www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Powołanie biegłego w sprawie cywilnej. PILNE!!! (1775 - wyświetleń)
- Autor spiwpt Dodany 2014-01-03 00:27
Witam wszystkich bardzo serdecznie po dłuższej związanej z chorobą nieobecności na portalu. Wszystkiego co najpiękniejsze dla wszystkich w całym 2014 roku.

Bardzo proszę o podpowiedz: Czy osoba niepełnosprawna, która złożyła Pozew do Sądu ( sprawa mieszkaniowa - zadłużenie) może powołać
biegłego lekarza z listy z Sądowej na okoliczność związaną z wadą oświadczenia woli - osoba ma częste utraty przytomności , sprawy kardiologiczne poważne.
Te schorzenia powodują, że nie zawsze zdaje sobie sprawę ze swoich działń, podpisywanych dokumentów itp. Jak sformułować taki wniosek do Sądu? Dziękuję.
Nadrzędny - Autor Kobieta A. Dodany 2014-01-03 22:09
Można złożyć wniosek na piśmie (lub ustnie do protokołu) o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego lekarza (jakiego - specjalizacja). Można zasugerować nazwisko. Uzasadnić na jaką okoliczność ma być ten dowód przeprowadzony. Do Sądu należy czy dopuści dowód, ale napisać nie zaszkodzi.  Jednak "wady oświadczenia woli" zwykle są związane z brakiem świadomości, podstępem (np. uzyskany podpis).
Nadrzędny Autor spiwpt Dodany 2014-01-04 00:15
Dziękuję.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Powołanie biegłego w sprawie cywilnej. PILNE!!! (1775 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill