www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Świadczenie pielęgnacyjne (1984 - wyświetleń)
- Autor Gosia1980 Dodany 2013-12-29 20:36
W czerwcu wyszłam za mąż. Do tego czasu świadczenie pielęgnacyjne przysługiwało na mnie mojej mamie, od czasu ślubu nie pobiera już je. Niedawno czytałam artykuł na Wirtualnej Polsce o zmianach w świadczeniu pielęgnacyjnym, na czym mają dokładnie polegać zmiany ponieważ pisze że zostało by zniesione kryterium  dochodowe. Więc czy moja mama mogła by dalej pobierać świadczenie pielęgnacyjne na mnie? To że wyszła za mąż nie znaczy że jestem zdrowa.W dalszym ciągu wymagam opieki. Mąż pracuje, musi jeździć do pracy 40km w jedną stronę a w tym czasie mama mi pomaga. Ze względu na stan zdrowia mieszkamy razem z rodzicami.
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2013-12-30 01:01
Niestety nie, ON będącym w związku małżeńskim (gdy małżonek pracuje) nie przysługuje świadczenie pielęgnacyjne, no chyba, że małżonek posiada również znaczny stopień niepełnosprawności.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Świadczenie pielęgnacyjne (1984 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill