www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / ważność legitymacji PZN (7272 - wyświetleń)
- Autor kciuki Dodany 2014-01-06 19:07
Witam serdecznie,proszę pilnie o odpowiedź gdy Ktoś wie....zapłaciłam składkę za drugie półrocze 2013r...nie zdążyłam wpłacić za 2014r....czy legitymacja zachowuje ważność do końca stycznia 2014r? Pytam bo jutro muszę wyjechać do lekarza w mieście wojewódzkim.
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2014-01-06 22:15
Taką legitymacją obecnie można sobie...coś tam. Wszelkie ulgi i uprawnienia dla osób niedowidzących i niewidomych można uzyskać na podstawie legitymacji ON z wpisanym kodem 04-O. Obecnie legitymacja PZN to tylko dodatkowe płacenie składek i nic więcej.
Nadrzędny - Autor Romek. Dodany 2014-01-07 14:06
Zgadza się.Wszystkie ulgi można uzyskać na podstawie "białej" legitymacji z kodem 04-O.Ja już zrezygnowałem z członkostwa w PZN kilka lat temu - tam tylko kawki,herbatki i plotki;)
Nadrzędny Autor m166 Dodany 2014-01-07 20:11
o kurcze a ja dzisiaj zapłaciłem 48zł za 2014 myślałem że tylko ta niebieska z PZN daje uprawnienia chociaż nam mówią że bezpłatne przejazdy metrem  są tylko na nią ważne, oczywiście białą też mam z symbolem 04-O
Nadrzędny Autor jasmine Dodany 2014-01-14 09:14
widzę, że nie tylko ja się obraziłam na PZN :-) Zaścianek. Choć teraz mają fajny program wspierania ON na rynku pracy, i nie trzeba być członkiem PZN.
Nadrzędny Autor kciuki Dodany 2014-01-26 09:10
Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam serdecznie...czy może jesteś Warszawianką? jakie zmiany szykują się od 1 lutego w metrze dla niedowidzących?
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-01-09 15:35
Osoby niewidome,uznane za osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji oraz osoby , które nie  nie są uznane za osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji mogą korzystać z ulgowych przejazdów PKP , prawo do ulg należy dokumentować jednym  z dokumentów,stwierdzający inwalidztwo I grupy albo niezdolność do samodzielnej egzystencji, z powodu stanu narządu wzroku, lub jeden z dokumentów,stwierdzający inwalidztwo II grupy albo całkowitą niezdolność do pracy, z powodu stanu narządu wzroku, albo
legitymacją osoby niepełnosprawnej stwierdzającą znaczny  lub stopień niepełnosprawności z powodu stanu narządu wzroku albo orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności
z powodu stanu narządu wzroku, wystawione przez uprawniony organ lub  Legitymacjamoże być oznaczona symbolem przyczyny niepełnosprawności „04-O” albo
literami „O”, „o”, „h”.
http://intercity.pl/pl/dokumenty/Przepisy%20i%20taryfy/Ulgi%20ustawowe%20od%201%2001%202014v1.pdf
Nadrzędny - Autor kciuki Dodany 2014-01-26 09:06
Dziękuję Centrum za odpowiedź :-) ale mam jeszcze jedno pytanie....jadąc  wczoraj metrem warszawskim usłyszałam ,że szykują się jakieś zmiany od 1 lutego....czy ktoś wie co to będą za zmiany i na czym będą polegały..serdecznie dziękuję za odpowiedź bo będę musiała często metrem dojeżdżać na zabiegi a nie jestem z W-wy.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2014-01-27 10:53
Informacje dotyczące uchwały Rady Warszawy o zmianach w ulgach w opłatach za przejazdy komunikacją miejską mozna znaleźć na stronie:
http://www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=1116&c=100&l=1
Nadrzędny Autor kciuki Dodany 2014-01-27 18:02
Dziękuję serdecznie!pozdrawiam:)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / ważność legitymacji PZN (7272 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill