www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Jak to jest ze sprzętem komputerowym dla ON? (2149 - wyświetleń)
- Autor kkrzysiek Dodany 2013-12-19 12:25
Witam serdecznie
Krzysiek, jestem tu pierwszy raz.
Chciałem zapytać w temacie - jak wyżej sprzętu komputerowego dla ON, ponieważ zauważyłem że jest on dla jakiejś przyczyny bardzo drogi, co może nie jest problemem dla ON w bogatych krajach zachodnich, ale w Polsce te ceny są chyba mocno zaporowe?

Zastanawiam się co robią osoby n.  w takich przypadkach - kiedy jakiś sprzęt jest im bardzo potrzebny lub po prostu byłbym bardzo dużym ułatwieniem, ale w ogóle ich a niego nie stać?
Mam tu na myśli sprzęt głownie komputerowy - np. klawiatury z dużymi klawiszami, pedały do sterowania komputerem, piloty i inne ułatwiające urządzenia.

Czy Państwo pomaga w ich nabyciu czy jak to jest wówczas rozwiązywane?

Przepraszam za może proste, głupie pytanie,  ale byłbym wdzięczny za odpowiedź
pozdrawiam
krzysiek
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2013-12-19 14:28
Osoby z niepełnosprawnością mogą korzystać z dofinansowania w ramach likwiadcji barier w komunikowaniu, szczegółowe informacje mozna uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w miejscu zamieszkania, tam też składa się wnioski. W ostatnich latach w niekórych miastach realizowano projekt , którego celem było dostarczenie ososbom z niepełnosprawnością zarówno dostępu do sprzętu jak i dpo internetu.
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2013-12-30 01:39
A jaki to program realizuje dostęp do internetu, bo pierwsze słyszę?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Jak to jest ze sprzętem komputerowym dla ON? (2149 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill