www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Szukam wózka inwalidzkiego elektrycznego (10094 - wyświetleń)
- Autor Jovita80 Dodany 2013-08-02 19:50
Witam, od jakiegoś czasu nosze się z myślą aby nabyć w wózek inwalidzkiego elektryczny. Przydałby mi się taki wózek chociażby na samodzielne wyjście z domu, nie byłabym zależna od kogoś i tym samym odciążyła bym rodzinę nie prosząc ciągle o pomoc. Mogłabym także spotkać się z znajomymi na kawę czy coś mocniejszego zależy od okazji i co kto oczywiście woli. Spotkałam się na razie z przedstawicielem jednej z firm zajmującej się sprzętem rehabilitacyjnej i on zaproponował Quickie Jive L. Z tego co zobaczyłam i mogłam wstępnie przetestować wózek ten już w wersji podstawowej jest bardzo dobrze wyposażony, szczególną moją uwagę zwróciło oparcie i siedzisko ponieważ to Jay Comfort produkt a ja niestety mam bardzo wrażliwe ciało na odleżyny. No i te wszystkie regulacje, mogłam usiąść tak jak tylko chciałam. Pokazany wózek prezentował się ciekawie, ale na co mam zwrócić uwagę, czym kierować się przy wyborze takiego wózka bo umówiona jestem jeszcze z innymi. Proszę o jakieś sugestie, porady. Wszystkie wezmę pod uwagę. Za nim zdecyduje się na konkretny model, chciałaby mieć pewność że będzie mi dobrze i długo służył. Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor ka.mon Dodany 2013-08-07 15:30
http://www.ortcare.pl/pages/elektryczne/spis.html zobacz sobie po zdjeciach i po opisach w sumie duzy wybor jest, tez sie chyba z nimi mozna umowic na prezentacje. to taki zakup ze lepiej chwile poswiecic zanim podejmiesz decyzje, powodzenia :-)
Nadrzędny - Autor Jovita80 Dodany 2013-08-09 08:15
No maja nawet ciekawą ofertę , tylko sie zastanawiam nad jednym, bo akurat przedstawiciel tamten pochodzil z mojego rejonjy, a ja mieszkam można powiedziec na krancu Polski i nie wiem czy przedstawiciel tej firmy bedzie chocial do mnie przyjechac tak daleko zeby zrobic prezenatacje.
Nadrzędny - Autor kasia0011 Dodany 2013-08-13 14:31
Witam!!!
Ja jestem zainteresowana zakupem wozka elektrycznego i w sumie niedawno dowiedziałam sie ze mozna umowić sie na prezentację w domu z przedstawicielem. Może ktoś moze mi podpowiedziec jak sie skontaktowac z taka firmą??jakieś namiary???
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor patryk198511 Dodany 2013-08-16 00:43
witam mam na sprzedaż wózek inwalidzki elektryczny nowy z fakturą i datą zakupu pare dni temu nie był wogule używany model wózka EASY - W1032 cena 4,5tyś jestem osobą również na wózku lecz aktywnym i zbieram na auto gdyż dostałem prace do której tata musi mnie wozić:( zainteresowanych proszę o kontakt na e-mej pietia188@interia.pl
Nadrzędny Autor ka.mon Dodany 2013-08-19 15:16
z tego co wiem to po calej Polsce jezdza tam zerknij sobie na stronie jest cala mapka i bez problemu jakis konktakt mozna znalezc
Nadrzędny - Autor k.a.r.o.l.a Dodany 2013-08-20 15:54
Hej, z tego co wiem, to dość nowy sprzęt w Polsce, co mnie szalenie cieszy, jeszcze jakieś 10 lat temu był problem dostać porządny wózek, a teraz coraz lepsze sprzęty z zagranicznego rynku do nas trafiają. Ja sama wyszukuje takich nowinek, bo jak jakis wózek od kilku lat jest robiony, to mało się zmienia, ma standardowe rozwiązania, a producenci nie chca zmieniac linii produkcyjnej i jada na tej samej konstrukcji przez kilka lat. Z jednej strony to zrozumiałe, bo ludzie się przywiązują do modeli i chca tylko te, ale jak jest konkurencja, to każdy robi coraz lepsze produkty i warto się rozglądac co jakiś czas. Ja zawsze tak robię, nigdy nie jeżdze na tym samym wózku i nie żałuję!
Co do wyboru - Jive ma napęd z przodu, więc jest dobry do krawęzników, przejeżdzania przez przeszkody i dobrze się nim manewruje (więc do domu tez ok). No i ma super siedzisko w cenie wózka, jak masz problem z odleżynami, to zwróc na to uwagę w ocenianiu wózków. W wielu wózkach za specjalną, "miękką" tapicerkę trzeba czasem sporo dopłacić (nawet do 3 tysięcy...).
Na każdym wózku warto się przejechać, sprawdzić na sobie jak się kieruje (ale tym się aż tak nie sugeruj, i tak chwilę Ci zajmie opanowanie sterowania w wozku, sama to przechodzilam 2 razy, wiec wiem ze wozek trzeba oswoic). No i nie polecam prowadzic po tym "czyms mocnijeszym" o ktorym piszesz:P Jezdzilam na 2 roznych elektrykach, wiec sluze pomoca, moze nie fachowa, ale  sporo wiem z wlasnych doswiadczen i interesuje nowinkami na temat sprzetu, bo dla mnie to jedyna mozliwosc poruszania sie i wiele wozkow "probowalam na sobie".
Nadrzędny - Autor rysiek22 Dodany 2013-08-27 16:07
Witaj "kasia0011",ja również od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem nabycia dobrego wózka elektrycznego. Umówiłem sie z przedstawicielem jednej z firm zajmującej się sprzętem rehabilitacyjnym , zaprezentował mi kilka modeli, które prezentowały się bardzo ciekawie. Ale ,że ja niestety należę do ludzi troszke wybrednych i marudnych więc przedstawiciel zaproponował mi, że za przyjedzie jeszcze raz z innymi modelami, które sobie wstępnie wybrałem. Taki wózek inwalidzki elektryczny ułatwił by mi nie wątpliwie życie, nie musiał bym prosić za każdym razem przy wyjściu z domu o pomoc, mógłbym się spotkać z znajomymi bez ktogos od którego byłbym unieżależniony. Ale za nim wybiorę jakiś model muśze go przetestować, i tak właśnie czekam bo za pare dni ma się znów pojawić.  Kasiu najlepiej zadzwonić do takiego przedstawiciela i sie umówić, wtedy sama się przekonasz czy dany model ci pasuje.
Nadrzędny - Autor Jovita80 Dodany 2013-10-15 11:12
Wniosek złożony , teraz nic tylko czekac na decyzje mam nadzieje ze pozytywna, Po wielu przemysleniach i rożnych testach jakie moglam zrobic na pokazach a zalapalam sie na trzy pokazy. Jak to sie mowi pierwszy pomysł zawsze jest najlepszy i tak wiec wybor padł jedna na Quickie Jive L. Troche jestem podekscytowana czekam na odpowiedz no i jak dostane to napewno podziele sie wrażeniami.
Nadrzędny - Autor artus11 Dodany 2014-01-08 16:37 Zmieniony 2014-01-08 16:40
Witam, chciałbym się dowiedzieć jak u was bo ja też składałem wniosek na wózek inwalidzki elektryczny i własnie też na Sunrise Medical - Quickie Jive M. Ale jak widze moj PCPR jest jakoś bardzo zacofany ale ma jakies inne swoje piorytety jakby żył swoim zyciem. Nie dosc ze dwa razy mnie wzywali do siebie bo podobno jakies niescislosci, musialem pisac jakies uzupelnienia wg mnie nieistotne to na obecna chwile jeszcze nei otrzymałem odpowiedz co do efektu koncowego. Spotkal sie ktos z was z podobnm przypadkiem czy tylko ja mam takiego przyslowiowego pecha?
Nadrzędny - Autor jarek80 Dodany 2014-02-25 23:14
Widzę, że nie jestem jedyny. Wniosek złożony w sierpniu, kilka wezwań do uzupełnienia, jakby nie można tego zrobić za jednym razem i co i ... nic. Do dzisiaj głucho i standardowo : "odezwiemy się". Różnica taka, ze u mnie to był MOPS.
Nadrzędny - Autor SpaloneSchronisko Dodany 2014-02-27 00:11
a w jakim rejonie mieszkasz?
Nadrzędny - Autor artus11 Dodany 2014-03-05 19:07
Jeżeli o mnie tu chodzi to z łódzkiego , no ja dostałem juz odpowiedz ale jak przewidywalem odmowna , wyczerane fundusze, ale bylem na to przygotowany bo wczesniej zaciągnałem troszke informacji od znajomych co tez skladali i akurat z mojego regionu nikt nie otrzymal. Nie wiem czym sie sugerowalni nic na to nie poradze bede skladal w tym roku jeszcze raz cała dokumentacje. Ale wlasnie jak zauwazylem chyba sie troszke pozmieniało w przepisach.
Nadrzędny Autor dallia Dodany 2014-05-06 16:01
pozmieniało się na tyle, że np. nfz tez refunduje wózki inwalidzkie specjalne tzn. elektryczne tu http://www.ortcare.pl/pages/aktualnosci2.html na końcu tabelki, refundacja nie powala, ale do tego jeszcze ewentualnie pcpr
Nadrzędny Autor med-power Dodany 2014-03-30 15:55
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Szukam wózka inwalidzkiego elektrycznego (10094 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill