szybkich pieniędzy i to co naród zbudował przez 45lat za komuny, było sprzedawane i prywatyzowane bez pomyślunku na utrzymywanie kolejnych rządów. Przykładem niech będzie Łódź, potęga tekstylno- bawełniana na skalę światową , prawdą jest że większość maszyn była przestarzała, ale produkowała. Można było sukcesywnie zmieniać na nowe(co w wielu zakładach już zrobiono"), część produkcji przestawiać z rynku wschodniego na standardy zachodnie i z pewnścią by to przetrwał. A tak w trzy lata przemysł przestał istnieć, kilkaset tysięcy ludzi bez pracy, części składowych fabryk są sprzedawane do dzisiaj. Co do pegeerów jest podobnie ,rozsprzedano (czyt. rozszabrowano ziemię ) , pozostały tysiące metr kwadratowych budynków , z którymi nie miano pomysłu co zrobić i obróciło się to wszystko w ruinę. Miejscowi szabrowali co się tylko dało  spieniężyć  (byle by na mamrota było ). Znałem kilkanaście takich obiektów, które gminy, lub agencja rynku rolnego chciały oddać z przysłowiową złotówkę, warunkiem było ,że przez 10lat nie możesz tego sprzedać- czasami warunkiem było że będziesz tam coś robił. I tutaj też pobrali ,nic nie robią , stoi i niszczeje. Pewnikiem czekają aż minie 10 lat i na zmianę koniunktury. Temat znam od podszewki , ponieważ - gdyby nie choroba  -zamierzałem przejąć taki obiekt. ponoć są jeszcze do dzisiaj takie możliwości. Jest jeszcze jeden zasadniczy problem po przeobrażeniach polityczno -gospodarczych w naszym kraju. Wieś i część miast , za czasów "komuchów"- w momencie gdy się urodziłaś - miałaś już zaplanowane życie , nakaz pracy ,zaplanowane urlopy, mieszkanie w wieku 40-50 lat etc, chłop na wsi , jeszcze nie wyprodukował , a już to było sprzedane ,musiał odebrać nawóz i w określonym terminie wysiać ,co wyhodował musiał odstawić , ale i dla niego starczyło,a jak nie odstawił to kary. I tu nagle z dnia na dzień wstaje, musi sam zdecydować co ma zasiać ,co hodować ,sam zadbać o to gdzie i komu to sprzedać. Młodsze pokolenie pozbierało się szybko, i dzisiaj nieźle prosperuje, a pozostali ? żeby nie dopłaty nie pozbierali by się. A  co mają powiedzieć ci na terenach popegeerowskich , gdzie za nich myślano, a tu z dnia na dzień żadnej pracy , a tak naprawdę, to oni - poza tym co robili po oborach, czy w polu- nic innego nie potrafią.   Popełniono masę błędów w zarządzaniu majątkiem narodowym,zbyt szybko Wałęsa zablokował granice z ruskimi (skorzystali na tym Turcy i zachód) , nie dając nic w zamian -wykorzystało to wielu cwaniaczków i obcy kapitał - cierpi większość społeczeństwa nieprzygotowanego na taki przeskok ustrojowo- gospodarczy z dnia na dzień. Jesteśmy społeczeństwem bardzo roszczeniowym. Wydaję mi się że to efekt 45 lat powojennych, kiedy to planowano nam życie i - wielu przypadkach - decydowano za nas.
.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-12-12 12:00
Ojejej. Ile to błędów popełniono. Jasne, że były. Mimo wszystko wolę tamte błędy z dzisiejszymi konsekwencjami, niż powolną ówczesną ewolucję, której efektem byłby jeszcze większy dystans do zachodu. Pewnie, że mnóstwo ludzi jest wykluczonych. Jednak zawsze taka grupa będzie ponieważ w danej zbiorowości musi istnieć część, której nie starcza intelektu lub pracowitości, aby żyć na poziomie i absolutnie nie zgadzam się na to, aby z moich podatków te nierówności zmniejszać.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-12-12 12:20
ale Ursusa nie kupili...zawsze to można jeszcze zaorać ;-) , Mam na uwadze błędy jakie ktoś zrobił .  Można było przeczekać z bronią w rowie na lepsze czasy...ale dla kogo były by one lepsze ? Uczymy się na błędach: dobrze że uczymy a popełniamy je bo robimy.Początki są zawsze trudne, ale tylko tą drogą możemy dogonić innych - tych pierwszych. A jak ??? Obserwując ich jak to się robi . Polska Ludowa kojarzy mi się z szarzyzną i smrodem w środkach komunikacji miejskiej ... i z bylejakością, PGR- em . Jak przyjeżdżali tutaj cudzoziemcy to tylko zobaczyć : Jak żył człowiek w czasie nie prahistorycznym już, ale feudalnym . Byliśmy jednym wielkim ogrodem zoologicznym . Wio koniku a jak się postarasz...;-) .Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-12-12 12:57

>Uczymy się na błędach


Kiedyś słyszałem takie powiedzenie:
Nie uczmy się na błędach - uczmy się na Politechnice/Uniwersytecie :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-12-12 13:06
Kiedyś brałem udział w panelu dyskusyjnym w PAIiIZ w towarzystwie jednego ze znanych ekonomistów. Inny uczestnik użył zwrotu "półtorej roku", na to ekonomista, że może być co najwyżej "półtora roku". Ten co popełnił błąd na to "człowiek uczy się przez całe życie, a umiera głupi", na to ekonomista "chyba, że chodził do dobrych szkół". Ot i cała prawda.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-12-12 13:08 Zmieniony 2013-12-12 13:18
A czy wszyscy mają szansę chodzenia do dobrych szkół? Nie podoba Wam się miniony czas, a nie pomyśleliście o tym, że każdy miał równy dostęp praktycznie do wszystkiego, i zlikwidowano analfabetyzm. Nie znoszę jak potępia się coś, tylko dlatego, bo ... tak jest modnie. Każdy ustrój ma dobre i złe strony. I w każdym czasie są wielkie sprawy i przekręty. W tych czasach wyrastamy i żyjemy. Każdy chce jak najlepiej przeżyć swoje życie, jeden walczy o lepsze jutro inny siedzi na d...e i narzeka. Było i będzie ubóstwo i bogactwo. Tylko co jest tym bogactwem??? Czy fura kasy, czy ogrom czynów, może spełniona miłość??? Pewnie dla każdego co innego. Czasem ktoś, kto nic nie ma jest szczęśliwszy od mega biznesmena, bo ten ostatni boi się o wszystko.
A my??? Możemy tylko podyskutować... co dla kogo ważniejsze :-)))))
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-12-12 13:53

>Nie podoba Wam się miniony czas<


Dlaczego zaraz nie podoba " miniony czas" . Czas mojej młodości mi się podoba. No, pewnie bym coś poprawił w niej, ale ....Tylko nie żonę :-))))))) Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-12-12 14:20
kryształek- same mądrości prawisz, nic dodać (na może troszeczkę ) ,nic ująć ;-))
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-12-12 16:44
Trochę dodam.:-) Nie umiemy się uczyć na błędach lub nie chcemy...Nie umiemy podpatrywać innych i systemów, które się u kogoś sprawdziły. Kiedyś wspomniałam o kalce z innych państw i nasz młody gniewny, aczkolwiek sympatyczny ekonomista się skrzywił. W zamian nie wymyślił nic ani on, ani  jego wyżej postawieni koledzy.
A z budżetu ciurkiem wycieka kasa tylko na drobiazgi podobno.
Przypomina się wiersz jak Grześ niósł worek piasku przez wieś.

Autor: Julian Tuwim
"Idzie Grześ
Przez wieś,
Worek piasku niesie,
A przez dziurkę
Piasek ciurkiem
Sypie się za Grzesiem.

"Piasku mniej -
Nosić lżej!"
Cieszy się głuptasek.
Do dom wrócił,
Worek zrzucił;
Ale gdzie ten piasek?

Wraca Grześ
Przez wieś,
Zbiera piasku ziarnka.
Pomaluśku
Zebrała się miarka.

Idzie Grześ
Przez wieś,
Worek piasku niesie,
A przez dziurkę
Piasek ciurkiem
Sypie się za Grzesiem...
I tak dalej... i tak dalej..."

..z budżetu...:-)))))))
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-12-12 13:45 Zmieniony 2013-12-12 14:01

>Kiedyś słyszałem takie powiedzenie:


Nie uczmy się na błędach - uczmy się na Politechnice/Uniwersytecie :-)<

Politechnika to doświadczenia,a doświadczenia to sprawdzanie . Tam to sprawdzają twoją wiedzę a jeżeli sprawdzają to do końca nie są pewni.... Ufajmy, ale sprawdzajmy, żeby nie obudzić się z ręką w nocniku . Obawiam się rutyniarzy, ludzi wiedzących wszystko .Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-12 22:15

> Gdybyś mógł ,wskaż mi zakłady przejęte przez komuchów i ubecję


Tego nie mogę wskazać bo nie grzebałem nikomu w papierach ale dam Ci przykład/wskazówkę . Wiekszość firm ochroniarskich !

> .Skoro przejmują zakłady i produkują to dają pracę- w czym problem


Ano w tym że z pięciu tyś zatrudnionych wcześniej pracę dostaje 500 osób. Technika na szczęście nie zatrzymała się na ręcznych maszynach np. Włókienniczych .. i dobrze.
Ale problem bezrobocia przez to nie zniknął bo dzisiaj nie sztuka coś wyprodukować. Trzeba to zrobić tanio i na dodatek sprzedać !!!

>

Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-12 22:54
Prawie wszystko się sprzeda, gdy ktoś inny będzie miał za co kupić. Tu jest pies pogrzebany.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-12 23:08
Zaczynasz gadać jak Rogal , tzn. Bez sensu
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-12 23:58
No dzięki. Nad wyraz  sensowna i pouczająca uwaga.:-)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-15 12:13
Dzisiaj jest taka możliwość wyboru, że nie wszystko da się sprzedać. Zly produkt zawsze zostanie na półkach .... w magazynach ;-)  ·
A nie chodziło o sens wypowiedzi , bo sensu tu nie było.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-17 13:18
No dobra, przyznaję się.  Bezsensowna to była moja prowokacja ,taka bez senu. Ale wytrzymaliście i wyszlo szydło z worka o moim bezsensownym wpisie ;-)
Nadrzędny - Autor nauta Dodany 2013-12-13 11:21
Waldek , sam sobie zaprzeczasz

>dam Ci przykład/wskazówkę . Wiekszość firm ochroniarskich !


w poprzednim ustroju prywatne firmy ochroniarskie nie mogły działać, powstały po 90 roku , więc nie może być mowy o przejęciach .żeby mogły działać ,trzeba było dostosować przepisy prawne. Wcześniej każdy zakład miał straż zakładową.

>Ano w tym że z pięciu tyś zatrudnionych wcześniej pracę dostaje 500 osób.
>Trzeba to zrobić tanio i na dodatek sprzedać !!!


logiczne ,że jeśli było zatrudnionych 5000 osób ,a okazało się ,żeby produkować i ZARABIAĆ na utrzymanie firmy wystarczy 10 razy mniejsze ,więc firma nie była w stanie zarobić na własne pensję , a co z pozostałymi kosztami ?. Więc musiała upaść. Niestety, jest to cena jaką płacimy za postęp techniczny i automatyzację produkcji , oraz zmiennej koniunktury .Nie jest to tylko nasz problem, ale ogólnoświatowy. Nawet w krajach , do których wyjeżdżamy na saksy, bezrobocie jest na podobnym poziomie jak u nas. Powinieneś być zorientowany, bo to wśród Kiepskich są tacy, dla których nie ma pracy dla ludzi z ich wykształceniem ;-) Zwróć uwagę na pewien paradoks, my migrujemy za pracą , a my będziemy (i już zatrudniamy)ścigać ludzi do pracy z zagranicy.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-15 12:23
Nauta, sorry ale masz w tym przypadku ... rację. Ty poruszyłeś wiele spraw w swoim wpisie a ja tylko odniosłem się tylko do jednej:)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-12 16:27

> Ojejej. Ile to błędów popełniono. Jasne, że były. Mimo wszystko wolę tamte błędy z dzisiejszymi konsekwencjami, niż powolną ówczesną ewolucję, której efektem byłby jeszcze większy dystans do zachodu. Pewnie, że mnóstwo ludzi jest wykluczonych. Jednak zawsze taka grupa będzie ponieważ w danej zbiorowości musi istnieć część, której nie starcza intelektu lub pracowitości, aby żyć na poziomie i absolutnie nie zgadzam się na to, aby z moich podatków te nierówności zmniejszać.


Od nowej linii.
Nie wiem, czy sobie zdajesz sprawę jak liczna jest ta grupa wykluczonych. I zapewniam Cię, że wśród wykluczonych są ludzie z niezłym intelektem i pracowitością. Zacznij Rogal myśleć globalnie, a nie ciągle ze świetlanej swojej perspektywy.
Do sukcesu potrzebna jest jeszcze ludziom odwaga, by zmieniać swoje życie, a ta jest podyktowana odpowiedzialnością za rodzinę również. Inteligentni i pracowici przyzwyczajeni do pracy w komunie nie zawsze mieli/mają odwagę ryzykować na własny rachunek, gdy w domu były dzieci, a dokoła wszyscy lecieli na bruk, bo upadały zakłady. Wydaje mi się, że zbyt często utożsamiasz siłę przebicia z intelektem i pracowitością. Do wybicia się potrzebne jest wszystko razem, a jeszcze odpowiednie środowisko. W nim dopiero siła przebicia, determinacja sa sprawdzalne na drodze do sukcesu. Są intelektualiści, którzy nie potrafią dbać o swoje interesy. Są i tacy, którzy niewiele umieją, a idą jak burza, bo np. mają wokół siebie kolegów i kolesi.
Rzeczywistość jest zbyt skomplikowana, aby lekką i beztroską ręką wszystkich wsadzać do jednego wora, Rogal.
Powtórzę, ta grupa wykluczonych jest zbyt duża w naszym kraju i na emigracji, a ta grupa, która rzekomo błyszczy, ciągle myśli jak tu wycisnąć z ludzi jeszcze. I bezkarnie wymyślają ciągle nowe sposoby. Nie wystarcza już jedna umowa śmieciowa, wszyscy zatrudniają na dwie, by kantować państwo. To jest przedsiębiorczość i sukces?
Ja nie mam nic przeciwko zapracowanemu uczciwie bogactwu. Nic, a nic.
Społeczeństwo jest zawsze zróżnicowane, ale baza, ta dolna granica nie może być granicą głodu i bezsilności.

Nikt nie chce Twoich podatków, ale jasnych przepisów i mniejszych kosztów pracy. Ty z kolei i my wszyscy na ogół i tak ładujemy podatki, nie tam, gdzie byśmy chcieli.
We wczorajszej dyskusji jakoś Ci nie przeszkadzały podatki na...wiadomo co, ale niezaradnych masz w " głębokiej obojętności", że się tak oględnie wyrażę?
Więc jeszcze raz dobra baza, a potem niech się kto chce, pnie w górę, bo dlaczego nie, jeśli jest lepszy od innych.
Widzisz Rogal drabinę w górę, ale nie widzisz na czym się opiera, a ten grunt jest niestabilny ekonomicznie.
Dzięki niezaradnym, czy zaradnym????
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-12-12 20:12
Jasne ze odwaga jest potrzebna i czesc madrych ludzi jej nie ma. I to jest tylko ich wina. Panstwo ma im pomoc? Brak odwagi to niest obiektywny czynnik uzasafniajacy pomoc. Jest nim np slepota czy tez czterokonczynowe porazenie.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-12-12 22:30

> Panstwo ma im pomoc?


W sensie tworzenia mniej ryzykownych warunków do prowadzenia działalności. Drobny przedsiębiorca płaci podatek, bogaci są z niego zwalniani. Regulaminy sklepów internetowych są obwarowane tak, ze trudno się połapać, traci się energię na głupstwa, zamiast handlować. Państwo pozwala łupić właścicieli przez różnych spryciaków adwokatów. Omawialiśmy to na forum. Właściciel warzywniaka, musi mieć kasę fiskalną na pietruszkę, a lekarze nie muszą, adwokaci też chyba nie? Gdzie się nie obrócić US czyha bardziej na potknięcie szaraka niż na przewały medialnie opisywane. Księgowość wielkiej  firmy jest taka sama jak małej mrówki. Coraz częściej przeciętny człowiek musi zatrudniać księgową, bo nie jest pewien dnia i godziny, czy się coś nie zmieniło.
Pomoc to nie zawsze ryba na obiad, a wędka dla głodnego.
Tego naprawdę nie widać na tzw. górze? Pewnie nie, bo własne powodzenie zawsze skutecznie zasłania  świat.
A od czego jest państwo jeśli nie od organizacji takich spraw?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-12-12 22:44
W sposob o krym mowisz pomoc powinno jak najbardziej.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-12 23:20
Rogaliku sorry za zdrobnienie. Przetłumaczył byś to dla mnie? Nie rozumiem,
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2013-12-13 09:34
W-zetka twoje posty czytam z wielką przyjemnością :-) Nie słodzę - tak czuję.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2013-12-13 09:48
Ok, wzajemnie, wzajemnie.:-) Bądźmy sobą, bo to najważniejsze. I też nie słodzę, bo nawet nie mogę.:-) Rotawirus mnie próbuje dopaść, wnuk ze szkoły przytargał. Na razie się nie daję, ale...głodówka na trochę się przyda. I leniwe polegiwanie też nie zaszkodzi.:-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-12-12 23:10 Zmieniony 2013-12-12 23:23
To bez sensu to do tej wypowiedzi Twojej Rogal
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2013-12-13 10:22
Wszystko jest jasne. W - zerka napisała prawdę w swoim poście.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2013-12-13 17:29
Kuracja przyjemna i mam nadzieję skuteczna :-)
Biedny Biedroń i jemu podobni :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-12-13 17:58
Oni o nas mogą powiedzieć to samo. :-)))))))))))))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Dyskusje po zachodzie słońca : tematy dnia (Strona 7) (303390 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill